Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magzatra veszélyes lehet? fórum

Magzatra veszélyes lehet? (tudásbázis kérdés)


2012. jún. 28. 13:08
6 héten alakul ki a köldökzsinor, addig nincs közvetlen kapcsolatban az anyával. Szoval amit az anya eszik., iszik cigizik stb nem megy át a magzatba. Csoda az emberi szervezet ,épp azért van ez mert sok nö csak az 5-6, héten tudja meg hogy babát vár.
10. 940e6b0cd4 (válaszként erre: 8. - Danica16)
2012. jún. 28. 09:02
Aranyos lehet :D :D, nagyon megnyugtattatok. Amúgy én is cipekedem, mert otthon próbálunk helyet csinálni, meg kertészkedünk, uh talicskázom is, mindig is emelgettem nehéz dolgokat, mert nem vagyok egy nádszál csaj és van bennem erő, remélem nálam sem lesz majd gond, ha itt lesz. Most nem ez a központi dolog nálunk, abszolút nem fekszünk rá a témára, mert a ház felújítás most nagyobb gond... :)
9. nikletty (válaszként erre: 1. - 940e6b0cd4)
2012. jún. 28. 06:49

ilyekor még nincs olyan összeköttetés köztetetek, nincs köldökzsinór

meg már tudott terhesség alatt is azt mondják hogy egy pohárka nem árt

én mikor terhes lettem hűtőt cipeltem, mivel nem reménykedtem már, pedig előtte nagyon figyeltem (főleg hogy előtte volt egy vetélésem mondjuk nem ez miatt, csak ezért jobban akartam vigyázni)... aztán akkor már ott volt Lina a pociban :D


Szóval biztos semmi nem lehet, de azért nagy duhajkodással már vigyázz

2012. jún. 28. 00:25
Én az utolsó vizsgaidőszakomat ünnepeltem meg Egerszalókon... Rá egy hétre derült ki a turpisság, lassan öt éves a fiam, kutyabaja :) Szeret énekelni :p :D
2012. jún. 27. 23:45

Kb. 5 hetes lehettem amikor egymást követő 3 nap buliztunk, ittam is nem keveset, majd kanapét cipeltünk le-föl a házban.

A fiam 1 hónap múlva lesz 2 éves. :)

2012. jún. 27. 23:11
Nem semmi sztorik :D Én pálinkáztam és söröztem :) De jó volt ehét végén újra, bár lehet most kicsit odafigyelek, hogy nem iszom annyit vagy egyáltalán nem, csak nem tudom, hogy itt van-e már... :)
2012. jún. 27. 23:08
az én kiscsajom is így volt, ráadásul előtte még szinte hányásig is sergőztünk (augusztus 20), majd este buli volt, elég sokat ittam.Utána derült ki, hogy terhes vagyok.Már 13 hós a lányom, kutya baja. :D
2012. jún. 27. 23:07
Köszi a gyors válaszokat, megnyugtató, bár nem tervezzük direktbe a dolgokat, ugyan úgy csinálunk mindent, mint eddig, amikor szeretnénk együtt vagyunk :)
3. kiscicalany (válaszként erre: 1. - 940e6b0cd4)
2012. jún. 27. 23:04
Én is így kezdtem, 3 hetes terhesen jól bepezsgőztem (legalább 1 üveg...) és hajnalig buliztam. Egészséges 16 hós kisfiam van:)
2. Pen80 (válaszként erre: 1. - 940e6b0cd4)
2012. jún. 27. 23:03

Az első néhány hétre azt mondják, hogy a "mindent vagy semmit" időszaka. Tehát ha baja lenne, távozna.

Ha van és marad, ne aggódj, nem lett semmi baja, elég sok olyan gyereket ismerek, akik "így kezdték" :)

2012. jún. 27. 22:59

Sziasztok, ez volt az első gyógyszer mentes hónapunk, nem védekezünk, mert nem bírom az óvszert... (Ha már most sikerült a baba, amit kétlek...)akkor most kb. 3 hetes lehetek, viszont hétvégén nagy ünnepelést tartottunk és alkoholt is ittam...lehet ennek hatása a magzatra??


Más oldalakon azt olvastam, hogy csak a 4. terhességi héten ágyazódik be a hólyagcsíra (blasztocita) a méhfalba. Addig semmilyen kapcsolatban nem áll az anyával.


Köszi a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook