Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Játék, Játék a babákkal fórum

Játék, Játék a babákkal (beszélgetős fórum)


2008. máj. 18. 07:54

A lányom 5 éves, én meg akartam kímélni a barbi korszaktól, de mivel a család ezt nem vette komolyan, és a barátnőnek is rengeteg műbabája van, így nálunk sem maradhatott ki.

A reklámokkal szembe szállva megpróbáljuk a kreativitását fejleszteni.

Dobozokból, legóból csináltunk a babának bútorokat.


Szerencsére azért a csecsemő babákkal is játszik. Öltözteti, megeteti, sétáltatja. Tesó egyenlőre nincs, így nem tudom, hogyan változna, reagálna.

2008. febr. 29. 14:07

Szia!

A kersztelányom 3 éves lesz az ősszel.Pár hónapja babázik, de inkább Anya tevékenységeit utánozza.Pl.: egy üres papírdoboz a mosógép és mos amikor Anyukája is. Kistestvére 1 éves. Igyekszik leutánozzni,hogyan kell a tesót etetni meg altatni stb. Sőt néha Ő mondja meg nekem,hogy mit nem úgy kell csinálni.Pl.: nem úgy kell altatni,mert nem úgy szokták.Nagyon aranyos.:-)Kis felnőtt ilyenkor.:-)

2008. jan. 14. 15:06

Szia!

Köszönöm a hozzászólásod. Ha eszdbe jut bármi a gyerekkori játszásodról írj nyugodtan. Köszi. Szia

2008. jan. 13. 08:50

Amikor én kicsi voltam, sok szomszéd barátnőm volt. Velük játszottam rengeteget babáztunk is. Nyáron mikor gyönyörűen sütött a nap, kimentünk a rétre és odavittük a cumókat. Benne volt a baba és rongyocskák, meg cérna ollóval. Vittünk persze egyéb hozzávalókat is, edényeket, cumisüveget ruhácskákat vizet, kiskádat mindent ami egy igazi babázáshoz kell. Nagyon sok babaruhát készítettünk úgy, hogy nem is kellet varrni, csak kreatínak kellett hozzá lenni. Pl: Rátettem a babám egy kettéhajtott ruhadarabra, és kis ráhagyással körbeszabtam az anyagot, a fejénél nyakkivágást készítettem és máris öltöztettem bele a babámat. Derekánál szalaggal megkötve. Nagyobb babánál, már előkerültek a valódi baba csecsemő ruhák és pólya miegyéb. Evvel szinte azonos módon játszottunk, mint egy igazi babával. Én később mikor már olyan 7 éves lehettem, a szomszédok babáin gyakoroltam, és szerencsémre szívesen láttak, mert dajkálhattam amíg a mama főzte a papiját, vagy segítettem a fürdetésnél, és még sétálni is elvihettem őket. Fura, de már ezek csak aranyos emlékek, és a legfurább az, hogy mind felnőtt és nagy gyerekeik vannak. Tesóm sajna nem volt, mert koraszülötten érkezett és nem élte túl. :(((

Nem tudom mire lennél még kiváncsi, ha ez így megfelel, szívesen válaszolok bővebben is.

Üdv: Dony

2008. jan. 12. 14:00

Sziasztok!

Szakdolgozatot irok. Információkra lenne szükségem. Pl.:Amikor még gyerekek voltatok miként babáztatok,aztán ha született kistesó akkor velük babáztatok-e, Hogyan? Miket?

Vagy ha esetleg most van akkora lányotok aki már babázik akkor arról irjatok nekem.

Akár ide az üzibe vagy e-mailba goaman@freemail.hu

Köszönöm!

2008. jan. 12. 13:47

Szia!

köszi a kérdést, első sorban arra gondoltam mikor játék babával babáznak a lányok,aztán az a folytatása amikor születik egy kistesó és az mit vált ki? Pl.:őŐ is azt csinálja a játékkal amit az anyuka az igazi babával,aztán már Ő is besegit anyukának stb játszik vele ilyenek.

erre lenne szükségem minnél több infóra.Ebből irom a szakdolgozatom.

2008. jan. 12. 10:47
Igazi, vagy játék babára gondoltál?
2008. jan. 12. 10:22

Sziasztok!

Információkat gyűjtök,a gyerekek szokásairól,ahogy játszanak főleg a babákkal,ha ti is babáztatok mikor gyerekek voltatok,irjatok nekem róla.Vagy ha a kistesóval babáztatok arról is irhattok ,meg ilyen témáról. később maj én is bővebben írok.

Addig is köszönöm!

Várom a leveleiteket a goaman@freemail.hu

Foxy.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook