Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kisállatunk, a hörcsög fórum

Kisállatunk, a hörcsög (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kisállatunk, a hörcsög

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
317. virgilius (válaszként erre: 316. - Vanda822)
2017. márc. 18. 21:35
Hogy van a höri? Jobban lett azóta?
2017. márc. 18. 00:15
sziasztok, kerlek segitsetek, van egy torpehorcsogunk, semmi baja nem volt jatszottunk meg vele a delutan es nemreg eszrevettuk hogy nem mozdul, a szeme nyitva van de neha neha mintha egy nagyott sohajtana, 4 honapja van nalunk csak minden rendbe volt vele, mostanaba mintha aktivabb lett volna mint eddig de enni evett, inni ivott, mi baja lehet, megszakad a szivem hogy ne tudok segiteni rajta
315. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 294. - 05bb7a5ea0)
2010. jún. 11. 18:12

Üdv neked is!


A stressz nagyon rossz hatással van az állatokra, ahogy az emberre is. Ez nem játék! Ha te nem szeretnél úszni, és mégis bevágnának a vízbe, holott nem akarod, benned milyen érzések lennének? Attól, hogy állat, még nem kell vele úgy bánni, hogy egy cuki-muki plüssállat, ami úgy táncol, ahogy mi akarjuk...


Én sosem fogok állatot kínozni. Ugyanis ez az!


Az én hörcsögöm pedig csak kezdetben félt mindentől. Új hely, új szagok, minden megváltozott körülötte, de miután megszokta, olyan vakmerő kis pocok lett, hogy csak na. :) Az állatok nem hiába félnek, bármilyen fajról is legyen szó. ;)

2010. jún. 11. 13:58

Mikor a hátán fekszik és halálra rémül, ordít, és össze vizeli magát, majd ezek után a sarokban gubbaszt nagyon görbén behunyt szemekkel a hörcsög, majd adok neki sajtot amit elkezd enni, megmosakszik, és vígan elvan utána.

Naaa, ez miért van ????????? Az állatok viselkedése...

2010. jún. 11. 12:06

A "hanyat vágom magam hadművelet" mindig a behódolás, a megadás jele. Inkább megadom magam, csak ne bánts-ezt jelenti!

HA egészen fiatal korban kézhez van szoktatva egy hörcsög, akkor lehet vele játszani. Hógolyót a fiam kiteszi az ágyra, legók közé, és a höri elvan, jön megy az építmények közöt, vagy éppen szép nyugisan ül egy ujjgördeszkán, Bence meg tologatja.

2010. jún. 11. 11:46

amúgy hogy lehet játszani egy törpehörcsöggel?

mert ezek szerint ha kézbe veszem, akkor is menekül, ha meg nem teszi, akkor ezt azért teszi meg, mert fél. Főleg olyanokat is olvastam, hogy a hátán fekszik, úgy simogatják. nem hiszem hogy élvezi, vagy inkább tűri...

311. 05bb7a5ea0 (válaszként erre: 310. - Virgilius)
2010. jún. 11. 11:35
a "szerintem" már egy gondolkodásból kialakult vélemény, ami jelen esetben Nálad azt tükrözi, hogy ezt a fogalmat kevésbé ismered.
2010. jún. 11. 11:29
Szerintemet írtam. Gondolkozz el egy kicsit a dolgokon.
309. virgilius (válaszként erre: 294. - 05bb7a5ea0)
2010. jún. 11. 11:19
Ez már szerintem kimeríti az állatkínzás fogalmát. Minek tartasz hörcsögöt, ha így bánsz vele, már ne haragudj?
308. virgilius (válaszként erre: 307. - 05bb7a5ea0)
2010. jún. 11. 11:16
Aztán az egyik reggel az egyiket holtan találod. Nálunk pl ez történt, meg a barátnőméknél is, akiktől most elhoztuk a maradék hörit.
2010. jún. 11. 11:14

remélem nem lesz baj! :)


ha külön rakom őket egy üres dobozba, akkor sem bántják egymást, inkább sikít mikor odamegy hozzá, és jön a hanyatt vágom magam hadművelet. Ennyi...

306. virgilius (válaszként erre: 302. - 05bb7a5ea0)
2010. jún. 11. 11:13
Vér folyna. Meg ne próbáld!
305. 7a8b421bcf (válaszként erre: 304. - 05bb7a5ea0)
2010. jún. 11. 10:55
Hidd el, nem sokáig! Nehogy baj legyen!
2010. jún. 11. 10:35

fiú-fiú párosítás.

Jól mondod, látom, hogy olykor jól megvannak, de az egyik a másikkal szemben erőszakos, és területvédő.

Sokszor hallom, és látom, hogy az egyik hanyatveti magát, és hangosan ordít, tátott szájjal. Van úgy, hogy ez nem elég a támadónak, és még fokozza. Ilyenkor ha látom, és észreveszem, akkor elég sok ürülék távozik aki hanyat vetette magát.


Amúgy jól megvannak :o)

2010. jún. 11. 10:00
Azt tudni kell, hogy a dzsungi nem társas lény. Általában egyedül tartjuk, és csak a pároztatás idejére tesszük össze őket. A tieid is most már ivarérettek lesznek, vigyázz! Milyen neműek? Ha azonos, akkor fenn áll a rivalizálás veszélye, ami verekedésbe torkollik, komoly sérülést okozhat. Ha külön neműek, akkor pedig számítani lehet a gyors szaporulatra. Ha a fiú befedezi a lányt, utána gyakran megváltozik a magatartása, ingerült lesz a fiúval szemben, ha az közelít hozzá. Én tegnap pároztattam Zeuszt és Hérát, de éjszakára már külön is tettem őket, mert a kisasszony állandóan fújt Zeuszra.Másik fajtát pedig semmiképpen nem tennék hozzájuk.
2010. jún. 11. 09:56
nekem 2 dzsungim van kb. 3 hónaposak, jól megvannak, de olykor az egyik kergeti a másikat. eddig még nem történt nagyobb sérülés. Ha betennék egy roborovszkit, akkor mi lenne ?
2010. jún. 11. 09:40
Újrakezdés című naplómban van egy képösszeállítás, ott látható egy-egy kép a hörikről.
2010. jún. 11. 09:39
Nekem öt dzsungim van, mindegyik más és más egyéniség. A hófehér lány Hógolyó nagyon szelíd, kedves. Mindig kapható egy kis simogatásra, sokáig tűri a kézben tartást, járékot. Héra szintén lány, vadas szinű, Ő már kevésbé szereti ha maceráljuk, viszont ha szólok neki, vagy etetni akarom, azonnal előjön. Zeusz winter-white(acélkékes)szinű fiú, akit nevéhez méltóan azért körbe kell udvarolni rendesen. Sértődékeny, akaratos, nem szeret kézben lenni. Szintén fiú a mandarin szinű Apolló is, aki a maga két hónapjával még elég játékos, viszont a simogatást sem nagyon tűri. A legöregebb a vadas szinű Mazsola, Ő lány, és már három éves is elmúlt. Az Ő napjai leginkább pihenéssel telnek, de a finom falatokat nagyon szereti.
2010. jún. 11. 08:32

Ki mennyire ismeri a hörcsögének a testbeszédét ?

Most nem arra a sablonra gondolok, amit a neten lehet olvasni, hanem saját tapasztalat ! Negatív, pozitív !!!

És kinek hogy viselkedik a hörcsöge ?

Ha két dzsungi mellé rakok egy robit, akkor sok jóra nem számíthatok, igaz ?

2010. jún. 11. 08:23
Ja igen ! én is dzsungiról írtam ! :)
297. 05bb7a5ea0 (válaszként erre: 296. - 7a8b421bcf)
2010. jún. 11. 08:22

Kedves Gyöngyskorpió !


Tényleg jó móka lenne ! :)

296. 7a8b421bcf (válaszként erre: 294. - 05bb7a5ea0)
2010. jún. 11. 08:20
Biztosan jó móka lenne az is, ha Te kapálóznál a Földközi tengerben:-))))
2010. jún. 11. 08:12

Sziasztok! Nekem dzsungáriaia törpehörcsögeim vannak. Mivel az étkezőben kaptak helyet a terráriumok, ilyenkor az ablak egész nyáron le van árnyékolva. A terráriumokba is sokkal kevesebb almot rakok mint télen, és figyelek arra, hogy mindig legyen előttük nedvességet adó zöldség, gyümölcs, joghurt...

Fürdetni nem fürdettem még őket, de azt hiszem nem is fogom.

294. 05bb7a5ea0 (válaszként erre: 293. - 66b8a86ae1)
2010. jún. 11. 08:08

Üdvözlet !


Én szoktam a hörcsögömet fürdetni, és semmi baja !

Sőt, mikor már kifárad szegény, és nem egyszer merül a víz alá, akkor kiveszed a vízből, és ennyi. :)

Törülközővel áttörlöd alaposan míg száraz nem lesz, és mehet vissza a lakhelyére. :)

Szárítottam már hajszárítóval is, és akkor sem lett baja! Hogy miért nem? Mert nem max fűtőértéken 5 cmről szárítottam, így nem égette át a bőrét, hanem közepes fordulat, meleg levegő, és kb. 20-30cmről fújod a testét.

Hogy mennyire szeretik vagy sem, én szerintem nincsenek oda érte, mert ösztönösen másznának száraz helyre, és az úszással inkább az életükért küzdenek, és ha beteszed az ujjad, görcsösen rákapaszkodik, tehát nagyon félhetnek a vízben!

És mi van akkor, ha félnek ? Semmi !

Mindentől félnek, stresszelnek, akkor ez a vizes sztori sem lesz kivétel! De ettől nem fognak elpusztulni! Jó móka látni ahogy úszik, vagy ahogy kapálózik!:o) De ettől még nem ölöd meg!

Ha figyelsz rá, és ha már merül a vízben (3-4perc), kiveszed, nem lesz baja!

293. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 292. - Murray)
2010. jún. 10. 16:33

Csak azért kérdeztem, mert a konkrét faj is befolyásolja azt, hogy tényleg melege van-e vagy esetleg beteg. Nekem szíriai aranhörcsögöm van, és hihetetlenül jól bírja az ilyen meleget. Nála inkább télen van baj, ha picit hűvösebb a lakás.


A hörcsögök nem hiszem, hogy izzadnak, ahogy a kutyák sem. Éjszakai állatok, nappal a föld alatt vannak, ahol kellemes a hőmérséklet, éjjel meg végképp.


Azt jól teszed. Én is rengeteget adok az enyémnek. :) Esetleg még azt is kipróbálhatod, hogy benedvesített ronggyal törölgeted, simogatod, vagy egyszerűen berakod neki, hadd mászkáljon rajta.


Sok szerencsét! :)

292. Murray
2010. jún. 9. 21:55

Aranyhörcsög. Arról, hogy milyen idős fogalmam nincs. Kb fél éve vettem, úgy hogy épp kölykei voltak. Panelban lakom és mivel nincs klíma, nem lehet megoldani a lakás hőmérsékleti problémáit (ami kb. 25- 30fok). Abból gondolom, hogy melege van, mert olyan kis nyúzott, bágyadt... és nem is tudom izzadt?. Akár egy kutya, mikor melege van kifekszik és úgy jó... érted? Leegyszerűsítve ugyanazokat a tüneteket produkálja, mint én... mert nekem is rohadtul melegem van.

A gyümölcsöt azt adom, és örül neki, és jobban is eszi mint általában.

A tálat meg kipróbálom, hátha tetszik neki. Köszi.

291. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 290. - Murray)
2010. jún. 9. 19:22

Melege van? Milyen fajta és mennyi idős? Ezen kívül milyen szobában van? Hideg radiátor mellé nem tudnád tenni, hogy ne fagyjon szét, de jó is legyen neki?

De próbálkozhatsz még vizes, lédús gyümölcsökkel, vagy egy lapos tálat odarakni neki egy kis langyos (!) vízzel, hátha belemerészkedik. Ha nem, és tényleg nagyon vészes a dolog, akkor próbálkozhatsz úgy, hogy a tál közepére némi fnomságot teszel, és becsalogatod. Mellesleg azért lapos tálat írtam, hogy a bundája ne legyen annyira vizes. Azt nem szeretik.


Amúgy miből gondolod, hogy melege van? Hogy viselkedik?

290. Murray
2010. jún. 9. 17:55

Sziasztok!

Tök fontos és sürgős kérdés... Mit tudok csinálni, ha a hörimnek nagyon melege van? Szegénykém tiszta kész, annyira sajnálom... Gondoltam, hogy kicsit megfürdetem, de láttam, írtátok, hogy nem túl jó ötlet. Van valakinek valami tippje, hogy mi tévő legyek?

289. Annaaa
2010. febr. 23. 11:20

Sziasztok!


2-3 napja folyamatosan nyüszög a hörcsögöm és trüsszög.. Tettem az itatójába és a magvakra is pár csepp vitamincseppet, nemigazán használ.. Ma már észrevettem, hogy trüsszögés közben az orrát dörzsölgeti és ingerlékenyebb, nem tetszik neki, ha kiveszem, megharap..stb.

Láthatóan beteg! Mit lehet még tenni, hogy jobban legyen?

Az "emberi" gyógymódok hatásosak? Főzzek neki pl. kamilla teát?

2009. dec. 18. 11:27
Sziasztok! Én is sok évig tartottam höriket aztán volt egy tengerimalacom ami tegnap sajnos az én hibámból elhalálozott. Most szeretnék újra visszatérni a hörcsögökhöz. Van néhány kép róluk az adatlapomon.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook