Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Könyvelők segítségét kérném! fórum

Könyvelők segítségét kérném! (beszélgetős fórum)

2012. jún. 19. 20:26

Drága lelkem: olvasd már vissza az 5-ös és 6-os hozzászólást!

Mind a kettőt te írtad????


5. "Ennyiben egyeztünk meg a munkavállalóval!És akkor most erről nem is lehet megmondani, hogy mennyit kellene utána befizetni!"


6. "A munkavállaló vagyok, de a munkáltató kérte, hogy segítsek, mert nincs könyvelője"


Sürgősen keress egy könyvelőt! Nem a befizetés csupán a lényeg, hanem a bevallások is! Amikor bevallod, akkor felkönyvelik az adófolyószámlára a bevallást és onnantól kezdve várják a pénzt! A fizetésről pedig: NEM lehet kevesebb bérben megállapodni, mint az előírt minimálbér időarányos része.

A munkáltató (bárki is legyen az) többszázezer Ft-os büntetésekre számíthat az alkalmazott és az állam megkárosítása miatt.


Nincs értelme %-okat számolni, meg akárhova befizetni, ha nincs ott a bevallás!

2012. jún. 19. 20:01
A munkavállaló vagyok,de a munkáltató kérte,hogy segítsek,mert nincs könyvelője és engem vett föl először és csak 1 hónapra!
2012. jún. 19. 19:42

Ennyiben egyeztünk meg a munkavállalóval!És akkor most erről nem is lehet megmondani,hogy mennyit kellene utána befizetni!Nekem van egy programom ami szerint a nyugdíjjárulék 3700 forint, természetbeni egészségbiztosítási járulék 1480 forint, pénzbeli egészségbitosítási járulék 1110 forint, munkaerő-piaci járulék 555 forint. SZJA (kedvezmény nélkül) 5920,de fizetendő SZJA-ra meg nulla forintot ír.


Lehet buta vagyok,de sajnos én ezeket a dolgokat nem értem.

Köszönöm a segítségetek,de remélem azért van erre is megoldás:(

2012. jún. 19. 09:18
A másik fórumon másfajta kérdést tettél fel! Szóval?
2012. jún. 19. 08:18

Szerintem se stimmel az a 4 órás bér... nagyon kevés.

Ki számfejtette a bért, ha nem tudod, hogy mit és hová kell befizetni???

Komolyan mondom szerintem mielőtt valaki vállalkozást indít vagy társaságot alapít feltételhez kötném, hogy egy tanfolyamot végezzen el, amin megtanítják neki az alapvető dolgokat, hogy mik a kötelességei, milyen határidők vannak, stb.

Egyébként a nav honlapján megtalálható az összes számlaszám felsorolva, ahová utalni kell a járulékokat. Csak, hogy tudd melyikre kell utalni először számfejteni kellene a bért, és utána tudnád mennyi járulékot kell fizetni.

A havi járulékbevallást elküldte valaki májusra, aminek a határideje június 12. volt???

2012. jún. 19. 05:06

Nos én könyvelőként roppant segítőkész ember vagyok, de ezt így nem szabad!

Sok szempontot kell az idei évtől figyelembe venni a járulékok kiszámolásánál - régen sem volt egyszerű, de 2012-től még több szempont van.


Mi az oka annak, hogy ezt nem a könyvelőddel beszéled meg? Valamiért nem bízol meg benne?

A bevallásokat elküldte májusra? Mert akkor a NAV folyószámládról le lehet olvasni, hogy mit hova kell fizetni.


Meg ezt a 4 órásnak 37000 Ft-ot sem értem: messze nem ennyi a minimálbér - hogy jött ez ki neked?

2012. jún. 18. 23:23

Vállalkozóként bejelentettem május 2től június 1 napi 4 órában egy munkavállalót 37000 forintra.

Szeretném megkérdezni,hogy mennyit kell befizetnem a NAV-nak és melyik számlaszámokra!


A válaszokat előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook