Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen idős korban vinnétek először moziba a gyerkőcöt? fórum

Milyen idős korban vinnétek először moziba a gyerkőcöt? (beszélgetős fórum)


1 2
42. trapiti (válaszként erre: 36. - Mazsinka)
2012. jún. 28. 20:49
Ha éheznénk, nyilván az lenne az első számú gondom, hogy enni adjak a gyereknek. De mivel enni van mit, így foglalkozhatunk mással is mint a szimpla túlélés. Egyébként ha már itt tartunk az éhező szemszögéből nézve az is elég nevetséges gond, hogy vigyünk-e moziba egy kétévest...
41. homern (válaszként erre: 40. - E28c748947)
2012. jún. 28. 20:41
5 évesen én már a mozitól tenném függővé.multiplexbe semmiképp sem vinném,de ha valami kis pártízfős moziban lenne direkt kicsiknek film,1 évben egyszer-kétszer lehet bemennék vele ha nagyon szeretné.
40. e28c748947 (válaszként erre: 39. - Homern)
2012. jún. 28. 20:37
Trapiti lányával egyidősek az ikerlányaim.Teljesen igazat adok neki abban, hogy ez a kor(4.5 év)is még túl fiatal ahhoz, hogy beüljünk egy moziba.Majd talán jövőre.Van egy-két mese,amit szeretnek a tévében, nos azt nézhetik.De a mozizást még most is korainak tartom...és feleslegesnek.Ha a szülő arra vágyik, ne az ilyen pici gyerekkel tegye.
39. homern
2012. jún. 28. 20:33

Nem olvastam el a hozzászólásokat,csak gyorsan válaszolok :)

én 4-5 év alatt nem vinném,nem a gyerekek idegrendszerének találták ki.nagynak tűnnek a gyerekek amikor elkezdenek beszélni,nagyot nőnek 2 évesen,de ez csak a látszat,még sérülékenyek ilyen szempontból.a mesenézés ilyen korban ugyanez, nem tiltom ,az enyém is bogyó babócázik,elmo-t néz,de nem visszük túlzásba :)

38. mese
2012. jún. 28. 20:05
8
37. trapiti (válaszként erre: 34. - Szafaripók)
2012. jún. 28. 20:03
Nem hiszem, nyilván nem tudom hogy éltek. Annyit írtam, hogy moziba vinni a gyerek szempontjából fölösleges. Ettől még a szülő érezheti jól magát közben...
36. Mazsinka (válaszként erre: 35. - Szafaripók)
2012. jún. 28. 19:45
Csak képletesen szólva írtam, elrejtve halvány iróniát, hogy néhányan egy kissé túlspilázzák a gyereknevelést.
35. szafaripók (válaszként erre: 33. - Mazsinka)
2012. jún. 28. 19:42
Hát, akkor javaslom, segíts neki, ahogy tudsz...
2012. jún. 28. 19:41

Sok dolgoban egyet értünk, sokban nem. Ne gondold, hogy egész nap a tévé és a számítógép előtt ülünk felváltva. Elbeszélünk egymás mellett.

Hogy a mozi a szülők szükségelete volt? Nos, olyan szempontból biztosan, hogy szerettem volna felmérni a gyerek reakcióit, és még élveztük is.

Biztosra veszem, hogy mást értünk azon is, hogy kiegyensúlyozatlanul fejlődik a gyerek. Tudom, hogy vannak dolgok, amiket nem csinál, pedig ilyen idős korban szokták erőltetni, de egyszerűen nem érdekli a dolog. Én is ilyen gyerek voltam - sok dolog vagy egyáltalán nem, vagy nem akkor érdekelt, mint más gyerekeket, de a szüleim nem estek kétségbe.

Semmi olyanban nincs lemaradásban, ami aggodalomra adna okot. Bízom benne, hogy ez így is marad. Ahogy te azt gondolod, hogy majd bizonyos (technikai) dolgokban behozzák a gyerekek a "lemaradást", úgy én azt gondolom, hogy a legtöbb területre ez igaz.

Én is néztem mesét már ovis koromban is. Walt Disney klasszikusokat. A képzelőerőmmel meg nincs baj - rengeteg regényt olvastam, sőt, anyukám mesélt nekem, ahogy én a gyerekemnek. Azt kéne megértened, hogy itt nem arról van szó, hogy minden általad felsorolt dolgot megvonok a fiamtól, és filmnézésre és számítógépezésre erőltetem. De hiheted ezt is, a te dolgod...

2012. jún. 28. 19:39
A szomszéd Bözsének az a legnagyobb problémája, hogy nem tud ételt adni a gyereke szájába, itt meg arról megy a vita, hogy a villódzó képsorok és szaffi milyen hatással vannak a gyerek idegrendszerére...:D Hááát...milyen jó, hogy ilyen különbözőek vagyunk, mi emberek!
32. trapiti (válaszként erre: 31. - Szafaripók)
2012. jún. 28. 19:31

Az idegrendszer és egy gyerek fejlődése nagyon is szoros összefüggésben van azzal, hogy mit kínálsz neki a széles palettából ami rendelkezésre áll. Ha mesenézésre szoktatod, természetesen nézni fogja, és természetesen igénye is lesz rá. Az idegrendszernek ehhez mennyi köze van? Szerintem elég sok... egy kisgyerek képekben gondolkozik, amit kép formájában elé teszel az számára valóság, sőt a napi élményeit is képekben dolgozza fel. Ha kész képeket teszel elé, legyen az mégoly igényes magyar rajzfilm is, akkor megakadályozod abban, hogy a saját fantáziáját használja. Ebből a szempontból nagyon nem mindegy, hogy 2, 4 vagy 6 éves gyerekről beszélünk, még akkor sem ha bizonyos dolgokban megelőzi a kortársait. (Csak halkan mondom, hogy éppen az ilyen gyerekek, akik egyes dolgokat feltűnően előbb csinálnak, más területeken lemaradásban vannak, kiegyensúlyozatlanul fejlődnek, ami általában tovább nehezízi az életkornak nem megfelelő ingerek feldolgozását.)


A számítógépről egyébként ugyanazt gondolom, semmi szüksége rá egy 2-3 éves gyereknek hogy a gép elé ültessék, semmiféle előnyre nem tesz szert azokkal szemben akik mondjuk kisiskolásként ismerkednek meg a számítógéppel. Felhasználói szinten is hamar behozzák a "lemaradást" azok akik később kezdik, viszont a magasabb szinten szükséges kreativitás, logikus gondolkozás stb. terén éppen akkor teszel jót a gyerekednek ha minél később ülteted tévé vagy számítógép elé.


Nem gondolom, hogy mindentől elzárva kell nevelni egy gyereket, mint ahogyan én sem így teszem. Viszont továbbra is úgy gondolom a mesenézésről, hogy a lehetséges minimumra kell szorítkozni, és ebbe még 4-5 éves korban sem fér bele szerintem hogy 1-2 órás mesék elé ültessem, a rövid mesék is csak nagyon ritkán, nálunk kb. hetente egyszer ül le mesét nézni, kb. 15 percre.


A moziról pedig különösen azt gondolom, hogy akkor kell vinni a gyereket, amikor érett rá, és amikor neki való a film. Elvittétek, néztétek, otthagytátok, rendben van, a ti dolgotok. Csak azt ne gondold, hogy erre a gyereknek szüksége volt, ez sokkal inkább a szülő, mint a gyerek igényeiről szól.

2012. jún. 28. 19:03

Kedves trapiti!

Kicsit összezavarodtam, nem értelek.

Az előző hozzászólásodban leszóltad a mozizást mint családi programot, mert "családilag bambultátok a filmet és addig sem kellett mást csinálni". Aztán azt írod, hogy te járhatsz moziba, mert "én felnőtt vagyok, érett idegrendszerrel". A kettő nekem logikalilag sehogy nem jön össze. Mert mi köze van az "tartalmasabb időtöltésnek" az idegrendszerhez?

Az, hogy a Szaffi milyen hosszú, egy dolog. Bevallom, mint sokan mások, én is jöttem már ki film közben a moziból, (pl. mosdóba, amikor terhesen egyszerűen muszáj volt) és nem kövezett meg senki. Gyerekkel is bármikor fel lehet állni, ha nem bírja a lurkó - én biztosra vettem, hogy ezzel a részével nálunk nem lesz gond, nem is lett.

Azt meg nem gondolnám, hogy épp ez a mese van tele "villódzó képsorokkal" - még sose hallottam, hogy valaki ettől az alkotástól kapott volna mondjuk epilepsziás rohamot. Úgy gondolom, hogy a mai mesének kikiáltott rajzfilmekre ez jobban igaz, mint egy 1984-es magyar rajzfilmre.

Te, aki egészségügyben jártasabb vagy, nyilván jobban ismered minden élettani hatását a filmnézésnek, de szerintem közel sem olyan drasztikus a helyzet, mint ahogy sugallni próbáltad.

Épp azért indítottam ezt a topikot, mert kíváncsi voltam mások tapasztalataira. De a leírások alapján csak megerősödött bennem az, hogy az én fiam szokásai és viselkedése, reakciói alkalmassá tehetik arra, hogy elmenjünk. Bizonytalan voltam, mert én is korainak gondoltam az egyik oldalról - ha csupán az életkorát nézem. De másik oldalról meg én tudom, hogy hogy viselkedik, mik a szokásai, mitől ijed meg esetleg. Tény, hogy sok olyasmit csinál már a fiam, amit a kortársai mondjuk nem, de vannak olyan dolgok is, amiket meg nem csinál, pedig "könyv szerint" kellene ilyen idősen. Sose voltam híve annak, hogy egy gyereket a szülei akarata irányítson úgy, hogy nem veszi figyelembe a gyerek adottságait. Születése óta a gyerek igényeit igyekszem figyelembe venni, ennek köszönhetően egy kiegyensúlyozott, vidám fiam van, akit könnyű "irányítani" a mindennapi dolgokban.

Az egyik diplomámat film- és videokultúra-közvetítő szakirányon szereztem, a másikat kommunikáció szakon. Tisztában vagyok a tévénézés veszélyeivel, jobban, mint hinnéd. De azt is hiszem, hogy a mai gyerekeket nem lehet úgy felnevelni, hogy homokba dugjuk a fejünket, és nem ismertetjük meg velük azokat a dolgokat, amik akár a mi személyes meggyőződésünktől függetlenül a mindennapi élet része, és ezen nem változtathatunk egyénként! Inkább én mutatom és magyarázom el neki azt, hogy amit a tévében lát azt hogyan kell kezelnie, és igenis hagyni fogom, hogy megismerkedjen a számítógéppel is - mivel az ő felnőttkorában (de már előtte is) elengedhetetlen dolog lesz, hogy ezekben otthonosan mozogjon.

Mindamellett tisztában vagyok a "hagyományos értékekkel", és én is jobban örülök neki, ha sétálni megyünk az erdőbe, mintha itthon kell gubbasztani teszem azt a rossz időben. De a kis kreatív "kézműveskedésen" túl nem látok rosszat abban, hogy akár játékos formában elkezdjünk ismerkedni a modern világ eszközeivel is.

Az meg, hogy mennyit ért meg egy ekkora gyerek a Szaffiból. Szerintem többet, mint gondolnátok. Sokszor észrevettük a párommal, hogy bizonyos mesékben látott dolgokat "alkalmaz" az életben, és viszont: felismeri azt, amit lát. A történet, a történelmi háttér, stb. más kérdés, de abban sem vagyok biztos, hogy a "felnőtt társaink" minden egyes tagja maradéktalanul ért minden, a filmben elhangzó politikai-társadalmi utalást!

Nem hinném, hogy bizonyos anyai dolgokat befolyásolna az, hogy valaki "örökbefogadó" vagy "szülő" anyja-e a gyereknek. Én személy szerint tisztelem azokat, akik örökbefogadnak gyermeket, mert ez is bőven van olyan szép dolog, mint megszülni. Abban viszont egyet értek a másik hozzászólóval, hogy a saját véleményedet más stílusban is el lehet mondani. Egy fórumon természetesen mindenkinek joga van a saját véleményéhez, a stílusához is - az már "minőségi" kérdés. Én el tudom fogadni, hogy te máshogy látod, és fel is fogom az aggájaidat, de ne gondold, hogy nem fontoltam meg a döntésemet. A gyerek ismerete nélkül meg pláne ne!

2012. jún. 28. 14:40

4 évesem nem volt moziba,mert nem tudná végig ülni,szerintem mindenki/remélem/ ismeri a gyermekét,és döntse el maga..és majd akkor visszük,ha érdekli,végig üli,és élvezi a filmet,és NEKI való lesz...


ja csak annyit,hogy én már halottam olyant,akit,édes,vér szerinti gyereke darabolt fel!!!!!!!!!!!!!

2012. jún. 27. 18:23
28. trapiti (válaszként erre: 27. - Szafaripók)
2012. jún. 27. 18:10

Szerintem egy kétévesnek semmilyen meséseket nem kellene néznie. A hosszú mesékkel több baj is van... A Szaffi közel 80 perc, ennyi ideig ömlenek a gyereke a számára feldolgozhatatlan képi hatások. A történet pedig minimum iskolásoknak szól, a képek villódzásán kívül semmit nem jelent egy 2 évesnek.


De igen, képzeld jártok én is moziba, csakhogy én felnőtt vagyok, érett idegrendszerrel...


Azt hiszed a mozi nyugodt program??? Amikor túlterhelted számára feldolgozhatatlan ingerekkel?

27. szafaripók (válaszként erre: 26. - Trapiti)
2012. jún. 27. 17:58

Hát látod, sok dologban nem értünk egyet.

Amikor a fórumot indítottam, kíváncsi voltam mások tapasztalataira. Igen, már akkor afelé hajlottam, hogy elmenjünk, és így lett.

Az, hogy a gyerek semmit nem ért a Szaffiból, szerintem erős túlzás. Szerinted milyen meséket kellene nézetni vele? Mi a baj azzal, ha megnéz időnként egy hosszabb mesét?? Miért árt neki szerinted?

A hozzászólásod alapján Te sose voltál moziban pl. a pároddal, tévét/filmet se szoktál nézni soha, mert ugye akkor az ember csak családilag/párral/egyedül bambul...

Nem hiszem, hogy néha ne férne bele egy gyereknek, hogy nyugodtabb programokat is csináljunk neki - pláne, hogy fogalmad sincs arról, hogy egyébként még miket szoktunk csinálni akár itthon, akár egy hétvégi napon.

2012. jún. 27. 15:33
Indítottál egy fórumot, egy olyan kérdéssel, amire már előre tudtaf a választ... eldöntötted hogy moziba viszed a két éves gyerekedet egy olyan mesére ami egyáltalán nem való neki elvitted. Az értelme gondolom az volt, hogy családilag bambultátok a filmet és addig sem kellett mást csinálni... mert hogy egy kétéves a Szaffiból semmit nem ért, és hogy nincs szüksége - sőt mi több árt neki - ha hosszú mesefilmeket néz, az biztos.
2012. jún. 27. 08:29

Miért, trapiti?


...szerintem volt.

Most már legalább tudom, hogy hogy viseli az ilyen környezetet.

A mese egyébként kb. 60 perces, szóval az utolsó kb. 15 percet nem látta belőle... És jól szórakozutnk, ennél fontosabb nincs.

2012. jún. 25. 19:55
Hát szerintem ennek azért túl sok értelme nem volt...
2012. jún. 25. 19:08

Sziasztok!

Hát, végül úgy döntöttünk a párommal, hogy kipróbáljuk, max. kijövünk.

A gyerkőc nagyon élvezte - a mesét imádja, szóval az a része nem lepett meg. A bejárat előtt és az előtérben kicsit izgultam, de szerencsére mindent érdeklődve figyelt, igaz, a karomból.

De a moziban beült Apa és közém a saját székébe, és nagyon jól elvolt!:)

Igaz, nem tudtuk végignézni, mert kb. a 40. percnél észrevettem, hogy "valami bűzlik"... Zokszó nélkül kijött, és lecseréltük a pelust, de visszamenni már nem lett volna értelme.

Szóval jól sült el!:)

2012. jún. 19. 22:51

Mi 4 évesen vittük a lányomat egy 1 óra hosszás Thomas mesére, mert azt itthon folyton nézte, de a moziban nagyon unta. Alig bírt megülni, oda se figyelt a mesére, pedig mondom a kedvence volt.

Szerintem a 2 éves gyereket nem fogja lekötni a mozi, én nem vinném.

2012. jún. 19. 07:59
6 évesen volt először, azt hiszem.
2012. jún. 19. 07:55
Nálunk a nagyok az iskolával mentek először... Családilag akkor voltunk először együtt, mikor a két kisebb 5 és 3,5 évesek voltak. Nagyon élvezték :)
2012. jún. 18. 20:19
4 évesen vittem először (de ő nyugis gyerkőc volt).
18. vica66 (válaszként erre: 17. - 0a84e34983)
2012. jún. 18. 20:07
Szerintem eldöntötte ő, a kérdés így már költői. :)
17. 0a84e34983 (válaszként erre: 1. - Szafaripók)
2012. jún. 18. 19:43
Nekem a lányom 5 évesen tudott végigülni egy mozit.2 évesen semmiképp ne vidd...:)
2012. jún. 18. 15:23

Ja, és akit érdekel:

[link]

2012. jún. 18. 15:23

Köszönöm mindenkinek!

Azért a sok hozzászólás segített!

Az én fiam nagyon szeret mesét nézni, persze nem minden alkalommal ül meg a fenekén.

Azért is gondoltam neki a Szaffit, mert azt képes akárhányszor végignézni - amikor rossz idő volt, simán végigülte itthon is, amíg én takarítottam, stb.

Az Urániára épp azért gondoltam, mert bár rég nem voltam, emlékeim szerint kevésbé hangos, mint a multiplexek általában.

Vagány gyerek, a sötétben nem fél, esetleg izgatott lehet a "tömegben".

Amelyik gyerek inkább mesekönyvhöz van "szoktatva", nyilván kevésbé élvezi a mozizást akár otthon, akár moziban. Nálunk mindkettő van: meseolvasás is, de ha úgy alakul, DVD-n vagy számítógépen is nézünk mesét. Őt pont a rövidebb mesék nem szokták érdekelni, általában hosszabbakat (kb. 1 órásakat) nézünk, és azt élvezi (Micimackó, Szaffi, Az erdő kapitánya, Tom és Jerry mozifilm...).

Erősen gondolkozom, de hajlok rá, hogy kipróbáljuk...

14. 093a17e5d8 (válaszként erre: 12. - Trapiti)
2012. jún. 18. 14:17
Nem kívántam veled beszélgetést kezdeményezni, elnézést kérek ha félreérthető voltam.
2012. jún. 18. 14:15
Túl hangos és túl nagy egy mozi. Én járok mert szenvedélyem, de gyereket 5-6 éves korig nem vinnék.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook