Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Él valaki közületek Törökországban? fórum

Él valaki közületek Törökországban? (beszélgetős fórum)

17. Csiby
2012. júl. 5. 15:13

Hali!


Nyaralni voltam én is kinn kétszer, szóval sokat nem tudok hozzátenni a dolgokhoz csak gondoltam elmesélek vmit.


Tavaly kinn voltunk és az egyik pincér udvariasan megkérdezte hogy érzem magam/érezzük magunkat. Mikor elkezdtem dicsérni az országot, hogy milyen szép és jó lenézően csak annyit mondott, hogy ez a nemzetközi Török o. és hát a tekintetétől lefagytam. Látszott rajta, hogy addig terjed a kedvessége ameddig "kötelező" egyébként meg lenéző. A turista negyedekben is csak addig kedvesek ameddig látják, hogy akarsz vásárolni. Mikor kijelentettük, hogy csak szétnézünk azonnal kizavartak minket mondván: ok ott a kijárat.


Egyébként tetszik az ország meg minden, de nem vágynék ott élni.

16. Derya (válaszként erre: 15. - 5239d91094)
2012. júl. 5. 14:57

Magyarországon.

tulajdonképpen el lehet boldogulni, persze, de jobban szeretnek az anyanyelvükön beszélni, meg másképp is állnak az emberhez, ha tudod a nyelvüket. :-)

15. 5239d91094 (válaszként erre: 14. - Derya)
2012. júl. 5. 14:54

Az az igazság, hogy Németországban élünk, és mikor a férjemet megismertem még alig beszéltem németül. Fontosabbnak tartottam a németet, mint a törököt.

Ráadásul a török nyelv nem vonz, ezért azon voltam, hogy a már meglévö nyelveimet fejlesszem, illetve ne felejtsem el.

Angollal nagyon jól elboldogulok kint, persze, ha hosszabb ideig maradunk beiratkozok egy tanfolymra.

Te hol élsz?

14. Derya (válaszként erre: 13. - 5239d91094)
2012. júl. 5. 13:58

nagyon szuper, gratulálok hozzá! :-)

ha török a férjed, hogy nem tanultál meg még törökül?

a törökök a magyarokat nagyon szeretik, de ha ott fogtok élni, jól jönne, ha tudnál törökül. :-)

13. 5239d91094 (válaszként erre: 12. - Derya)
2012. júl. 5. 13:54

Értem kire gondolsz :)

Remélem, hogy Isztambulba megyünk, ha megyünk, azt már úgy- ahogy ismerem és sok a normális rokon ott.

Német, olasz, angol- felsö fokon

spanyol- közép

francia- nagyon alap

és magyar. Meg egy kis orosz, meg pár szó törökül :)

12. Derya (válaszként erre: 10. - 5239d91094)
2012. júl. 5. 13:47

sok magyar él Isztambulban.

látogasd meg a turkinfo pont hu oldalt, ott normális választ fogsz tudni kapni a kérdéseidre, valóban illetékes emberektől.

nem csak ilyen szóbeszédeket... :-)

melyik hat nyelven beszélsz és milyen szinten?

11. Derya (válaszként erre: 7. - Ladex)
2012. júl. 5. 13:44
helyesen: Atatürk és Isztambul
2012. jún. 20. 15:42

Látom, sokan voltak közületek nyaralni az országban, köszönöm, hogy leírtátok a tapasztalaitokat, de most már ha lehet olyan írjon, aki kinn él és nem két hét tapasztalatából beszél :)

Amennyire Ti, annyira én is járatos vagyok a török dolgokban, tekintve, hogy a férjem török és a szülei Isztambulban élnek.

Én is úgy gondolom, hogy a modernség csak Isztambulra és néhány nagyvárosra korlátozódott, ha az ország belsejébe kéne menni, akkor inkább itthon maradnánk. Nekem fontos, hogy modern, "európai" emberekkel (is) legyek körülvéve, csupa szigorúan vallásos, fejkendösök között sajnos nem érzem jól magam. Kíváncsi lennék, hogy élnek-e kinn magyarok vagy más nem muszlim külföldiek. Hosszú távon csak törökök közt befordulnék...

9. 2c8b615588 (válaszként erre: 7. - Ladex)
2012. jún. 20. 07:39
Igen, ez így van, Isztambul viszonylag modern. A nőket eléggé semmibe veszik Törökországban, nagyon sok az elvárás feléjük, ráadásul nem túl őszinte emberek a törökök, nem szokásuk nyíltan a szemedbe mondani, amit valójában gondolnak, sok a felszínesség. Családtagom volt kint Törökországban,ő ezt így tapasztalta.
2012. jún. 19. 10:41
Én csak nyaralni voltam ott, az nagyon tetszett, de hosszú távon nem tudom milyen lehet.
7. ladex (válaszként erre: 4. - 5239d91094)
2012. jún. 18. 10:27

A török mindennapokkal az a probléma, hogy egyfajta vallási vissza rendeződés figyelhető meg náluk.

Mint tudjuk, Kemál Atatürt a múlt század '20-as éveiben megújította Törökországot. Szétválasztotta az államot és a vallást, stb. Ennek köszönhető a modern Törökország. Ez azonban mára Isztanbulra és Ankarára korlátozódik. Én 1988-ban jártam ott először. Nagyon tetszett. 10 évvel később viszont már a sört Coca Colás poharakban adták, hogy ne sértse a vallási előírásokhoz ragaszkodó köznép érzékét. A helyzet csak romlott azóta. Ráadásul iszlám országról beszélünk, nem keresztény kultúrkör. Nagyon más világ. Van Törökország és van Isztanbul. Ez utóbbi még viszonylag élhető.

2012. jún. 18. 10:21
De, én itt jártam. Azonban nincs jó hírem. Senki nem él közülünk Törökországban.
2012. jún. 18. 10:06
Hahóó!!! :) Senki nem jár erre?
2012. jún. 16. 18:06

Sziasztok! :)

A férjem munkája miatt úgy néz ki, hogy kiköltözünk ideiglenesen pár évre.

Isztambulba, Ankarába vagy valamelyik tengerparti városba.

Igazából soha nem rajongtam az ötletért, hogy két hétnél többet töltsek az országban, de most olyan ajánlatot kapott, ami nem szabad kihagyni.

Milyen kint az élet? Tudjátok tartani a kapcsolatot kint élö külföldiekkel?

Vannak német vagy angol nyelvü óvodák?

Most hirtelen ennyi, de minden érdekel.

3. 25d4b44717 (válaszként erre: 2. - 2c8b615588)
2012. jún. 16. 17:35

Serefimeze Arkadas :-)

Cok güzel. :-) :-)

2012. jún. 16. 13:38
Szia! Lehet, tudok segíteni, mi a kérdés?
2012. jún. 15. 23:06
Kérdezni, beszélgetni szeretnék...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook