Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Légkondi terror fórum

Légkondi terror (beszélgetős fórum)


2012. júl. 1. 12:56
Én elzártam magam fölött.
22. syria (válaszként erre: 14. - Marott)
2012. jún. 27. 17:13

Bocs, de klíma mellett marhaság ablakot nyitni!

Úgy kell beállítani a klímát, hogy tegye a dolgát: klimatizáljon, és ne fújjon hideget a helyiségben levőkre. Ennyi!

21. 8e9170fe09 (válaszként erre: 14. - Marott)
2012. jún. 26. 19:57

Ez nem túl energiatakarékos, környezetbarát megoldás. A klíma amúgy is sokat zabál, hát még ha az utcát hűtjük vele.

A hőfokot kell jól beállítani, ennyi a titok.

20. szomatikus marker (válaszként erre: 14. - Marott)
2012. jún. 26. 17:57
Szerintem is ez a jó megoldás!:)
2012. jún. 26. 17:54
lehet köze ahhoz hogy elkaptam h szandálban dolgozom, vagy már tök mind1 h holnap mibe megyek.
18. 8e9170fe09 (válaszként erre: 17. - Nikki01)
2012. jún. 26. 17:05
Nem feltétlen. A légkonditól könnyen meg lehet fázni, ha nem jól használják.
2012. jún. 26. 17:03
Egyik félelmem összejött, egy órája rohamosan náthásodom. Lehet h többiektől kaptam el mivel vírusos betegség?
16. 8e9170fe09 (válaszként erre: 1. - Nikki01)
2012. jún. 26. 16:53
Biztos hogy van megoldás a helyi szabályozásra. kb. 25°C-ra kell állítani, és úgy irányítani a terelőlemezekkel hogy ne a légáramban üljünk.
15. Nikki01 (válaszként erre: 14. - Marott)
2012. jún. 26. 16:44
Az ablak nem sokat segít, mivel csak a teteje nyitha bukóra.
14. Marott
2012. jún. 26. 16:30
Nahát akkor inkább maradok a kb. 30 fokos irodában... ez szörnyű lehet, ez nem kellemes, az a jó klíma ami mellett nem fázol, hanem a komfortérzeted jobb tőle. Nekünk a lakásban van, én nagyon ritkán kapcsolom be, a tetőtérben inkább kell, ott van keményen meleg. Üzemorvos,mit mond, ha elmennek hozzá a kolléganők?? Lehet hogy marhaság, de nyissátok ki az ablakot, egy kis hideg, egy kis meleg, megkeveritek és jó lesz.
13. syria (válaszként erre: 12. - 9d7907a17a)
2012. jún. 26. 16:29

Egyetértek. A főnöknek mindenképpen lépnie kellene, elérni valamit az üzemeltetőnél.

Nem megoldás sem az, hogy valaki beteg legyen a légkonditól, sem az, hogy aki nem bírja a meleget, szenvedjen azoktól, akik érzékenyebbek.

Az irodában, ahová nemrég kerültem úgy van megoldva, hogy a szekrények tetején hatalmas, dekorációnak látszó dobozok vannak. Nem jöttem rá, csak most, hogy azért vannak, hogy azokkal lehessen terelni a levegőt.

Én megyek be legkorábban, első dolgom bekapcsolni klímát. (Engem nem tudott zavarni, megbetegíteni eddig egy légkondi sem; az autózást nem tudnám elképzelni hőségben nélküle.) Érdekes módon, pont az a kolléga szokta kikapcsolni, aki a legtávolabb van tőle; kizárt, hogy zavarja. Hacsak a hangja nem.

12. 9d7907a17a (válaszként erre: 11. - Nikki01)
2012. jún. 26. 15:43
Ha máshol gyengébb akkor egyértelmű, hogy az üzemeltetőnek kell valamit csinálni. Jó lenne ha a főnökötök össze szedné magát és elérné, hogy állítsanak rajta, mert ha máshol gyengébb akkor az nem igaz, hogy nálatok így kell ömlenie a hidegnek.
11. Nikki01 (válaszként erre: 10. - 9d7907a17a)
2012. jún. 26. 15:38
Közpinti, máshol már gyengébb, kikapcsolás esetén a többi iroda háborodna fel sztem.
10. 9d7907a17a (válaszként erre: 6. - 3312f98057)
2012. jún. 26. 15:35

Ez is jó ötlet, terelni valamerre a befújt hideg levegőt.


Egyébként a légkondis cég mondta, hogy a többieknek nincs problémája vagy tőlük kérdeztétek?

Jártatok azokban az irodákban, biztosan ott is így ömlik a hideg?

Teljesen központi, kikapcsolni sem lehet?

9. Nikki01 (válaszként erre: 7. - A6d5a14c21)
2012. jún. 26. 15:25
Erre még nem gondoltam, csak h egy kiadós megfázás előjele, mivel máskor is így kezdődődött...
8. globus (válaszként erre: 4. - Orsi0613)
2012. jún. 26. 15:23

Sajna, ez nálunk is így van, légkondi nuku, ráadásul délután odatűz a nap. Összeragadok a bútorzattal :D

Nekem is van ismerősöm, aki állandó arcüreggyulladással küszködik légkondi miatt. Náluk tilos bármilyen civil ruhát hordani a kapott munkaruházaton kívül.

7. a6d5a14c21 (válaszként erre: 2. - Nikki01)
2012. jún. 26. 15:22

A megfázás legyen a legkisebb bajod,és ezt most nem viccből mondod!Én ugyanilyen állatmódon üzemeltetett légkondi miatt kaptam egy olyan ízületi és csont gyulladást az arcüregrészemen,hogy 1.5éve orvostól-orvosra járok,mert hallásromlás lett a bal fülemen,folyamatosan tompán fáj,ha pedig klimatizált helységbe/kocsiba 5percnél tovább vagyok-akkor is ha nem durván megy a klíma-rettenetesen fájni kezd az egész arc csontom és fülem,de még a fogaim is fájni kezd,és dagadnak be a szemeim...


Úgyhogy ezzel nagyon gyorsan kezdj valamit,mert évekre szóló egészségügyi problémát fogsz így összeszedni záros határidőn belül,jóval komolyabbakat sajnos,mint egy megfázás,bár az sem kellemes...

2012. jún. 26. 15:22
Esetleg a légkondira ragaszattok fel kemény műanyag lapot, és így a hideget lefelé fogja vinni, vagy legalábbis nem annyira rátok. Mi is így csináljuk, nálunk bevált :)
5. Nikki01 (válaszként erre: 4. - Orsi0613)
2012. jún. 26. 15:22

Iroda átrendezés az jó 5let de alig csökkenti most h megnéztem, mivel nem egy irányból jön csak

Főnök: Ő rá is megy:) De külön cég üzemelteti, persze h beszélt velük ő is.

46fokot sajnálom az is borzasztó lehet.

2012. jún. 26. 15:20
Hát ez is egy véglet. Főnökkel nem tudtok beszélni, hogy intézkedjen? Vagy nem lehet valahogy más irányba tolni a hideget? Nálunk pont az volt a baj nyáron, hogy nagyon meleg volt.. volt hogy 46 fokba dolgoztunk... Azért előzd meg a bajt, szedj vitaminokat, meg sok gyümölcsöt egyél. Hátha kibírja az immunrendszered. Kitartás!
3. 9d7907a17a (válaszként erre: 1. - Nikki01)
2012. jún. 26. 15:15
Nem lehet az irodát átrendezni?
2012. jún. 26. 15:15
Szeretném megtudni, hogy más is volt e hasonló helyzetben? Mivel nem akarnám az egész szabimat betegen tölteni. Nyári ruházat felejtős, izzadva érkezik meg az ember a hidegbe. Ennek következébe már rajtam kívül az összes kolléganőm már megfázott, szinte tudom előre hogy vagy tőlük vagy a klímától előbb utóbb engem is elér egy kiadós megfázás, amiből a többieket elnézve esélyem sem lesz kikeveredni így.
2012. jún. 26. 15:14
Idén januárban kezdem el dolgozni egy irodában, viszont amint jött a nyári meleg nálunk is beizzították a légkondikat. Tudom, hogy sok embernek nagyobb problémája is van ennél de nálunk ez totális elviselhetetlen módon tették ezt. Ahol én dolgozom, ott szinte egy az egyben sugárban jön ránk a hideg levegő. Az üzemeltető elzárkózott mindennemű változtatástól ahol a bérlik az irodát. Ebből kifolyólag mára odáig jutottam h fájnak az ízületeim és kb mindenem. Fel kell öltözni szinte kabátba, ha az ember normálisan, akarja végezni a munkáját. A probléma nem új, állítólag tavaly is ez volt amikor én még nem dolgoztam itt. A gond az hogy a többi szinten meg vannak vele elégedve és külön-külön nem tudják szabályozni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook