Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért kezdtem el hízni? fórum

Miért kezdtem el hízni? (beszélgetős fórum)


1 2
46. f3000dc5ef (válaszként erre: 45. - AlBundy)
2012. júl. 3. 20:40

Jó cikk!


Egy valamivel nem értek egyet, az egyes típusú cukorbetegek letiltásán. Dehogynem lehet nekik...pont nekik lehet igazán :)

45. AlBundy (válaszként erre: 44. - F3000dc5ef)
2012. júl. 3. 15:07

Pont most jött le erről egy cikk az origon. Egy sorozat része, több jó cikk jelent már meg...

Itt van feltöltés a CKD-ben, persze ez nem a betegeknek van..:)

[link]

44. f3000dc5ef (válaszként erre: 43. - AlBundy)
2012. jún. 22. 13:24
A ketogén diétát az epilepsziások gyógyítására találta ki egy doktornő :) Ott tuti nincs ch visszapótlás. (mondjuk itt eleve ciklikus ketogénnek nevezi). Két-három év ketogén diéta. Utána akár visszaállni "normál" kajálásra, és az epilepszia nem jön vissza.
43. AlBundy (válaszként erre: 41. - F3000dc5ef)
2012. jún. 22. 12:51
Mondjuk én eleve csak ezt olvastam mint ketogén diéta. Engem is érdekelne esetleg más típus/forrás..:)
42. f3000dc5ef (válaszként erre: 40. - AlBundy)
2012. jún. 22. 12:50
:D
41. f3000dc5ef (válaszként erre: 38. - AlBundy)
2012. jún. 22. 12:48

Elolvastam. Jó cikk egyébként. De az is igaz, hogy kifejezetten a testépítők edzésének szempontjából nézi a dolgot. Egy ilyen hétvégi szénhidrát feltöltés egy hétköznapi embernek, aki előtte kép napig nem edzett intenzíven, és nincs rajta 100 kiló izom, annak a ketogén diéta végét jelenti.

Érdekes a megjegyzés, hogy itt viszont nem áll vissza a szervezet a szénhidrát hasznosításra!

Tényleg köszönöm, utána fogok még jobban nézni!

40. AlBundy (válaszként erre: 37. - F3000dc5ef)
2012. jún. 22. 09:28
A macskás képeden azt hittem elsírom magam a nevetéstől..:D
39. AlBundy (válaszként erre: 36. - Nissi)
2012. jún. 22. 09:27

Úgy tudom két út van. Vagy megeszed a napi szénhidrátodat délelőtt és délután már csak mást eszel vagy egyenletesen elszlatod nap közben és pl odafigyelsz olyan kényes dolgokra, hogy edzés után (ami jó eséllyel késő délután van) eszel gyorsfelszívódású szénhidrátot.

Mindkét módszer működik. Aki nem hajlandó mozogni is a diéta mellé, annak talán az első jobban működőképes.

90 napos diétában meg kár lenne ilyen tudatosságot belelátni..:)

38. AlBundy (válaszként erre: 34. - F3000dc5ef)
2012. jún. 22. 09:22

Miért is nincs?

"Nem beszéltünk még ugyanakkor a ciklikus ketogén diéta legegyedibb eleméről: a hétvégi magas szénhidráttartalmú fázisról. A hétvégi szénhidrát feltöltés érvényesítése a ciklikus ketogén diéta legfontosabb sarokpontja."

( [link]

37. f3000dc5ef (válaszként erre: 36. - Nissi)
2012. jún. 22. 08:48

Nem hagytam el minden szénhidrátot.

De amiket leírtál azokat igen :) Tudniillik a gyümölcs és a zöldség is tele van szénhidráttal :)


Abban egyetértek veled, hogy akinek úgy könnyebb az csak egye délelőtt, de akkor este ne egy még tk kenyérkét sem....mert az ezerszer jobban hízlal, mint egy öt kilós dinnye :)

36. Nissi (válaszként erre: 35. - F3000dc5ef)
2012. jún. 21. 21:37

Ha paleos vagy akkor azért fogytál mert elhagytál minden szénhidrátot, kenyér, rizs, tészra, krumpli az étrendedböl. A paleos ezért fogy. A legkezdöbb fogyokurázó is tudja hogy a szénhidrátokat kell csökkenteni ahhoz hogy fogyjon.


A gyümölcsök nagyon egészségesek, természetesen kell enni de valóban van olyan ami hizlal. Ilyen a banán és a szölö, ezért ezeket elsösorban reggel kell enni és a dinnye is ilyen. Ezért ajánlja több fogyokura, 90 napos vagy testkontroll hogy gyümölcsöket csak délig együk. De ha megnézed az updatet is ott is a legtöbb gyümölcs 2es.

Persze nem azt mondom hogy mert egyszer este dinnyét vagy banánt eszel akkor megáll a világ de aki fogyni akar azért figyeljen oda és este inkább almát egyen :)

35. f3000dc5ef (válaszként erre: 32. - Bcicus)
2012. jún. 21. 18:16

Tudnék vitatkozni, de nem teszem :)


Annyit elárulok, hogy én simán fogytam esti nagy gyümölcsevések mellett is, könnyedén :)

A gyümölcsevésnél valóban van egy szabály. Mégpedig, hogy gyümölcsöt csak magában. előtte-utána legalább egy óra, de inkább több más kajáktól.

34. f3000dc5ef (válaszként erre: 31. - AlBundy)
2012. jún. 21. 18:13

A ketogénban tuti nincs szénhidrát feltöltés....amiben van az nem ketogén!

A ketogén alapból két-három nap éhezéssel indul, hogy kiürüljenek a máj glikogén raktárai, és meginduljon a keton testekből nyert energia felhasználás.

Itt szinte nulla a szénhidrát bevitel. Nincs hetente után töltés.

33. Bcicus (válaszként erre: 29. - Anitav)
2012. jún. 21. 13:33
Tízóraira kevés az alma, valami lassan felszívódó ch is kéne mellé. Uzsira meg kicsit több gyümit lehetne enni.
32. Bcicus (válaszként erre: 27. - F3000dc5ef)
2012. jún. 21. 13:33

Épp hogy nem mivel rettenetesen megemli a vér cukor és inzulin szintjét ami ha rendszeresen előfordul hízáshoz fog vezetni. Igen a dinnye nagy része víz a többi meg cukor ami bőven sok mert általában a dinnyébőúl az ember nem 2 kiskockányit eszik.

De egyébként sem szabad este semmilyen gyümit enni.

31. AlBundy (válaszként erre: 30. - Ditta0818)
2012. jún. 21. 13:26

Csak épp a ketogén diétában van minden 7-8. napon szénhidrát feltöltés. A gyökérdiétákban ezzel nem foglalkoznak, sok esetben pótlólagos rostbevitelről sem ami a zöldségek miatt kiesik, így lesznek szép ücsörgések a wc-n, totálisan belassuló anyagcsere stb..

A ciklikus ketogén diéta az egyetlen ilyen módszer ami nem totál hülyeség, de azt szokták mondani, azt is csak nagyon amatőrök és nagyon profik csinálják.

Szerintem nem egészséges sehogy sem...

30. Ditta0818 (válaszként erre: 7. - Sibetti)
2012. jún. 21. 12:02

A ketogén diéta is ezen az elven alapul.

A szénhidrát hizlal ha sokat viszel be.

De ha alig viszel be szénhidrátot de zsírt meg igen a szervezeted a zsírt használja energia forrásként,szóval nem hizlal mivel felhasználja a szervezet,a lenmag olaj,Omega3 tökéletes :)

29. anitav (válaszként erre: 26. - Bcicus)
2012. jún. 20. 14:08
És a tízóraival és az uzsival mi a baj?
2012. jún. 20. 14:02

Kedves antiav!


Kaptál ma annyi jó tanácsot :)

Csak bírj kiigazodni köztük :D

27. f3000dc5ef (válaszként erre: 26. - Bcicus)
2012. jún. 20. 14:02

Na ezért vagyunk különbözőek :)

Én pont az ellentetjét írtam :)


A dinnye nem tömény cukor...a dinnye tömény víz :)


A gyümölcsökben lévő cukor, teljesen másképpen szívódik fel, mint az akár gyümölcslevekben lévő. Vagy gabonafélékben lévők.


Este nyugodtan lehet enni...max. a lefekvés előtt két órával már nem eszek szabályt kell betartani...de az se a fogyás miatt....

26. Bcicus (válaszként erre: 17. - Anitav)
2012. jún. 20. 13:29
A tízórai, uszi és vacsi nagyon nem jó. Estére nem szabad dinnyét enni, tömény cukor az egész.
25. f3000dc5ef (válaszként erre: 24. - 44b92f93e3)
2012. jún. 20. 12:36

Jesszus....így tartósan csak szerteszét vágni tudod a szervezeted....

Egy hét éhezés....majd sok kaja...a szervezet gyorsan elraktároz mindent amit talál...megint egy hét éhezés---rájön, hogy de jól tette, hiszem lám újra itt van az éhezés....majd megint sok kaja(ráadásul szénhidrát) megint gyorsan raktároz...majd megint megerősítés, hogy jól tette,hiszen megint éhezés jön...de már másodszor, ebből következik, hogy most már MINDIG tartalákolni kell, és vészüzemmódban élni.


Hosszú távon rosszabbat nehéz ennél elképzelni....

24. 44b92f93e3 (válaszként erre: 1. - Anitav)
2012. jún. 20. 12:17

úgy fogyózz, hogy 6 nap diéta, hetedik nap maffin-zabálás, azaz erőteljesen növeld a kalóriaadagot, de csak a napit,

ezt követően ugyanúgy 6 napig koplalásos diéta, minimális kalóriával.

tartós fogyás csak így érhető el.

23. f3000dc5ef (válaszként erre: 19. - Anitav)
2012. jún. 20. 12:05

Nem akarom, hogy rögtön fujjóljatok, ezért eddig nem írtam le konkrétan, hogy én bizony paleozok :)

Ezért nem jók azok a kaják amiket írtál. Hozzáteszem szerintem, és a paleo szerint. De leszögezem most rögtön, hogy nem akarok "téríteni" :)


A zsíros dolog viszont mindentől függetlenül működik!

Ma már a személyi edzők is hasonló diétákat írnak fel, a fogyni vágyóknak. Mert ez a test természetes működése!

Ha a kenyér nem ízlik, szerintem egyszerűen hagyd el.

A szója meg szerintem tömény méreg. De nyilván azt eszel, amiben te hiszel.


Csak leírtam, hogy én úgy fogytam le, hogy mindig ettem ha éhes voltam, bár igazán nem is éheztem meg. És mindig finom és bőséges kajákat ettem :)

Nálam a fogyás másodlagos cél volt. Első az egészség volt. Ami be is jött :) Csuda jól vagyok ám :)

22. f3000dc5ef (válaszként erre: 21. - 21acd87fa3)
2012. jún. 20. 12:02
Jaj, nem akartam mondani, hogy ártasz magadnak. VAgyhogy a kalória számolgatás nem jó! Én tuti nem tudnám csinálni :)
21. 21acd87fa3 (válaszként erre: 16. - F3000dc5ef)
2012. jún. 20. 11:31
Ja, és a kalóriaszámolgatás meg nem feltétlenül hülyeség. Nem mindenki úgy csinálja, ahogy gondolod. Én egészségesen táplálkozom (sok zöldség, gyümölcs, ha gabona, akkor teljes kiőrlésű, sovány húsok, sovány tejtermékek, és mindent magam főzök, befőzök, stb., nem igazán eszem feldolgozott élelmiszereket). Csak mellette számolom, hogy mennyit eszek. Ennyi. Nem hinném, hogy ezzel ártok magamnak. :)
20. 21acd87fa3 (válaszként erre: 16. - F3000dc5ef)
2012. jún. 20. 11:28
Akinek nincs baj a koleszterin szintjével, annak nem gáz. Amúgy újabban én sem eszem kenyeret (előtte graham saját sütésűt), de inkább csak azért, mert már nem kívánom. Viszont zsíros dolgokat sem eszek, engem "elnehezítenek". De azt hozzá kell tenni, hogy a fogyókúra alatt szinte végig ettem a teljes kiőrlésű kenyeret, és nem volt gond a fogyással.
19. anitav (válaszként erre: 18. - F3000dc5ef)
2012. jún. 20. 11:16
A reggeli nem jó, vagy nem szereted ezeket? A diétám szerint tönköly kenyeret ehetek, nem ízlik, de megeszem. A szójatejet viszont kifejezetten szeretem. Mást javasolnál reggelire?
18. f3000dc5ef (válaszként erre: 17. - Anitav)
2012. jún. 20. 11:11

A tízóraitól tökéletes a kaja!

A reggelit nem minősíteném....na jó a pulykasonka elmegy :)

Ehhez dobj egy kis zsírt (nem olajat!!!!) és fel fog gyorsulni a fogyásod :)


A célod tökéletes, pont jó. De már most sem vészes a dolog. De sejtem, te ezt nem így látod :)

17. anitav (válaszként erre: 8. - 21acd87fa3)
2012. jún. 20. 11:02

176 cm vagyok és most 78,5 kg. 68 szeretnék lenni. A kalóriát nem tudom leírni, nem számolgatom, de a tegnapi kajámat le tudom írni:

reggeli: 2 szelet tönköly kenyér, 2 szelet pulyka sonka, 2 dl szójatej

tízórai:1 alma

ebéd: zöldséges csirkemell

uzsi: 1 alma

vacsora: 1 nagy szelet görögdinnye

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook