Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fiatalkori memóriazavar fórum

Fiatalkori memóriazavar (beszélgetős fórum)


2012. okt. 22. 09:47
Syasztok,....egy dolgot fejtettetek ki sajnos!A mai fiatalság,90%-a káfonyázik,ez komoly memóriazavart idéz elő!Nagyon könnyen beszerezhető és nagyon hamar ront az agy teljesítményén,ez legyen tanulási koncentráció vagy az élet!A lányom csinálta míg nem kaptam rajta,érdekes módon azóta nem 1-2eseket hoz a suliból hanem 4-eseket!Figyeljetek ti is oda,mert ez most egy "divat"és rettentő olcsó és hamar "ől".2 napi reggeli pénzből már meg tudják vásárólni!szép napot.....!
2012. jún. 23. 12:59

Még egy nagyon fontosat kifelejtettem...


/Látod azért én is felejtek... :) /


SOK VÍZ!

9. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 7. - Hullahop)
2012. jún. 23. 12:57

A bogyók és csodaszerek legtöbbször fizikai szinten hatnak, ez nem azt jelenti hogy a tudatra nem hatnak...


DE...


Neked a lelki(tudati) szinten kell rendezni a dolgokat.


Mellette ehetsz, ihatsz rengeted zöldséget, gyümölcsöt, mert a vitaminhiány is okozhat ilyen problémákat.


Nem feltétlenül kell biloba...


:)

8. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 6. - Hullahop)
2012. jún. 23. 12:51

A tudati szétszórtság és a stressz kölcsönösen összefügg egymással.


Minél szétszórtabb vagy, annál nehezebb megnyugodnod, annál feszültebb leszel.


Tehát itt belül kell megtalálnod a saját tudati nyugalmadat, összpontosulásodat, békédet.


Így a külvilágtól is függetleníteni tudod majd magad. Nem fog minden kizökkenteni.

7. hullahop (válaszként erre: 5. - D7ba7bf7ff)
2012. jún. 23. 12:48

Szia!


Köszönöm a segítséget, mindenképpen kifogom próbálni, nem szeretnék dilibogyókat szedni életem végéig. A ginko bilobát is már csak elkeseredettségemben vettem.

Tényleg nem vagyok toppon mostanában... :(

2012. jún. 23. 12:46

Régóta tart a dolog, de mostanában tényleg elég stresszes a munkám, bár ettől függetlenül nagyon szeretem és nem akarom elveszíteni.


Régebben csak szétszórtságként gondoltam rá, de ma már ettől több szerintem.


Ma vettem ginko bilobát és mg tablettát is, remélem az valamennyire segít majd.


Hétfőn azért felkeresem vele a háziorvost, hogy vajon ő mit tanácsol.

5. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Hullahop)
2012. jún. 23. 12:42

Szia! Az én véleményem egy alternatív gyógyászati megközelítés, nem a hagyományos orvosi, tehát csak akkor fogadd el, ha jónak találod.


A tudati zavar okozza a felidézés problémáját.

Többnyire a tudatod elég szétszórt, így nehezen tud megragadni a jelen pillanatban.


Hasonló egy partra vetett halhoz, amit nem dobnak vissza a tengerbe. Nem tud megnyugodni.


Az ilyen zavarokat koncentrációs gyakorlatokkal lehet orvosolni. Ezek a gyakorlatok a tudatot összerendezik, tisztítják. Nézz ki egy apró tárgyat magadnak és fókuszálj rá naponta 10-15 percig. Ez lehet kavics, rajzszög, bármi ilyen.

A lényeg hogy a tudatod egy pontra fókuszáljon és ne csapongjon, hanem összerendeződjön. Ha ezt megtanulod, a felfogásod, az éberséged is javulni fog. Tehát újra vissza kell térned a JELENBE.


Később növelheted (fokozatosan) az időtartamot.


A lelki zavarodottság, a feldolgozatlan lelki sérelmek, önértékelési problémák is lehetnek ennek a problémának a következményei.


Ha nem megy egyedül, keress fel egy jó terapeutát vagy kineziológust.


Aki dilibogyót kínál, azt a szakembert lehetőleg kerüld.


Itt a saját erődön van a lényeg.


Szerintem nincs bajod, csak sok a külső-belső információ és emiatt zavarodott vagy. Fel kell dolgozni.


Nem kell rögtön megijedni. Informálódni és cselekedni kell.


Sok sikert!


:)

4. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Hullahop)
2012. jún. 23. 12:38
Neurológusnál voltál?
2012. jún. 23. 12:33

Szia!


Ha régebbi keletű ez a probléma, mindenképpen meg kellene nézetni, hogy mi okozza.

2012. jún. 23. 12:22

próbálj először valami gyógynövényt, ginkgo bilobát vagy buerlecithint (én államvizsga előtt most ezeket szedtem), de a patikában tudnak ajánlani hasonlókat!

A körzeti dokinak meg jelezd, esetleg elküldhet valamilyen vizsgálatra.

De lehet, hogy csak a stressz, új munkahely, vagy a nagy kánikula.

De ha mégis úgy érzed, ezekre nem lehet ráfogni a tüneteket, akkor mindenképp menj el vizsgálatokra!

2012. jún. 23. 12:17

Sziasztok!


Memória- és koncentrációs zavaraim vannak. Nagyon jó munkám van, de egyre többet hibázok és nem szeretném elveszíteni. :(


Nem tudok felidézni pontosan dolgokat, eseményeket még olyanokat sem amik rövid időn belül történtek.

Nem értem néha mit mondanak az emberek, vissza kell kérdeznem...


27 éves vagyok, mi lesz velem így később?

Szerintetek orvosi segítségre van szükségem?


Tapasztalatokat és tanácsokat várnék.

Előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook