Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól aludhat rendes ágyon? fórum

Mikortól aludhat rendes ágyon? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
69. lithops (válaszként erre: 46. - Zsuzsika83)
2012. jún. 14. 22:50
Nálunk is pont így működik az alvás :)
68. orsibigyu (válaszként erre: 62. - 051809cc90)
2012. jún. 11. 16:39
Nalunk ez ugy tortenik, hogy beteszem mindennap 9kor, percre pontosan. Altalaban a szokas hatalma miatt azonnal elalszik, max 10 perc az egesz. Nagy ritkan nem jon ez ossze neki, es olyan fel ora utan elkezd anyazni. Akkor odaadok neki egy kepeskonyvet, most nyaron meg beszurodik a feny a sotititon, szoval jol latja. Azt elkezdi nezegetni es elalszik.
2012. jún. 11. 15:56
A születése pillanatától aludhat rendes ágyon, semmi nem tiltja, más kérdés, hogy mikortól biztonságos, az pedig egyénenként változik.
2012. jún. 11. 14:59

ÚÚ, de irigylem, akinek jól alszik a gyereke....!

:D

2012. jún. 11. 13:00

Én kislányom 2,5 éves, rácsos ágya van, de nincs az első rács rajta, egy ideig volt alacsonyan egy léc, hogy ne pottyanjon le, de leszedette:) A rács akkor került le mikor kezdett kimászni, kipotyog nem mondom, elég sokszor, de hallani se akar arról, hogy másik ágya legyen, imádja. Hamarosan kinövi, remélem akar majd nagyobbat, mert szeptemberben a tesó viszont beköltözne az övébe:))) De arra erőltetni nem akarom, hogy adja a kicsinek, ha nem adja magától kap a kicsi egy bölcsőt.

Együtt alvásról csak annyit, hogy mivel sose tiltottam, ezért nem is ragaszkodik hozzá, jön ha akar, vagy ha együtt alszunk el, de 99%ban fürdés után megy az ágyába és alszik magától, nincs ezen macera. persze nála is van hogy nyügibb, vagy valami felkavarja, akkor segítség kell az alváshoz. Nálunk is emeleten van a háló, sose mászkál, bár lépcsővédő sincs, de én nagyon fülelek:D

2012. jún. 11. 11:47
A kislányom 1 éves kora után kapott ágyat...de mellettünk aludt sokáig.Nem szerette...nagyon nem.Ilyen biztonságit, egy támla van végig és csak egy kis részen lehet felmenni az ágyra..na ő egész éjjel mászkált az ágyban....és mindig megtalálta az a kis részt, és nem egyszer találtam fejjel lefele lógva csicsikálva abban az ágyban.:-)Ő mindig "ment" éjjel, ezért is nem kellett neki a kiságy sem.
63. 051809cc90 (válaszként erre: 59. - Szerénke83)
2012. jún. 11. 11:43
Kisfiamnak csak a saját ágya jött be.Többször voltunk már vele kórházban műtötték, ott is rácsos ágy volt,még a rácsvédőjét is elvittük...de nem volt jó..neki külön szobája is van itthon, és az az ő kis kuckója.:-)))És a kicsi ágyikója.
62. 051809cc90 (válaszként erre: 60. - Orsibigyu)
2012. jún. 11. 11:42
Néha én is adok neki kis játékot, de csak fogja...félhomály van...látja.Kisvonatot ilyesmit.Nem áll neki órákat játszani.
61. 051809cc90 (válaszként erre: 56. - Lytta)
2012. jún. 11. 11:40
Az én kisfiam nagy már...simán ki tudna jönni ha akarna...de nem.Meg sem próbálja.Soha nem teszem bele, csak akkor ha alvás van.Beteszem, énekelget magának kicsit és már csicsizik is.Még a rácsvédője is ott van...ugyanugy mint amikor megszületett...már 4 és fél éve.Ez ad neki biztonságot, és nagyon ragaszkodik hozzá.Biztos menne ha elvenném, de nem fogom.Majd ha kilóg a lába...:-)))No nem ám.De még bőven elfér benne.Nyugodtan alszik, nem "megy" éjjel a kiságyban.És reggel szól :Anya!!Gyere!És megyek kiveszem, karomban áthozom..és indul a nap..nap mint nap...:-)))
60. orsibigyu (válaszként erre: 42. - C69ff6d3e9)
2012. jún. 11. 09:13
Az en fiam lehet ehes, almos, ha jateklehetoseg van akkor ezek a dolgok hatterbe szorulnak es csak latom, hogy nyugos, kezelhetetlen azt sem tudja mi baja. Szoval a kezunkbe kell vegyuk aziranyitast, ha azt akarjuk, hogyzokkenomentes napjaink legyenek. 9kor agybatesszuk kap egy kepeskonyvet ha nem tunik almosnak, de altalaban 10 percen belul alszik, mert tudja nincs mas valasztasa. Ha tehetne, az udvarig, a bicikliig meg sem allna. De nem teheti. En ezert nem sietek lecserelni a kisagyat.
2012. jún. 11. 08:31

Mindenkinek más jön be, nincs 2 egyforma gyerek, de még a testvérek is különbözőek lehetnek.

Az én fiam még rácsosban alszik és eszem ágában sincs kivenni, pedig 2 éves múlt. Szereti, ő kéretőzik bele, ha aludni akar. Viszont, amikor kivettük a rácsokat, nem akart megmaradni benne, állandóan kiszökött.

Csak egy példa: múlt hétvégén Sopronban voltuk és kapott a szállodai szobába rácsos kiságyat. Azt a boldogságot!Úgy örült neki, hogy igen, ő is kapott egy saját ágyat és este rögtön mászott is bele. Ez ad neki biztonságérzetet, olyan volt, mint otthon. Minden rendben volt!

Én nem erőltetem a nagyágyat.

Más kérdés lenne, ha jönne a kistestvér, mert akkor át kellene szoktatni a nagyágyba, de úgy, hogy ne érezze, hogy a tesó elveszi az ágyát.

Szóval egy családi helyzet miatt is történhet korábban az ágyváltás.

58. Reno77 (válaszként erre: 49. - C69ff6d3e9)
2012. jún. 11. 07:58

Egy még nem 2 évest?

Hát én meg szeretem és ha Ő szereti a kiságyat és ott érzi magát biztonságban, akkor abban altatom.

Minek eröltetni?

Ő még egy baba, nem kell sietettni a felnőtté válásban.

A kiságy 140 cm-is, simán elfér benne addig, amíg szobatiszta nem lesz éjszakára.

Minek venném ki onnan és minek alkalmaznék felesleges szigort addig?

Ez egy hülyeség.

57. Lytta (válaszként erre: 49. - C69ff6d3e9)
2012. jún. 11. 07:33
jajj... :S
56. Lytta
2012. jún. 11. 07:33

Minél később, annál jobb.

Ha megnézed a szakkönyveket, az összes ezt ajánlja és nekem is ez a tapasztalatom. A biztonságérzeten kívül megelőzhetőek az alvási nehézségek, cirkuszok, felkelések, szökések, stb.

55. gota
2012. jún. 11. 06:45
Ja, az kimaradt, hogy a nagy ágyon álszik, a saját kiságyát már rég kivittük a szobájából... Neki nem jött be.
54. gota (válaszként erre: 46. - Zsuzsika83)
2012. jún. 11. 06:44

Nálunk ugyanez volt, azzal a különbséggel, hogy én már alapból (még a születése előtt) betettem egy nagy ágyat magamnak a szobájába, hogy az első 1-2 hónapban ott aludjak vele. Mostmár szépen egy egyedül alszik, és ha felébred éjjel (pl. tegnap a nagy viharban), akkor szól, h menjek.

Amíg kicsi volt, addig is max. 1x kelt fel éjjel.

53. 83ff5144bd (válaszként erre: 52. - C69ff6d3e9)
2012. jún. 10. 23:43

játszani sem hagynám, persze, de a büntit túlzásnak érzem.. :)

nálunk úgy megy a dolog, h ha pörög,akkor odabújok mellé, villan, minden lekapcsol és megvárom míg elalszik..(ez ilyenkor általában negyed óra) na utána már nyugodtan magára lehet hagyni és büntetni sem kell.. :)

52. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 51. - 83ff5144bd)
2012. jún. 10. 23:40
miért? te hagynád játszani? csak úgy? vagy kényelmi szempontból betennéd a rácsok közé? na az sem rossz:S
51. 83ff5144bd (válaszként erre: 49. - C69ff6d3e9)
2012. jún. 10. 23:38
az szép...........
50. 83ff5144bd (válaszként erre: 14. - 6b006fc769)
2012. jún. 10. 23:36
hasonló helyzetben vagyunk.. csak nálunk úgy van, h a mamáéknál van 1 ketté szedett nagy ágy..arra mindig kéretőzik, ágy-ágy.. gondoltuk akkor hazavisszük kiságy helyett.. de otthon még tök nyugodtan el van a kiságyba.. oda is szintén kéretőzik, bekéri magát, puszi,cumi+plüssök, és pár perc múlva alszik is :D
49. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 47. - Reno77)
2012. jún. 10. 23:27
de olyan nincs:) te vagy a szülő nem? hát ki a főnök? én úgy zavarnám aludni hogy csak úgy porzik utána az út:) velem egyszer tenné meg hogy felkapcsolja a villanyt éjjel, és játszzik. kapna olyan büntit, hogy a lába nem érné a földet
48. Jk (válaszként erre: 39. - 051809cc90)
2012. jún. 10. 23:17

Mi van akkor ha egyszerűen elpakolod a kiságyat. Hiszti biztosan lesz, de elfelejti egy idő után.


Nem könnyű az az egy-két nap míg megszokik egy másik ágyat, de végig kell csinálni türelemmel.


És csábitóvá kell tenni a nagyágyat. Kuckossá alakítani, azt minden gyerek szereti. Baldachin vagy sátor, kedvenc mesehős matricák rá és máris tetszeni fog.


Ha meg így se akkor legfeljebb a szülő ágyban alszik egy darabig. Az egyetemen már tuti nem akar velünk aludni.:))

47. Reno77 (válaszként erre: 45. - C69ff6d3e9)
2012. jún. 10. 22:48

:))))

Rácsukom az ajtót??? Kinyitná.

Kijönne vagy felkapcsolná a villanyt és játszana.

Éjjel pedig ne mászkáljon az emeleten.

2012. jún. 10. 22:40
Elolvasva pár hsz-t én leszek azt hiszem az ellentábor. Kislányom születésétől fogva iszonyat rossz alvó. Az első 6 hónapban nappal nem aludt semmit éjjel pedig fél-1 óránként ébredt, sokszor órákig fent volt. Bármit csinálhattam vele. Volt gyönyörű külön szobája, gyönyörű kisággyal, amitől a hideg kirázta. Ha nagy nehezen el is tudtam altatni, ahogy betettem, egyből fent volt és sírt. 3 hónap után már kettőig nem láttam a fárdtságtól. Akkor gondoltunk egyet már kínunkba és letettünk az ágyunk mellé egy fotel ágyat és oda tettük aludni. Mellé feküdtem, mikor elaludt, mentem fel a férjem mellé. Amikor ébredt, feküdtem mellé, míg vissza nem aludt. Ez a mai napig így van, most 2 éves. Másképp nem birtam volna és nem bírnám most sem a nemalvást. Szóval nálunk 3 hós kora óta alszik nagyágyon. És érdekes, de soha nem jön ki az ágyból, ma. szól, hogy jöjjek.
45. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 44. - Reno77)
2012. jún. 10. 22:36
és azt nem próbáltad, hogy rácsukod az ajtót, és te elmész aludni?ha látja hogy te alszol,és vaksötét van, akor előbb utóbb abbahagyja. csak nem rángatja a fejed egész éjjel
44. Reno77 (válaszként erre: 42. - C69ff6d3e9)
2012. jún. 10. 22:25

Én viszont totálisan értem. Bármennyire is fáradt a fiam, ha nem a kiságyában van, akkor pörög ezerrel. Rohangál, játszik...

Majd ha elég nagy lesz hozzá, hogy megértse, hogy most alvásidő van, akkor kap nagy ágyat.

43. Reno77 (válaszként erre: 40. - 051809cc90)
2012. jún. 10. 22:22

Ha abban érzi jól magát, had aludjon abban.

Több barátunk gyereke is kiságyas volt 4-5 éves koráig.

42. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 41. - Orsibigyu)
2012. jún. 10. 22:21
hát nem tudom.nekem jól bevált a nagy ágy.kijártak pisilni, meg inni. miért szöknének alvásból? hát nem álmosak? ezt nem értem, pedig két gyerek van
41. orsibigyu (válaszként erre: 33. - C69ff6d3e9)
2012. jún. 10. 22:14
Ez az ugyis meghallom, es ha pisilni kell kiveszem. Kisagy nem akadalya a pisilesnek, de az alvastol szokesnek igen. Szoval en maradok kisagyparti, mig ki nem novi abban marad.
40. 051809cc90 (válaszként erre: 39. - 051809cc90)
2012. jún. 10. 22:02
És tudom hogy már rég nem abba kellene aludnia..:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook