Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anya-gyermek kötődési problémák. Óvó nénik, segítsetek! fórum

Anya-gyermek kötődési problémák. Óvó nénik, segítsetek! (beszélgetős fórum)


2012. jún. 15. 21:58
Köszi válaszaitokat!
2012. jún. 15. 09:17

Szerintem nem látja rossz szemszögből. Én tanító-és óvó szakos is vagyok, látok ezt-azt. Igaz az, hogy az óvónő sosem lesz a gyerekek anyja, inkább barát, társ, egy olyan felnőtt, akire a gyerek felnéz, akit megbecsül, és akire bármikor számíthat.


A kérdést így nagyon nehéz megválszolni, szerintem helyzettől, gyerektől, szülőtől, háttértől függ. Ugyanis lehet, hogy a szülő sem kötődik a gyerekhez, és így nem várható el, hogy a gyerek imádja a szülőt. De lehet, hogy a gyerek nem ragaszkodik a szülőhőz, az meg imádná. Minden ettől függ, enélkül nem is tudod, mit tehetnél.

Ha a szülő partner ebben, akkor közös programokat lehetne szervezni, szülő-gyermeknek(csoport szinten), délutánonként, amikor ráérnek többen. Sőt, legelőször én felderíteném, hogy miért nem kötődik a gyerek, és csak az után lépni. Mondjuk rajzoltatni, beszélgetni vele (de ezt is csoportosan, hogy ne vegye úgy, csak őt piszkálod).

Ezeket akkor gondoltam, amikor a gyermek nem kötődik a szülőhöz. Csupán saját vélemények, nem kell rájuk mérget venni:)

2012. jún. 14. 21:59

Van egy mondàs. Valami olyasmi, hogy lehet egy anya akàrmilyen, ő az anya . Nem fog hozzàd jobban kötődni. Ismerek elhanyagolt gyereket, de ha zz anyja jön, akkor az az isten.

Az egèsz tèmàt egy kicsit rossz szemszögből làtod szerintem. A szülő ès òvònő partner, nem egymàs nevelői.

Baj lehet a tùlzott kötődès is.

2012. jún. 14. 21:50
igaz én nem vagyok óvónéni de a véleményem az a dologról h ahol a gyerek és az anya között nem alakul ki szoros kötelék ott komoly gondok vannak esetleg észre nem vett szülés utáni depi vagy hasonló.. a másik meg a szülőt kell nevelni ez tény de ezt meg lehet oldani finom utalásokkal is. a gyerek így is úgyis fog kötődni hozzád mert te vagy vele 3 éven keresztül minden áldott nap szinte . fognak majd ölelgetni meg hízelegni és hasonlók ezt nem tudod elkerlni max ha előveszed a banya stílust
2012. jún. 14. 21:38
óvónőnek tanulok, és a szakdolgozatomat a kötődésről írtam. Azt a kérdést kaptam, hogy mint leendő óvó néninek, milyen eszközök állnak rendelkezésemre, hogy egy kötődési problémával küzdő gyermeknek segítsek. Én azt gondolom, hogy a szülőt kell "kezelésbe" venni, de nem gondolnám azt, hogy nekem kéne túlzott kényeztetéssel fordulnom a gyermek felé, mert akkor hozzám fog kötődni, jobban kötődni, mint anyjához, ez pedig kerülendő, nem? vagy rosszul gondolom? Megírnátok a véleményeteket, tapasztalataitokat?Köszönöm a segítségeteket előre is!
2012. jún. 14. 21:34
Anya-gyermek kötődési problémák. Óvó nénik, segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook