Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai ballagásnál közösen vettünk virágot meg ajándékot, illik e külön is adni virágot a gyereknek? fórum

Óvodai ballagásnál közösen vettünk virágot meg ajándékot, illik e külön is adni virágot a gyereknek? (tudásbázis kérdés)


16. aeddc722e0 (válaszként erre: 14. - Pepitaofélia)
2012. jún. 15. 08:15

pepitaofélia,


erre mondom én azt, hogy - ez így szép, ahogy csináltad.


az óvónők is csórók -kivéve, ha a férjük gazdag - és megértőek.


Én is kaptam gyönyörűen becsomagolt gyermek rajzot, amin látszott, hogy szívből, nagy gonddal készítették. Nagyon örültem neki. De a köszönő szónak is - csak úgy magában.


Szia!

2012. jún. 13. 19:23
bocs: fejlődésére
2012. jún. 13. 19:22
Mi ugyan csak bölcsiből ballagtunk, de hozzászólnék...Az én kisfiam majdnem 2 évig járt a bölcsibe, mivel anya muszáj volt visszamenni dolgozni (nem így akartam, de szükség törvényt bont). A csoportjában 2 gondozónő volt, de a másik csoportba is, akik szintén kedvesek, aranyosak voltak,és elég sűrűn össze kellett vonni a csoportokat.Tehát tulajdonképp 4 embernek mondhattam köszönetet, amiért a kisfiamra vigyázott, és figyelemmel volt a fejlősére. Ők is csórék, én is az vagyok. Hogy oldjam meg a helyzetet? Én azt találtam ki, hogy aki kinevezett gondozója volt, annak vettem ajándékot (viszonylag ismeretlen mondókás könyv, amit azóta is használ), és cserepes virágot. A többiek 1 szál virágot kaptak, amit én csomagoltam be, és a kisfiam segítségével készítettünk valami személyes ajándékot (kartonból ragasztott figura, ami köszönőlapot és verset tartalmazott). Tudták, hogy jó szívvel adtuk,és emlék. Sajnos, összefogásról a szülők között nem beszélhetek,mivel akkor 48 gyerkőc járt a bölcsibe, és amikor szereztek festéket,eszközt, és nekünk szülőknek, csak a festét magát kellett volna adni, össz. 5 gyermek szülei voltak jelen.
2012. jún. 13. 19:15
több. bocs
12. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 10. - Aeddc722e0)
2012. jún. 13. 19:15
szia. az óvónőkön legalább annyi a felelősség, mint a tanárokon.hisz ők alapozzák meg az iskkolás éveket.sőt, sokkal töb múlik rajtuk, mert nem mindegy mit visz tovább. úgyhogy megérdemelnek bármely ajándékot:)
2012. jún. 13. 18:55
Még annyit, hogy az ilyen szülőtől én még a virágot sem fogadom el. (Melindának)
2012. jún. 13. 18:52

Jaj, Melinda,


én már nem megyek bele ilyen vitákba. Aki rosszindulatot, vagy rossz szándékot lát a szavaim mögött - az az ő dolga.


Miattam nyugodtan haragudhat, felháborodhat. Engem ez már nem érdekel.


A szülők között is mindig van 1 vagy 2 olyan, aki jobban érzi magát, ha hibát kereshet. És aki keres, az talál is.


Én imádom a csoportom gyerkőceit, jóban vagyok a szülőkkel - és nem izgat az az egy, aki folyton utálatoskodik.


Tudod, aki igy válaszol, hogy az óvónőt azért fizetik... na, azzal én már gyakorlatilag nem is foglalkozom.


Régi-régi történetem: a kis egy éves lánykám nagyon megbetegedett, orvoshoz vittem, aki már jóval munka idején túl volt. amikor megvizsgálta, jöttünk volna kifelé, de még megkérdeztem, hogy mennyivel tartozom. A válasza ez volt: mennyit ér meg Önnek a gyermeke élete?? -- nos, azóta én nem kérdezek ilyet, mert tudom, hogy nem lehet megfizetni azt, amikor a gyermekünket gyógyítják, gondozzák, szeretik.


Kedves Melinda -- ennyit csupán - és tovább nem foglalkozom az általad írt rosszmájú bejegyzéssel. Ez már legyen a te lelked gondja.

9. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 7. - Aeddc722e0)
2012. jún. 13. 13:21
szia, nekünk nagyon jó óvónénink volt, mindkét gyerekél. de úgy éreztem ballagáskor nem rohanok a többi szülő után sorban hogy vigyek neki virágot, kávét. megvártam hogy eljöjjön a végső búcsú ideje, amikor elvisszük az ovis zsákot, és akkor mentem oda adni nekik.akkor látszott hogy sokkal jobban meghatódtak, mint a ballagáson.
2012. jún. 12. 18:56

Nálunk volt közös ajándék és virág,de vittünk külön is.A mi óvónőink és a dajkanéni is megérdemli.

Az óvónő valóban sokat tesz a gyerekért,de felháborít az olyan hozzáállás,amikor lenézi a szülőt,hogy ő több időt van a gyerekkel,jobban ismeri,több dolgot tanít neki...

Számoljunk már,kedves óvónéni!Nálunk az óvónő csoportban töltött ideje napi 6 óra,az ideális esetben heti 30,amit nemcsak az én gyerekemmel tölt...

Én időseket gondozok,de soha nem vetném a család szemére,hogy többet törődök a mamával,mint ők.Engem azért fizetnek,hogy gondoskodjam a családtagjukról,amíg ők dolgoznak,az óvónőt pedig azért,hogy ezt tegye a gyerekemmel,amíg én dolgozom.Így épül fel a rendszer.A nélkül,hogy nekünk köszönetet mondanának.

Visszatérve az eredeti témára,szerintem évzáróra is illik vinni,ballagásra főképp.

2012. jún. 11. 22:16

Feleslegesnek nem mondanám, mint ahogy itt páran írtátok.


Igaz, én óvónéni vagyok. De elmondhatom, hogy nagyon-nagyon jól esik, mikor személy szerint odajönnek egy szál virággal, vagy egy csokival, és megölelnek, megköszönik a munkámat.


A személyes köszönet mindig más. Nem mondom, hogy több - hanem más.


A közös köszönet a csoport-csapat összetartást jelzi, az is megható.


szóval, anélkül, hogy haza beszélnék :-) nyugodtan vigyél külön az óvónéniknek, ha úgy érzed, megérdemli a köszönetet.


Ne sajnáljátok a köszönetet, a szál virágot attól, aki többet van a gyermekeitekkel, mint ti - anyák.


Ez nem bolt, nem gyár, nem iroda. Itt a lelkünket, szívünket adjuk, és soha nem tudjátok úgysem megköszönni.

2012. jún. 11. 19:09
szia. én akkor vittem, mikor tényleg az utolsó napot töltöttük ott. nem közvetlen ballagáskor. hanem az utolsó ott töltött ovis napon. de persze, vihetsz külön is, ha úgy érzed, érdemes:)
2012. jún. 11. 19:07
persze. én is vittem, mikor ovis volt, külön is.
2012. jún. 11. 19:05
Felesleges, de mindig van, aki külön is visz.
2012. jún. 11. 19:04
Nálunk nem.
2012. jún. 11. 19:04
Szia! Szerintem felesleges. Mi nem adtunk külön. Nagyon szép ajándékcsomagot és nagy virágcsokrot kaptak az óvónénik és a dadusok is.
2012. jún. 11. 19:02
Óvodai ballagásnál közösen vettünk virágot meg ajándékot, illik e külön is adni virágot a gyereknek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook