Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 hónapos babám nem akar szopni és a tápszert is alig akarja enni , teát azt meg issza, mi lehet a baj? fórum

3 hónapos babám nem akar szopni és a tápszert is alig akarja enni , teát azt meg issza, mi lehet a baj? (tudásbázis kérdés)


29. Milup2
2012. jún. 13. 17:22

Minden bébi más...

A szülő látja a legjobban, mikor mi a legjobb a kicsinek. Ha meg bizonyalan, legjobb a gyerekorvoshoz fordulni, vagy a védőnőhöz..Mondjuk tapasztalatból mondom: azok sincsenek egy véleményen sokmindenben...

28. Milup2 (válaszként erre: 27. - Zebra25)
2012. jún. 13. 17:21

Végülis gyereke válogatja..

Van egy ismerősöm, akinek tényleg cumisüveg után már nem akart szopizni a picúr..

Az én fiam szopott mellette ezerrel továbbra is..Tán függ attól milyen a cumisüveg cumija..Nekem a legolcsóbb volt, gyógyszertári...

27. Zebra25 (válaszként erre: 19. - Johanna2)
2012. jún. 13. 15:09

ha cumisüvegből adod neki akkor nem is fog szopizni, hozzászokik, hogy ömlik a tejcsi a szájába

nem kell neki külön folyadék, legalább is ha anyatejes akkor nem

de ha mégis valami oknál fogva adni akarsz neki akkor tényleg csak vizet

26. johanna2 (válaszként erre: 25. - Milup2)
2012. jún. 13. 14:07
koszonom
25. Milup2 (válaszként erre: 24. - Johanna2)
2012. jún. 13. 13:48
Örülök, hogy jól vagytok!!!:D
24. johanna2 (válaszként erre: 23. - Milup2)
2012. jún. 13. 07:10
sajnalom hogy nem lehet tobb gyereked:( nekem csilla a 2-dik a fiam 2,5 evig szopot nala nem volt semmi problema csilla is szepen kezte aztan belazasodtam majdnem 40 fok lazam volt akkor kellet agyak tejport azota nem akar szopni csak ejszaka nappal lefejem de nem mindig van eleg tejem azert kell adjak tejport is.A MUGY A TEGNAP VOLTUNK A DOKINAL azt mondta jol van mar sokkal tobb volt mint a mult heten ugyhogy megnyugottam puszi mindenkinek.
23. Milup2 (válaszként erre: 20. - Newlife101)
2012. jún. 12. 19:22

Nekem anno sokat esett a fiam súlya(szülés utáni napokban a kórházban), hiába szoptattam, alig szívott valamennyit...Majdnem kiszáradt a kórházban, pedig hányszor szóltam a nővéreknek, hogy vmi nincs rendben a kicsivel(első, s egyetlen gyerekem), adjanak tápszert..Nem adtak...Utána bezzeg futkostak, meg megvetően beszéltek hozzám..:PPP

Na, aztán a fiam infúzióra került, meg hogy besárgult, kékfény alá is...


Mikor végre 1 hét után hazakerültünk, akkor eljött a gyerekorvosnő, s azt mondta, adjak neki eleinte kis kanállal csipkebogyóhús teát, hogy elég folyadékhoz jusson mindenképpen, és + még ez az immunrendszerének is jól jön...

És ez mellett a fiam nagyon szépen szopizott is (2 éves koráig!!Ma már 3 éves nagylegény...)..Végülis napról napra több lett a tejem, belerázódtunk a dolgokba;D Fejtem is a tejem..Mikor el kellett otthonról mennem az ügyeket intézni, akkor cumisüvegből tudták a nagymamák etetni anyatejjel...


Aztán már cumisüvegből adtam neki később a teát is.

A csipkebogyóhús tea mellett még édesköményteát is adtam neki alkalmanként..

Mondjuk a fiam nem sokat ivott belőle, mert imádott szopizni;DD


A kórházból 1 hét után 3070g-al távoztunk.

1 hónapos korára 4230g-ra tornázta fel magát. 2 hónaposan 6010g volt. És így tovább..Szépen hízott...;D


Nálam nem volt gond, hogy teát is adtam..

Én a következőnél is így csinálnám, csakhát időközben ki kellett műtéttel venni a méhemet..De ez már egy másik történet..:(

22. Gazania (válaszként erre: 5. - Johanna2)
2012. jún. 12. 12:12
Nem vagy parfümmel vagy más illatos dologgal befújva, a csecsemőknek nagyon jó a szaglása....
21. Kistanítónéni (válaszként erre: 19. - Johanna2)
2012. jún. 12. 12:01
A tápszert miért adod neki? Kevés a tej? A babákat az is összezavarja, hogy egyszer szopizik, egyszer meg cumisüvegből kapja a tápszert, teát. Szerintem próbáld csak szoptatni, hátha visszaszokik, és a tejed is több lesz tőle. Ha nem elég akkor jöhet a tápszer, de lehet, hogy onnantól az anyatejet is csak cumisüvegből fogadja el, akkor meg fejheted le. Ez nagyon macerás. A teát meg felejtsd el, nagyon melegben kevés víz, de ha csak szopizik arra sincs szükség.
20. newlife101 (válaszként erre: 16. - Milup2)
2012. jún. 12. 11:26

Immunerősítő???

Hát az anyatej akkor mi? Kisfröccs?

Bocsi, de hihetetlen milyen baromságot mondanak.

Kiszáradás. Többször kell szoptatni, az eleje vizes, vége zsírosabb, pár korty és oltja a szomjat.

2012. jún. 12. 10:49
azt csinalom lefejem a tejet ugy megissza ,ateat most lehet hogy hanyagolni fogom vagy csak ritkan adok hatha tobet eszik akkor ppuszi mindenkinek aki segitet jol eset
2012. jún. 12. 09:30
Én is a vizet javaslom. Négy kisgyerekem van, egyik sem kapott teát, csak később, már pohárból, reggeli, tízórai, vagy uzsi mellé. Pont ezért, mert ettől tartottam, hogy rászoknak. Még nincsenek a kicsik három évesek. Napközben már önállóan is a vizet isszák, étkezés mellé kapnak csak mást. (21, 13, 8 hónapig szopiztak, az első egyáltalán nem, a többi 27 hónapig kapta a tápszert, illetve babatejet, mikor már az anyatej kevés volt.) Nekem bejött, merem ajánlani. A JANA vizet pl. nem kell forralni sem, adhatod a babának. Pár nap alatt megszokja, hogy cumisüvegből a víz jön. Az anyatej egyébként mindennél jobb táplálék, de szomjoltásra a víz a legjobb. Sok sikert és jó egészséget nektek! (Ha egyáltelán nem eszik a pici, azért a gyerekorvos nézze meg feltétlenül! Bár ezen már gondolom túlestetek.)
17. Milup2
2012. jún. 12. 08:40

Esetleg ha lefejed a tejed, s úgy adod neki?


Mindenesetre én gyerekorvosnak szólnék, ha továbbra sem fogadja el sem a tápszert, sem az anyatejet...Hátha tudnak más tápszert ajánlani...


Lehet, hogy fáj a hasa, s ezért nem kér?

Esetleg édesköményteát is adjál neki, az jó a hasának...

16. Milup2 (válaszként erre: 4. - Johanna2)
2012. jún. 12. 08:36

Nekem is anno a gyerekorvos ajánlotta a teát, s a fiam 1 hetes korától adtam: csipkebogyóhús teát. Immunerősítő, kiszáradás ellen...

Először kanállal, majd cumisüvegből.

2012. jún. 11. 22:56

Elmondták a többiek is, nem kell tea.

Mióta issza a teát?

Ha meleg van, többször meg kell szoptatni, lehet csak pár kortyot akar majd melegben, de az is elég, utána ha éhes, majd eszik többet.

Víz sem kell! még..

2012. jún. 11. 22:17
koszonom mindenkinek a javaslatokat megprobalok mindent ami tolem telik
2012. jún. 11. 22:03
Elég szomorú hogy még mindig sok orvos vagy védönö ezt ajánlja amikor mennyi anyuka meg járta már igy vele hogy amiatt nem evett a babája rendesen...:(
2012. jún. 11. 17:20
Nem értem, hogy miért javasolta a védőnő, hogy teát adj a babának. Az anyatej bőven elég, mellette nem kell semmilyen más folyadék, max. egy kis víz, ha nagyon meleg van. Szerintem ne adj neki teát, csak vizet, ha nagyon muszáj, de inkább cicit. A fiamnál is elrontottuk, úgy rászokott a teára, hogy éjszaka 3-4 cumisüveggel megivott! A mai napig (nemsokára 4 éves lesz) nem iszik vizet, csak teát literszámra. Úgyhogy szerintem is hanyagold a teát, akkor biztos újra fog szopizni!
11. 34c48a3825 (válaszként erre: 9. - Johanna2)
2012. jún. 11. 12:15

Most nincs nagy kánikula, hanyagold pár napig a teát, hátha beválik.

A nagy kánikulában persze szüksége van plusz folyadékra.


Lehet, hogy éjjel is azért fogadja el az ételt, mert nincs tele a hasa teával.

2012. jún. 11. 10:40
Ha sok teát adsz neki két etetés között akkor lehet tele van a kis gyomra és azért nem fogadja el a tápszert sem, mert nem éhes. A szoptatásnál meg van olyan gyerek aki lusta vagy nem szeret szopni.minden gyerek más. Ez igaz a kilokra is. az egy dolog mi van irva a nagykönyvben. Amig egy gyerek nem fogy addig nincs gond. Fejd le a tejet és probáld meg cumibol abbol könyebben jön. Hátha abbol jobban megissza. A legtöbb gyerekorvos egyébként azt vallja ha anyatejes egy baba akkor nincs szüksége plusz itatásra. mivel a tej eleje vizes és ezt a legtöbb anyuka be is tartja és nincs is semmi gond a babával.
9. johanna2 (válaszként erre: 8. - 34c48a3825)
2012. jún. 11. 10:35
kb 2 honapos kora ota nem akar szopni az az erdekes hogy ejszaka szopik vagyis szopot most ejszaka nagyon nehezen akart szopni edaig legalabb ejszaka szopott
8. 34c48a3825 (válaszként erre: 7. - Johanna2)
2012. jún. 11. 09:40

Az a jobbik eset. Valószínűleg lusta a szentem. A cumiból könnyebben jön az étel, mint mellből. Ne erőltesd a szoptatást, a lényeg, hogy egyen.


Egy gyerek sem gép, hogy határidőre x kiló legyen. Ha egyébként az orvos szerint is egészséges, akkor nincs baj. Mióta tart ez az időszak?

Neked is vannak biztosan olyan időszakaid, hogy nem kívánod az ételt.

2012. jún. 11. 09:31
nem cukros nem teszek bele cukrot
6. 34c48a3825 (válaszként erre: 1. - Johanna2)
2012. jún. 11. 09:29
Cukros az a tea? Mert akkor ne csodálkozz.
2012. jún. 11. 09:29
van mikor akarom adni a cicit meg oklondozik tole
2012. jún. 11. 09:27
ez a baj hogy nem is nagyon hizik 5 kg kene legyen es csak 4.660 ,teat azert adok mert a doki mondta hogy kell az is neki nem csak tej foleg ha meleg van
3. Kistanítónéni (válaszként erre: 1. - Johanna2)
2012. jún. 11. 09:10

Miért adsz neki teát? Ilyen korban még elég az anyatej, tápszer.

Ha szépen hízik, akkor ne aggódj, hogy keveset eszik, de a legjobb, ha megmutatod a gyerekorvosnak, ő tudja, hogy mikor van baj.

2012. jún. 11. 09:07
Sztem menj el gyerekorvoshoz vele, mutasd meg neki..
2012. jún. 11. 09:04
3 honapos babam nem akar szopni es a tapszert is alig akarja enni , teat azt meg issza nagyon nem tudom mi lesz? nagyon felek hogy baj van

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook