Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi lehet a baj, ha az édesanyám 59 évesen vérezget? fórum

Mi lehet a baj, ha az édesanyám 59 évesen vérezget? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. jún. 15. 09:00

Nézd meg itt a Hoxán ezt a fórumot, van benne pro és kontra, de én láttam vele a TV-ben több riportot, és róla is, nekem nagyon szimpatikusnak és hitelesnek tűnt.


[link]

34. Milup2 (válaszként erre: 33. - Jojócska)
2012. jún. 15. 08:11

Én rákerestem a neten a varga gombákra, meghogy itt győrben hol van üzlete, s kidobta...

[link] -> itt találsz üzleteket, ahol lehet ezt venni, s ott értenek hozzá, tanácsokat adnak, el tudsz velük beszélgetni..Legalábbis itt Győrben így volt..


De neten is lehet rendelni..Írd be a google-ba varga gomba, s kidobja...Csakhát tán az üzlet abból jobb, ott elmondod mire kell, s ők majd elmondják, melyiket ajánlják...

2012. jún. 14. 21:07

Köszönöm,hogy mellettem vagytok és hogy megosztjátok velem a tapasztalataitokat.

A gombákat hol lehet beszerezni? Tudnál nekem ebben segíteni?

32. Milup2 (válaszként erre: 29. - Jojócska)
2012. jún. 14. 15:01

Sajnálom..

Tényleg a legjobb, ha a doki mondja majd el neki, s felvázolja neki a további teendőket..


Én a méhnyakrákom miatt elkezdtem gyógygombákat szedni(még a műtétem előtt)...Ezt csak azért írom, hogy tán ez is egy lehetőség a különféle a bajokra..

Hogy most nekem ez miatt jobb lett volna az eredményem, nemtom..Mert amúgy szerencsére semmilyen áttétem nem volt, időben ki lett műtve minden, csak a méhemet alul érintették a rákos elváltozások..Se sugarazni, se kemózni nem kellett engem...


Állítólag a gyógygombáknak nagyon jó hatásai vannak a szervezetre...


Erőt, kitartást kívánok a további időkre, s kívánom, hogy anyudnál minden a legjobbra forduljon!!!!!!!!

2012. jún. 14. 14:32

Nagyon aranyos vagy,köszönöm szépen.

Ahogy látom neked is kijutott bőven a problémából,nem lehetett könnyű ezeken a dolgokon keresztülmenni neked sem.

2012. jún. 14. 14:23
Nagyon megértelek. Én Édesapám esetében voltam hasonlóan, neki hasnyálmirigy daganata volt, és a doki ismerősöm volt, ő hívott a munkahelyemen mikor megvolt a diagnózis, h mi a baj. De ott más volt a helyzet, mert már kórházi kezelés alatt volt. Ez régen volt, több mint 20 éve, akkor még nem volt kötelező tudatni a beteggel az állapotát. És Édesapámat ismerve a doki és mi is úgy döntöttünk, nem mondjuk meg neki. Tudom, sokan azt gondolják, homokba dugtuk a fejünket, de abban az esetben ez volt a helyes. Egyrészt Apu teljesen összeomlott volna és feladja, és az utolsó hónapjait nem úgy éli meg, másrészt őt legalább annyira kikészítette volna az a tudat, h mi tudjuk és mennyire szenvedünk tőle. Szóval nagyon bonyolult dolog ez, és egyénileg lehet (vagy tán nem is lehet) helyesen dönteni. Sajnos az ő esetében sem műtét sem egyéb beavatkozás nem jöhetett szóba, a daganat helye és jellege miatt. Nagyon sajnálom a Ti helyzeteteket, de bízni kell, mert ma már a nőgyógy daganatok egész jó eséllyel gyógyíthatóak. Sok erőt és jó, javuló egészséget kívánok!!!!!
29. jojócska (válaszként erre: 28. - Tejespite)
2012. jún. 14. 14:15

Látod ezt én sem tudom,mert nem sok olyan embert ismerek,akinek változókor után pajzsmirigyproblémája van.

Az orvosom mondta,hogy nálam biztosan összefügg a műtétemmel.

Közben nagyon magam alatt vagyok,mert a laborban dolgozik egy ismerősöm,akinek van összeköttetése a kórházban(ez csak most derült ki)...és szólt az anyu érdekében,hogy vegyék előre a mintáját amit levettek,ne kelljen rá már olyan sokat várni.

Nemrég hívott fel,hogy sajnos pozitív lett és ezért tovább küldik még elemzésre,hogy kiderüljön milyen eredetű és tipusú.

Hétfőn lesz meg az eredmény,de azt mondja daganat,csak a tipusát és hogy hol van,azt nem tudták neki egyenlőre megmondani.

Összeomlottam egy pillanat alatt....neki megsem merem mondani.Majd a hétfői eredményért után úgyis be kell mennie és ott majd az orvos elmondja neki.

Annyira tanácstalan vagyok,de úgy látom helyesnek,ha nem mondom el neki,hogy én már tudom,mert akkor meg azon idegeskednék,hogy ő ezen agyal egész hétvégén...és nehogy ebből kifolyólag is baja essen.

Nagyon remélem,hogy még időben vagyunk és műtéttel megtudják menteni.

Szörnyű rossz ez a bizonytalanság!

28. Tejespite (válaszként erre: 25. - Jojócska)
2012. jún. 14. 10:36
Tényleg igaz az a mondás, h minden mindennel összefügg. Nekem is megállapították pár éve h nem, vagy alul működik a pmirigyem, bár tünetem itt sem volt, véletlenül derült ki. Ez kb 10 évvel a műtét után volt, h kiderült. Anyukám majd 27 évet élt a műtét után, de neki nem volt pm gondja. Nem tudom, nekem mikor kezdődött volna a változó kor, de ezek szerint akik a változó koron túl vannak, azoknak sem működik a petefészkük, akkor azoknak is pm gonduk lesz? Most csak gondolkodom, mert ezt az összfüggést amit írtál, még nem hallottam. Persze nem azt akarom ezzel mondani, h nem így van, csak most jár az agyam....
27. Milup2 (válaszként erre: 20. - Jojócska)
2012. jún. 14. 06:49

Én is hallottam már munkatársnőmtől, hogy ő is úgy vérzett, hogy ömlött belőle a vér..Munkába sem tudott járni...Ő is megműtette magát, mert úgy már nem volt élet...


Nekem a petefészket is, meg a nyirokmirigyeket is kivették a méhem mellett, ugye nekem más okból..

Én is először sírtam veszettül, de ha ez a módja a gyógyulásnak, akkor muszáj...


Nálad is tényleg ez volt a legjobb megoldás...

26. Milup2 (válaszként erre: 17. - Jojócska)
2012. jún. 14. 06:46

Jól teszed..Nézze csak meg a doki...

Jobbulást kívánok anyudnak!!!

2012. jún. 13. 21:40

A petefészkeim nekem is megvannak,ennek ellenére képzeld pajzsmirigy alulműködés alakult ki nálam pár hónappal a műtét után.

Ugye ha nincs méh,a petefészek működése is lelassul,ezáltal a pajzsmirigy működés felborulhat.Neked nincs vele problémád?

24. mmacus (válaszként erre: 21. - Globus)
2012. jún. 13. 21:40
Én is ezért zárkózom el a műtéttől:(
2012. jún. 13. 21:36
Nekem is volt myomám, 48 éves voltak mikor kivették a méhem, de csak azt, a petevezetékeket, petefészket nem. Semmi tünetem nem volt, rendszeresen jártam orvoshoz ellenőrzésre, meggy nagyságúval kezdódött, apránként növekedett, elvileg az UH teniszlabdányit mutatott ki mikor mútétre mentem, de kis gyermekfejnyi volt mikor már kívül volt, nyilván az UH sem pontos, attól függ milyen szögből nézik. Azt mondta az UH-s doki (nagy tudású nagyon jó doki volt) mikor kérdeztem, h muszáj-e szerinte múteni, azt mondta, van akinek nagyon erős vérzést okoz, és nyilván nem akarom, h egyszercsak vhol elöntsön, van akinek a veséjét nyomja és ez veseműködési zavarhoz vezet és lehet h pl, a combban lévő egyik fő érre fekszik rá. Szerencsés vagyok h még nincs tünet, de miért várnánk meg, h legyen? Ő is és a nógyógy doki is azt mondta, h igen, van akinek a változó kor után visszafejlődik, de ez egyáltalán nem általános.Tehát kell a műtét. Volt ismerősöm, aki meg akarta várni h túl jusson, túl is jutott és mentővel vitték el úgy vérzett. És amint előbb írtam, Édesanyám is példa rá, h idősebb korban is van, ő 60 volt akkor. Egyébként nekem napra pontosan jött meg, és semmi gondom nem volt vele. Engem vhogy lelkileg nem készített ki. S megmondta a doki, h a változókort ugyanúgy fogom megélni mintha semmi nem történt volna, mert a petefészkek bent maradtak.
2012. jún. 13. 21:28
Igen,én is hallottam már ilyen esetről is,de tavaly 36 éves voltam és a változókor még kicsit odébb van,ezért is javasolta az orvos a műtétet.
21. globus (válaszként erre: 18. - Mmacus)
2012. jún. 13. 21:13
Barátnőm anyukáját mindig műteni akarták, elzárkózott tőle, és klimax után teljesen elmúltak a panaszai.
2012. jún. 13. 21:04

Igen,nagyon sokat szenvedtem miatta.Rengeteget véreztem,de köztes vérzéseim nem voltak,csak a menzeszeim voltak nagyon erősek.Olyannyira,hogy fél éven belül háromszor kellett sürgősséggel megkaparni,mert ömlöttem szabályosan.

Aztán alaposan megfontoltam a dolgot.Az orvosommal és férjemmel többször átbeszéltük mi legyen. Mivel két nagy gyerkőcünk van és nem terveztünk harmadik babát,a legjobb megoldásnak a műtét tűnt.

Természetesen nem volt könnyű feldolgozni lelkileg,de nagyon féltem már minden hónapban és a vérképem is nagyon rossz volt már.

19. b235ac96d5 (válaszként erre: 9. - Jojócska)
2012. jún. 13. 20:50
Egy kicsit megdöbbentett amit írtál. A mióma miatt volt az a nagy műtéted?! Hiszen az jóindulatú! Vagy gondokat okozott?
18. mmacus (válaszként erre: 12. - C1e9612cd3)
2012. jún. 13. 20:46
Én is úgy tudom, hogy a klimax bekövetkeztével magától felszívódik, az orvosom mondta.
17. jojócska (válaszként erre: 16. - Zigi007)
2012. jún. 13. 20:38
Igen,viszem mindenképp.Még ezt a hetet megvárjuk,mert az eredmény míg nem jön meg,nem nagyon tud vele mit csinálni az orvos....de ha nem is kapjuk meg a héten én akkor is elviszem kedden az orvosomhoz..Köszönöm a tanácsokat :-)
2012. jún. 13. 20:35
Szia .Szerintem feltétlenul menjen el a noi orvosához!!!Az anyukámnál két éve ,ilyen vérezgetéssel indult a dolog ,végulis kiderult hogy egy gyerekfej méretu mioma van benne,elég sulyos állapotba volt mikor megoperálták,azota szerencsésen felépult,de mindenrol bekell számolni az orvosodnak hogy idobe tudjon segíteni,ezt nem forumokon kell megvitatni,vidd el anyudat orvoshoz!!!
15. Milup2 (válaszként erre: 9. - Jojócska)
2012. jún. 13. 20:32

Mutassa meg magát dokinak!!! Bármi lehet...Nem kell az eredményig várni..


Én 35 vagyok, pár hónapja nekem is kivették a méhemet, méhnyakrák miatt...

6 hétre rá kellett volna csak kontrollra mennem, de én előbb elmentem 2-szer is a dokimhoz, mert úgy éreztem, vmi nincs rendben...

2012. jún. 13. 20:27
Az én anyukámnak 48 éves kora körül volt a klimax. Akkoriban nemigen jártak a nők nőgyógyászhoz, csak ha muszáj volt, igy ő sem volt élete következő 12 évében. 60 évesen elkezdett vérezni, előtte - mint utőbb kiderült - érezte, h vmi nincs rendben de nem volt külső jele. Kiderült, myoma. Akkoriban azt se nagyon tudtuk, mi az, nem olyan "felvilágosult' világ volt. Ez 1980-ban volt. (60 éves korban már nem fogamzóképes, de ki tudja mióta volt neki...) Kipakolták mindenestől, 'nyomtalanul' gyógyult, 87 éves koráig élt. De akkor nagy volt az ijedelem. De a Te esetedben nem valószínű ez, hát ahogy olvasom, Édesanyádat figyelemmel kísérte a doki. De természetesen mielőbb menjetek el!!!!!!!
2012. jún. 13. 20:26

az én anyumnak már jó pár éve elmaradt a vérzése...ettől függetlenül is lhet nála hormonális változás?

anyukádnak is volt duzzanata alhasi tájékon?

A napokban remélem meglesz a kaparás eredménye,de már nagyon aggódom ezért is éreztem úgy,hogy váltok itt néhány szót másokkal akiknek voltak hasonló problémái....

12. c1e9612cd3 (válaszként erre: 11. - Mmacus)
2012. jún. 13. 20:20
az én anyámnak a klimax okozta hormonális változás hozta ki... igaz, a klimax alatt még fogamzóképes lehet :) Minden esetre magától felszívódott ahogy ritkultak a mensijei
11. mmacus (válaszként erre: 9. - Jojócska)
2012. jún. 13. 20:18
A mióma a fogamzóképes korú nők betegsége.
10. jojócska (válaszként erre: 8. - Schreiber)
2012. jún. 13. 20:15

A nagymamád rendbe jött teljesen azóta ugye?

Neki mennyi idő múlva vették észre?

Kb egy éve vérezget és több mint másfél éve volt cito.vizsgálaton az anyu.

2012. jún. 13. 20:13

Sziasztok!


Anyukám 59 éves,jócskán túl van már a változókoron.

Kb. egy éve jelentkezett nála enyhébb vérezgetés amivel fel is keresett egy nőgyógyászt.Korábban készült citológiai vizsgálat,ezért nem csinált nála újabbat,mert még egy éven belül volt és P2 lett az eredmény.

Azóta néha abba maradt,néha újra jelentkezett a vérzés.

Áprilisban viszont felerősödött nála és bementünk a kórházba,ahol egészségügyi kaparást végeztek nála.

Ennek már nyolc hete és várjuk az eredményt.

A vérezgetés a kaparás óta sem múlt el és azt mondja,hogy bal oldalt lent a hasában érez egy dudort és ha megnyomja,kicsit fáj.

Ha mosogat és a hasa hozzáér a szekrény széléhez,akkor is érzi az egész hasát,érzékeny azt mondja.

Én meg nagyon aggódom,mi lehet az oka.

Én 37 éves vagyok,nekem tavaly kivették a méhemet,mert miómáim voltak és nem volt már más megoldás.Remélem neki is "csak" miómája van..ha tudtok,segítsetek!


Jojócska

8. schreiber (válaszként erre: 1. - Jojócska)
2012. jún. 13. 20:10
Nagymamamnak is 14 eve igy vettek eszre a rosszindulatu daganatot..meg idöben.Mütet+sugar.De menni kell dokihoz minel elöbb.
7. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1. - Jojócska)
2012. jún. 13. 20:10

Kedves Jojócska!


Feltétlenül indokolt a nőgyógyász felkeresése. Ezt mint orvostanhallgató javaslom!

2012. jún. 13. 20:08

Drága Csillagom!

Ezt nem mi fogjuk itt megmondani Nektek, sürgősen orvoshoz kell mennie. Ha Ő ódzkodik, Te légy az okosabb és vigyed, minél hamarabb!!! Nem szabad odázni a dolgokat!!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook