Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért változnak óráról órára a repülőjegyek árai? Ryanair-nél délelőtt néztem, most le akartam foglalni, de 10.000 Ft-tal több lett az ára! fórum

Miért változnak óráról órára a repülőjegyek árai? Ryanair-nél délelőtt néztem, most le akartam foglalni, de 10.000 Ft-tal több lett az ára! (tudásbázis kérdés)

9. VendrinerPiroska (válaszként erre: 8. - JudyTim)
2012. jún. 21. 12:32
Mert 2 különböző bank kártyát kellett használnunk, így nem foglalhattuk együtt. Különben még együttes foglalásnál is megeshet, hogy ha nincs elég jegy az adott kategóriában, akkor változik az ár. Ez nem cég függő. Neked szerencséd volt. Hajdan a Malév is kiirta, hogy hány szabad hely van még 1-1 árkategóriában.
8. JudyTim (válaszként erre: 6. - VendrinerPiroska)
2012. jún. 20. 00:31
Miért nem foglaltatok egyszerre? Egy alkalommal.. akkor egy árban lett volna. Vagy ez szolgáltatófüggő? Én amikor foglaltam a megadott helyre 4 jegyet egy árban volt igaz a német légitársaságnál.
7. ficusbenjamicus (válaszként erre: 5. - Annie1130)
2012. jún. 19. 23:53
Pont ez volt az érzésem. Sokat nézegettem, fontolgattam. Érdekes módon tegnap még magas volt az ár, ma délelőtt alacsonyabb, s most estére már megint magas. Legközelebb, ha látok egy számomra elfogadható árat, inkább lefoglalom, és kész. (És megpróbálom utána már nem nézegetni, hogy hátha levitték az árat - mert akkor már úgyis mindegy lesz...)
6. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1. - Ficusbenjamicus)
2012. jún. 19. 23:51
Egy bizonyos járatra több repjegy kategóriát alakítanak ki: a legolcsóbb helyből van a legkevesebb, ha az elfogy, akkor ugrik a kategoria az eggyel drágábbra. Ez nem feltétlenül napok vagz órák kérdése. Nemrég a párommal foglaltunk ugyanarra a járatra, de külön-külön. A két foglalás között kb. 3 perc telt el, de a férjem már csak drágább jegyet tudott venni.
2012. jún. 19. 23:48
Ha kinéztél egy időpontot, ne nagyon kattintgass rá sokszor, mert a rendszer azt is rögzíti a háttérben...Én sokat utazok és ezt figyeltem meg legalább is a fogalalásnál. Nem csak a ténylegesen megvásárolt jegyek arányában nő az ár, hanem ha sokan nézegetik ugyanazt az időpontot, akkor a rendszer áremeléssel reagál, mert tudják, hogy valaki úgy is megfizeti...egy kicsit olyan ez, mint a licitálás, úgyhogy ha tudod már, hogy mikor szeretnél utazni, és csak akkor alkalmas neked, akkor nem érdemes várni!
2012. jún. 19. 23:47
Ez mindenütt így van.Minél kevesebb hely van a gépen,annál drágább a jegy........
2012. jún. 19. 23:40
úgy tudom ha pl ma foglalod holnapra az drágább mintha ma foglalnád le két hónap múlva levő időpontra! gondolom ezért :)
2012. jún. 19. 23:40
Ez teljesen logikus, a kereslet-kínálat esete.
2012. jún. 19. 23:36
Miért változnak óráról órára a repülőjegyek árai? Ryanair-nél délelőtt néztem, most le akartam foglalni, de 10.000 Ft-tal több lett az ára!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook