Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Arcüreggyulladásra milyen antibiotikum a jó? fórum

Arcüreggyulladásra milyen antibiotikum a jó? (tudásbázis kérdés)


2012. jún. 15. 11:32
Egyébként nem tudom, miért gondolják annyian, hogy a természetes antibiotikum máshogyan hat/nincs mellékhatása csak azért, mert természetes. Ezt a nagy butaságot ki kellene már irtani a köztudatból.
17. Várhegyi Márton (válaszként erre: 14. - Maszatt)
2012. jún. 15. 11:30

Ha nem lennének antibiotikumok, lehet, te sem élnél (meg sok 100 millióan), vagy éppen reumás szívbeteg lennél billentyűbeültetésre várva, csak hogy valami triviális példát említsek.


"érdemes elolvasni a BETEGTÁJÉKOZTATÓT!!!!!!"


Ezért nem adunk antibiotikumot nem indokolt esetben. Mindig azt kell nézni, mi az előny/kockázat arány. (Ez minden gyógyszerrel így van.)


A tájákozatlanságból adódó butaságokat légy szíves, ne itt hangoztasd. Köszönöm az emberek és a tudomány nevében.

2012. jún. 15. 11:26

Egyébként pedig az adott mennyiség antibiotikuot ha az általad ajánlott retekcsírában veszed magadhoz és nem ugyanolyat, de tablettában, tudod, mi a különbség?

Az, hogy az utóbbihoz kapsz tájékoztatást a hatásokról, ellenőrzött dózisban tudod szedni és tájékozódhatsz a keresztreakciókról is.


Ellenben, ha a növényből, ott kiegyensúlyozatlan adagot, ellenőrzés nélkül, tájékoztatás nélkül.


Utána meg lehet lesni, hogy miért nem hat mondjuk a fogamzásgátló és "véletlen" ott a gyerek, hogy egy triviális példát említsek.

15. 34c48a3825 (válaszként erre: 14. - Maszatt)
2012. jún. 15. 11:19

Javaslom, nézz annak utána, hogy az antibiotikumok feltalálása óta hány tízmilló ember NEM halt bele mára triviálisnak mondható betegségekbe, ezeknek hála.


Ami NEM azt jelenti, hogy nincsenek mellékhatások, hanem annyit jelentenek, hogy nem kellene tudás nélkül azonnal mindent felülbírálni, bármennyire is divatos dolog ez.

14. maszatt (válaszként erre: 11. - Várhegyi Márton)
2012. jún. 15. 11:11
és a gyógyszerekkel mi újság? antibiotikum? többet árt,mint használ!!! érdemes elolvasni a BETEGTÁJÉKOZTATÓT!!!!!!!!!!
2012. jún. 13. 13:21
antibiotikumos orrcsepp a legjobb....
2012. jún. 13. 12:08
Fokhagyma, kamillatea. És mellé a gyógyszer, amit a szakorvos felír.
11. Várhegyi Márton (válaszként erre: 9. - Maszatt)
2012. jún. 13. 12:08

Hány olyan dolgot tudnék mondani, ami természetes, mégis meghalsz tőle pillanatok alatt...

Ez egy elég elterjedt tévhit, sajnos a természetességből nem következik, hogy nincs káros hatása.


Ezzel nem azt állítom, hogy ez a retekkapszula káros (de ennek ellenkezőjét sem), csupán annyit, hogy maga a gondolatmenet ("természetes --> nem káros") hibás.

2012. jún. 13. 12:07

Antibiotikumot csak receptre adnak, úgy tudom, tehát az orvos dönti el, hogy mit fogsz szedni.


Anno, amikor nekem volt arcüreggyulladás, az orvos azt mondta, hogy jegeljem, mert így meg úgy. A jegelés nem esett jól, ellenben az infralámpával, és szerintem az jót is tett (nem csak jól esett).


Amikor úgy nézett ki, hogy megint akaródzik lenni, akkor nagyon masszívan sós vízzel öblítettem át az üregeket*, és egy-két nap alatt teljesen el is múlt.

De lehet ezen felül retekcsírakapszulát is szedni, meg még vagy ezer féle tuti természetes szert, csak győzd kivárni, hogy meggyógyít. :-D



*vájlingba langyos víz + literenként 10 gr só. Ebbe beledugja az ember az orrát felszívja, mintha levegőt akarna szívni, és kiköpi száján.

Nyugi, a tüdőbe nem megy. Én a fürdőkád mellett szoktam, mert ott célzás nálkül lehet köpködni és kéznél a törölköző, de azért ez annyi locspoccsal nem jár. Náthánál is csodákat tesz, minden orrcseppnél jobb.

2012. jún. 13. 11:58
retekcsíra kapszula a legjobb és nem ártasz vele,mert természetes antibiotikum!
8. andi6020 (válaszként erre: 1. - 964cabf942)
2012. jún. 13. 11:47
Hogyhogy milyen antibiotikum? Nem értem a kérdést. Azt szedd, amit az orvos felír.
2012. jún. 13. 11:37
Én a sós vizes orrmosást javaslom még gyógyszer mellé. [link]
2012. jún. 13. 11:35
Már nem emlékszem a gyógyszer nevére, amit én kaptam, de én naponta többször infralámpáztam az arcom ill arra is emlékszem, hogy valami zselés trutyit kellett fenyomni az orromba orcsepp helyett. Viszonylag hamar rendbe jöttem, nem kellett szúrni vagy ilyesmi. Jobbulást!
5. 298b15dfdd (válaszként erre: 1. - 964cabf942)
2012. jún. 13. 11:33
Elfog küldeni Rtg_re,és az alapján ír fel antibiotikumot,mert,ha csak fátyolos akkor enyhébb gyógyszer,ha nagyon be van gyulladva,lehet,hogy át kell öblíteni,egyébként,ha mész a dokihoz,akkor meg mindegy !
4. e57e061615 (válaszként erre: 1. - 964cabf942)
2012. jún. 13. 11:25
Én is az orvos döntése mellett szavazok. Nem is értem az ilyen fórumokat.
2012. jún. 13. 11:20
jobb esetben a doki fogja tudni :-)
2. 34c48a3825 (válaszként erre: 1. - 964cabf942)
2012. jún. 13. 11:18
Majd az orvos megvizsgál és ő ad olyan gyógyszert, ami megfelel az állapotodnak. Ne gyógyszert kérj, hanem vizsgálatot. Nem is értem.
2012. jún. 13. 11:16
Illetve a kamillás gőzölés vagy alternatív gyógymódok közül melyik segít? Délután akarok dokinővel íratni gyógyszert csak ezért érdeklődöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook