Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kft. átvétel. Mikor érdemes, mennyibe kerül és mi a menete? fórum

Kft. átvétel. Mikor érdemes, mennyibe kerül és mi a menete? (tudásbázis kérdés)

2012. jún. 22. 10:23

Szerintem tök mindegy mikor érdemes, elvileg az évvége volna a legjobb, de azon már túl vagyunk.


Kérj friss adófolyószámlákat, hogy van-e tartozása a cégnek, illetve minden egyéb tartozásról listát, partnerek felé stb.... Nehogy neked kelljen még a tartozásokat oda is kifizetni.


Kérd el, hogy mennyit a bankszámla egyenleg, és papíron a könyvelésben milyen magas a házi pénztár, ha nagyon magas, akkor azt le kellene csökkenteni, mert max az éves bevétel 2%-a lehet benne. Ezt azért találták ki, mert sokan kiveszik a pénzt a cégeikből, anélkül hogy leadóznák, és ezért papíron olyan mintha a házi pénztárban lenne, pedig ugye ott nyilván valóan nincs már.


Én nem adnék a jegyzett tőkéjénél nagyobb összeget érte, ha csak nem valami nagyon jó cég, és mondjuk egy csomó pénz fog biztosra befolyni, vagy pl-ul partner állománnyal együtt eladó, és biztosítva vannak a fix bevételek az elkövetkező időkre.


Kérd el a 2011-es beszámolóját, sőt az a legjobb ha az e-beszámoló oldalán lekéred, nézd meg hogy mennyire volt eddig veszteséges a cég, a saját tőke adatot kell megnézned. Ha az a Jegyzett tőke alatt van, esetleg mínuszos, akkor oda pótolni kell a pénzt, azt is neked kell megoldani.


Kérj főkönyvet, 2011-eset és frisset is és nézesd meg hozzáértő könyvelővel.


Sok az átverési lehetőség, én most csak azokat írtam le amik hirtelen eszembejutottak.

2012. jún. 22. 09:55

Mi az előnye, hátránya, mikre kell figyelni, utánanézni?

Jó lenne, ha olyanok válaszolnának, akik tettek már ilyet, vagy jogi vagy könyvelési szakemberek. :)

Köszi!

2012. jún. 22. 09:53
Kft. átvélel. Mikor érdemes, mennyibe kerül, mi a menete stb?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook