Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol találok számlatükröt? fórum

Hol találok számlatükröt? (tudásbázis kérdés)

2012. dec. 28. 08:53
Pénzügyön találsz.
2012. okt. 19. 09:57
Közben rájöttem, hogy szinte minden országban más a számlatükör, annak függvényében, hogy az angol, vagy a francia könyvvitel szerint könyvelnek... úgy tudom, hogy Magyarországon az angol szerint, viszont itt a francia szerint:)
2012. jún. 13. 22:58
Akkor lehet, hogy ez a magyarázat. Köszi mmacus:)
25. mmacus
2012. jún. 13. 19:51
Szerintem a pénzügyi, vállalkozási és államháztartási könyvvitelben más-más számlatükör használatos. Én vállalkozásit is tanultam, államháztartásit is, (utóbbiban dolgoztam is) teljesen különböző a kettő.
2012. jún. 13. 19:13

Pénzügyi könyvvitel a tantárgy neve és 2009-es a számlatükör.

Országonként akkor megegyezik vagy eltérő ez? Mert ha nem egyezik azzal, amit ti linkeltetek, akkor az is lehet az ok, hogy én nem Magyarországon tanulok és itt máshogy vannak a dolgok.

2012. jún. 13. 14:32

Szerintem akkor valami nem stimmel, ez a dolog nem nagyon változott.


Mi volt a tantárgy pontos címe?

2012. jún. 13. 13:55

Azért mondom, hogy jó, hogy megtaláltam azt, amit első évben a tanár adott, mert abban teljesen máshogy vannak a számlaosztályok.

Abban a 4-es számlaosztály a "követelések és tartozások másokkal szemben" és pl. a jegyzett tőke nem a 4-es osztályban van, mint ahogy itt az egyik linkben, hanem az 1-es osztályban....

Ezért kérdeztem, hogy minden országban egyformák-e a kódok, de azt hiszem, hogy megtaláltam a választ a kérdésemre :S

Vagy ennyit változtak volna a kódok néhány év alatt?? :S

2012. jún. 13. 13:43

Én olyanra gondoltam, hogy azért az alap összefüggéseket kéne tudni ahhoz, hogy egy gazdasági prognózist fel lehessen állítani, hogy egyes lépések milyen hatással vannak. Nem a konkrét könyvelési tételeket, de azért azt, hogy melyik számlaosztályban mi van. Mert én is csak azért kapcsolódtam be, mert mikor a vevőt a 4-es számlaosztályba írtad...mikor ott a kötelezettségek vannak :)

Azért, ha kérdésed van, nyugodtan tedd fel itt, majd összehordjuk a választ :)

2012. jún. 13. 13:25

Azokat a feladatokat oldom újra, amiket órán is oldottunk. Szóval le tudom ellenőrizni majd magam:)


Az a helyzet, hogy van külön könyvelés szak is, ők biztosan komolyabban tanulják ezeket. Ha lenne cégem, akkor én amúgy sem könyvelhetnék (vagyis persze függ attól is, hogy milyen cégem lenne), de aki nagyban gondolkodik az úgy is elvégez majd valamit, vagy felfogad egy mérlegképes könyvelőt :S Persze tényleg jó lenne tisztában lenni a dolgokkal, de mivel csak az első években tanuljuk a könyvelést, harmad év végére az is elfelejti felét az anyagnak, aki jó jegyet kapott vizsgán.

2012. jún. 13. 13:18
Én nem tudom, de nagyon gázos ez a közgazdász képzés, pedig valahol ez is kéne, hogy legyen az alapja, az ilyen dolgokkal tisztában kéne lenni.
18. Amon-Ré (válaszként erre: 17. - Piciici)
2012. jún. 13. 13:14

Remélem van megoldókulcsod is. :)


Én azért a helyedben elmennék egy könyvelőhöz, hogy kicsit rakja rendbe a tudásodat.

2012. jún. 13. 13:12

De, harmad éves közgázas vagyok, de ez egy tavalyi vizsga. Amúgy tényleg nem tanultunk sok könyvelést, csak valahogy mégis gondom van ezekkel a feladatokkal. Az elmélet könnyebben megy:)

Végül a neten megtaláltam azt a számlatükröt is, amit a tanárom adott még első évben. Ennek örülök, mert néhány dolog máshogy van azokban, amit ti linkeltetek be nekem:( De a lényeg, hogy már oldogatom is a feladatokat:) Remélem átmegyek majd valahogy:S

16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - Piciici)
2012. jún. 13. 13:00

Mit tanulsz?


Gondolom nem közgazdasági iskolába jársz, mert ez ott a harmadik évben nagyon kevés, sőt nulla.

Egy számlatükörrel, még nem tud az ember sokat kezdeni.

2012. jún. 13. 12:57

Hát.. nem éppen most kezdem:)

3-ad éves vagyok és első évben tanultunk valamit a könyvelésről, de csak amolyan bevezetés félét.

Aztán tanultunk még egy fél évet, de nem sikerült a vizsgám és nemsokára kell újra vizsgázzak, de nem találtam sehol sem a számlatükröt, anélkül pedig elég nehéz megoldani a feladatokat:)

14. Amon-Ré (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2012. jún. 13. 12:56
Én is így gondolom :)
2012. jún. 13. 12:40
Gondolom, most kezdi.
2012. jún. 13. 12:35
Te könyvelést tanulsz?
2012. jún. 13. 12:26
Köszönöm mindenkinek:)
2012. jún. 13. 12:25

Jah, az előző válaszokat még csak most látom:)

Számlatükör... oké, megjegyzem:)) Amúgy minden országban (vagy legalábbis az EU-ban) gondolom, hogy ugyanaz a kódja mindegyik tételnek, nem?

2012. jún. 13. 12:24
www.mtk.nyme.hu/uploads/media/szamlatukor_05.pdf
2012. jún. 13. 12:22

penzugysziget.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=186&Itemid=174


előtte a www., mert így nem tudtam átküldeni

2012. jún. 13. 12:22

Próbáltam rákeresni a googleben, de nem tudam, hogy mit írjak be, hogy megtaláljam. Tehát nem jártam nagy sikerrel és azért is gondoltam, hogy inkább itt érdeklődök:)

Ha elküldöd e-mailben, az nagyon jó lesz:)

szvkatalin@aol.com a címem

6. gne2
2012. jún. 13. 12:20

Sok helyről le tudod tölteni, az alap ugyanaz mindnél.

A múltkor beszkenneltem a sajátomat a csoporttársaimnak, azt át tudom küldeni email-ben. :)

5. miel77 (válaszként erre: 3. - Miel77)
2012. jún. 13. 12:18
Kimaradt, hogy számlatükör a neve :)
2012. jún. 13. 12:18
De ha neten rákeresel lehet le is tudod tölteni :)
3. miel77 (válaszként erre: 2. - Piciici)
2012. jún. 13. 12:17
számlatükör annak, amire tee gondolsz szerintem. Ált. könyvesboltokban meg lehet venni pár száz forintért, én asszem 300 körül vettem tavaly.
2012. jún. 13. 12:15

Valaki tudna küldeni egy linket, ahonnan le tudnám tölteni a könyvelési tételek kódjait?

Régen a tanárom adott egy ilyen listát, de nem találom sehol sem a lapomat:(

Ezekre agondolok, pl:

1061 - hosszú távú bankhitel

301 - alapanyagok

461 - különböző követelések

4111 - vevők

stb

Csak nekem 1-től 7-ig kellene az összes:)

Ha esetleg e-mailben tudná valkai elküldeni a listát, nekem az is jó lenne:)

2012. jún. 13. 12:15
Könyvelési kódok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook