Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elmondjam a szüleinek? fórum

Elmondjam a szüleinek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. jún. 29. 16:22

Klassz, hogy tudtál hatni rá...:)

Én azért a helyedben talán megkértem volna, hogy akkor itt és most tegyük tönkre azt az igazolványt... Bár ha egyszer tudott szerezni...

Remélem minden jól fog alakulni!:)

68. michelle.r (válaszként erre: 66. - Ee1dc9ba06)
2012. jún. 28. 16:34
Ez klassz!
2012. jún. 27. 20:36
Ne mondd el a szüleinek. Nem érnél el vele semmit. A szülei nem tudnának segíteni. Te akaratod ellenére elvállaltad h az ”anyja” leszel. Most már nem szállhatsz ki. A szülei ostobák. Vagy csak nem tudják h mi történik a mai világban. És nem ismerik a saját lányukat. Ha kiderülne minden akkor sem tudnának mit kezdeni vele. Félvallról vennék. Vagy csak egyszerűen nem tudnák mit csináljanak. Te ismered a lányt. Ha úgy érzed akkor vigyázz te rá. Azt hiszem te többet tehetsz érte mint a szülei. Persze ha a lány is akarja. De ha úgy döntesz h már soha többé nem akarsz az ”anyja” lenni akkor mondd el az igazi szüleinek. S akkor vége mindennek. Megszakad a ”barátság” vagy mi is volt ez. Megszabadulsz.
66. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 65. - Lara1984)
2012. jún. 27. 19:56

Köszi neked is, hogy írtál!

Sajnos az a baj, hogy hiába mondanám el a szüleinek, kockáztatva ezzel, hogy elveszítem Kinga barátságát - nem hiszem, hogy komolyabb lépéseket tennének a helyzet javítása érdekében. Teljesen más felfogásúak, mint én.

Tegnap este rábíztam a kisfiamat az apukájára, és elhívtam Kingát fagyizni. Beszélgettünk. Elmondtam, hogy dilemmázom rajta, mit csináljak... Durvának találom a dolgait, elmondtam, hogy az igazolvánnyal való visszaélés bűncselekmény. Válasz: Ó, mások is csinálják...!! Én: De Te nem vagy "mások", te egy nagyszerű kiscsaj vagy, és ha tönkreteszed magad, s.ggbe rúglak. Én nem ezt a lányt szeretem, Te nem ilyen vagy... bla-bla-bla. Beszéltem neki azokról a lányokról, akiket senki nem néz semmibe, mert a pia hatására mindenki lábtörlői... + beszéltem neki egy családtagomról, aki szintén az alkohol rabja (volt) - szerintem ez hatott rá a legjobban. Dumáltunk vagy 2 és fél órát.

Megígérte, hogy megsemmisíti azt az igazolványt, és hogy nem fog piálni. Pláne nem töményet.

Megígértettem vele, hogy ha mégis megtörténik a pasival a dolog, akkor az anyjának (vagy legalább nekem) azt azonnal elmondja... de azt mondta, még nem akarja.

Azt hiszem, ennél többet nem tudok tenni, max. megismételni tudom ezt a beszélgetést.

Tényleg sajnálom, egy értékes, értelmes (kis)lány.

65. Lara1984 (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2012. jún. 27. 19:44

Kinga (ahogy nevezted) beszerzett "valamiféle" igazolványt, amelyen nagykorúként szerepel, azért, hogy a szórakozóhelyeken alkoholt ihasson. Nos, míg pl. a (figyelmetlen) anya meglopása & a megfontolatlanul kibontakozó szexuális viszony sem épp egyszerü eset, de annak a bizonyos igazolványnak a birtoklása pedig büncselekmény!

Én nem beszélnék a szülökkel, mert ezáltal Kingát elveszíteném (szándékosan írom egyes szám, elsö személyben!), & nagy valószínüséggel annak az esélyét is, hogy a lányka helyes útra térjen. Mert azoknak a szülöknek lehet napestig ecsetelni a problémákat, akiket könnyedén becsap & meglop a gyerekük; ergo: ezek nem jó szülök, & ha tudnák is, hogy mit tesz a lányuk, talán még csak rontanának a helyzeten. Én beszélgetnék Kingával, ha kell, keményebben is, elrettentö példákkal is élve. De egy pontnál nem szabad tovább menni; tudnom kell, hogy hol ér véget a hatásköröm. Én így tennék - de ez nem azt jelenti, hogy ez az egyetlen megoldás. Minden relatív... A jó & a rossz fogalma is.

2012. jún. 26. 10:12
Csak annyit mondanék a szülőnek, hogy figyeljen jobban a lányára... Benned megbízik, és ez egy kamaszodótól nagy szó. Így nem élsz vissza a bizalommal, de nem is adod ki.
63. vica66 (válaszként erre: 62. - Ee1dc9ba06)
2012. jún. 25. 22:52
Nem irigyellek. Felvállalod más problémáját, más felelősségét, mert ez a szülők dolga lenne, hogy jobban odafigyeljenek.
62. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 61. - C1e9612cd3)
2012. jún. 25. 21:53

Nem, egyáltalán nem ostoba. Nagyon is okos, értelmes és szép lány.

Attól is tartok, ha még esetleg rá is szánnám magam, hogy elmondom a szüleinek, még én lennék a szemét a végén... az apja elég primitív, az anyja aranyos, de butuska és elég pénzcentrikus. Lehet, nem is hinne nekem.

61. c1e9612cd3 (válaszként erre: 60. - Ee1dc9ba06)
2012. jún. 25. 21:49

pffff.... azért az gáz, haa szülők ennyire bugyuták.... nem is ismerik a saját gyereküket.... nagyon nem lepődök meg rajta, h te vagy a bizalmasa az anyja helyett....és azon se lepődök meg, h enniyre semmibe veszi őket! Ők adják az alapot hozzá...Sokat törődhetnek a lányukkal ez alapján...

Én nme gondolom, amit itt sokan írnak, h visszaél valaha is a bizalmaddal! Nme fog se meglopni, se semmi.... Lehet egy bulival bepróbálkozik, vagy pait odavinni (de ezt is kétlem), viszont te többet jelentesz neki, mint az anyja, uhogy tudni fogja, h hol a határ!

A leírásod alapján, nem egy elveszett, ostoba lány lehet.... Most, azt mondom, h valóban csak a szárnyait próbálgatja! Amíg neked elmond mindent, addig nem biztos, h félteni kell! Majd ha már előtted is azt vezsed észre, h titkolózik, simliskedik, akkor lesz bajba! Akkor viszont, azonnal lépj!

60. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 56. - C1e9612cd3)
2012. jún. 25. 21:40
Nem tudnak semmit. Simán engedik bulizni is mostmár, mert eddig "bizonyította, hogy jó kislány volt" ... ez a megállapításuk csupán a bizonyítvány eredményére vonatkozik.
59. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 58. - Kisj)
2012. jún. 25. 21:37
Pont ezért őrlődöm. Én sem örülnék, ha hasonló helyzetben nem világosítana fel az a felnőtt, aki tud a dologról. Nem is lenne ezzel baj, ha a lány nem lenne úgymond a "barátom", mert így "árulás", ha továbbmondom a titkait.
58. kisj
2012. jún. 25. 20:39
Ha az én gyerekemről hallgatna el valaki ilyen információkat, nem hiszem, hogy örülnék neki.
57. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 54. - Michelle.r)
2012. jún. 25. 19:28
Ugyanezt mondtam neki:)) De szerintem neki külön tetszik, hogy át tudja rázni a szüleit. Ez is egyfajta "buli"...:((
56. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2012. jún. 25. 13:26

elsőre én is azt mondanám, h ne szólj a szülőknek.... Viszont, mi van, ha a szülők tudják mindezeket, csak homokba dugják a fejüket? (nme lenne egyedi)

Másodszori átgondolásra én inkább azt mondanám, h szólj nekik, viszont terveljetek ki vmit, mintha szülők előtt lebukott volna, és így derül fény a valóságra....

55. michelle.r (válaszként erre: 45. - Ee1dc9ba06)
2012. jún. 25. 12:33
Igen, ez tényleg durva lenne. De esetleg elhagyhatod a sajátodat és nincs pót ;)
54. michelle.r (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2012. jún. 25. 12:28

Bűnösök közt cinkos, aki néma - vagy valami hasonló :/


Nagyon nehéz, de belegondoltál abba, hogy a felelősség azért a szülei nyakában van? Nem tudom, velük mennyire vagy jóban, de azt ugye tudod, hogy ha elkapják egy hamisított igazolvánnyal, őket fogják kiugrasztani éjszaka az ágyból a rendőrök, nem téged. Nem biztos, hogy ott kellene szembesülniük vele, hogy te ősidők óta beavatott vagy.


Amellett nem vagyok benne biztos, hogy veled tényleg, maradéktalanul őszinte. Vagy ha igen, akkor gyakorlatilag védőbástyaként használ. Hiszen egy nagy és okos felnőttet beavatott, már nem csak a sajátja a felelőssége. Mondd neki, hogy inkább adsz pénzt, csak ne lopjon az anyjától. Hátha picit elpirul ;)

53. Beautykiss (válaszként erre: 52. - Beautykiss)
2012. jún. 25. 12:12
Bocsi csak telorol irok es neha mast ir...
52. Beautykiss (válaszként erre: 50. - Ee1dc9ba06)
2012. jún. 25. 12:10
Az,hogy utalgatsz vmire az sztem majdnem olyan mintha elmondanad ez egyfajta onamitas h mondasz vmit de megsem...ilyen nincs. Pl teszem azt a szulei mgkerdezik h cigizik e vagy biztos h s bnodnel amazon stb szerinted Kinga nem fogja tudni h toled ered az informaltsaguk? Sztem be is utalj csak beszelgess vele ha bizik benned jobban hallgat rad mint a szulokre hisz nem veletlen hogy nem ok a bizalmasok hanem te.mondd el h te sem orulnel ta a gyermeked azt csinalna amit o..probalj ra hatni lelkileg..a baratsagod epitoen hathat ra.
51. Beautykiss (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2012. jún. 25. 11:38
Szia. Nem is tudom mit tennek a helyedben nem egyszeru az biztos..de ha el is mondanad akkor is mit csinalnanak a szulok ha eszre sem veszik h a lanyuk kezd elkallodni..sztem kicsit igy is hosszu porazon van en ennyi idosen nem jarkaltam meg bulizni meg ez beallitottsag kerdese is..most mar nem fogjak tudni megnevelni ha eddig sem tettek.
50. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 49. - A0c1361e44)
2012. jún. 25. 11:20

Lehet, úgy fogom mondani az anyukájának, hogy ezek a mai gyerekek milyen merészek, xy-ról is hallottam ezt-azt (mondjuk éppen olyasmiket, amiket Kinga csinál...) Hátha akkor jobban elgondolkodik, és jobban odafigyel a gyerekére.

Így jelzek is, de nem is köpöm be a gyereket.

Remélem, bejön.

49. a0c1361e44 (válaszként erre: 48. - Ee1dc9ba06)
2012. jún. 25. 11:11
Azt hiszem meg kellene említened az anyukájának.
48. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 41. - A0c1361e44)
2012. jún. 25. 10:52
Nem színezi ki, úgy mesél el mindent, mint a vele egykorú barátnőjének.
47. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 43. - Csipkerózsika)
2012. jún. 25. 10:51
Távollétünkben ő öntözi a virágaimat, és eteti a macskámat. Egyszer sem felejtette el, lelkiismeretesen csinálta. Legalább 50-szer járt már a lakásunkban úgy, hogy mi nem voltunk otthon, és soha semmi gond nem volt.
46. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 44. - Szafaripók)
2012. jún. 25. 10:49

Érti, hogy aggódok érte. De csak nevet, ad egy puszit, hogy én vagyok a pótanyukája. De ő már nagylány, nem kell félteni...- mondja ő.

Egyébként minden úgy van, ahogy leírtad.

45. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 36. - B235ac96d5)
2012. jún. 25. 10:47

Igen, tud róla a férjem. Kinga áll hozzám a legközelebb a szomszédaink közül. Soha nem volt vele gond, mindig megbíztam benne.

A fent említett problémák azóta jelentkeztek, mióta középsulis.

Nem azután adtam neki kulcsot, miután kiderült, hogy kotorászik az anyja tárcájában.

De ha most visszakérem tőle, azzal azt jelzem, hogy megbízhatatlan. És tudom, hogy az ő esetében a motiváció mindig a dícséret és az elismerés. Ha megbízhatatlannak titulálom, félek, még nagyobb hülyeségeket fog csinálni.

2012. jún. 25. 10:00

Szerintem az, hogy az itt hozzászólók is "buliztak" és azóta "rendes" felnőtt lett belőlük, nem biztos, hogy mérvadó.

Továbbra is azt gondolom, hogy az okirathamisítás, a lopás, ivás és cigi 15 évesen akkor sem elfogadható, ha ráhúzzuk, hogy "próbálgatja a szárnyait". Mert a leírtak alapján ez nem egyszeri kipróbálás volt, hanem rendszeres, amit még csak nem is tart aggályosnak a leányzó. Szóval ez már a kipróbálgatáson túl mutat: kipróbálta, tetszett, csinálja.

Az biztos, hogy Neked nem szabad ölbe tett kézzel ülnöd. Nem tudom, hogy a szülőkkel milyen a kapcsolatod, vagy a szülőknek a gyerekeikkel - félek, utalgatással és finom rávezetéssel itt nem tudsz célt érni.

Nem hinném, hogy meg kellene várnod, amíg nagyobb horderejű dologba keveredik - és azt se gondolom, hogy egy 17 éves italozó, cigiző kamasz fiú olyan nagy védelmet jelentene neki. Azt jobban el tudom képzelni, hogy ha esetleg már történt valami rossz, akkor a srác utólag tesz valamit (pl. verekedés), de az csak eső után köpönyeg...

Ha olyan közeli kapcsolatban vagytok, hogy Te is elmondassz neki sokmindent, de azt meg nem érti, hogy aggódsz érte, akkor felmerül, nem is olyan értelmes.

Viszont ha most magadra haragítod, mert rossz hangnemet választassz - Téged sem fog már tisztelni, és akkor tényleg fájhat a fejed a kulcs meg a riasztó kódja miatt...

2012. jún. 25. 09:52

Hát érdekes a kérdés és még érdekesebb, amik itt elhangzottak...

Problémás a dolog, ezt így látatlanban nem tudjuk megítélni szerintem, hogy pontosan hogy áll a helyzet és mi lenne a legjobb.

De azért egy-két dolog elgondolkodtatott. Például, hogy egy felnőtt nő mért ad lakáskulcsot és riasztókódot a szomszéd GYEREKNEK?! A másik meg, volt valami olyasmi, ahol azt írta, hogy nem csak a lányzó mondja el a dolgait, hanem ő is megbeszél vele bizalmas dolgokat. Hát nem tudom, de nekem ez nagyon fura, hogy egy felnőtt nő, egy anya, aki valószínűleg feleség is, mért egy 12 évessel beszéli meg a bizalmas dolgait...

42. vica66
2012. jún. 25. 08:46

Itt többen tanácsolták, hogy ne szólj a szüleinek, inkább te figyelj oda rá, terelgesd, próbálj hatni rá. De én azt mondom, hogyan vehetnéd a nyakadba ezt a felelősséget? Vállalod a következményeket, ha nem tudsz hatni rá mégse? Ez a szülők dolga, és ha úgy látod, hogy be kell avatkozni most már, akkor igenis, nekik tudniuk kell róla, mit csinál a gyermekük. Azért a lopás, a hamis igazolvány, az alkoholizálás már nem "gyerekcsíny". Ezeknek már komolyabb következményei is lehetnek, és cinkossá válsz, ha tudsz ezekről, de "falazol".

Inkább vesszen a barátság, mint hogy később nagyobb bajok legyenek Kingával.

2012. jún. 25. 08:16

Nem lehet, hogy kicsit ki is színezi a történeteket?


Én felhívnám a szülpk figyelmét. Persze nem mondanék el semmi konkrét sztorit, de kicsit próbálnám terelgetni őket a jobban odafigyelésre.


Ha pedig már nagyon gázos, akkor konkrétan kell megmondani.

40. Aville
2012. jún. 25. 08:04

Szerintem nem fog házibulit szervezni az anyjáék szomszédságában. De semmi értékest, készpénzt, ékszert, bankkártyát ne hagyjatok otthon.

És nem baj, ha Kinga szülei is tudnak róla, h elmentek nyaralni. Csak úgy szólj nekik, mintha egyébként is szólnál.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook