Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gördülőtalpas cipő fórum

Gördülőtalpas cipő (beszélgetős fórum)


2012. jún. 22. 21:18

Sajnos en az ellenpelda leszek. Vasaroltam en is MBT cipot. 3 honap hasznalat utan iszonyu fajdalom jelentkezett a sarkamban. Huztam- halasztottam a dolgot, nem mentem orvoshoz csak par honap mulva. 2 ortoped orvos is azt velemenyezte, hogy sarokcsont kinovesem van a cipotol. :-( igy en letettem. Jelenlegvarulom az aukcios oldalakon. :-)

De en egy ritka eset vagyok - allitolag ez ritka, hogy valaki nem birja.

2012. jún. 22. 20:34
Nézegettem a net-en, sokféle választék van. A helyi gyógyászati boltban is hozzájuthatok, fel fogom próbálni. Sokat segített a hozzászólásaitok, amelyből azt vontam le, hogy csak az MBT! Viszont ha beválik a "próbán" és a net-en olcsóbb lesz, azt választom.
7. f758a7200f (válaszként erre: 5. - Viva70)
2012. jún. 22. 19:32
Hát igen, mondjuk a betonra találták ki, az biztos. De ennek ellenére, ha megerősödik az ember, akkor sehol nem lesz vele nehéz járni
6. f758a7200f (válaszként erre: 3. - Cimoka)
2012. jún. 22. 19:31

Én terhesség alatt is használtam az MBT-t semmi bajom nem volt tőle, tartásom szuper volt és szinte úgy éreztem, nem is vagyok terhes. NO visszér, lábgörcsöm talán a 9 hónap alatt 2x volt:)


Bár mikor terhes lettem, akkor már 2 éve hordtam ezt a cipőt, szóval bejáratott volt hozzá minden izmom, egyenetlen talajon is megvolt az egyensúlyom. Annyi, hogy az első pár nap, mikor annak idején elkezdtem használni, elég fájdalmas volt, a vádlimnak és a combom hátsó részének, szerintem, mert ezek nagyon satnyák voltak, és látszik, hogy megdolgoztatta őket jól!

2012. jún. 22. 19:23
Nekem is van MBT cipőm, meg szandálom már évek óta. Szeretem mindkettőt. Ha hosszabb városi sétára megyek többnyire azokat húzom fel. Vagy lúdtalpbetétes sportcipőt. Sima cipőkben, szandálban sajnos nem tudok hosszútávon menni. Állni meg pláne nem. Egyenetlen talajon valóban nem túl szerencsés, de én nem nagyon járok olyanokon. A városi betonra viszont tökéletes.
2012. jún. 22. 19:17
Nekem még papucsban is az van. Nekem nagyon bejött:) Igaz,csak az "occsóbb" kategória..:))
3. cimoka (válaszként erre: 1. - Bertaerzs)
2012. jún. 22. 19:15

Én is egészségügyi problémám miatt (izomsorvadásom van) döntöttem úgy, hogy kipróbálom a gördülőtalpas cipőt. Az MBT-t választottam, bár nagyon drága 40-50ezer körül van. Be is jött, meg nem is. A munkahelyemen azt használtam, de utcára nem mertem felvenni. Az egyenetlen talajon nem bíztam annyira magamban, hogy pl. nem esek el benne... De a munkahyelyemen nagyon bevált, sokkal stabilabbnak éreztem a járásom, nem látszott a bicegésem, sokkal lendületesebben tudtam menni.

Nem sokáig tudtam hordani, mert pár hónap után terhes lettem, s a gyógytornász (is) azt tanácsolta, hogy a terhesség alatt szóneteltessem. Mire a lányom megszületett, akkorra meg nőtt egy számot a lában, úgyhogy m,ost a szekrényben pihen a cipőm. :(

Tavaly nyáron vettem egy szandált, ez már nem MBT, mert nem futja rá, hanem egy olcsóbb "utánzat" (w.alkmax), de közel sincs olyan jó. Sőt, azt mondom, pénzkidobás volt.

Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok. :)

2012. jún. 22. 19:15
Édesanyukám két héttel ezelőtt vett magának, és azt mondja, hogy neki már most is bevállt, legalábbis azt mondja, hogy úgy érzi, mintha könnyebb lenne menni benne (több sérve van, többszörös gerincferdülése, a lábaival is nagy problémák vannak). Persze csodát nem tud tenni, de ő javasolja. :)
2012. jún. 22. 18:58
Gyenge lábakon járok, hiába készíttetek az ortopéd orvos által lábbelit, eddig nem vált be. A véleményem/tapasztalatom nem íllik közhírré tenni, egy dolgot tehetek, nem íratok fel többször. Ezért gondoltam, hogy megpróbálom a gördülőtalpas szandát, a neten is hozzá lehet jutni. Tapasztalatokat szeretnék olvasni arról, hogy valóban olyan jó e (vagy csak feleannyira) a termék, mint ahogy reklámozzák?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook