Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tett már valaki rendőrségen feljelentést gyermektartásdíj elmúlasztása miatt? fórum

Tett már valaki rendőrségen feljelentést gyermektartásdíj elmúlasztása miatt? (tudásbázis kérdés)

17. fiamette (válaszként erre: 16. - Zsanci79)
2012. aug. 22. 18:38
az a legszomorúbb hogy ilyen apák vannak :(
16. zsanci79 (válaszként erre: 15. - Fiamette)
2012. aug. 22. 15:12

Hát ez az! De én még jól sem keresek! Csak ha elosztjuk kettővel a fizetésem, plusz családit, az pontosan 62500 Ft. Evvan! Ha ebből albérletbe élnénk, az állunk felkopna, akkor sem kapnák semmit. Röhej!


De olvastam, hogy a sokadjára visszaeső, nem teljesítő bizony előbb-utóbb letöltendőt kap. Nem vagyok bosszúálló, félreértés ne essék, sőt, túl korrekt voltam, de van egy pont, amin túl már tűrhetetlen amit művel(t).

15. fiamette (válaszként erre: 14. - Zsanci79)
2012. aug. 22. 13:16

én úgy tudom az is számít sajnos :(

ha egyet fizet akkor már megint várni kell fél évig

ez az igazságszolgáltatás nagy ...

ez hol nézi a gyermek érdekeit?

mi is hiába keresünk jól a fele kereset elmegy sajnos a lakáshitelre (svájci)

14. zsanci79 (válaszként erre: 13. - Fiamette)
2012. aug. 22. 12:41

Ugye milyen durva ez az egy főre eső?

Nahát ezért megyek én a rendőrségre! Járkáljon csak oda! Sokat olvastam a témában, nem veszett fejsze nyele abszolút.

Csak az a baj, ha fizetési hajlandóságot mutat, akkor felfüggesztik 6 hónapra az eljárást.

na már most több száz ezer Ft-os tartozásnál, ha egy tízezres is ha annak számít, az gáz....ezt nem tudom még.

13. fiamette (válaszként erre: 12. - Zsanci79)
2012. aug. 22. 12:00

perköltséget felesben ítélte meg a bíróság tehát 50-50% ban kellett fizetnünk

végrehajtó azért kér tőlem pénzt mert fizetett 3 hónapot nekem.

megelőlegezést nem kapunk, mert ez felett van az egy főre jutó keresetünk

12. zsanci79 (válaszként erre: 11. - Fiamette)
2012. aug. 22. 11:38

Ez hogy perköltséget, végrehajtási díjat te fizettél, ez nonszensz, valami nagy félreértés lehetett itt.


Nálunk a végrehajtás lezárult, beadom a gyámhivatalhoz a kérelmet, ha bár ott el fognak utasítani, és a rendőrségi feljelentést is megteszem.

Ha érdekel, majd megírom mi történt.


Gyámügynél nem voltál, gyermektartás megelőlegezéséért?

Bizonyos egy főre jutó összegig megelőlegezik. Ez most azthiszem 59 eFt/fő


Nálunk ez picivel több, mivel édesanyámnál lakunk (különben felkopna az állunk), ezért nekeünk nem jár semmi. Happy az életünk, ezt mondták örüljek neki, mert én nem huszonvalahányból nevelek 3-4-et. Na igen, nem is voltam felelőtlen, segélyre szülő, csak sajnos az életünk így alakult.....

11. fiamette (válaszként erre: 6. - Zsanci79)
2012. aug. 22. 08:19

sziasztok!


igen sajnos ez így van, nálunk már ez megy 3 éve!

elsőnek tartozott 2 évi gyermektartással, majd fizetett 3 hónapot csak éppen nem a végrehajtón keresztül, így most én fizetem a végrehajtó díját is! mivel neki kell a pénz amiért kiszálltak a házukhoz (nevetséges, nem azért adtam be a gyermektartás kérést mert tele vagyok pénzzel)

perköltséget is nekem kellett fizetnem amiért kértem a gyermekelhelyezést

engem is érdekelne hogy hogy megy ez a rendőrségi procedúra, mert nem akar fizetni, és sajnos probléma van a láthatás körül is

most olvastam, hogy az hogy nem fizet gyermektartást kiskorú veszélyeztetésének minősül

2012. jún. 26. 10:34

Én úgy tudom, hogy az egyik ismerősöm feljelentést tett, mert az apa hónapok óta nem fizetett gyerektartást. Most az államtól kapja meg a neki járó összeget.

Szerintem nem kell ezen ennyit gondolkozni. Ha az apának ennyit ér a gyerek, akit nemzett, hát vessen magára...

Nem tudom, hogy szükséges-e ilyen eseteknél ügyvédet fogadni, én mindenesetre megkérdeznék egy normálisat a helyedben, hogy mi a járható út, ami a leggyorsabban eredményhez vezet.

9. Rita 72 (válaszként erre: 8. - Zsanci79)
2012. jún. 26. 10:02

Ha törlesztőt fizeti, akkor a gyerektartást is tudná. Ezzel most nem mondtam semmi újat.

Tegyél feljelentést, és akkor szerintem berezel.

8. zsanci79 (válaszként erre: 7. - Rita 72)
2012. jún. 26. 09:54

Az még 4 hónap, mire papír lesz a végrehajtótól, hogy a fél házat nem tudták árverezni. A GYámhivatallal beszéltem már, semmit nem fogok kapni, mert 59 ezer Ft felett van az egy főre eső (62 eFt), de nem vizsgálnak semmi mást. Pl. nem érdekli őket hogy anyámnál lakunk, ha egyedül albérletben laknánk, és kajára nem lenne pénz, az sem érdekelné őket! Ezt nem én találtam ki, a gyámhivatal mondta.

Abban bízok, hogy büntető feljelentés esetén szigorúbban vizsgálódnak. pl. hogy a letiltás kiadása után kilépett, ennek ellenére fizet majd 100 ezer Ft-os törlesztőt, meg ilyenek.....

7. Rita 72 (válaszként erre: 5. - Zsanci79)
2012. jún. 26. 09:50

Ha az autót nem tudták elárverezni, akkor ki kellett volna írni végrehajtást a fél házra is. Két sikertelen végrehajtás után kell kiadnia igazolást a végrehajtónak. Azzal a papírral kell menni a gyámhivatalba.

A rendőrségi feljelentéssel talán annyit elérhetsz, hogy kicsit beijed apuci, és fizet. Vagy nem.

De a tartás elmulasztása börtönnel is sújtható. Nem tudom pontosan, talán 2 vagy 3 évet is adnak érte. Mondjuk abból pénzed nem lesz, de aki görény, az megérdemli, hogy leültessék.

6. zsanci79 (válaszként erre: 4. - Rita 72)
2012. jún. 26. 09:34
Sajnos nálunk a szépen kéremmel nem megyünk semmire. Végrehajtás megy már mióta, mikor a cégénél megkapták a letiltó végzést, két nap múlva kilépett.....de van hitele is, amit fizet. Pénze van. De úgy látom a jog nem a gyermekért van, hiába azt hangoztatják.
2012. jún. 26. 09:33

Most beszéltem a végrehajtóval, hogy nem tudták elárverezni az autóját, és ezért visszakapja!!!!! Röhej!

A rendőrségi feljelentés után is neki fog kedvezni minden? Mert akkor nem megyek bele ebbe a tortúrába inkább. van egy fél háza, de azt sem tudják árverezni, mert ugye fél házat nem vesz senki......

4. Rita 72 (válaszként erre: 3. - L.luiselotte)
2012. jún. 26. 09:27

A megelőlegezés rendőrségi feljelentés nélküli is kérhető. Én majdnem 2 éve kapom, de feljelentést nem tettem.

De ami késik...

2012. jún. 26. 09:23
Muszáj megtenni, különben nem kap állam által megelőlegfezett tartásdijat, - sőt még büntető tárgyalásis lesz belőle, gyt fizetési kötelezettség elmulasztása miatt.
2012. jún. 26. 09:10

Már több mint egy éve megy a huza-vona, végrehajtás, stb....de semmi eredmény, a végrehajtó is ül a babérjain. El lehet ezt már indítani? Tapasztalat valakinek?

Köszönöm

2012. jún. 26. 09:09
Tett már valaki rendőrségen feljelentést gyermektatásdíj elmulasztása miatt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook