Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bokatörésből felépülés fórum

Bokatörésből felépülés (beszélgetős fórum)


2013. jan. 21. 12:07
Szeretnem megkerdezni hogy a konnyitett gipszre hol tudok jaro talpat venni, vagy eleg hogyha cipot huzok ra. A valaszokat elore is koszonom.
11. timycat (válaszként erre: 1. - Etr4)
2012. jún. 23. 20:21

Ha nem kellett műteni akkor nem marad külső nyoma, hacsak annyi nem, hogy egy ideig tuti dagadni fog, kinek mitől... van akinek a sok állástól, van akinek frontoktól és sajnos utóbbi esetben sajoghat is :S és lehet, hogy csak évek múlva (nálam a könyöktörés után 4 évvel jelentkeztek ezek a tünetek először és azóta visszatérnek, öregszem :S)

Ha lehet könnyített gipszet kérj, ha jól tudom ez nem "igazi" gipsz, hanem egy rögzítő szerkezet, sokkal könnyebb vele az élet, jobban szellőzik, nem olyan meleg, nem vagy vele olyan esetlen és jobban is néz ki, már ha ez is szempont. Azt nem tudom milyen esetben adják, barátnőmnek az volt, pedig őt műtötték is

10. c6560fb39d (válaszként erre: 8. - Etr4)
2012. jún. 23. 20:16

Nem tudtam cipőt venni, térdtől a lábujjakig volt gipsz.Nem fáj, csak ha idő jön,elég sokat rohanok,bírja a strapát,gyógytornász sem kellett,biciklivel jártam mindenhová,az elég volt.

Ha hagynak időt a gipsz cserénél, akkor érdemes megmosni.:)

9. c6560fb39d (válaszként erre: 7. - Etr4)
2012. jún. 23. 20:13

Nekem rohadt nehéz, hagyományos járógipszem volt,legalább edzésben volt a törött lábam is :D

Büdös???? Hát az már baj,az akkor van ha seb van és beindul rohadni...volt ilyen.:S

Azért volt fél gipszem, addig amíg a műtéti heg teljesen beszárad,sebre nem lehet fix gipszet tenni.Viszketni viszont fog a gipsz alatt, meg ne próbálj valamivel belenyúlni,kötőtűt,szívószálat szoktak használni,kivakarod, sebes lesz és baj lehet!

8. etr4 (válaszként erre: 6. - C6560fb39d)
2012. jún. 23. 13:57
Ha nem lett volna rajta soarok tudtál volna rá cipőt venni? Most is nagyon fáj még, remélem csökkeni fog ez. Mivel én csak gipcserekor tudnám megmosni a lában érdemes akkor?
7. etr4 (válaszként erre: 6. - C6560fb39d)
2012. jún. 23. 13:53
Juj akkor én még egyenlőre szerencsésen jártam, +5hét járógipszem lesz, akkor könnyetett kérek tutira, viszont milyen a félgispz, mert még most oké mivel ma kaptam, de tartok tőle h a könnyített gipszet nem tudom levenni és hát mondták h bödös is lesz..
6. c6560fb39d (válaszként erre: 1. - Etr4)
2012. jún. 23. 13:44

Szia!

Augusztusban lesz 3 éve,hogy eltörtem a bokám+ szárkapocscsont,göriztem,nem estem el(!) megakadt egy kavicsban a kori és lecsavarta a lábfejem.

Műteni kellett jobb boka,külső, belső fele,a külsőben lemez 6 csavarral, a belsőben 2db drót.

Pár nap után kaptam levehető/fél gipszet,nem lehetett levenni minden fürdésnél, így ezt úgy oldottam meg,hogy egy kis zsákot húztam térdig, térdnél megkötöttem,a tusolóba egy szék arra ültem, szemben még egy szék, a karfájára tettem a lábam,hogy magasabban legyen ne folyjon a víz le.

Két naponta letusoltam a lábam is a sebet lekezeltem, átkötöttem,visszatettem a gipszet,ugyanis hétfőn műtöttek egy hét múlva hétfőn már otthon főztem,járókeret segítségével.

A járógipsz volt kellemetlen fix, nem levehető és a sarok amire lépsz elég magas ezáltal a csípőmet ferdén használtam,ezt nem tudom másképpen...gerinc problémám van, lett is bonyodalom miután levették a gipszet,bal oldalon egy jó kis idegbecsípődés,gyógyszerrel kikezeltem.Három hétig volt fél gipsz,három hétig fix,amikor azt levették simán ment a járás,persze közben már terheltem,amikor megkaptam a fél gipszet mondta a doki,hogy koppanjon,kell a lábank az inger.Fél év múlva vették ki a fémeket,a sebem nem a legszebb,de ez egyéni,nem fáj,Contratubex kenőcs kell a sebre,én már későn tudtam meg,hogy ezzel kellett volna kenni.

Mielőbbi gyógyulást!

2012. jún. 23. 13:41
Mindenkeppen a könnyitett gipszet kerd, azalatt tud lelegezni a böröd, es nem olyan nehez mint a masik, söt meg viz is erheti. Igaz, hogy fizetni kell erte, de szerintem megeri.
2012. jún. 23. 13:39

Nekem ennél durvább bokatörésem volt, kivűl-belül is össze kellett csavarozni (pont 6 éve történt). Nekem egy kicsit ducibb maradt a belső bokám, de valószínű a csavar miatt csontosodott meg egy kicsit jobban a bokám. Ja, és egy jó gyógytornász sokat tud majd segíteni a gipszlevétel után.


Amit észrevettem, hogy télen néha megérzem vele a frontokat.

2012. jún. 23. 13:32
nem marad nyoma, feltéve, hogy nem nyílt törésed van, de azzal gondolom nem mentél volna haza.Ilyen melegben biztos kellemetlen lesz. Jobbulást!
2012. jún. 23. 13:17

Hosszadalmas egy kicsit, de nem vészes.

Ettől nagyobb gondod ne legyen soha az életben.

1. etr4
2012. jún. 23. 13:12
Tegnap sikeresen eltörtem a bokám, akkor még ezt nem tudtam hazajöttem vele, mára viszont eléggé fájt is, gondoltam ki is ficamodott. Ma délelőtt az orvosnál közölték velem a meglepő tényt h eltört a bokám. Döbbenetként ért ez eddig ugyanis nem tört el semmim. Ezért is érdeklődnék, hogy akinek volt már ilyen hogyan viselte, felépülés tisztálkodás stb. A gipszelőben mondták h ha lekerült a fekvőgipsz lehet kapni ún. könnyített gipszet, ez milyen? Amitől nagyon tartok még h gipszlevétel után marad e valami külső nyoma is a lábamon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook