Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Küzdjük le együtt a narancsbőrt fórum

Küzdjük le együtt a narancsbőrt (beszélgetős fórum)


2012. jún. 19. 08:32
narancsbőr nagyon függ a genetikától. én 23évesen rendelkezem 50éves kinézetű narancsbőrökkel... undorío, ne tudjátok meg hogy szenvedek vele, mint a kutya
2012. jún. 19. 08:18
Nekem már a gimnázium kezdetén is volt narancsbőröm, na nem olyan látványos, de volt. És egészségesen táplálkoztam, nem gyorskajákon meg cshipsen éltem. A helyzet 1 éve vált elviselhetetlenné számomra (21 évesen), akkor már nagyon csúnyán látszott minden helyzetben rajtam a narancsbőr igaz a súlyom is felkúszott, de tiszta hepehupa voltam. Elkezdtem figyelni az ivásra, 2-3-4 liter vizet is megittam és attól már javult a helyzet, elkezdtem futni, attól méginkább de ami plusszban segített az a paprikás masszázsolajos tekercselés volt. Természetesen itthon csináltam magamnak, egy olyan olaj nincs 1000 Ft, sokáig kitart, én a vádlimat, combomat, fenekemet, hasamat, hátamat és a karomat is tekercseltem, rettenetesen égetett, körülbelül 30-40 percig bírtam benne feküdni aztán ollóval levágtam a fóliát, zuhany és utána is még órákig égetett, DE a narancsbőröm rengeteget javult, pedig szörnyű volt a helyzet. Csinálok egy 10 alkalmas kúrát, amikor minden másnap megcsinálom ezt, aztán 1-2 hónap pihenő és megint megcsinálom, most már csak akkor látszik egy kis narancsbőr ha összenyomom a bőröm. De ha valakinek nagyon érzékeny a bőre (az enyém is eléggé az) akkor a rozmaringolaj is segít, bár közelsem olyan hatékony, de azt akár minden nap is lehet használni.
2012. jún. 13. 15:34
hát figyelj van úgy 1 óra alatt a nagy melegben mikor jövök megyek lecsúszik 1 liter vagy 1,5 liter,és még amit azután iszok pedig mozgás nálam kevés de nincs narancsbőröm de lehet genetikától is függ
9. ganczorsi (válaszként erre: 8. - 212d1245b7)
2012. jún. 13. 09:44
mennyi az a nagyon sok???bár éjszaka nem iszok, akkor aludni szoktam:D, de napközben általában és is megiszok 2-3 liter vizet, cukormentes zöldteát...
2012. jún. 13. 09:40
Rajtam van felesleg de egy deka narancsbőr nincsen,és tudod miért?? mert nagyon sok vizet s folyadékot iszok úgy nappal mint éjszaka! és a bőröm is gyönyörű:)
2012. jún. 13. 09:33

Sok furcsaságot írtok..:D Bár engem nem fenyeget a dolog, puszta kíváncsiságból utána olvastam.

"A narancsbőr kialakulásában három tényező játsza a főszerepet az alkati tényezők mellett. Az első a zsírfelhalmozódás, a második az izomtömeg vesztés, a harmadik pedig az elsalakosodás.

Mindhárom tényező összefüggésbe hozható mozgásszegény életmódunkkal, nem megfelelő mennyiségű és minűségű táplálkozással, stresszes életvitelünkkel.(!!!!)" [...]

"Ha pl. egy jó kondícióban lévő nő combjának keresztmetszetét megnéznénk,

nagyrész izomszövet tölti ki, és kisebb mennyiségben zsírszövet.

Az életkor előrehaladtával az izomszövet mennyisége lecsökken, a körülötte lévő zsírszövet mennyisége még azonos körfogat mellett is megnövekszik.

Ez a folyamat már nagyon gyakran 20 éves kor körül elkezdődik és általában tíz évenként 2,5 kg-al csökken az izomzat tömege.

Tehát a két folyamat együtt jár, az izomszövet fogyását, a zsírszövet felszaporodása kíséri.

A lerakódó salakanyagok károsítják az ellasztikus rostokat, ezáltal a bőr elveszti rugalmasságát.

A függőleges irányú collagén rostok pedig létrehozzák a narancs héjára jellemző rajzolatot." ( [link]

Elsőként a narancsbőrhöz vezető okokat kéne megszüntetni. Aztán a meglévőt eltűntetni. Ezek a csodapraktikák másodlagosnak tűnnek...

2012. jún. 12. 17:35
nektek is van/volt narancsbőrötök? és ez segített?
5. opi1
2012. jún. 12. 17:28
végül is annyi amiket írsz, sok folyadék, mozgás,méregtelenítés, cukor és fehér liszt mellőzése. De nagyrészt ez alkati kérdés is.
4. ae8f040a2b (válaszként erre: 1. - Ganczorsi)
2012. jún. 12. 17:27
ez így elvileg mind frankó..bár nekem hálistennek nincsenek ilyen problémáim.)))
2012. jún. 12. 17:26
A narancsbőr ellen, illetve feszesítés céljából hatásos lehet a 30perces szódabikarbónás vagy tengeri sós, algás vízben való ülőfürdő.
2012. jún. 12. 17:26

-sok edzés popsira, combra

-futás

-fóliázás, akár éjszakára is narancsbőr elleni krémmel

-hideg-meleg váltózuhany

-narancsos-mákos bio szappan

-sok zöldség, gyümölcs (ananász!!!)

-egészséges táplálkozás

-min. 2 liter folyadék naponta

de sajnos ez sokszor genetika, azon pedig nem lehet változtatni...

2012. jún. 12. 17:21

Sziasztok

25 éves vagyok, és most már egyre inkább zavar a narancsbőr a fenekemen, combomon...ígyhát elkezdtem a küzdelmet ellenne:D

megpróbáltam több helyen is utánaolvasni, szeretnék olyan megoldást, ami pénztálcakímélő is, otthon is elvégezhető:)

Amit elkezdtem: jobban odafigyelek az étkezésre, megpróbálok heti 4-5 alkalommal elmenni szaladni, előtte bekenem magam narancsbőr elleni krémmel, és betekerem magam fóliával:D(jó kis hangja van)

Heti 2-3 alkalommal zuhanyzás közben, kávézaccal bedörzsölöm a kritikus területet...elvileg a durvább só is jó erre, azt is kifogom próbálni...na és sok sok mentes víz, és zöld tea cukor nélkül persze!

Nektek milyen tapasztalataitok vannak? milyen otthoni trükköket tudtok esetleg javasolni???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook