Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejérzékeny babának marhahúsos bébiételt adtam véletlenül. Szerintetek lehet belőle gond? Más járt így? fórum

Tejérzékeny babának marhahúsos bébiételt adtam véletlenül. Szerintetek lehet belőle gond? Más járt így? (tudásbázis kérdés)


2012. jún. 14. 14:33

a kisfiam is tejfehérje érzékeny és amíg szopizik addig nem ehetek tejterméket és marhahúst

ha mégis becsúszik 1 kis tejtermék akkor az arcát elöntik ilyen apró piros pöttyök

nem hinném, hogy annyi picitől baja lesz

tényleg érdemes elolvasni az összetevőket

2012. jún. 14. 14:23
Köszönöm a hozzászólásokat! Elméletileg tejfehérje allergiája van, aminek egyetlen tünete egy iszonyú makacs székszorulás volt, amin hashajtó sem segített.Na meg a 6 hónapig tartó egész napos sírás, gondolom már akkor emiatt. A doki mindig lerázott és legyintett, de végül 10 hónapos korára nagy nehezen kiderült... Most olyan mérges vagyok magamra, mert jelenleg nagyon jó az emésztése, erre tessék, lehet megint szenvednie kell szegénynek az én figyelmetlenségem miatt. :( Azért reménykedem, hogy nem lesz baj.
2012. jún. 14. 14:03
Jogos a kérdés, figyeld a babát, ha nem lesz a tejérzékenység tünete, nagy baj nem lehet.
6. c9f9b53798 (válaszként erre: 4. - Abigél)
2012. jún. 14. 13:46
Igaza van a kérdezőnek, tényleg így van, hogy a tehénhús összetevőiben nagyon hasonlít a tejééhez, így babáknak is (mégha a tejre nem reagálnak rosszul) csak heti egyszer ajánlják a marha - és borjúhúst.
5. c9f9b53798 (válaszként erre: 2. - Jak27)
2012. jún. 14. 13:44
öt százalék nagyon kicsi, és csak egyszer evett belőle, szerintem nem lehet nagy gond, de tényleg olvastam én is, hogy vigyázni kell a marhahússal, ha a tejtermékeket vezetjük be, mert ugyanolyan enzimeket tartalmaz a marha húsa, mint a tej (tehát a hatása ugyanolyan) - most legalább megláthatod, hogyan reagál rá a Babád
2012. jún. 14. 13:43
Nem teljesen értem. A marha mióta tartalmaz tejet?
2012. jún. 14. 13:40
Tejfehérje,vagy tejcukor a gond?(bocs sokan keverik)
2012. jún. 14. 13:40

Mindig figyelek az ilyenekre, állandóan elolvasom az összetevőket, de most kapkodtam, és mondom rá van írva, hogy tejszármazékmentes, akkor biztos jó. Erre, mikor már megette vettem észre, hogy 5% marhahúst tartalmaz... Ez kicsit félrevezető dolog.

Amúgy a gasztroenterológián egy szóval nem mondták, hogy ne egyen marhát, ha nem lenne internet nem is tudnék róla. Kérlek segítsetek!

2012. jún. 14. 13:36
Tejérzékeny babának marhahúsos bébiételt adtam véletlenül. Szerintetek lehet belőle gond? Más járt így?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook