Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Spanyol után olasz vagy francia? fórum

Spanyol után olasz vagy francia? (tudásbázis kérdés)

12. reku91
2012. jún. 13. 23:23

természetesen írok majd :)

gota egyébként pesti vagy?

11. gota
2012. jún. 13. 13:50

Hát, akkor sok sikert! :)

Majd ha eldöntötted, értesítesz minket? Engem érdekel, hogy haladsz majd a választott nyelvvel. :)

10. reku91
2012. jún. 13. 11:52

Köszönöm a hozzászólásokat:)

Spanyolul középszinten beszélek, most megyek majd nyelvvizsgára, és tavaly nyáron voltam kint Olaszországban dolgozni. És nekem is az volt a tapasztalatom, hogy megértettem szinte mindent, pedig sosem tanultam olaszul , de ez tényleg csak passzív nyelvtudás volt, mert vagy spanyolul vagy angolul válaszoltam. És valóban nagyon sok a hasonlóság a két nyelvben, a francia viszont tényleg ritkábban beszélt. Nekem azért lenne fontos, mert mindenképpen külföldön szeretnék majd elhelyezkedni, és ehhez kell egy harmadik nyelv, amit szeretnék középszintre fejleszteni. Próbálkoztam egyébként az orosszal is, mert mostanában megint nagyon felkapott lett, és egyre jobban keresett ez a nyelvtudás is a gazdasági kapcsolatok miatt, azonban nem jutottam valami messzire, és már azt a keveset is elfelejtettem...

9. gota (válaszként erre: 7. - Fille)
2012. jún. 13. 07:35

Igen, ez szerintem is így van. Valahogy én is úgy érzem, hogy a franciának több hasznát láttam.

Viszont az is igaz, hogy az egyik munkahelyem volt egy nagy olasz beszállító cég, ahol nem igazán beszéltek más nyelvet, csak az olaszt. Hát ott pont azért vettek fel, mert tudok olaszul. Sőt! Az új kollégáim, mikor megtudták, h beszélek olaszul, kitörő örömmel fogadtk. (Igaz, ez sem mostanában volt. Potom 12 év telt el azóta! :))

8. gota (válaszként erre: 6. - Hungarita)
2012. jún. 13. 07:32
Hát nem tudom. Én itthon kéttannyelvű olasz suliba jártam, utána pedig Spanyolországban is leérettségiztem. Mégis azt mondom, hogy össze lehet keverni. Mégpedig kinti környezetben, élőben. Nem a ragozásokról, stb. beszélek, hanem arról, amikor valaki igazán meg akarja tanulni mindkét nyelvet. Én pont ezért javasoltam a franciát. Viszont ez csak az én tapasztalatom. Nyilván lehet, h másnak más. A fórum indítója arról nem írt, milyen szinten beszél olaszul, és milyen szintre akar eljutni a másik nyelvvel...
2012. jún. 13. 07:18

olaszban sok a ragozás, de tény, hogy könnyebbnek mondják sokan, akik beszélik. Én felsőfokon beszélek franciául, középfokon portugálul, és így nagyjából olaszt és spanyolt is megértem, de válaszolni nem tudok. És ez addig is így volt, míg csak franciául beszéltem.

Franciát akkor ajánlom, ha középfokra szeretnél egy nyelvet megtanulni, önéletrajzban hasznosítani. Középfokig könnyebb eljutni, mint tovább, és sokat számít mMagyarországon munkahelyi kérdésben a francia. Tudom, mert az én munkahelyemen már vadásszák a franciául tudókat, mert alig van most bővüléskor olyan akit fel tudnának venni.

6. hungarita (válaszként erre: 5. - Gota)
2012. jún. 13. 06:17

Szerintem nem lehet osszekeverni... sok hasonlosag van, de alapvetoen azert mas.. spanyol utan par honap alatt el lehet sajatitani az olasz nyelvet. Csak nehezebb joval, es gyorsabban is beszelnek az olaszok.

A francia sokkal nehezebb, es nem hasonlit a spanyolra!!

5. gota (válaszként erre: 4. - Huncutka84)
2012. jún. 13. 06:11
Hát pont ez az. Könnyebb megérteni, de nehezebb megtanulni, mert összekevered. Ezért nehezebb beszélni is... :)
2012. jún. 13. 05:56
Olasz a könnyebb spanyol után
3. gota
2012. jún. 13. 05:52
Én pont azért javaslom inkább a franciát, mert én középfokú olasz után mentem ki Spanyolországba, és bár 95%-ban megértettem, amit mondtak, mégis állandóan összekevertem a kettőt. A franciával viszont nem volt ilyen problémám.
2. szexuálpszichológus (válaszként erre: 1. - Reku91)
2012. jún. 13. 04:03
Ha a könnyebbik utat választod, akkor a spanyollal jobban jársz. Olaszul beszélek és tavaly voltam spanyolországban. Útközben elveszett a személyim és muszály volt bemennem a reptéri rendőrségre. Én olaszul mondtam a magamét, ők pedig spanyolul. Mindketten elég jól megértettük a másikat. A franciát már keményebb dió lenne megtanulnom, pedig az olasszal nagyobb rokonságban áll, mint a spanyollal. Egyik barátnőm(tanárnéni) az olaszokat megszégyenítő pontossággal beszéli a nyelvet, a spanyolt pedig alapfokon. Nemrég megpróbálkozott a francia tanulásával, mert a vőlegénye félig francia. Ő mondta, hogy elég nehéz a ragozása az olaszhoz képest.
2012. jún. 13. 01:46
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek spanyol nyelvtanulás után melyik nyelvbe érdemesebb belekezdeni, olasz vagy francia? Tudom, hogy mindkettő hasonlít rá (nem véletlen, hogy újlatin nyelvek), de valami alapján döntenem kell... Tapasztalatok, vélemények? Köszönöm a válaszokat előre is! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook