Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cukorbetegek ihatnak alkoholt? fórum

Cukorbetegek ihatnak alkoholt? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 20. 16:48

Nem

esetleg ha pl bort kívánsz akkor száraz bort

de szerintem nem olyan fontos az az elkohol

2011. okt. 20. 16:02
nem értem a kérdést?még1x kérlek...
2009. júl. 9. 17:37
A sör folyékony kenyér annyi szénhidrát van benne . Nem akarok vészmadár lenni a párom is c.beteg inzulinozza magát neves klinikán föorvosasszony kérdezte az elején hogy áll az alkohollal nem értettem miért akkor is ivott már mindent sör bor pálinka csak nem láttam vészesnek a helyzetet de az lett sajnos sok az alkoholista közöttük pláne a férfiak között mert nem tudják feldolgozni az egészet ,,,,inpotencia,,,,
2009. júl. 9. 17:03

Na, a cikkből is kimásoltam Nektek, de jól tudtam....:)

Az alkohol tartalmú italokról: a cukros likőrök, desszertborok, édes és félédes pezsgők, barna sörök erősen emelik a vércukrot, ezért kerülendők.


A világos sörök mérsékelt vércukoremelkedést okoznak, ennek alapján alkalomszerűen 1 pohárnyi mennyiséggel fogyaszthatók.


A száraz borok, "diabetikus" sör és főként a tömény szeszkészítmények gátolják a máj cukorleadását, ezért a vércukor meredek eséséhez vezethetnek.


Ezért az tanácsolható, hogy csak ritka alkalmakkor maximum 1 pohárkával (5 cl-nyi) éljen vele a cukorbeteg, és egyidejűleg mindig fogyasszon némi szénhidrátot is.

2009. júl. 9. 16:59

A sör és a félédes borok, pezsgők kismértékben emelik a cukrot,tehát ezeket mértékkel (egy-egy pohár )lehet inni, de valóban bele kell számolni a ch értékekbe, a tömény, égetett szeszek viszont hirtelen igen nagy vércukorszint csökkenést okoznak !!!!, ezért veszélyesek főleg annak, aki inzulinos, ill. a vércukor értéket csökkentő tablettát is szed.Ezért ezek az italok csak nagyon minimálisan nagy odafigyelés mellett ihatók és tanácsos melléjük valamilyen szénhidráttartalmú ételt rágcsálni.

Ezt Fövényi doktor könyvében olvastam és persze magamon is kipróbáltam. 2-es tipusú vagyok, csak pár hónapja tudom, így még próbálkozom. Glukobayt szedek 50gost reggel és este, tehát ez a tabletta az alap vércukorszintet nem csökkenti, csak a felszívódást gátolja.

A próba, 6,7 cukor után ittam egy féldeci wiskyt és utána húsz perccel újra mértem 3,5-t.!!!!

A száraz borok, pezsgők ihatók, sőt jó hatásúak.!!

22. supin
2009. febr. 19. 14:51
Csak ritkán és akkor is keveset.
21. Pirosalma (válaszként erre: 20. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 19. 14:30

Szia, Ottokár!


A szacharóz inkább 12 szénatomos:-)


Az emberi szervezetben tényleg nincs olyan két szénatomos vegyület, amiből szőlőcukor képződhetne, de az az indoklás, hogy az egyik (glukóz) 6 C-atomos, a másik 2, nem egészen jó, mert a legtöbb glukózprekurzor kevesebb, mint 6 szénatomot tartalmaz (piroszőlősav, az összes citrát-intermedier stb.).

20. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 16. - Varbóc)
2009. febr. 18. 22:26
Az etanol 2 szénatomot tartalmaz a glükóz 6-ot a szacharóz 11-et bajosan keletkezne.
19. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 7. - V.solya)
2009. febr. 18. 22:23

"A tömény alkoholnak nagyon magas a cukortartalma"


A 96%-os alkoholnak nincs semmi cukortartalma pld.

18. rasza
2008. nov. 8. 19:38
Nem,nem,nem,nem...........!!!!!!!!!!!!
2008. nov. 7. 19:17

Sziasztok!


Mértékkel, az orvossal megbeszélve fogyaszthat. Az alkohol egyrészt a vérzsírértékeket befolyásolhatja negatívan, másrészt a vércukorszintet csökkentheti.


(Viszont glukóz nem képződik belőle.)

2008. nov. 7. 17:53
Valóban. Az alkoholból glükóz képződik és tetézi a bajt
2008. nov. 7. 17:30

Igazából azért NEM ihat a cukorbeteg alkoholt, mert az alkoholból a szervezet cukrot állít elő.


Ritkán 1-1 kis pohár száraz bor biztosan nem árt meg, de nem szabad belőle rendszert csinálni.


A sörrel meg az a probléma - ráadásul -, hogy HÍZLAL! A diabéteszes beteg pedig nem hízhat!

2008. szept. 22. 23:31
Bizony,és a család minden tagja szenved miatta!Sürgősen orvoshoz kell vinni,vagy vitetni!
2008. szept. 4. 22:46
Aggódom egy barátomért , túl sok alkoholt fogyaszt annak ellenére hogy cukorbeteg .Szerinted ezt szabad? ...a legnagyobb baj hogy nem hallgat rám + tényleg rengeteg alkoholt fogyaszt . és amit még nem irtam kiskorú. Ez kihathat a betegségére? úgyértem ... meghalhat?:(
12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Ankhesen)
2008. jún. 17. 17:32
6 üveg sört ? az nem semmi, még egészséges embernek sem, bizony annyit nem lenne szabad. Bocs ha a mennyiséget félreértettem.
2008. márc. 5. 20:48
Mindegyk alcoholnak van cukortartalma! Minimális szárazbort ihat, de bele kell számolni a napi CH mennyiségbe.
2008. febr. 26. 14:33
En is ugy tudom, mertekkel. Viszont azt is hallottam, hogy az inzulinosoknak nem art meg olyan gyorsan az ital. Nem tudom, igaz-e, csak mint erdekesseg irtam le.:)
2008. jan. 13. 21:53
én is az vagyok....és szabad, persze mint mindenkinek , mértékkel és vércukormérések mellett...száraz bor királyság:)
2008. jan. 13. 21:20

Köszi a válaszokat! Inzulinnal kezeli magát, és sörözött este ( úgy tudom kb 6 sört ivott meg.. )

Remélem nem csinál belőle rendszert és akkor ezek szerint nem ennyitől meg nem lesz nagy baja.

2008. jan. 13. 20:55
A tömény alkoholnak nagyon magas a cukortartalma, de nyilván egy pohártól még nem lesz eget rengető baj! Bár nem vagyok orvos, ez csak a magán véleményem. Függ attól is, hogy milyen stádiumban van a cukorbetegség, diétával gyógyszerrel vagy inzulinnal kezelik.
2008. jan. 13. 20:51

én is az vagyok és minimálisan lehet inni:)

Azért ha lehet ne csokilikört és édesett.

2008. jan. 13. 20:44
Nem vagyok otthon ebben a témában, de szerintem nem ajánlatos, főleg ha gyógyszert szed vagy innyekciózza magát.
4. ankhesen (válaszként erre: 2. - Ef02a78ea1)
2008. jan. 13. 20:44
köszönöm :) akkor nem aggódom tovább...
2008. jan. 13. 20:43
Aggódom egy barátomért, aki cukorbeteg.szerinte nem gond ha iszik (most ivott először alkoholt, és tényleg nem sokat), de nekem úgy rémlik,mintha nem lenne szabad. valaki tud segíteni hogy mi az igazság?
2008. jan. 13. 20:41
igen
2008. jan. 13. 20:40
Cukorbetegek ihatnak alkoholt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook