Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség utolsó hónapjai, ti hogyan viselitek vagy viseltétek? fórum

Terhesség utolsó hónapjai, ti hogyan viselitek vagy viseltétek? (beszélgetős fórum)


23. emi75 (válaszként erre: 19. - C1be9e6e0c)
2012. jún. 21. 21:35

natrium sulfuricum D6 Schüssler só (ha minden igaz)


azt nem mondták, hogy egyél még több fehérjét esetleg? nekem még ezt is mondták. nem tudom számít-e. Meg ha aludni tudsz valahogy felpócolt lábbal, az is talán javíthat.


Jaj nagyon rossz volt, emlékszem,és még ez a nagy meleg is, kitartás!!!

22. emi75 (válaszként erre: 20. - C1be9e6e0c)
2012. jún. 21. 21:30

sajna már nincs meg a doboza, de az biztos, hogy valamelyik SCHLÜSSLER SÓ, és ha megmondod, hogy lábdagadásra kell, akkor megmondják pontosan melyik. talán a neten is fent van. barna üvegben van, Édeskés kis tabletta, nyelv alá kellett tenni óránként egy-két darabot, és elolvadt.


igen,a hivatalos vízhajtók tilosak ilyenkor :( még a gyógyteák többsége is.


Nekem az úszás sokat segített, mondjuk mi nagyon tiszta tavak közelében lakunk. ki se akartam jönni a vízből, mert annyival könnyebb volt a pocakom is, meg a közérzetem is.:) a férjem jött mellettem mindig, tolt egy matracot, ha valami lenne, de nem volt sose semmi gond. utána a lábam is jobb volt, mert a keringés is biztos jobb volt a gravitáció csökkenésével :)


Kitartás :(

21. aniju
2012. jún. 20. 07:17

Vízhajtót tényleg tilos ilyenkor.

Tartsd be a sómentest, sokat pihenj és polcold fel a lábad.

20. c1be9e6e0c (válaszként erre: 17. - Emi75)
2012. jún. 20. 01:02
Az a homeopátiás szer érdekelne mi a neve mert akkor veszek.
2012. jún. 20. 00:59
Voltam az ügyeleten de hazaküldtek, a vizeletemben nem találtak semmit és a vérnyomásom sem magas de mondták hogy hetente méressem azért. Viszont a lábam kegyetlenül be van dagadva nem bírok szinte járni se. Azért félek meg persze fájdalmas is. Vízhajtót meg nem adtak mert állítólag árt a gyereknek. Akkor most mi legyen vagy ez tényleg normális?
18. aniju
2012. jún. 18. 21:35
A vérnyomás ingadozása nem heti szintü. :) Egyik napról a másikra is lehet magas.
17. emi75 (válaszként erre: 15. - C1be9e6e0c)
2012. jún. 18. 21:09

Na, voltál, mit mondott?


A sómentes rajtam pl. nem segített, de az igen, mikor könnyű tornát csináltam, sétát, (pl. nyáron este, mikor már nincs olyan meleg) és én úszni is jártam, az is sokat segített. (én szept elsején szültem, az egész nyarat elefántlábbal csináltam végig) Meg pihenés, lábfelpócolás...


Ja, és tényleg, volt egy homeós bogyó, mi is asszem natrium phosphoricum schlüssler só, de a patikában pontosan megmondják. ha azt szedtem ÉS gyakran lepihentem felpócoltam, lement egész jól az elefánt. anélkül nem ment le, hiába feküdtem égnek támasztott lábakkal.

2012. jún. 18. 18:46
magas vérnyomásom biztos nincs azt a múlt héten nézték.
2012. jún. 18. 18:44
Idáig semmi ilyen tünetem nem volt csak kb 1 hete tűnt fel, én sem értem de azért gondolom hogy lehet a gyógyszertől mert kb. mióta szedem azóta van. A nőgyógyász akihez járok pont rendel holnap szerintem elnézek hozzá. A lábam borzasztóan bedagadt szinte semmit nem bírok rávenni.
14. Vancsa1977 (válaszként erre: 12. - C1be9e6e0c)
2012. jún. 18. 12:15
A sómentes diétát jó lenne ha betartanád!Mert akkor nem nagyon dagadsz.Meg pihenni,pihenni,pihenni!!!!!!!!!!!!!!!!Lehetőleg felpócolt lábbal ha nagyon dagadnál.
13. aniju
2012. jún. 18. 09:39

Magas vérnyomás, fehérje megjelenése a vizeletben, több nem jut eszembe. De akár életveszélyes is lehet.

De ha méred a vérnyomást és voltál laboron, feltűnnek a jelek a dokiknak.


A sómentest meg tartsd, kevesebb víz halmozódik fel, pl.

2012. jún. 18. 09:25
A sómentes diétát lehet hogy tartani fogom amúgy a toxémiáról mit kell tudni az mivel jár mennyire veszélyes? Cukrom nincs azt nézték nemrég.
2012. jún. 18. 09:23
Köszönöm mindenkinek a választ, hallottam hogy másoknál is előfordult a terhesség végén pl. anyukámnál is de megijedtem mert idáig nem voltak ilyen tüneteim. De gondolom a baba most növekszik legjobban.
10. szafaripók (válaszként erre: 1. - C1be9e6e0c)
2012. jún. 17. 22:47

Nekem csak szülés előtt pár nappal kezdett el vizesedni kezem-lábam. Onnan vettem észre, hogy a jeggyűrű elkezdett szorítani...:)

A lényeg: teljes sómentes diétára fogtak, az segített valamit. Próbálj kevesebbet sózni, hátha nem vizesedsz jobban...

9. Vancsa1977 (válaszként erre: 1. - C1be9e6e0c)
2012. jún. 17. 22:45
Szia.Én nehezen viseltem,mert magas volt a vérnyomásom.Nekem úgy a 25-26 héttől dagadtak a lábaim,és a kezeim.Toxémiám lett,majd terhességi cukrom is lett,ami elmúlt a szüléssel.
2012. jún. 17. 22:44
Alma,krumpli,petrezselyem,cékla..Vízhajtó hatása van,nekem ezt ajánlották..
2012. jún. 17. 22:44

Szia hanyadik hónapban vagy?

Rendszeresen jársz dokihoz?

Az utolsó hónapokban nekem is triplájára dagadtak a bokáim nem tudtam huzamosabb ideig állni mindig felkeltet polcolnom, a szédülés nem volt jellemző rám.

Mérd a vérnyomásodat, ha teheted otthon is mert attól is lehet szédülés ha magas és akkor is ha alacsony.

Én egész terhességemet a netten követtem végig ezt úgy értsd hogy nem volt dokim és mindent onnan tudtam persze szakrendelésre jártam de ott nem nagyon foglalkoztak velem.

Kitartás.

Vigyázz magatokra.

2012. jún. 17. 22:42

ja igen. az is az utolsó 2 hétben jött rám. Hörcsögfej. Tök normális....


A vaspótlót azért kapod, mert szintén kb minden kismama kifogy belőle a végére, de ez nem okoz vízvisszatartást.


A dagadás azért alakul ki, mert a babád nyomja el az ereket, szöveteket, mindent. A vizeletkiválasztás sem tök jó így, meg más sem.

Túl sok víz marad. De szülés után szép lassan eltűnik.


Nekem dagadással együtt az ujjaim alig voltak hajlíthatók. Amikor nagyjából helyreállt szülés után, az is elmúlt.

5. megi04 (válaszként erre: 1. - C1be9e6e0c)
2012. jún. 17. 22:42
Valószínűleg a meleg is közrejátszik benne..Meleg? Hőség... Ha teheted,pihenj minél többet felpócolt lábbal.Nekem legalábbis ezt mondta a méhészem..
2012. jún. 17. 22:36

A lábdagadás szibte minden kismamát érint a terhesség vége felé, van akinek elöbb ja és ne ljedj meg ha szülés után sem megy le majd rögtön van akinek akár egy honap amire leapad. A legvégén valoszinüleg nem csak a lábad, hanem az kezeden arcodon is fog látszódni. A meleg idö is ront rajta, de ez van, természetes folyamat. Kitartás!

mennyi idöd van még?

2012. jún. 17. 22:34

Én ikreket szültem, 2011 dec 25én, szintén első terhesség volt.


Nos: Az elején szagokat hallucináltam, 12 óra alvás nem volt elég, hányinger, stb.

A kb 16. héttőll 30ig álom, szinte semmi bajom nem volt, de a 30. hét vízválasztó vlt. Egyre többet fulladtam, többet feküdtem, mint nem, kezdődött a szorulásos korszak.

A leg borzasztóbb az utolsó 2 hét volt, akkor már feküdni is kényelmetlen volt, meg már csak pihegtem rendes levegő vétel helyett.....

(38. hét végén születtek)


Persze ikrek, de max osztod kettővel... :)

2. emi75 (válaszként erre: 1. - C1be9e6e0c)
2012. jún. 17. 22:32

szia, lábdagadás nekem pl. az elejétől volt, nem csak a végén. én felhívnám a dokit biztos ami biztos.


nekem a dagadó lábam miatt állandóan a vizeletet nézték meg a vérnyomásomat méregették, hogy nincs-e toxémia.

2012. jún. 17. 22:26

Sziasztok! Nem vagyok tapasztalt az ügyben először várok gyereket, idáig rendben voltam semmi bajom nem volt de most eléggé kivagyok. Egész nap szédelgek nem vagyok magamnál szinte, a lábaim meg totál bedagadtak úgy nézek ki mint egy elefánt:§ Kaptam valami vaspótlót nem lehet hogy az is az oka ennek? Jó lenne ha kapnék segítséget vagy mindez normális?

Nektek mik a tapasztalataitok ezügyben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook