Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Derékbőség mérése fórum

Derékbőség mérése (beszélgetős fórum)

2012. jún. 25. 13:42
Azt hiszem, inkább szakszerűtlen méretmegadás.
5. Lencsy (válaszként erre: 4. - A14deb9047)
2012. jún. 25. 12:58
Ez idáig rendben is van , de itt nem szabáson volt a "vita " ..hanem kész ruha méretének megadásán illetve a konkrét derék bőség mérésen :)
4. a14deb9047 (válaszként erre: 2. - Globus)
2012. jún. 25. 12:50
Így van: az anyag kettőbe hajtva, akkor 37 cm+ a ráhagyás... az általában 1,5 cm, de van, aki 2 cm-t hagy rá. Szoknyáknál, nadrágnál leginkább, ha még nem többet, hogy könnyebb legyen belőle kiengedni, ha netalán módosulna a derékbőség. Ezt különben sem szokták nagyon "passzosra" csinálni.
2012. jún. 25. 12:38
ott lajikusok teszik fel ezeket a méréseket duplán kell érteni!!!! összegombolva letéve ennyi a ruha szélessége...
2. globus (válaszként erre: 1. - Lencsy)
2012. jún. 25. 12:32
Szabásmintánál valóban fele, hiszen dupla anyagból szabunk (+ varrásszélesség), bár nem vagyok varrónő, szerintem derékbőség nem lehet 37 :)
2012. jún. 25. 12:27
Beléptem a minap egy ruha börzés oldalra és feltűnt, hogy egyes felhasználóknál érdekes számok jöttek ki a nadrágok derék bőségének megadásakor. Pl .derékbőség 37 .. derékbőség 42 ..stb. Jómagam női ruha készítő szakmával rendelkezem ..igaz vagy 20 éve közöm sincs hozzá ..mégis az emlékeimben úgy élt , hogy derékbőséget körbe mérünk ..tehát a 37 nem 37 hanem 74-es derékbőség , illetve a 42-es is 84 . Annyira elbizonytalanított a dolog ,hogy megkérdeztem egy szintén varrónő ismerősömet és ő biza állítja, hogy a derékbőséget úgy mérjük, hogy körbe majd ezt megfelezzük, tehát helytálló a 37 pl. Az én emlékeimben viszont pont az ellenkezője él ..miszerint ha szimplán mérjük egy nadrágnál pl. akkor nem megfelezzük a méretet hanem megduplázzuk , így jön ki egy pl. szimplán mért 45 cm ..90 -es derékbőségre. Mivel google a barátom , ott is megnéztem és elvileg nekem van igazam , miszerint a derékbőséget körbe mérjük ! Mi a véleményetek ? Pár év különbséggel taníthatják a mérést másként, vagy egyikünk nagyon nem figyelt az órákon ? :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook