Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki kell-e utazni Németországba, ha ki akar valaki jelentkezni az ottani lakcímről? fórum

Ki kell-e utazni Németországba, ha ki akar valaki jelentkezni az ottani lakcímről? (tudásbázis kérdés)


7. Krilion (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2012. jún. 16. 23:15
Szóval ez jó ötlet volt, megtaláltam a hely honlapján a kijelentőlapot, amit ki lehet nyomtatni, és postázni. Köszi:)
6. Krilion (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2012. jún. 16. 22:39
Ez viszont létezik, nem a szoc. időktől függ. :) Viszont egy EU-s állampolgárnak két lakcíme lehet, egy állandó és egy tartózkodási hely. Csak nem találtam a papíron a különbséget.
5. Krilion (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2012. jún. 16. 22:37
Köszönöm. Az eljövetelkor sajnos nem tudott kijelentkezni, meg nem is hagyták volna... Megpróbáljuk megkérdezni.
4. Guruljka (válaszként erre: 2. - Krilion)
2012. jún. 16. 22:36
Nem tudom, Németországban van-e ilyen megkülönböztetés. Szerintem nincs. Nálunk is el lehetne törölni, a szoc. idők hagyománya, amikor a hatóság szerette tudni, merre jár az ember.
2012. jún. 16. 22:35

Ha tud az illető németül, meg kell kérdezni. Ezt az esetet nem találtam, de általánosságban egy héten belül ki vagy be kell jelentkezni.

Egyszerűbb lett volna az eljövetelkor, de az illetékes német hivatal biztosan válaszol egy e-mailre.

2012. jún. 16. 22:09

Illetve honnan tudom meg, hogy ott ideiglenesre van-e bejelentve, vagy állandóra?

Köszi előre is!

2012. jún. 16. 22:08
Sürgős!!! Ki kell-e utazni Németországba, ha ki akar valaki jelentkezni az ottani lakcímről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook