Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisiskolás és mégis bepisil éjjel fórum

Kisiskolás és mégis bepisil éjjel (beszélgetős fórum)


22. Kat1
2012. jún. 19. 07:50
Szerintem senki nem bántásból írta, amit írt. Sajnos ezek saját tapasztalatok, segítő szándék vezetett mindenkit....
2012. jún. 18. 21:58
Én léptem viszont.
20. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 10. - E8e3b19bd0)
2012. jún. 18. 21:58
Jól van...még fussál egy pár kört...
19. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 18. - Kat1)
2012. jún. 18. 21:58
Hát az itt leírt hsz-k alapján nem is csodálkozom...:)
18. Kat1
2012. jún. 18. 21:43
Azért azt hittem, kapunk valami visszajelzést :(!
17. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Emese1978)
2012. jún. 14. 21:56
Ha a pszichés dolgokat kizártátok, próbáld meg máshová helyezni az ágyát!
2012. jún. 14. 15:54

A folyadék miatt egy ekkora gyerek már nem pisil be, hanem fölkel, és elmegy WC-re...

Most vége a sulinak, ha megsűnik a bepisilés, akkor ott az ok, ha nem, akkor otthon :(

15. tündér74 (válaszként erre: 12. - Banyamanka)
2012. jún. 14. 11:29
Szerintem sem jó megoldás. Kíváncsi lennék, hogy egy felnőtt ember hogyan bírná ki, folyadék nélkül, egész este.
14. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 1. - Emese1978)
2012. jún. 14. 10:47
lehet a suli hozza ezt ki. tanárok, osztálytársak, magas követelmény.kisiskolás. tehát nem baba. akkor ülj le vele, faggasd ki, mi lehet a háttérben
13. jollymama (válaszként erre: 12. - Banyamanka)
2012. jún. 14. 10:26
nekem is ezt mondták ,de hozzátették egyen almát gyümölcsöt ami sok folyadékot pótol ,de szerintem is hülyeség.Az én fiaim nem bírnák,már csak a vacsi miatt sem.
12. banyamanka (válaszként erre: 9. - Rewt)
2012. jún. 14. 10:23
És te tényleg 17:00 óra után nem adnál a gyereknek folyadékot?Ez szerintem nem normális dolog!!!
11. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Emese1978)
2012. jún. 14. 10:19
Szorong. Derítsd ki az okát, miért.
10. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 1. - Emese1978)
2012. jún. 14. 10:16
Sosem volt éjjelre tiszta,vagy volt,csak újrakezdődött nála?
9. rewt
2012. jún. 14. 09:28

Az üzletben látok gyakran anyát gyerekkel. Figyelem, hogyan "ugat" az ÉDESANYA (vagy ki..?!). Arra gondolok, hogyan lehet ezt a gyereket másnak lágy szóval fegyelmezni, ha ilyen "tanításban" részesül állandóan?


Kérem, azok akiknek tapasztalataik vannak a bepisiló gyerekekkel - kérem végezzenek el egy önreflexiót.

Ne.., ne írjanak semmit, csak gondolják át - és figyeljék önmagukat, a család többi tagját, az ovodában a nénit - ki hogyan beszél a gyerekekkel.


Ha már volt szobatiszta időszak és azután következik, nagy a valószínűsége annak, hogy valami lelki élmény a kiváltója.

(Ma már a "szavak ereje" rádióban is hallani olyan reklámot, melyet, ha egy baba meghall - felriad és berezel. Tévé, alkalmatlan beszéd és még nagyon sok kiváltó oka lehet)


Itt egy hevenyészett recept 10 napos kúrára:


A gyerek legkésőbb 20 órakkor az agyban..

17,00 óra után már semmi folyadék...., esetleg gyümölcs..


Mostantól 10 napon át nincs tv, rádió - nem a gyereknek - a szülónek., a gyakorló szülónek. Hiszen most mondta, hogy szereti a gyereket...!

Tessék megmutatni - saját magának.

És van elaltatás. Elaltatás elötti kötetlen beszélgetés - mese.

(Mesében manócskák, akik töródnek azzal, hogy lélegezzünk stb.. -ha ezeknek megmondjuk, akkor azok felébresztenek. A végső, fő mondat jelen időben kell, hogy legyen ..Valahogy így:Köszönöm manócskák, hogy segítetek nekem és..." Amikor kell pisílni, akkor felébredek "

(Ez egy engramm a gyerek tudatalattijának. Nyugodtan, értelmesen, türelemmel, többször ismételni)

-Mindig várjuk meg mig elalszik - a szubjektív bizonségérzete növelése végett..

Legyen alaposan kiszellőztetve a szoba.., legyen biztosítva a nyugodtt légkör stb..


Ha bepisil - akár 5 nap is egymásután - ne adjunk semmi jelét a korholásnak, elégedettlenségnek.. - hiszen szeretjük - a miénk...!

2012. jún. 14. 08:40
Vidd el nephrológiára, ott ilyen gyerekekkel foglalkoznak! De a gyermekpszichológus is hatásos lehet!
2012. jún. 14. 08:10
Szia valószinű túl mélyen alszik azért nem kell fel pisilni.Este már ne igyon és pisiljen mielött el alszik Ha a szervi bajt ki zárták javulni fog a helyzet a fiam is ilyen volt és elmult de a mai napig ő mondja el alvás elött hogy el megy wc-re ne hogy jöjön a maka mindig a macskára fogta hogy az pisilt oda most 12 éves.
2012. jún. 14. 07:57
Az én nagyfiam 5 éves koráig a középső 10 éves koráig a legkisebb most 5 éves és még bepisil.Sajnos. A két naggyal végijártam mindent ,bár komolyabban csak a középsővel. 10 év alatt volt időnk mindenre, volt olyan hogy nem beszéltünk róla ,volt hogy sokat emlegettük. Volt szép szó és volt fenyegetés(mert nem könnyű ezt kezelni egy anyának sem). De neki is rossz volt ,rosszul érezte magát miatta ,de annyira mélyen aludt hogy soha nem ébredt fel arra hogy bepisilt ,csak reggel vette észre. Egyszer csak abba maradt ,nem volt változás ,em törént semmi.illetve talán mégis. Sokáig nem engedtem sehova ,nehogy megszégyenüljön ,egyszer viszont elengedtem a barátjáékkal 4 napra vitorlázni. A barát anyukája kétségbeesetten hívott ,hogy éjjelente sírva ébred (10 éves),és addig sír míg el nem viszi pisilni,de nem tudja teljesen felébreszteni. Aztán mikor hazajöttek többé nem volt bepisilés. Éberen aludt ,nem akart leégni a haver előtt,és neki bevált ,de csak 10 évesen. Előtte is jártunk baráti társasággal nyaralni,este mikor senki nem látta pelust adtam rá,vagy olyan is votl hoyg a lepedő alatt áttekertük fóliávala amatracot ,mert elég ciki lenne egy nyaralóban a pisis matrac. Hosszú küzdelem volt ,az orvosok azt mondták még éretlen,szedett gyógyszert ami elvileg lelassítja éjszakára a veseműködést ,de nem használt ,volt risztó készülék ,de egy hét után már az sem vát be.Küzdöttünk nagyon sokáig és egy éve már hogy rendeződött nála a dolog. A kissebbik fiam "még csak" 5 éves ,nem tudom vele meddig fogunk küzdeni.
5. Kat1
2012. jún. 14. 07:35

Az én bátyám tizenéves koráig bepisilt minden éjszaka. Én 15 éves koromig szoptam az ujjam. Soha nem bántottak a szüleim. Egyszerűen csak nem szerettek! Nem volt simogatás, ölelés, kinyilvánítása a szeretetnek :(! Felnőttként már tudom, hogy ez volt a baj!

Nem azt mondom, hogy nálatok is ez van, hiszen foglalkozol a problémával, aggódsz. De biztos, hogy valami lelki eredetű gond van. Beszélgetni kellene a gyerkőccel!

Nem tudom, hogy hány éves, nekem még kb. elsős-másodikos korában a lányom, imádta, ha bábozok neki olyan bábbal, amibe bedugtam a kezem. Volt egy Mazsink (majom :) ), elváltoztattam a hangom, és úgy beszélgettünk. Na, annak olyan dolgokat is elmesélt, amit amúgy nem. Pedig nagyon sok szeretet adtunk, mégis néha hüledeztünk, hogy mi volt a kis lelkében. Pl. félt a sötétben, mert nem volt szegőléc felrakva a tetőtéri hajópadlóra, és attól rettegett, hogy bogarak másznak ki onnan!!! Ezt simán nem mondta, de Mazsinak elmesélte :)!

2012. jún. 14. 07:23

Vidd gyermekpszicológushoz. De Őt körültekintően válaszd meg. Ha nincs akit ajánlanának, akkor keress a neten és olvass is utánna.


A keresztlányom járt igy még régen. Ők elköltöztek egy új helyre, gyönyörű gyerekszobát rendeztek be neki, szebbet mint az előző. Az előző helyen is kólön aludt a szülőktől, tehát ez nem lehetett gond, gondolta az anyukája. Elvitte gyerekpszichológushoz, Ő rajzoltatta, és a gyerek lerajzolta, hogy a régi helyen ott volt anya,apa és fogták a kezét, az új helyen ott volt anya apa, akik fogták egymás kezét, Ő kicsit távolabb volt, nyújtotta a kezét, de nem fogta senki.

Amikor éjjelente bepisilt, a sófoenőm egy rossz szót nem szólt, vigasztalgatta, hogy ez mással is előfordulhat.


A kezelés menetét nem tudom, de kb 1 hónap telt el, és ismét szobatiszta lett

2012. jún. 14. 07:21
Nincs otthon vagy az iskolában túl agy elvárás Vele szemben?
2012. jún. 14. 07:20

Lelki eredetű...

Vagy az iskola vagy valami más miatt stresszel.

Szerintem ezen a vonalon induljatok el.

2012. jún. 14. 07:16
Lányommal komoly problémával küzdünk: éjszakánként gyakran bepisil. Voltunk orvosnál, nem beteg, elvileg minden rendben. Próbáltunk már pár alapvető dolgot, de nem váltak be. Tudtok tanácsot adni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook