Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogy lehet kitartóan diétázni ha ételallergiám van? Csak mozgással lehet fogyni? fórum

Hogy lehet kitartóan diétázni ha ételallergiám van? Csak mozgással lehet fogyni? (beszélgetős fórum)


2012. jún. 27. 11:05
köszi.meglátogatom ezeket az oldalakat.
24. f64f0d9a69 (válaszként erre: 23. - Wecuska)
2012. jún. 27. 09:06

Azt gondolom, te is kipróbálhatod szegabi ajánlatát.

A szervezetben érdemes nagytakarítást tartani és a túlsúlyt leadni.

Fontos lenne a vitamin és ásványi anyagok fogyasztása, mert sok antiallergén - antihisztamin.

Főleg a sok C vitamin, Ca-Mg.

A javulás elég lassú, de nekem bevált eddig.

Így az immunrendszer is megerősödik.

hasznosságok:


[link]

[link]

[link]

2012. jún. 26. 21:49
B -s vércsoportom van
22. f64f0d9a69 (válaszként erre: 21. - Szegabi)
2012. jún. 26. 20:10

Köszönöm, ez tetszik!

Eddig homeopátiát használtam, de kipróbálnám ezt a teát.

Megtaláltam a honlapját és át is tanulmányozom még.

Nálunk az a gond, hogy a pollenre sok kipufogógáz rátapad :(

21. szegabi (válaszként erre: 20. - F64f0d9a69)
2012. jún. 26. 15:24
Parlagfűre nagyon tudom ajánlani a bükkszentkereszti " füves Gyuri bácsi " gyógyteáját. Tavaly nyáron fedeztem fel, én csak azt ittam, szinte panaszmentes volt a nyaram.
20. f64f0d9a69 (válaszként erre: 18. - Wecuska)
2012. jún. 26. 09:24

Nekem a pollen allergia elmúlt teljesen. Kevés húst, fehérjét ettem egy ideig. Csökkenti a gyulladásra való hajlamot.

Étrendkiegészítőket használtam.

A parlagfű még le tud győzni időnként :(

19. f64f0d9a69 (válaszként erre: 18. - Wecuska)
2012. jún. 26. 08:58
És mi a vércsoportod?
2012. jún. 26. 08:54

ezt pont kérdeztem a dietetikustól.Nem szedek semmit.

tej,tojás,szója,alma.meg egy csomó pollen.

17. f64f0d9a69 (válaszként erre: 16. - Wecuska)
2012. jún. 26. 06:53

Szedsz étrendkiegészítőket?

Allergia ellenes a C vitamin, kálcium stb. Ha ezek hiányoznak, pótolni kell.

Mire vagy allergiás?

2012. jún. 25. 21:24

igazából amikor rátaláltam a vércsoport diétára néhány éve,már akkor azokat a dolgokat szerettem enni ami a vércsoportomhoz való.Ez biztos valami megérzés féle.

Nagyon megnehezíti a mindennapi kajlásomat ez a fránya allergia.Bízom benne,hogy a dietetikus receptjei bevállnak.

15. f64f0d9a69 (válaszként erre: 12. - Wecuska)
2012. jún. 25. 15:53
Sok sikert kívánok hozzá!
2012. jún. 25. 15:53

Az ún. ételallergia legtöbbször intolerancia - mindenki más ételeket tud jól megemészteni.

Nekem a vércsoport szerinti diéta vált be.

Kerülöm a félkész ételeket, felvágottakat, mert adalékanyagok vannak benne.

Az "A", "AB" pl.hízik a tejtől, vörös hústól

A paleolit táplálkozás is lehet jó.

Nem csak mozgással lehet fogyni, hanem a megfelelő ételek fogyasztásával is és a mérték nem a vödör :DD

2012. jún. 25. 15:46

Aki ezekre a pollenekre érzékeny, nem árt, ha kerüli az alábbi ételek, fűszerek túlzott fogyasztását.

Parlagfű: görögdinnye, sárgadinnye, paradicsom, uborka

Fekete üröm: kömény, csilibors, paprika, paradicsom, sárgarépa, petrezselyem, burgonya, koriander, kapor, articsóka, kamilla, tátika, napraforgó, krizantém, kivi, ánizs, árnyika, dinnye, uborka, mangó, szerecsendió, bors, mustármag, borsmenta, bazsalikom, majoránna, oregáno, zeller

Nyírfa: mogyoró, mandula, alma, cseresznye, sárgabarack, körte, szilva, meggy, ôszibarack, burgonya, kiwi, avokádó

Füvek: paradicsom, rozs, búza, szója, földimogyoró, bab, borsó, tamarin, szentjánoskenyér

2012. jún. 25. 15:26
találtam egy dietetikust aki receptekkel pontosan kiszámolt diétát írt nekem.nagyon izgatott vagyok.csak be kell szereznem az alapanyagot és elkészíteni.
2012. jún. 25. 11:10
Szerintem mindent egyél amit eddig, csak csökkentsd le az adagjaidat, és minden másnap 1 óra intenzív mozgás. Vagy egy óra cardio (futás,szobabicikli stb.), vagy fél óra cardio fél óra erősítés )súlyzó ha van otthon, kitörések, guggolások)
10. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 7. - Wecuska)
2012. jún. 24. 22:18

Ki a dietetikus?



„A dietetikus olyan élelmezési és táplálkozási szakember, aki a táplálkozástudomány eredményeit alkalmazza a betegek és egészségesek élelmezése, valamint a prevenció (megelőzés) területén.”


Lefordítva ez azt jelenti, hogy a dietetikus segít a betegeknek a betegségüknek megfelelő diéta kialakításában, az egészségeseknek egészségük megőrzésében, sportolóknak pedig a teljesítmény fokozásában.


A dietetikus által adott tanácsok, javaslatok tudományos eredményeken alapulnak, nem pedig a szomszédtól, ismerős ismerősétől vagy egyéb nem hiteles forrásból.


A dietetikus a tanácsadáson túl, nyomon követi a beteg diétájának alakulását, segít a felmerülő diétával kapcsolatos problémák megoldásában.


A dietetikus nem orvos és nem „diétás nővér”. Nem szúr, vág, darabol.


Forrás: [link]

9. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 8. - Wecuska)
2012. jún. 24. 22:17
Helyes.Sok sikert!;)
2012. jún. 24. 22:09
köszi az ötletet,már találtam is egy szimpatikus dietetikust.
2012. jún. 24. 21:31
nincs dietetikusom.ő összetudna állítani egy megfelelő étrendet?
6. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 3. - Wecuska)
2012. jún. 24. 20:56

Hát figyeljél ide:nincs dietetikusod?


Amúgy meg tartsd az allergia diétad és ugyanúgy,mint más fogyókúrázó:egyél kevesebbet,mozogj többet.

2012. jún. 24. 17:35

Szia! Nekem tejfehérje allergiám van, de szerintem ez nem jelent akadályt a diétára.

Ha mindenáron követni szeretnél valami irányt, akkor próbálkozz olyanokkal, amik eleve kihagyják a tejtermékeket: pl.: paleo.

A tejet egyébként lehet pótolni, én spec. rizstejet iszom helyette.

A legtöbbet amúgy is akkor éred el, ha sok zöldséget, gyümölcsöt és fehérjét fogyasztasz és minimális szénhidrátot.

2012. jún. 24. 17:32
zöldségek, húsok, minimális rizs, kenyérféle-így tudsz fogyni
2012. jún. 24. 17:28
tej tojás szója alma.amit a diéta alatt szoktak ajánlani.
2. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Wecuska)
2012. jún. 24. 17:25

mi az összefüggés?

mire vagy allergiás?

2012. jún. 24. 17:24
Sziasztok.úgy 5-7 kg-ot adnék le,de egy csomó mindenre allergiás vagyok.Van köztetek olyan aki szintén allergiás?Hogy diétáztok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook