Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen virág lehet ez amit a képen látsz? fórum

Milyen virág lehet ez amit a képen látsz? (tudásbázis kérdés)


2012. jún. 27. 11:04
bocsika a névért, de ezt mifelénk pulykatakonynak hívják. szépen bokrosodik.
2012. jún. 26. 18:04

Képek feltöltve.

:))

Ugye hogy igy már nem is kakastaréj?

:))

2012. jún. 26. 17:56

Csinálok az ágacskákról képet és felrakom.

:))

Nézzétek meg légyszives. :))

Pár perc és meglesznek a képek.

2012. jún. 26. 17:55
De az amiről én hajtás kaptam, az ugyan ilyen, csak sokkal bokrosabb már, Csak kérdés hogy lehet e dugványozással szaporitani??
16. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 14. - Globus)
2012. jún. 26. 17:55
Pedig meg mertem volna esküdni rá, hogy az. Akkor visszaadom a bizimet, ami 96% os lett. :DD
2012. jún. 26. 17:53

onnan is van a kép letöltve

:))

14. globus (válaszként erre: 12. - A93ca9f1c5)
2012. jún. 26. 17:52
beírtam gugliba a macskafarok nevet, halálpontosan ugyanezt dobja ki első találatra, nálam a gazlap.hu-t jelöli forrásként.
2012. jún. 26. 17:51

Azért néz ki kertinek, mert ki van most ki van rakva, de különben állitólag át lehet teleltetni és én leginkább a szaporitására lennék kiváncsi.

A cserépből szinte folyik kifelé a sok gyönyörű macskafarok. :))

12. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 10. - Globus)
2012. jún. 26. 17:48
Én is annak látom, ezért is voltam benne biztos. A szomszédban van ilyen a sziklakertek között. Ő is a tollasra tippelt, pont egyik nap beszéltük, mert tőlem kérdezte.
2012. jún. 26. 17:47
Bocsi. Nem szándékos a félrevezetés. :))
10. globus (válaszként erre: 8. - Minden név foglalt)
2012. jún. 26. 17:45
Ehhhe, szóval próbára lettünk téve, némiképp még félre is vezetve. Nem volt szó róla, hogy szobanövény, a fotón is inkább kertinek látszik.
9. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 7. - Mobidick)
2012. jún. 26. 17:42
a levelek nem hasonlítanak. az egyiknek hosszúkás, a másiknak olyan mint az eperlevél. hmm...talán egyik sem nyert?
2012. jún. 26. 17:40

Ez egyik sem az sajnos.

A google-ba beirtam hogy "macskafarok virág" és a képeket között kerestem és ott találtam rá a képére. Tényleg olyan mint a macska farka. :)

A pulykaorra hasonlit, de az kerti növény, ez pedig szobanövény.

Olyan a levele mint az epernek.

Sajnos nem is a kakastaréj, mert azt is ismerem.

Ez lefelé lóg hosszú bolyhos macskafarok formájú.

7. mobidick (válaszként erre: 1. - Minden név foglalt)
2012. jún. 26. 17:33

Szia Mindenkinek!

Bár úgy tűnik megvan a válasz, azért én is találtam "hasonlót". Talán tekintsétek meg:

Sajnos úgy tünik, nem tudom a képet itt megjeleníteni, de ha a pulykaorra keresel, ott látható.


Amaránt


« Vissza

Következő »

Amaránt


A nemes amaránt története. Az Amaranthus nemzetség egyes fajait 5-6000 évvel ezelõtt Dél- és Közép-Amerikában háziasították. Az õsi inka és azték kultúrában az Amaránt a kukorica mellett az egyik fõ táplálékforrás volt, akárcsak a gabonafélék a mai Európában. A Kolumbusz elõtti idõkben az ázsiai eredetû gabonafélék (búza, rozs, árpa, zab, rizs) ismeretlenek voltak az amerikai kontinensen. A kukoricához, paprikához hasonlóan az Amaránt is a törökök közvetítésével jutott Európába, valószínûleg a hódoltsági Magyarországon keresztül. Feledésbe merült, bár néha dísznövényként fel-felbukkan. Pulykaorr, östör és egyéb neveken ismeretesek. Az Amaranthus nemzetség neve görög eredetû, jelentése „nem hervadó”. A neve találó, mert ezek a növények jól bírják a szárazságot, és a hõséget, virágzatuk sokáig díszlik, nehezen hervad.


A magjuk az élelmiszerként használható része. A mag lencse-alakú, igen picike, kb. 1 mm-es. Ebbõl a picike magból akár 3 méteres növény fejlõdhet, többszázezer magot teremve. Ezzel az Amaránt rekorder!


Csak harmadannyi vízre van szüksége, mint a kukoricának, jól hasznosítja az erõs napfényt. Különösen homoktalajokon mutatkozik elõnye.


Kis biogazdaságokban érdemes termelni, vegyszer és mûtrágya nélkül termelhetõ, gépi erõt nem igényel, csak sok kézi munkát.


A mag 13-18 % fehérjét tartalmaz, többet, mint gabonáink. A magban a lizintartalom a legjelentõsebb, aminosav összetétele megközelíti az optimális arányokat. Jelentõs a mag olajtartalma is, fajtól függõen 6-9 % lehet. Linolsavat, olajsavat, palmitinsavat tartalmaz nagyobb mennyiségben. Az olajának 76 %-a telítetlen! Emiatt fõleg a szív- érrendszeri betegeknek, májbetegeknek orvosság! Ötször annyi vasat tartalmaz, mint a búzaliszt. A szokásos õrléssel készült amaránt-lisztben pedig 10x több vas, 7x több kalcium és 4x több cink található, mint a búzalisztben. Érdekessége, hogy a magban C-vitamin is van, ami a magokra nem jellemzõ. Jelentõs E-vitamin tartalma.


Hogyan készíthetjük el?


Kását fõzhetünk a magból. Használható levesbetétként. Csíráztatható. Az enyhén pirított mag igen kellemes ízû, tésztákba keverhetõ. Pattogtatható, mint a kukorica, csak picinysége miatt óvatosan kell vele bánni, hamar megég. A pattogtatott magot is keverhetjük müzlikbe, tésztákba. Íze a sült gesztenyéhez hasonló.


Magja õrölhetõ. Csíra lisztet, teljes õrlésû, vagy hagyományos lisztet lehet készíteni belõle. A liszt mindenre használható, amire a gabonalisztek, kivéve a kelt tészta, annak csak keverékben alkalmas, általában 1:4 arányban keverik búzaliszttel. Lisztérzékenyek is ehetik, mert nem tartalmaz glutént.


Szerkesztés dátuma: vasárnap, 2010. november 28. Szerkesztette: Mereteiné-Matosics Ágnes

Nézettség: 480 Kategória: Gyógynövények » Gabonák

Következő cikk: Árpa

6. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 5. - Globus)
2012. jún. 26. 17:32
Kakastaréjnak is mondják, de én nem úgy tanultam. :)
5. globus (válaszként erre: 4. - A93ca9f1c5)
2012. jún. 26. 17:30
Ismerős volt a növény, de név az egeknek se ugrana be. Naná, hogy érdemes :)
4. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 3. - Globus)
2012. jún. 26. 17:29
Ezért érdemes volt a kertész szakmát is elvégezni látod? :))
3. globus (válaszként erre: 2. - A93ca9f1c5)
2012. jún. 26. 17:28
Nyert! :)
2012. jún. 26. 17:27
Tollas Celózia talán?
2012. jún. 26. 17:13

Sziasztok

Töltöttem fel az oldalamra egy képet, de nem tudom mi lehet a virágnak a neve.

Aki tud kérem segitsen.

Köszönöm

Szép napot Mindenkinek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook