Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Feleselni tanítják a gyereket...? fórum

Feleselni tanítják a gyereket...? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. jún. 20. 09:43

Hát igen, mi megtapasztaltuk a keményebb nevelés hátrányait. Elég mély nyomot hagyott bennem is a nevelőapám katonás nevelési módszere. Most meg csodálkozik, hogy a vér szerinti lányai is elfordultak tőle. Teljesen elment az esze. :P

Nem baj...Megérdemli!

33. Muraja (válaszként erre: 32. - Mothertiger)
2012. jún. 19. 15:38

Utaltam mind gyerek is mar a felnött agresziot nem erdekel hogy az anyam vagy közeli rokon volt gyeszeuen nem eresztem semi de semit iranytuk .

En pont a fordittotjat teszem es hala Istennek volt ra eröm - soj sok eröm .

Gyerekeim soha nem ismertek meg a hasonlo szemetseget . Kulömbenis mar egyedul elato voltam nagyon fiatal koromban.

Maig mar mind magam is nagymama nem erzek semit a felnöt vilag iranyt mely engem nevelt.

Lehet hogy kivure nagyon respektalt emberek voltak , orvos es hasonlo de az en szememben zerro !

Addig amig elerhetö voltam szamukra addig nagyon de nagyon keves volt az hogy az unokakat egyaltalan lathattak , aztan egy szep nap bezarult a vasredöny mögöttunk es soha de soha senkinek nem volt joga arra hogy terorizalja a gyerekeim.

Fiam min pacifistak letteka lanyaim detto hasonln nevelik unokaim es öröm latni azt hogy menyire nyilt es szep kösztuk a kontaktus.

Van egy nagyon erdekes dolog hogy en keves gyerekel talalkosztam olyanokal kik feltek es amiatt hazudni kesztek. Itt nem hazudnak a gyerekek mert tudjak hogy nem lesznek brutalisan letamodva , igen is a velemyuket nyudodtan kinyilvanyositjak sokszor elhangzik egy ket erösebb szo is de soha nem hazudnak .

Igen is a gyerek jogaban van az hogy a szulö öt vegye elsönek es azt kiiharcolhassa meg ugy is hogy belevag a " nagyok " dumajaba inkab pletykajaba. Igy követeli hogy öve legyen az elsöbseg , teljes jogal .Ki lehet elöbre valob mind a sajat gyerekem ?

2012. jún. 19. 15:06
Húú, ezt én is ismerem, nekem is kussolnom kellett, főleg, ha a nevelőapám jelen volt. Be is verte volna a pofámat, ha meg merek szólalni... :(
31. Muraja (válaszként erre: 29. - Mothertiger)
2012. jún. 18. 23:00
Elfejtettem csak anyit hogy hala egnek lassan mar teljesen a multe az a borazalmas felfogas amikor a gyereknekmeg sem szabadott a felnöttek jelenleteben szolalni - ergo a jo gyerek az volt mely csak latszott de nam hallatszott . Bunko osdi nezatek , igenis a gyereknek egyforma joga van megnyilvanyulni detto mind felnötnek.
30. Muraja (válaszként erre: 29. - Mothertiger)
2012. jún. 18. 22:55

Mi az hogy vissza el ? miert kell a sajat gyerekemet gyanuval venni ? soha de soha az eletebe.

Pl. adott szitu mikor kissebek voltak barkivelis beszeltem es a gyerekem közbe fagott igenis neki adtam figyelmem ! es miert is nem ? ki lehet szamomra anyira fontos szemely aki miatt en leszolom a sajat gyerekem ? senki , plane ha egy meddö össze futas akivel nem is volt mondani valon.

Tarsasag mely körul vett es közeli csalad senki soha sem nezett ferden rank azert mert a gyerek ahogy közönsegesen mondjak " közbevagott "

Es nem egyszer nagyon is igazuk volt amikor gyerek szemmel kritikat mondtak ugy hogy ; buta neni vagy bacsi ! igazuk volt es joguk volt hogy ugy szinten ahogy a vilag körulöttuk neztett alkott ugy szinten ökis ezt tettek.

29. mothertiger (válaszként erre: 28. - Muraja)
2012. jún. 18. 22:35
De szerintem ezzel sok gyerek vissza is él. Okosak, ez tény, és nagyon is hamar megtanulják manipulálni az érzelmeket.
28. Muraja
2012. jún. 18. 20:13

Felneveltem egyedul egy kis csorda gyereket , soha nem utöttem meg es soha nem buntettem .

Mindent meglehet beszelni , gyerekek is emberek ugy mind a felnöttek csak miniaturben .

Jogukban al szinten kimondani a nezetuket es azt hogy ök is hogyan is latjak az eletet.

Nagyon sokszor okossab a megfigyelö kepeseguk plane ami a tisztelet adast illeti.

Elöfordult amikor valakiröl nezetet mondtak igenis a szemely pont olyan is volt - negativba .

Nekunk is kell tisztelet adni a gyerekeknek hogy ök is azt adjak vissza.

Gyerek jobban kierzi ki mijen öszinte vagy kepmutato.

Nem en soha nem engedtem hogy a gyerekeim csalodjanak bennem .

Sokan azt mondanak hogy elvoltak kenyesztetve de igen is voltak miert nem lehetnenek ? ök nem kerödzködtek a vilagra es ha mar itt vannak akkor szeressuk es tisztlejuk ök.

2012. jún. 18. 20:06
úgy érzem, sosem találom meg az arany középutat... :S
26. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 25. - Mothertiger)
2012. jún. 18. 18:52

Ezt nem tudom.:)

Vannak fokozatok a szigorban,mindig a legenyhébbet,ami beválik kell alkalmazni,vagyis nem lőni ágyúval verébre.

Az sem jó,ha túl sok a korlát.

Az sem jó,ha túl korán lett elkezdve nevelve.Én ismerek olyat,aki a 8hónapos gyereke popsijára rásóz nevelési célzattal,dehát az emberi hülyeség nem ismer határokat...

Az sem jó,ha nincs személyes jó élménye a gyereknek a szülővel való közösségből.

Sok dolgon megy el az egész.

És a végén mind az iskolában fog lecsapódni.

Érdemes a figyelmet befektetni a kérdésben,én erre jutottam.

25. mothertiger (válaszként erre: 24. - E8e3b19bd0)
2012. jún. 18. 15:40

Ha szigorúan van nevelve egy gyermek, - az enyém ilyen, - akkor alig várja a "rést a pajzson". A csúnya nézés olyankor nem biztos, hogy megingatja, mert örül, hogy valaki enged neki egy kicsit többet.


Lehet, hogy túl szigorú vagyok hozzá?

24. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 1. - Mothertiger)
2012. jún. 17. 21:35
Szerintem egy gyereket arra kell megtanítani,hogy kire hallgasson.Ha ilyenkor továbbra is szigorúan nézel a gyerekre,érteni fog és elhúzodik az illetőtől.Ha mégsem,ha felül neki,akkor előveheted akkor,amikor már elmentetek.Most más felnőtt hülyeségével nem igen tudsz mit tenni...Szerintem legalábbis ez lehet egy megoldás...
2012. jún. 16. 17:06

Érdekes egyébként a "jelenség", nem?

Nekem például eszembe sem jut, hogy "lázítsak" kisebb vagy nagyobb gyerekeket a szülei ellen, még ha poén szinten, akkor se. Gyűlölöm a tiszteletlenséget, teljesen mindegy, hogy felnőttről vagy gyerekről van szó.

Nálunk egyébként tekintélyelvű nevelés folyik. Ebben a "szeressük-agyon-a-gyereket-és-neveljük-ebben-a-szellemben" valahogy nem jön be. :) Félreértés ne essék, nagyon szeretem a gyerekemet... Még mielőtt valaki rám kiabálná, hogy katonát nevelek a fiamból. :D

22. b235ac96d5 (válaszként erre: 20. - Michelle.r)
2012. jún. 16. 15:30
Egyet értek veled!:)
21. b235ac96d5 (válaszként erre: 1. - Mothertiger)
2012. jún. 16. 15:27
Én is jártam így anno. Mivel én nem vagyok egy harcias amazon, az első mérgem után többet nem mentünk hozzá, vagy ha utcán találkoztunk, köszönés és tovább! Szóval elkerültem a további jópofi lehetőségét!:)
20. michelle.r (válaszként erre: 19. - Mothertiger)
2012. jún. 16. 10:05

Nem, szerencsére nem találkoztam még ilyennel. Olyannal már igen, hogy olyanokkal voltunk együtt, aki sokkal többet megengedett a gyereknek és ettől persze ő is azt hitte, hogy szabad a vásár. Ilyenkor jön az, amit leírtam. Persze bepróbálkozik, jönnek a "de ő is, neki is" típusú kaffogások, de visszaáll a rend.


Erre valószínűleg úgy reagálnék, hogy elkapnám a kölkömet és neki magyaráznám el, hogy a néni butaságokat beszél, vele nem törődnék. Őt már hiába akarod nevelni.

2012. jún. 16. 09:33

Igyekszem jól nevelni, csak vannak ilyen "vicces" ismerőseim.

Természetesen attól, hogy dühbe gurulok, nem szoktam ordítani az illetővel, pont azért, hogy a gyerek ne lássa, hogy kijöttem a sodromból. Nem arról van szó, hogy nem tudom kezelni a helyzetet, hanem kérdés, hogy ti hogyan reagáltok/reagálnátok rá, és hogy előfordul/t-e már veletek ilyesmi, mi a véleményetek róla.


Gyerkőcöm most hat és fél éves. Ő mindig is öntörvényű volt, amit nagyon keményen igyekszem kordában tartani. Nem szeretném, hogy a fejemre sz.rjon X évesen... Ezért kifejezetten bosszantó, ha találkozom egy ilyen személlyel, aki "feloldja" a tiltásomat, esetleg beszólásokra ösztönzi a gyereket.

18. 8e9170fe09 (válaszként erre: 1. - Mothertiger)
2012. jún. 16. 02:33
Vannak ilyen humorzsákok. Ártani nem tud ennyivel, ha amúgy jól van nevelve a gyerek.
2012. jún. 15. 21:38

Én elég kényes vagyok a gyerek térmákra, illetve, ha a gyerekemről van szó. Ezt körülöttem mindenki tudja és általában tiszteletben is tartják, aki nem az megnézheti magát!

A gyereknek én vagyok az anyja, tehát én nevelem az illemre és minden másra is.


Büszke vagyok rá, hogy 11 éves fiú és soha nem hallottam tőle még egy csúnya szót sem, de más sem! Megkövetelem tőle a tiszteletet felém és illetve más felé is, de azt nem engedem, hogy esetleg más befolyásolja, vagy elnyomja. Ilyenkor igenis nyissa ki a száját és mondja meg a véleményét. Vagy szóljon nekem.. :)

16. jstefan (válaszként erre: 1. - Mothertiger)
2012. jún. 15. 21:31
Ennyire primitív emberek nincsenek az ismerőseim közt, ezért én, és még nagyon sokan nemtudjuk megtapasztalni hogy milyen érzés ha egy gyermeket az anyjával ellentétesen a durva, primitív, csúnya beszédre tanítanak.
15. Zebra25 (válaszként erre: 8. - Pepitaofélia)
2012. jún. 15. 17:08

Velem meg pont inkább az anyukák csinálják

mondjuk inkább olyan anyukák akiknek már nagyon nagyok a gyerekei

14. michelle.r (válaszként erre: 12. - Mothertiger)
2012. jún. 15. 16:54

Nem feltétlenül. Ha ott, a gyerek jelenlétében neki esel a másiknak és lebunkózod, akkor valószínű.

De ha higgadt maradsz és nyugodtan elmagyarázod neki, hogy azért mert a néni azt gondolja, hogy vicceset mondott, attól még a szabályok nem változtak. A lényeg, hogy ne kiabálj, lassan, halkan beszélj hozzá.

13. f3000dc5ef (válaszként erre: 12. - Mothertiger)
2012. jún. 15. 16:54

Menj oda az illetőhöz, és mond meg neki, hogy most rögtön, de azonnal menjen oda a gyerekhez, és mondja meg neki, hogy tévedett, és ANYÁNAK VAN IGAZA.

Ha nem teszi, mond meg, hogy viheti haza a fiadat nevelni. És ugyanezt megmondhatod a fiadnak is...ha más véleménye neki fontosabb, akkor mostantól vele fog élni....az első öt percben lesz csak vicces a lehetőség.....

2012. jún. 15. 16:39

Meg tudom mondani az illető(k)nek a magamét, ha arról van szó, de nem kerülhetem el az ilyet a jövőben sem. Az adott helyzetben az a legbosszantóbb, hogy tekintéllyel szólunk a gyerekhez, aki normál esetben fogja is a jelet, és a megfelelő reakciót nyújtja, azaz befejezi a tiltott tevékenységet.

A beszólással viszont oda a tekintély, legalábbis egy időre, és a gyerek tudni fogja, hogy az illető jelenlétében nem is kell engem komolyan vennie, ami sokszor nagyon rossz dolgokat eredményez. Pl. teljesen figyelmen kívül hagyja a kéréseimet, nyíltan kinevet, nem hallja meg egyáltalán, amit mondok neki.

2012. jún. 15. 16:34
Nagyon el tud borulni az agyam az ilyenen, mert látom a fiamon is olyankor, hogy nem vesz komolyan; és megengedi magának, hogy kiröhög. Amúgy se igazán könnyen kezelhető a fiam, szereti feszegetni a határokat.
2012. jún. 15. 16:34

Mond meg neki a véleményed! Mit képzel az ilyen magáról??

Mond el neki, hogy nem szeretnéd, hogy a gyereked, -akit féltő gonddal és odaadással nevelsz olyan büdös bunkó legyen mint ő.

9. megryan (válaszként erre: 6. - Mothertiger)
2012. jún. 15. 16:33
Ha közeli ismerős, megmondanám, hogy ha még egyszer előfordul, akkor x ideig kerülni fogom, hátha ebből ért és visszavesz, ha távolabbi, akkor egyszerűen kerülném.
2012. jún. 15. 16:33
Velem/velünk főképp gyermekes pasik szokták csinálni (többször is volt). Mondok valami olyat,ami humoros, de számára egyben megalázó, és utána csend van a témában.
2012. jún. 15. 16:32
Nekem az is furcsa, amikor egy társaságban vagy játszin viccesnek tartja egy csapat, hogy az 2-3 éves gyerek trágárul beszél. Mert biztos tuti aranyos selypítve a battyameg... csak akkor ne várja el, hogy a gyerek 14 évesen ne küldje majd jó messzire.
6. mothertiger (válaszként erre: 4. - Megryan)
2012. jún. 15. 16:31

Ezt már nem egyszer eljátszották velem, és nem is egyszer elmondtam ezzel kapcsolatban a véleményemet, mégis mindig előfordul.


És tényleg többnyire olyanok csinálják, akiknek van gyerekük. :O

2012. jún. 15. 16:29

nem tudom

pedig olyanokról van szó akik szintén neveltek vagy nevelnek gyereket

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook