Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » "Vételi szándéknyilatkozat" kényszerítése-részletezem fórum

"Vételi szándéknyilatkozat" kényszerítése-részletezem (beszélgetős fórum)


1 2
55. michelle.r (válaszként erre: 54. - Laci1973)
2013. nov. 8. 15:51

Igen, az eladó mindenféle konzekvencia nélkül visszaléphet. Az ingatlanosok azért forszírozzák, hogy fizess ajánlati összeget, mert ha visszalépsz, az övék a pénzed, az eladót nem igen érdekli. Tegyél 24 órás ajánlatot, akkor nem lesz ideje másnak is mutogatni.


A kamarának a nullák is tagjai lehetnek, ha fizetik a tagdíjat, ez semmit nem jelent. Kérdezd meg az eladót, van-e jó ügyvédje, nem kell aggódnod, a törvény kötelezi, hogy mindkét fél érdekeit védje.

54. Laci1973 (válaszként erre: 52. - Michelle.r)
2013. nov. 8. 12:34

köszönöm a választ. akkor ha én lerakom ezt a vételi szándéknyilatkozatot akkor még az eladóm visszaléphet? ha ráígér valaki? jogában áll?



mit tegyek az ingatlanos és az általa ajánlott ügyvéd lekáderezése érdekében? nincs ügyvédem és a lagutóbb ajánlott ügyvéd egy nagy nulla volt,


ha elkérem az ingatlanos ügyvédjének adatait azt hol tudom leellenőrizni?

hogy hívják ezt az "ügyvédi szaknévsort" Kamara?

köszi

53. michelle.r (válaszként erre: 51. - Laci1973)
2013. nov. 8. 09:32
Hogy egészen egyértelmű legyen: nem jár a duplája, ez nem foglaló.
52. michelle.r (válaszként erre: 51. - Laci1973)
2013. nov. 8. 09:17

Elvileg igen. De csak a tulajdonost védi igazán. Amíg nem reagált az ajánlatodra, addig elvileg meg sem mutathatnák másnak, nem tárgyalhat mással. De ritkán tartják be. Ha az eladó lép vissza, rá nézve nincs konzekvencia, akkor neked visszajár.


viszont ha te lépsz vissza, akkor veszett a pénz. A Duna House-nak elvarázsolt ötletei vannak az ajánlati összeget illetően :), az ügynökségek többsége a vételár 1%-át kéri.

2013. nov. 8. 09:07

sziasztok én is egy házat szeretnék venni és nekem a Családi Ingatlan Centrum (www.csic.hu) az ingatlanos aki eladja az enyémet és akin keresztül veszem az általam kívánt házat. Amit én veszek az tehermentes a tul. lap szerint ok.


az ingatlanos itt is 300e befizetésével akarja elinditani a dolgot. Tehát befizetek 300at a házra ez később beleszámít de akkor az én eladóm már nem tud visszalépni? és ha ráígér valaki? akkor a duplája kár nekem vissza? nekem már az sem jó ha visszalép az eladóm.


meg lehet bízni ebben a szándéknyilatkozatban?

50. 02cc8f2a95 (válaszként erre: 4. - 3532273647)
2013. nov. 2. 18:27

Az általad elképzeld sorreddel van egy kis gond... Addíg semmit ne írj alá és ne adj egy fillért sem, amíg az ingatlanra terhelt hitelt és költségeket nem látod pontosan. Kezdeni a banknál kellene, együtt bemenni az adóssal és megegyezni, hogy mennyit kell befizetni ahhoz, hogy letöröljék a jelzálog, ill. ha van, akkor végrehajtási jogot. Ugyanígy a közös képviselővel pontosítani az összeget. A pénzt az adásvételi szerződés aláírásakor letétbe helyezni az ügyvédnél, ő vállalja a felelősséget, hogy a megfelelő helyre a megfelelő összeget elutalja és a maradékot kapja az eladó. A banktól írásbeli igazolást kérjetek a teljes kifizetendő összegről... ugyanis amíg ők nem egyeznek bele, addig nincs adásvétel.

Az ingatlanközvetítő a jutaléka miatt kever, ha már aláírod a szándéknyilatkozatot, azzal kötelezettséget is vállalsz, amit nem biztos, hogy be tudsz tartani, míg nem tisztáztad pontosan a befizetni való összegeket. Akkor elveszíted a foglalódat. Amúgy az ing.közv. valószínű a foglalóból is levenné a jutalékát.

2013. nov. 2. 18:16

Nálunk is volt ilyen vételi szándéknyilatkozat. 200 ezret kellett letennem, hogy ne a másik vevő vegye meg:) Persze nem volt másik vevő tudtam. Ez valóban az ő jutalékuk miatt van. Ezt az összeget persze beleszámít a vételárba.

Én is kicsit hepciáskodtam velük, de más miatt. Én nem akartam, hogy ott legyenek a szerződéskötéskor, de ők mindenképp ott akartak lenni, és hivatkoztak az eladó megbízására, hogy ő vállalta, hogy ott lehetnek. Én viszont nem, így nem is voltak ott.

48. michelle.r (válaszként erre: 47. - Hagenuk)
2013. nov. 2. 17:54

Ha jól sikerült kibogozni, a tulajdonos nem egy ismert irodával szerződött, hanem egy magánemberrel?

A vételi ajánlat mellé az ingatlan árának 1%-át szokás mellékelni. Ha a vevő lép vissza, elveszíti (az iroda nyeresége), ha az eladó, akkor a vevőnek visszajár. Ez csak írásban, rögzített feltételekkel történhet.


A megbízottnak van egyáltalán működési engedélye?


A köztartozás ne zavarjon, azt majd az előlegből rendezi, ha megállapodtok.


A lakást ezek szerint láttad, ugye?

Elvileg arra jó az írásos ajánlat, hogy amíg tart az ártárgyalás, másnak nem mutatják meg. De ezt általában nem tartják be :/. A tulajdonos pedig miért mondana igent egy ajánlatra, ha folyamatosan jönnek az érdeklődők.


Ha magánszemélynek fizeted ki, és nem kapod vissza, perelhetsz. Egy nagynevű iroda ezzel nem szórakozik.

2013. nov. 2. 17:15

Sziasztok!

Nekem is hasonló a helyzetem csak ezen csak köztartozás van és a tulaj külföldön van és az ő ingatlanosa nem ismert és még csak irodája sincsen és azt mondta hogy ha nem írom alá a vételit és nem fizetek neki akkor a tulaj nem jön haza külföldről. Most én mit tegyek? Nem adok csak így oda pénzt neki!

46. 3532273647 (válaszként erre: 45. - Michelle.r)
2012. jún. 28. 13:55
Nem szorít semmilyen határidő..A tulajdonossal nem egyezkedhetek,az iroda folyamatosan hirdeti a lakást.Holnap megyek a Balcsira,utána körülnézek..de ugye engem köt a szerződés.15.-ig nem léphetek-persze,csukott szemmel se járok.
45. michelle.r (válaszként erre: 44. - 3532273647)
2012. jún. 28. 09:53

Miért nem mész vissza a tulajdonoshoz, hiszen már tudod, hova kell becsengetni és kérdezel rá nála. Nem arra biztatlak, hogy kerüljétek ki az irodát, mert azt nagyon megszívná az eladó. De ha kell neked ezt a lakás, cselekedj, ne várj rájuk. Vagy tényleg szórakoznak veled, vagy ilyen amatőrök.

Vagy közben kezdj el másikat keresni. A tiedet már eladtad? Szorít a birtokba adási határidő?

44. 3532273647 (válaszként erre: 42. - Michelle.r)
2012. jún. 28. 08:12

Rákérdeztem,egyenesen nem mondták meg,de erősen utaltak rá,hogy nem az ő papírjukat írtam alá,amikor a vételi szándéknyilatkozatot kérték.

Keressenek más balekot,természetesen azt nem mondták(írják le!),hogy egyértelműen semmi,mert így engem köt a júl. 15-i határidő.

Legyünk pozitívak(bár ebben én sem hiszek):júl. 10.-e körül szólnak,hogy elindították a folyamatot.-ebben nem nagyon hiszek.

43. 3532273647 (válaszként erre: 42. - Michelle.r)
2012. jún. 25. 14:47

Miután minden feltételüknek eleget tettünk,ráadásul a szerződés leírása előtt ügyvéddel egyeztettek,vsz. nem lesz semmi belőle,szivatnak egy hónapig.

Esetleg-miután tudják,hogy engem köt a 30nap-próbálkoznak még,talán jobb feltételekkel is el tudják adni másnak,v. engem rábeszélni egy magasabb vételárra.

Bárhogy is lesz,ezt az irodát kerülni fogom ezután.

42. michelle.r (válaszként erre: 41. - 3532273647)
2012. jún. 25. 13:47

Normál esetben így működik:

ajánlatot teszel és az ügynökségnél letétbe helyezel x összeget. általában az ajánlat 1%-át, de pl. a DH-nál fix 400.000 forintot (legalábbis nekem ennyit mondtak). ha te visszalépsz, akkor elveszíted ezt az összeget, de visszajár, ha az eladó nem fogadja el az ajánlatot, vagy szerződés lesz belőle.


az ügynökséget is köti a dolog, mert amíg mennek a tárgyalások,ő nem mutathatná. hiszen a tulaj miért engedne neked, ha folyamatosan jönnek az érdeklődők.


hogy ezt nem tartják be, az sajnálatos.

41. 3532273647 (válaszként erre: 40. - Michelle.r)
2012. jún. 25. 13:22

Nekem van egy ajánlatom,de ez csak engem köt..azt hogy ők addig nem ajánlgathatnák(ha igen,akkor meg írnának,hogy az általuk követelt "vételi szándéknyilatkozatot"semmisnek tekintik)nem tartalmazza.

Tudnám,miért kellett ez a papír nekik?Lehet,hogy ügyvédi háttérrel már nem vagyok becsapható balek?

40. michelle.r (válaszként erre: 39. - 3532273647)
2012. jún. 25. 09:29
Elvileg addig másnak meg sem mutathatnák, amíg a te ajánlatod érvényben van. Kezd érdekessé válni a sztori :/
39. 3532273647 (válaszként erre: 37. - Michelle.r)
2012. jún. 25. 00:08
igen,annyit írhattak volna,hogy folyamatban van,vagy foglalkozunk vele..helyette hétfőn újra feltették,ugyanazokkal a feltételekkel
38. 3532273647 (válaszként erre: 37. - Michelle.r)
2012. jún. 25. 00:05

Mi úgy írtuk,hogy ajánlatunkat júl. 15-ig fenntartjuk,akár úgy is,hogy a pénz ügyvédi letétbe kerül.Ezt múlt hét pénteken küldtük faxon,nálam és az ügyvédnél is van egy-egy példány.Illene válaszolni rá,már csak a korrektség miatt is-ennyit arról a bizonyos irodáról.

Vagy próbálkoznak,hogy akad a horogra egy kevésbé bonyolult balek.De megkapták a vételi szándéknyilatkozatot amit szerettek volna+hogy ezzel bizonyítom a komolyságomat,igaz,nem szerepel benne az 'automatikus" jutalék..

Várunk,de kezdem elveszíteni a reményt.

A lakást ugyanaz az iroda egy másik referense hirdeti,ügyvédem szerint 16.-g várni kell.

Mondjuk,nem nagyon van általam megfizethető áru lakás a piacon,csak ez a zűrös.Szerintem nem sürgető még a kilakoltatás,várnak.

37. michelle.r (válaszként erre: 36. - 3532273647)
2012. jún. 24. 21:28
Még nem válaszoltat az írásos ajánlatodra?? Ez már tényleg komolytalan. Nem volt benne, hogy meddig érvényes? Persze ettől függetlenül sem illik 72 óránál tovább váratni.
2012. jún. 23. 18:52

Még semmi,viszont az iroda újra frissítette a hirdetést,ill.jobb esetben automatikusan frissül.

Messze van még a júl. 15,remélem,addig próbálkoznak,és utána komolyan vesznek

35. 3532273647 (válaszként erre: 34. - Michelle.r)
2012. jún. 15. 22:12
Ingatlaniroda visszaigazolt,ügyvéd szerint akkor foglalkoznak komolyan a gondolattal,ha ügyvédi letétet kérnek..remélem,nem akkor,amikor együtt megyünk(a két család) a Balcsira.De ez csak 4 nap lesz.
34. michelle.r (válaszként erre: 33. - 3532273647)
2012. jún. 14. 18:57

Naná. Az ügyvédek komoly emberek :))

A fenét, ő is csak azért volt partner, mert leírtátok a szándékotokat. remélem, összejön!

2012. jún. 14. 18:51

Most már csak várok..ennél többet nem tudtam tenni,döntsenek jó így,vagy sem.

Érdekes,hogy én ezekkel a feltételekkel nem voltam partner,az ügyvéd igen.

32. michelle.r (válaszként erre: 31. - 3532273647)
2012. jún. 14. 11:19
Nyugi, megtetted amit lehet, most már "engedd el" és ne görcsölj. Ha a tied ez a lakás, nem fogják elkapkodni :)
2012. jún. 14. 09:56

Amit tettünk:írtunk egy vételi szándéknyilatkozatot ügyvéddel,ellenjegyezte,mailban átküldtük az ingatlanirodának,hogy ilyen feltételekkel és összeggel tudunk szerződést kötni és mindezt júl. 15-ig fenntartjuk.Innen nekik kell lépni.

Az ingatlanközvetítő "belement",hogy így legyen.

Most már csak a várakozás marad.

Zűrös lakás,remélem,nem kapkodnak érte.

30. 3532273647 (válaszként erre: 28. - Michelle.r)
2012. jún. 13. 14:26

Szerintem azzal,hogy azonnal engedett 1,3M-t,valahogy úgy,hogy "teszek egy visszautasíthatatlan ajánlatot",megsúgta a minimumot,akkor miért akar leülni áralkuhoz...meggondolta?Ennyire kezdő lenne?


Egy másik lehetőség:közel az időpont,amikor a bank mindent visz,de akkor nem kellene akadékoskodni,hanem hajtani-ma már felőlem ülhetnénk az ügyvédnél.

29. 3532273647 (válaszként erre: 28. - Michelle.r)
2012. jún. 13. 14:21

Én úgy gondolom,hogy nem lenne korrekt,hogy elindulnánk 8M-től felfele...a tulaj tuti megmondta,mi a minimum,ill. azt mondta az ingatlanos,hogy ebből a pénzből a tulaj semmit se lát,"szétosztjuk" a bank,közösköltség és egyéb hátralékok,ill. az ő jutalékát is ebből fedezzük.

Kiváncsi leszek,mi történik.

Tegnap azt mondta,üljünk le négyesben:az iroda ügyvédje,ő,a tulaj(minek,ha nincs beleszólása),és én.Így írjunk egy vételit,amikor ezt elutasítottam,akkor vágta a fejemhez,hogy nem foglalkoznak megbízhatatlan,komolytalan vevővel.Nem tudom,ma mire jut az én ügyvédem.

Szerintem,amennyit utánajártam,műszakival megnézettem,közös képviselővel beszéltem,ügyvédhez fordultam,ügyvédi letétet ajánlottam-többet nem tudok tenni.

Itt már én kérdezhetném meg:el akarják adni,vagy csak szórakoznak?Ha a bank viszi,semmi jutalékot nem látnak!


Remélem,az enyémet el tudom adni-ígéret van,mert ezt eladói oldalról végigcsinálni-amellett,hogy tehermentes,semmi közüzemi tartozásom nincs.

28. michelle.r (válaszként erre: 27. - 3532273647)
2012. jún. 13. 13:42

"megbeszéltük,hogy péntek délután az ügyvédnél-erre reggel hívtak,hogy nem adják el."

Erről beszéltem: a tulajdonos sem veszi olyan komolyan ami csak szóban hangzik el.


Amikor az eladó megbízza az ügynökséget, megállapítanak egy minimál árat. Ha ezen az áron hoz az ügynökség egy írásos vételi ajánlatot, gyakorlatilag teljesítette a megbízást, jár neki a jutalék. Ezért is ragaszkodnak az ügynökök ehhez.


Ha az ügynök nagyon akarja az üzletet kvázi megsúgja a vevőjelöltnek, hogy mennyi a minimum, amennyiért megveheti. Ezzel nemigen képviseli az eladó érdekeit sajnos. Kevés közöttük a jó szakember, aki tényleg érti a szakmáját. A legtöbb szerencselovag, aki úgy gondolja, ha máshol nem kap állást, kipróbálja. Tartalékai nincsenek, ezért azonnal el akar adni, ha nem megy, majd tovább áll. Valószínűleg egy ilyenbe botlottál, lelkes, csak tudatlan.

27. 3532273647 (válaszként erre: 25. - Michelle.r)
2012. jún. 13. 13:08

Én is így gondoltam,és ennek tudatában mentünk volna az ügyvédhez..erre jöttek ezzel a nyilatkozattal.Egy másik ingatlanos is volt(más iroda),ott minden nyilatkozat nélkül megbeszéltük,hogy péntek délután az ügyvédnél-erre reggel hívtak,hogy nem adják el.Igaz,az tehermentes lakás volt.


Itt elhangzott a 8M ajánlat(építész is hallotta),most már az árról is tárgyalni akarnak.

26. c1e9612cd3 (válaszként erre: 24. - 3532273647)
2012. jún. 13. 13:00
nme neked kell a jutalékát rendezned, hanem a lakás eladójának! Abból a pénzből, amit kialkudtatok, ő leperkálja az x százalékot az ingatlanosnak! Neked ahhoz már semmi közöd!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook