Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi lehet ez a zavaró pukli a számban? fórum

Mi lehet ez a zavaró pukli a számban? (tudásbázis kérdés)


21. Aegle
2012. júl. 5. 16:21

Szerencsére már elmúlt a pukli, valószínűleg felsérthettem valamivel, mivel 1-2 nap múlva már nem volt ott semmi. Viszont a zavaró érzés nem múlt el. Tehát más okozhatja. Már több mint 1,5 hete zavar ez a furcsa érzés.

Nem tudok rájönni az okára. Nincs semmi torok panaszom, nem gyulladt a mandulám, viszont folyton azt érzem, mintha beszorult volna valami a nyelvem alá ott hátul. Mármint amikor nyúlkáltam, akkor azt a területet éreztem a panaszaimhoz legközelebb. Annyit matattam már a számban, a nyelvem alatt egészen hétra, de semmit nem találtam. Enni viszont nagyon zavaró, mert úgy annyira felerősödik, mintha folyamatosan valami kemény lenne a nyelvem alatt. Ugye van az a tipikus, automatikus pár "nyelvcsapás", amivel könnyen megszabadulunk az így beragadt ételdarabtól, de nem segít ez sem, mivel nem a nyelvem alatt van. Ettől a folyamatos érzéstől enni se nagyon tudok rendesen, szinte alig-alig, mert folyamatosan előjön.


Mi lehet ez?

2012. jún. 26. 12:19

Nekem egyszer volt a bal oldalon a nyalvem alatt oldalt egy elég nagy,kb 2-3 cm-es "lufi",olyan volt,mintha felfújódott volna valamitől(tudom vicces,de nem tudom,hogy körülírni:)).Elmentem az SZTK-ba,valaki azt mondta,hogy nyálkő,van aki legyintett rá....semmit nem tudtak mondani.

Nekem magától elmúlt,kb 3-4 hónap alatt,nem tudom mi lehetett:S


Bár tudom,Neked nem ennyire "súlyos",de azért elég felháborító,hogy se a fogorvos,se a fül-orr-gégész,se a sebész nem tudott rá mit mondani:S

2012. jún. 26. 11:54
corsodyl, phlogosol is jó, bár nekem egyik sem használt ilyen gyorsan.
18. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 11. - Aegle)
2012. jún. 26. 11:53

hát ha úgy vesszük...:))

nem tudom, nem használok gyógyszereket abszolút. igyekszem házilag orvosolni a bajaimat. :)

2012. jún. 26. 11:51
a corsodyl szájvizet próbáld ki.
16. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 8. - Aegle)
2012. jún. 26. 11:51
Nem, hanem rántott húst ettem, és a prézli felsérthette a fogínyem. Elkezdett lüktetni a fogam(legalábbis így éreztem), aztán feldagadt az arcom, az ínyemen meg egy hupli. Fültisztítóra tettem pálinkát, körbekentem vele, aztán öblögettem, mondom semmi bajom nem volt utána. :))
15. Aegle
2012. jún. 26. 11:46
De akkor elvileg semmi köze a fogamhoz, ugye? Mert félig fedi az íny, és előbb-utóbb ki lesz műtve, de még nem sürgős, most vagyok túl a felső kettő kiszedésénél. Csak most megijedtem, nem-e az okozott valamit,de nincs semmi elváltozás, nem fáj, nem lyukas, nem érzékeny, eddig se volt semmi bajom, és gondolom, nem is hipp-hopp jönne elő.
14. Aegle
2012. jún. 26. 11:43
Akkor megpróbálom a betadine-t, de ha bekenem, akkor utána hogy legyen? Ne nyeljek valameddig? Mert nyálam az termelődni fog, az biztos. Vagy hogy oldjam meg, hogy ne igen nyeljem le, egészen hátul és lent van a nyelvem alatt.
13. Habospite (válaszként erre: 6. - Aegle)
2012. jún. 26. 11:42
Nyugodtan kenhetsz, fogászaton is sokszor használják fertőtlenítésre.
12. Aegle (válaszként erre: 9. - Mothertiger)
2012. jún. 26. 11:42
Köszi :)
11. Aegle (válaszként erre: 7. - A93ca9f1c5)
2012. jún. 26. 11:41

Nincs pálinkánk itt...:/

De akkor lényegében valami fertőtlenítő az, ami segít? Mert arra a tantum verdes szopogatós tabletta is jó, nem?:)

2012. jún. 26. 11:41
Picit kellemetlen ízű, de nem nagyon. Ki lehet bírni. Piercingesek is használják. Mellékhatása nincs, túladagolni nem lehet, de lehetőleg ne nyeld le.
2012. jún. 26. 11:40
Octeniseptet fújhatsz bele. Nyálkahártya fertőtlenítő, és segíti begyógyulni a sérült felületet. (Octenisept Spray - gyógyszertárban kb. 1200-1400 forint, sokoldalú gyógyhatású készítmény.)
8. Aegle (válaszként erre: 5. - A93ca9f1c5)
2012. jún. 26. 11:40

Mármint hogy piszkáltad és felsértetted a nyálkahártyád?

Nekem ilyen nem igen volt. Olyan igen, hogy keményebb sült felsértette a szájpadlásom az első fogaim mögött vagy egészen hátul. Hátul be is puklisodik mindig, de 1-2 óra alatt elmúlik. Ez viszont tartósan megvan 1 napja (mármint az érzés, mivel a puklit csak ma láttam meg). Azt hittem, hogy alszok egyet és mára rendbejön, de ahogy megint ettem, felerősödött az érzés és ezért matattam megint a számban az okát kutatva :D

7. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 6. - Aegle)
2012. jún. 26. 11:40
pálinkával öblögesd. most komolya, nekem szinte rögtön levitte, és most sincs ott.
6. Aegle (válaszként erre: 3. - Szilvita)
2012. jún. 26. 11:38

Betadine-t kenhetek a számba? Azt nem cak külsőleg lehet kenegetni? :S

Tantum verde szopogatótablettán gondolkoztam, de csak akkor akarom bevetni, ha használni fog. Mert nagyon kellemetlenül lezsibbasztja a torkom, csak úgy nem szívesen veszem a számba.

2012. jún. 26. 11:38
az könnyen lehet. én is így jártam tegnap. :/
2012. jún. 26. 11:37
Nagyon apró, kicsi puha, nem fáj, csak ujjal ki tudtam tapintani és a nyelvem folyamatosan érzi. Ez utóbbi a nagyon zavaró, állandóan mozgatom akaratlanul is a nyelvem, mintha ki akarnék valami piszkálni alóla.
3. Szilvita (válaszként erre: 2. - Aegle)
2012. jún. 26. 11:37
Szia, nekem is volt már ilyesmim, de azt én keménynek éreztem, viszont egy kis betadinnal bekentem, és pár óra múlva már jobb volt, másnapra meg elmúlt teljesen.
2012. jún. 26. 11:35

Tegnap reggel kezdődött, amikor az egyik falat után azt éreztem, mint mikor valami beszorul a nyelv alá egészen hátra. Annyira zavart, hogy kicsit öklendeztetett, megpróbáltam kipiszkálni, sokat inni rá, mozgatni a nyelvem, de semmi.

Az a bizonyos beszorul térzés elmúlt, mint mikor szinte érzed, hogy ott van, de nem tudod eltüntetni. Viszont megmaradt egy kellemetlen érzés. Ma megnéztem leszorított nyelvvel és zseblámpával és azt láttam, hogy a bal alsó bölcsességfogamtól lejjebb, a belső oldalon, majdnem a nyelv legaljánál van egy kicsi pukli, ami puha. A fogam nem fáj, nem lyukas, nem tömött, nem érzékeny, ahogy az előtte levők sem. A pukli mégis olyannyira zavaró, mintha lenne ott valami és kimondottan kellemetlen.

Mi lehet ez? Talán a tegnapi szájbanyúlkálás utóhatása? Felsérthettem, mikor erősebben próbáltam kikaparni az elakadt falatot?

2012. jún. 26. 11:32
Mi lehet ez a zavaró pukli a számban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook