Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ezt (t)edd az egészséges és hosszú hajért fórum

Ezt (t)edd az egészséges és hosszú hajért (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ezt (t)edd az egészséges és hosszú hajért

1 2
35. Rozinante (válaszként erre: 34. - Pitypangné)
2012. aug. 27. 18:17
Oké, megvizsgálom :D
34. Pitypangné (válaszként erre: 33. - Rozinante)
2012. aug. 18. 12:58
Ilyet még nem láttam, de lehet, hogy csak a csomagolás más. Nézd meg annak amit linkeltem az összetevőit, hátha az ugyanaz.
33. Rozinante (válaszként erre: 32. - Pitypangné)
2012. aug. 17. 07:59

Nem, nem ez az. Mindjárt keresek egy képet...Megvan. Ezek azok.


[link]

32. Pitypangné (válaszként erre: 31. - Rozinante)
2012. aug. 6. 12:16

[link]


Erre gondolsz? Ilyet bárhol lehet kapni.

31. Rozinante (válaszként erre: 26. - E2e3dd6eca)
2012. júl. 19. 08:42

Szia!

Köszi a választ. Ismerem a Baleát. Imádom mindegyik termékét. Megköszönném, ha fel tudnád tenni. Kíváncsi vagyok rá.

Egyébként hatalmas felfedezést tettem a minap. Ajándékba kaptunk különböző tusfürdőket, meg samponokat a szomszédtól (aki mellesleg fodrász). Elfogyott a szokásos samponom és gondoltam kipróbálom azt, amelyiket tőle kaptuk. Gyerekek, ez valami csodás. Olyan fényes tőle a hajam és könnyebben fésülhető, hogy csak ámulok és bámulok. Most megpróbálok keresgélni, hátha találok valahol ilyen terméket (egyébként ezt németországban szerezte be...sajnos csak németül van rajta minden, így a típusát sem tudom), és a neve, ha jól emlékszem, akkor Herbal Essences, vagy valami hasonló. Ismeri valaki ezeket a termékeket?

30. Popppy (válaszként erre: 29. - SaskiaValentina)
2012. júl. 15. 16:13
Ó igen a Mátrixnak a biolage termékei nagyon jók. Nekem is megállították a hajhullásomat. Meg a vas a cink és A vitamin amit szedtem mellé.
29. SaskiaValentina (válaszként erre: 28. - Pirosbegre)
2012. júl. 11. 13:37
Gliss kuros termékek sztem túrót nem érnek...Nekem a Matrix vált be eddig a legjobban. A pakolásuk külön nagyon jó.
2012. júl. 10. 23:56
Nekem is töredezett a hajam vége. Vállig érő. Használtam azt a Gliss kuros sprayt, semmi. De mondta a fodrászom sok nyaggatás után h. ammóniamentes festéket használjak (magamnak festem) és azóta nem töredezett a vége annyira. Nemsokára megyek frissítő vágásra, kiváncsi leszek utána milyen lesz. Ha mégse tetszik, kipróbálom a ricinusolajat.
2012. júl. 10. 11:14
Nem tudom, de én szerintem egészségesen táplálkozom mégse derékig érő fényes a hajam.Vékonyszálú és olykor töredezett.Lehet a hajfestéstől.Szerintem ez a genetikán is múlik.Amúgy meg a roncsolt hajat nem lehet visszaállítani samponokkal balzsamokkal a reklám csak ámítás.A legjobb megoldás levágni a töredezett hajvégeket legalábbis nálam ez szokott lenni.:S
26. e2e3dd6eca (válaszként erre: 22. - Rozinante)
2012. júl. 8. 12:57
Avonosat? Soha! Akkor inkább Baleás cuccokat használj. Árban és minőségben jobb mint akármelyik reklámozott. Nekem is derékig érő hajam van, az összes holmim Baleás. Most használok egy nagyon jót, napfényvédő, és fényes a hajam tőle, nem száll, könnyebbé teszi a kifésülést, az illata mennyei. Sajnos nem tudom belinkelni, de ha érdekel, lefotózom őket, felteszem adatlapra. :)
2012. júl. 8. 10:50
Észrevettem, hogy mikor multivitaminkészítményt szedek, gyorsabban nő a hajam és a körmöm is, úgyhogy tényleg a belső táplálásra érdemes odafigyelni! Hosszú, vékonyszálú hajam van, 3 havonta vágatok pöppet a végéből, hogy ne töredezzen egy centinél jobban felfele, erre is érdemes odafigyelni :). Illetve jó hajpakolás és hajvégápoló olaj.
2012. júl. 4. 13:19
Sziasztok! Ha vki azt mondja, hogy egészségtelen, töredezett, fénytelen , gyenge haj az az enyémet irja le.... Miket tudnátok nekem ajánlani? Nagyon fontos lenne a segitségetek, mert teljesen tanácstalan vagyok!
2012. jún. 28. 20:26
Köszi a válaszokat, mindenképen kipróbáljuk, mert egy hete lett levágatva a töredezett rész. :)Remélem beválik valami, mert annyira szeretne szegényem hosszú hajat.
2012. jún. 28. 13:18

Sziasztok!


Hosszú, egyenes, vastag szálú, dús hajam van. Eléggé gyorsan töredezik, és mondhatni gyorsan is zsírosodik. Hetente kétszer mosom, mert az egy már nem elég. Sokáig tartott, amíg megnőtt ilyen hosszúra. Arra vagyok kíváncsi, hogy a bánatban csinálják a fiatal lányok azt, hogy a hajuk délután is olyan, mintha épp akkor léptek volna ki a fodrászat ajtaján? Fényes, illatos, egyenes, minden egyes tincs a helyén van, nem száll stb. Persze, gondolom a hajvasaló sokat lendít a dolgon. De csak nem vasalják egész nap a hajukat!?

Szeretném, ha az én hajam is fényes lenne, könnyű lenne kifésülni, jó illata lenne éééés nem állna úgy délutánra, mintha a szalmakazalból másztam volna épp ki...

Mit csináljak? Az Avonban keresgéltem hajpakolásokat, meg kenceficéket. Mit gondoltok azokról?

2012. jún. 27. 12:50
Hajkefélés ,tudod 100 kefehúzástól gyönyörű fényt kap a haj:))))
20. szöszi71 (válaszként erre: 19. - Pitypangné)
2012. jún. 27. 12:48

Sztem nekem mindegy, mert míg nem használtam akkor is 2 naponta zsírosodott. Sztem ez is genetika, anyukámnak is ilyen a haja akármit is tesz vele.

Hát... ez van:D

19. Pitypangné (válaszként erre: 17. - Szöszi71)
2012. jún. 27. 11:54
Én is használtam ilyen sprayt, és gyorsabban zsírosodott tőle a hajam. De az illata miatt szerettem. :D
18. Pitypangné (válaszként erre: 14. - Annette)
2012. jún. 27. 11:52
A szódabikarbóna, de egyébként a tojástól is kevésbé zsírosodik nekem. Kb mindentől, ami nem bolti sampon/balszam kevésbé zsírosodik. :D Ki kell próbálni, aztán meglátod melyik válik be. A sz.bikarbóna koptatja a hajfestéket, úgyhogy ha festett a hajad óvatosan.. a tojást pedig NE melegvízzel mossátok ki. :D
2012. jún. 27. 08:24
Én Gliss Kur balzsammal szoktam lefújni amit nem kell kiöblíteni. Ez jót tesz a hajnak. Azt a változatot veszem ami száraz, fénytelen hajra jó és tényleng szép fényes, egészséges a haj tőle. Csak ajánlani tudom akinek fénytelen a haja.
16. air
2012. jún. 27. 07:56
Olvastam ,hogy a hajmosás után ,ha leöntjük sörrel a hajunkat ,tartást ad és a "szálló" hajat megfékezi:) és a fénye is szép lesz !
2012. jún. 27. 07:43

Sziasztok!


Nekem is gond a hajam gyors zsírosodása. Megmosom és rá 2 napra már megint zsíros. Nem tudom mit csináljak vele, mert nagyon zavar.

14. Annette (válaszként erre: 12. - Pitypangné)
2012. jún. 26. 23:18
A szódabikarbóna vagy a tojás szárít? sajnos nekem az a fő bajom, hogy nagyon-nagyon gyorsan bezsírosodik a hajam, főleg most a melegben... egy katasztrófa... minden ötletre vevő vagyok, ami segít rajta kicsit is.
2012. jún. 26. 22:15

Ha szeretnétek egy kicsit gyorsítani a haj növekedését, tudom javasolni a csalánból főzött szép zöld lével történő hajmosást és öblítést. Saját tapasztalatból mondom!:)

Ha pedig a hajad elvékonyodott, tartása gyenge, vitaminok tömege kell a szervezetnek. Centrum vagy Supradin F. Szintén tapasztalatból.

12. Pitypangné (válaszként erre: 11. - Pitypangné)
2012. jún. 26. 21:24
Mármint azt kérdezed hogy kell hazsnálni? Csak simán fel kell vinni mosás előtt, ennyi. Én van, hogy szódabikarbónás vízben áztatom pár percig előtte, mert az leszedi a koszt ami rajta van. Azt egyébként sampon helyett is lehet használni -a tojást is-, csak úgy tapasztaltam szárít picit. Lehet, hogy a kevésbé zsírosodásra az is rájátszik. Van aki azt mondja, hogy a fejbőrre nem jó felvinni, de én oda is szoktam, mert nyugtatja a bőrömet. Aztán csak simán samponnal meg kell mosni a hajat.
11. Pitypangné (válaszként erre: 9. - G_eszter)
2012. jún. 26. 21:19
Mit hogy? :D
10. Pitypangné (válaszként erre: 8. - Pitypangné)
2012. jún. 26. 21:19
Ja, meg a vazelinre is azt mondják, hogy jó. Rá kell kenni a hajvégekre miután megszáradt. Csak ne túl sokat, hogy ne látsszon zsírosnak.
9. g_eszter (válaszként erre: 8. - Pitypangné)
2012. jún. 26. 21:12
olívaolajjal hogy?
8. Pitypangné (válaszként erre: 5. - JudyTim)
2012. jún. 26. 21:09
Levágathatja. Aztán lehet ápolni ricinusolajjal, olívaolajjal, tojással, egyszerre vagy külön külön pakolásként. Meg még sok mással. Nekem pl az olívaolaj a kedvencem, több órára fent szoktam hagyni, és utána csillogó, puha haj az eredmény, ami kevésbé zsírosodik és a fejbőröm sem viszket. Egyébként hosszú, dús, egészséges hajam van, úgyhogy nem hasraütésszerűen mondom. :)
2012. jún. 26. 15:43

Jó a cikk, sok hasznos információ van benne.

Bár a tejjel nem igazán értek egyet, de sebaj. :)


Viszont egyetlen dolog kimaradt, ami az én esetemben sokat számított a hajtöredezettségben: a VÍZ!!!

Mióta megiszom a napi kb. 2 literemet, azóta sokkal kevésbé töredezik a hajam. :)

6. Annette (válaszként erre: 5. - JudyTim)
2012. jún. 26. 13:10
Nekem is rendszeresen töredezett, szálkásodott, ezen segítettek a pakolások, amiket írtam, az egyik serical tejproteines a másik a gliss kur vajas. Hetente felkenem őket kb 45 percre pakolásként, és egymás után használom őket balzsamként minden hajmosáskor, abszolút bevált. Persze a már sérült szálakat nem ragasztja össze, azt le kell vágatni, de utána nem fog újra töredezni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook