Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hozzátáplálás, ahogy én csináltam fórum

Hozzátáplálás, ahogy én csináltam (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hozzátáplálás, ahogy én csináltam

1 2 3 4 5
145. Tini22
2012. jún. 27. 09:15
Fischer Price etetőszék eladó!írj ha érdekel!
144. 2a4f521b34 (válaszként erre: 142. - Nefaria)
2012. jún. 27. 08:23
hát ez az, hogy szinte ugyanazt mondtuk, ezért nem is értettem miért esik nekem ez a hisztérika
143. haaeen
2012. jún. 26. 11:42

lassan mind a negyen egyetertunk :))


en egyszer valahol azt olvastam, hogy az ember olyan termeket vegyen, amiben max. 3 E betu van. en ehhez probalom magam tartani, a fiam eseteben ennel szigorubb vagyok. egyebkent az E betu felolem jelolhet levegot is, meg vitaminokat is, de inkabb ezek helyett az en kalacsomban liszt, tojas, eleszto es cukor legyen :)


Bea, en egyebkent sokszor azert nezem meg az osszetevoket, hogy elmenjen az etvagyam :)

142. nefaria (válaszként erre: 140. - 2a4f521b34)
2012. jún. 26. 10:39

Igen, ez az egy mondata lényeg, és a vicc az, hogy mindketten ugyanazt mondjátok ;)


Nekem sincs időm minden vásárlás előtt az E katalógusokat böngészni, bemagolni meg végképp (abból elég bolt a jogi egyetem ;) ) Szerintem ezért próbálja az ember minimalizálni, nem?


Beának van igaza, szerintem se baj, ha valakit nem érdekelnek az e-k, mindenki úgy él ahogy akar...amíg nem bánt másokat.

141. Bea0124 (válaszként erre: 140. - 2a4f521b34)
2012. jún. 25. 19:41

Igen.Teljesen igazad van hogy minden anyuka mást mond,de ez valahogy így jó.

Javarészt genetika,meg ki mit lát ha egész nap azt látja hogy zabálnak akkor az lesz neki a természetes.Na meg azért a sok édesség chips...én nem mondom hogy ne egyenek de a mértéken kell legyen a hangsúly.


Úgy gondolom hogy nem szabad minden terméknek megnézni hogy miből van mert nagyon soktól elmenne az étvágyunk,kedvünk.

2012. jún. 25. 18:56

Én már értem! A sok összevissza hablatyból ő azt akarta kihozni, hogy vannak nem ártalmas E számok is, csak ezt nem tudta ilyen egyszerűen leírni.


Tény, hogy mindenki azt eszik, amit akar. És ha megkérdezel 10 embert, főleg nőt- főleg anyukát, akkor mind a 10 meg lesz győződve róla, hogy ő egészségesen táplálkozik és úgy eteti a családját is (főleg itt gyerekre célzok, mert férjre én sem tudok nagy hatással lenni). De akkor miért van egyre több elhízott ember, sőt elhízott kisgyerek? Mert ez is tény.

139. Bea0124
2012. jún. 25. 16:57

Hát...

Kész vagyok.Értem mind a két felet.

Tényleg nem kell túlzásokba esni.


Ma volt a baba percek a tv-be és a doktor mondta hogy nyugodtan lehet adni a babáknak a baba italokat.

És olyan anyuka volt bene akinek a gyereke nem issza a vizet.


Mindenki úgy él,azt eszik ahogy akar.amit akar.


Ebből nem kell ekkora gondot csinálni.


Örülünk annak hogy van mit enni.

2012. jún. 25. 10:53

Nah, hát én meg téged nem talállak követendőnek.

Képzeld, az hogy ezek jelölések, mi is tudjuk. Nem az a lényeg, hanem hogy mit jelöl.

Ja, hivatkozol itt a kalcium- kloridra a sajtokban, de az speciel nem ártalmas anyag. A nátrium-klorid sem, gondolom tudod mi az :) Viszont az ömlesztett sajtok foszfortartalma nagyon is az.

Viszont az egyik példának említett fonottkalácsban hosszú lista volt emulgeálószerekről, lisztkezelőkről, fényt adó bevonatkról, tartósítószerről stb. Amit én sütök itthon, abban van liszt-só-élesztő-tojás- pici cukor.

A te konyhádról nemigen ennék, de neked egészségedre. Ja, szólok a zizseknek, hogy B2 vitaminnal kéne színezniük a zizit.

137. haaeen (válaszként erre: 134. - 2a4f521b34)
2012. jún. 25. 10:51
ne bosszankodj, ignorald. az faj az ilyeneknek a legjobban.
136. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 134. - 2a4f521b34)
2012. jún. 25. 10:42

"kiszedegeted a mondatokat amit ír az ember és kiforgatod a szavainkat."


Hát most ne menekülj...:)

1.így utalok arra,amire válaszolok

2.mit forgattam ki?Összekeversz haaeen-nel...(tudod:hurka a 2 hós babinak...na az kiforgatás!)


"Szóval dilis vagy, nem vitás, akármit is akarsz mondani nekünk."


Szerintem csak te nem érted itt már,hogy mi a probléma azzal,amit védesz/képviselsz.:)


Én nem mondtam,hogy nem eszek ezt vagy azt,azt te mondtad.

A vicc az,hogy pont a tartósítószereket lehetne megkritizálni,de az nálad ok,mert nincs mit tenni.Ez amúgy igaz,de nem csak ezekre az anyagokra vonatkozólag.A határértékek betartása a fogyasztóvédelem felülgyelete alatt/előírásai alapján kötelező.


Amúgy meg mindenféle esetleg tök ártalmatlan rövidítés/jelölés (vagyis E-szám),az kerül vissza a kezedből a polcra.Amit mondani akarok az az,hogy ez elég komolytalan.

135. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 133. - 2a4f521b34)
2012. jún. 25. 10:36

"Mit akarsz bizonyítani?"


Hogy ezek CSUPÁN:


-> rö-vi-dí-té-sek.

-> je-lö-lé-sek


Hm?:)


Van,aki kiírja a termékben levők nevét,van,aki az E-számot használja.


"A multivitaminos színes levekre gondolsz? "


Amikor ezt látod:"Színezék:E101..."

Akkor az elég rosszul hangzik,igaz?Pedig az nem más,mint a B2 vitamin.Na?Ez hogy hangzik?


"Talán az aszkorbinsav az egyetlen, amit belekevernek más ételbe is."


A "talán" szó itt helyénvaló.A levegőbe puffogtatsz,valójában fogalmad sincs a dolgokról.Lehet így is élni,szabad emberek vagyunk,de ezt nem tartom követendő mintának.Bolondság lenne talánok után futkározni.


"Ezek szerint te kívülről fújod őket és eszerint is vásárolsz."


Nem.Odafigyelek a legújabb szakmai véleményre,megnézem az E-számát és kerülöm.Ha akarom,de én speciel nem akarom.De ha valaki csupán ezekre figyel oda,meg tudom érteni.De ez a "Le az E-számokkal ész nélkül!" - ez nem ok.


"Amúgy lehet E-mentes sajtot kapni, az Aldiban! NINCS benne semmi!"


Ezt súlyosan kétlem.:)De...vizsgáljuk be,lehet tévedek.Melyik az?Pontosan mi van benne?

2012. jún. 25. 10:31

kiszedegeted a mondatokat amit ír az ember és kiforgatod a szavainkat. Igen, van abban a felvágottban tartósítószer (mert elvileg köteleő nitrittel kezelni MINDEN hústerméket Magyarországon, így abban a húsban is megeszed, amit kilóra veszel a húspultban- hogy miért kered meg, linkelek neked ha gondolod :) kivéve, ha ott veszel húst, ahol mi, tanyán, frissen aznap vágják)

De ezek szerint te teljesen mentes, bio, reform mittomén vagy, hogy így kiforgatod az ember szavát.

Szóval dilis vagy, nem vitás, akármit is akarsz mondani nekünk. Csak bosszantasz.

2012. jún. 25. 10:26

Csenge, bocs, te tényleg dilis vagy ám! És nem értem mit akarsz az E-s linkjeiddel. Mit akarsz bizonyítani? Eszed vagy nem eszed? Nem kell keresgélni mit kerülj el! Amit lehet, kerüljön el az ember. Mert teljesen kiiktatni nem lehet, de minimalizálni igen. Ezek szerint te kívülről fújod őket és eszerint is vásárolsz. Én aszerint, hogy amiben adalék van, azt nem eszem meg. Mert bocsi, de mi az a termék, amit vitaminokkal pumpálnak fel és azt jelölik így rajta?? A multivitaminos színes levekre gondolsz? Talán az aszkorbinsav az egyetlen, amit belekevernek más ételbe is.

Amúgy lehet E-mentes sajtot kapni, az Aldiban! NINCS benne semmi!

132. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 129. - Haaeen)
2012. jún. 25. 09:59

"de en most sem vagyok vevo erre, kedves :pp"


Pedig most már kénytelen leszel.Tudod:Aki állít,az bizonyít.Vagy netán hazudsz rólam,hogy így adjál igazat magadnak abban,amiket itt ebben a topikban összelocsogtál?Ejnye ez nem szép taktika,hogy bizonyítsd az igazad eme nemes táplálkozástudományi kérdésben...:)Szóval:mit csináltam én "azota"?:)Nem szép ám hazudozni...;)

131. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 129. - Haaeen)
2012. jún. 25. 09:55

"azota"


1.Ezt vázolnád?Sajnos nem értem...

2.Idéznél ezekből az "azota" eseményekből?


A tények makacs dolgok.:)

130. haaeen (válaszként erre: 126. - 2a4f521b34)
2012. jún. 25. 09:52
jee, hasonloan gondolkodom en is :) de sajnos magammal szemben nem vagyok ilyen szigoru :S
129. haaeen
2012. jún. 25. 09:48

csajok, csenege ram van kattanva, egyszer irtam neki, hogy nem erdekel a szemelyeskedese, azota is keresi a tarsasagom :)

de en most sem vagyok vevo erre, kedves :pp

128. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 126. - 2a4f521b34)
2012. jún. 25. 09:01

"Nem is értem Csenge mit akarsz elérni az E számos linkjeiddel."


Hát...esetleg,hogy nyisd meg.:)


"Én csak sajttal eszem a szendvicset."


:)Megnyitottad a linket?Leírja,hogy ez egy rövid jelölés.Nézd meg ezt a trappista termékcímkét.Van rajta E-szám?Látszólag nincs.Csupán ennyi:

"kálcium-klorid".Tudod mi az E-száma?E509...Csak:nem azt írták ki.Íme:

[link]


"igaz, abban is van tartósítószer, de más legalább nem. "


Hát ez...akkor most miként értelmezzük annak fényében,amire fentebb utaltam...


"Én nem böngészem végig az E számos linkeket."


Hát pedig azt kéne,ha ennyire zavarnak.Egy korábbi hsz-m második listáján vitaminok szerepelnek,ahol van egy rakás ":D",na az meg az oxigén.Ezek után:


"így nagy általánosságban azt mondhatjuk kerülni jobb őket."


Nincs ilyen nagy általánosság.Igenis nézd meg,hogy mi az,ami necces és azt kerüld.Nem kell feleslegesen rémüldözni.

127. 130454e42d (válaszként erre: 126. - 2a4f521b34)
2012. jún. 25. 08:52
Joghurtból tudom ajánlani a Cs.rpes joghurtokat, össze se lehet hasonlítani a neves márkákkal. Valamivel talán drágábbak, de jóllakik vele az ember :)
2012. jún. 25. 08:22

Nem olyan nehéz kiiktatni az E-ket, vagy legalábbis minimálisra csökkenteni. Én soha nem veszek semmi zacskós, instant kaját (knorr. maggi)/teát/ ízbomba kockát. Akkor sem ha gyorsabb vagy "finomabb" lenne tőlük az étel. Az Auchanban pl. becsületesen kiírják a pékárukra, hogy miből áll. Tegnap is kacérkodtam a fonott kalácsukkal, mert olyan jól nézett ki, de elolvastam és tettem is vissza. Hihetetlen mennyiségű adalék. Ilyenkor megfogadom, hogy sütök itthon ilyesmit, de még nem jutott rá idő. Így nem is eszünk :) Gyereknek kizárt, hogy adnék.

Felvágottat sem veszek/eszek, azt csak a férjem eszi. Én csak sajttal eszem a szendvicset. A fiamnak sem fogok adni, sparban lehet kapni bio parizert (rendes húsból!), igaz, abban is van tartósítószer, de más legalább nem.

Virslit is biot fogok venni neki, már találtam a neten boltot, abban még tartósítószert sincs elvileg. Nem olyan drága, nem drágább, mint egy jobbféle frankfurti/bécsi virsli a boltokban.

Májkrémet tök finomat keverek itthon, májból :)

Kenyeret én itthon sütök, az egyszerűség kedvéért kenyérlisztből, mert gyorsabb. Igaz, azt a férjem nem eszi meg.. :DD nem is értem miért, szerintem jó :)

Persze maradt még pár dolog ki, pl. én is eszem majonézt, gyümölcsjoghurtot.

Én nem böngészem végig az E számos linkeket. De pl. egy tapasztalat: az E 122-E 110 színezék (piros és sárga színű) a gyerekekre káros, bizonyítottan hiperaktivitást okoz. Ennek ellenére a ziziben azt használják színezéknek. És még ki tudja hány színes cukorban, nem olvastam végig a csomagolásukat.

Nem is értem Csenge mit akarsz elérni az E számos linkjeiddel. Senki nem jár E-listával bevásárolni és megtanulni sem fogjuk őket. Elég kevés az olyan E, ami természetes, vagy legalább természetes kivonat így nagy általánosságban azt mondhatjuk kerülni jobb őket.

Az édeskömény teába meg minek cukor? Az anélkül is nagyon édes.

125. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 124. - Nefaria)
2012. jún. 25. 07:26

"Az E számokkal kapcsolatban..."


:)Hoztam egy kis olvasnivalót,nyissátok meg,érdekes lesz:


[link]


Illetve itt van egy kis kódfejtő:


[link]

124. nefaria
2012. jún. 24. 23:17

Juj kicsit eldurvult itt...


Mű tea: szerintem minden mű ami nem igazi ;) tehát nem pl. csipkebogyóból van, vagy édesköményből, netántán roiboos levélből. Ami granulátum, nem tudom, hogy lehet nem mű. Az nálunk nem terem a kertben ;)


Az E számokkal kapcsolatban pedig pont az a baj, amit csenege összefoglalt: hogy f*ngja nincs senkinek úgy kapásból, hogy mit takarnak ezek a kódszámok. Én tudom, hogy van olyan E, ami egy-egy természetes színezék száma, de kövezzetek meg, nem tudom melyik:)


Egyébként az E-ket kiiktatni sajnos nem lehet. Magam arra szorítkozom, hogy minél kevesebb E kerüljön az asztalra/pohárba.

2012. jún. 24. 22:13
Jó titeket olvasni!!!
122. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 118. - Bella 13)
2012. jún. 24. 22:13
Hozzáadott cukor,vagy a benne levő gyümölcs cukortartalma nem ugyanaz.Általában 6-7%körüli cukortartalommal bírnak,de pont ez mutatja,hogy nem hozzáadott.
121. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 119. - Bella 13)
2012. jún. 24. 22:10

Nem jobb,de nem teszi tönkre a gyermekét,ha egy kevéske cukorral ízesít.Ennyi.:)


Tea a víznél?Hát azért van haszna,ne mondd hogy nem.Mert mit kap a pici?Édeskömény teát.Mi baj vele?

120. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 107. - Haaeen)
2012. jún. 24. 22:07

A következő E-számok káros hatásainak részletes magyarázatát kérném:

E100

E140

E150a

E160c

E260

E270

E296

E297

E322

E330

E422

E508

E967


Ezeket pedig iktasd ki az életedből,ha van hozzá merszed!

E101

E160a

E160d

E300

E306

E440

E460

E570

E620

E641

:D E948 :DDDDDDDDDDDDDD

E951


Nem kiáltjuk ám ki a nagyvilágba hogy "OMG!E-számok!!!Fusson ki merre lát!"

Úgyis mondhatnám,hogy:

FEJEZD BE A JÓ NÉP OLTOGATÁSÁT a feleslegesen okoskodó riogatásaiddal!

Szépen idejössz...bepötyögöd az E-számot...nevén nevezed,hogy mi az...és szépen bemutatod,hogy miért káros.Na az ok.De ez amit itt ámokfutsz,az nagyon nem ok!


(Hát rengeteg van belőlük tény.Most csak csemegéztem.:D)


Ez nem jelenti azt,hogy én ne a 100%-osat támogatnám,de tudod...ott is van ám rengeteg E-szám,csak azokat jobban mutat betűvel kiírni.Hogy miről beszélek?Kellemes nyomozást!;)

119. Bella 13 (válaszként erre: 117. - E8e3b19bd0)
2012. jún. 24. 21:54

Isten ments, hogy kötözködjek, de elmondanád nekem, hogy miért kell ez a felesleges cukor mennyiség a gyereknek?

És hogy miben jobb a tea a víznél?

Tényleg érdekel mások véleménye, ezért kérdezem.

118. Bella 13 (válaszként erre: 116. - E8e3b19bd0)
2012. jún. 24. 21:52

A Hipp granulátumos teák cukrozottak.

Egyszer kaptam termékmintában csipkebogyósat, és gyógyteásat, mindkettőben volt cukor.

117. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 103. - Haaeen)
2012. jún. 24. 21:51

"ebbe szamomra"


Jól írtad:SZÁMODRA


"cukorra szoktatas"


Az,hogy valaki ízlésesen,nem agyonédesítve, ízesítve adja a teát,az nem cukorra szoktatás.Már megint túlzol.Vehemensen.


"es a 2 honapos kortol valo hurkaval etetes."


Ez mi???Mondd:tudsz úgy érvelni,hogy nem bélyegzed meg a másikat azzal,amit nem mondott?Vegyél vissza legyél szíves!

116. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 89. - Haaeen)
2012. jún. 24. 21:46

"aki a viz helyett cukrozott"


Melyik...cukrozott?Linkelnéd a forrásaid?

Én hozok kettőt példának,amik nem,jó?

[link]

[link] (itt az egeret a "termékeink" szóra kell rávinni)


"mu teakat/gyumileveket"


Érdeklődnék,hogy vaj' mit jelent az,hogy "mű"?Már mitől lenne mű?Műanyagból van?Az hogy lehet?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook