Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 évesnek ismertek valami jól bevált étvágyserkentő szert? fórum

3 évesnek ismertek valami jól bevált étvágyserkentő szert? (tudásbázis kérdés)


14. Dyus
2012. jún. 19. 10:19

Én a homeopátiás szereket javaslom, nálunk nagyon bevált mind a gyereknél, mind a páromnál.

Az étvágy javítására ajánlott szerek: Avena sativa 9 CH és Alfalfa 9 CH,mindegyikből 2x5-5 golyó naponta.

13. jooeva
2012. jún. 19. 06:14

Az én fiam is rosszevő volt, mi vitacolan szirupot kaptunk a dokitól és vasat, mert a vérvétel azt mutatta, hogy vashiányos, az is okozhat étvágytalanságot.

Ma 7 éves és kieszi a hűtőt.

Nálunk egy életkori sajátosság volt, amit szerencsére kinőtt.

Nálunk is kevés a nasi, vízet isznak és ha édesség, akkor házisüti és kizárólag főétkezés után.

A mozgás is jó, teakwondozni jár a fiam.

12. Zelma68 (válaszként erre: 10. - Mkjudit)
2012. jún. 18. 13:08
Gyerek max. Béres csepp... Le kellene írni, hogy mit eszik, iszik egy nap, akkor könnyen kibukik, hogy étkezési gond van e. Lehet felszívódási zavar, de ott eszik a gyerek, csak nem hízik.
11. 34c48a3825 (válaszként erre: 10. - Mkjudit)
2012. jún. 18. 13:08

3 évesen biztosan olyan szörnyen kevés az a 12 kg?


Az udvaron rohangászás nem feleltethető meg az irányított sportnak.

2012. jún. 18. 13:02
A húgom kisfia az aki alig eszik. Egész nap az udvaron rohangál. Voltak már vele gasztroenterológusnál is. Csont és bőr, annyira sovány. Nincs 12 kg. Valami csodaszer kellene neki.
9. 34c48a3825 (válaszként erre: 7. - Noozimanoo)
2012. jún. 18. 12:59

Illetve az is fontos, hogy ne igyon mást a gyerek, csak vizet. A cukrozott tea, a gyümölcslének csúfolt dolgok stb. elveszik az étvágyát.


Nassolni se kapjon.



Ebben a melegben főleg, ilyenkor mi sem kívánunk sok vagy meleg ételt és hát a gyerek is emberből van.

2012. jún. 18. 12:58
Szerintem fölösleges. Irasd be sportolni. A fiamnál rosszabb evő gyerek nem létezik, ez tuti. Amióta cselgáncsozik a vas szöget is megenné...:) Figyelj rá, hogy ne nassoljon, cukros, szénsavas üdítőket, chipszet ne egyen étkezések közt. Még egy módszer: díszítsd ki az ételét. Pl Fagyis kanállal rakj gombócokat a tányérra krumplipüréből, rizsből. Csinálj szemet, szájat a szenvicsnek zöldségekből. Nem nagy dolgokra kell gondolni, nálunk ez is segített. Vagy például nem nagyon ette az almát. Ha fölvágtam cikkekre, mind elfogyott...
2012. jún. 18. 12:57
Én is a sok mozgást javasolnám... Munkahelyemen sokszor hallottam panaszkodni a szülőket, hogy "nem akar a gyerek enni"... 2-3 hétre kezelésbe vettük őket a kolléganőmmel, na ne féljetek, nem kellett utána bíztatni őket ebédkor... De utána az alvással se volt gond! ;)
2012. jún. 18. 12:57
szerinted eszik keveset vagy kórosan sovány?? Mert nem mindegy.
2012. jún. 18. 12:52
Az én fiam nagyon vékony, nincs étvágya, a doki a peritol nevű szirupot már többször felírta, ez allergia elleni szer aminek a mellékhatása a fokozott étvágy, ideig óráig bevált...
2012. jún. 18. 12:51

Feltételezve, hogy VALÓBAN szükség van erre, a rengeteg futkározást-mozgást és a Béres cseppet javaslom, HA ez utóbbit az orvos is támogatja.


Ha csak te akarod gerjeszteni az étvágyát, akkor vidd előbb orvoshoz.

2012. jún. 18. 12:49
nekem is Béres-csepp jutott eszembe
2012. jún. 18. 12:48

Szia! Mi a béres-cseppet szedjük. 2-szer 5 cseppet. Nem mondom, hogy hatalmas étvágyú lett a fiam, de többet eszik, mint ezelőtt. Amúgy ő is 3 éves.

Sok sikert! :)

2012. jún. 18. 12:46
3 évesnek ismertek valami jól bevált étvágyserkentő szert?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook