Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát szeretnénk a párommal. Írnátok nekem, kb mi az ami feltétlenül szükséges, ha megszületik a baba? fórum

Babát szeretnénk a párommal. Írnátok nekem, kb mi az ami feltétlenül szükséges, ha megszületik a baba? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
104. a14deb9047 (válaszként erre: 5. - Snowgirl)
2012. júl. 13. 18:55
30-40 db textilpelenkával ki lehet húzni a szobatisztaságig.
103. Bcicus (válaszként erre: 102. - Életkezdés)
2012. jún. 12. 12:57
Ez a természetes nem. A gyerekem miatt bármit megteszek.
102. Életkezdés (válaszként erre: 99. - Bcicus)
2012. jún. 12. 04:02

Ahogyan te mozogsz hordozás közben a baba hozzád simulva van benne ugyebár a tested közvetlen közelében és folyamatosan éri az inger őt is...ez sem profi megközelités és szóhasználat de ez a lényege szerintem.A kenguruban a közvetlen testkontaktus sincs meg ennyire.Attól függetlenül a bb még jobb választás is a kenguruk közül mint ezek a régi pármadzagos izék azok borzalmasak és rettentő károsak.Ha valaki hordoz az önmagában szuper dolog és ha nincs benne órákig nem hiszem hogy elrontana egy átlagos egészséges babát,szóval hordozásra fel:))))

B cicus,szuper vagy hogy vettél a babád miatt akkor is ha nem áll közel hozzád!!!!!!!

101. Életkezdés (válaszként erre: 100. - Bázis22)
2012. jún. 12. 03:57

Köszönöm,a csomót rendesebben is meg lehet kötni vagy derékon visszakötni azért is írtam hogy nem profi kötések...a baba már két éves elmúlt,lassan kettőfél:)))Ezek a vastagabb kendők közül valók, gyönyörű szép kötések vannak ha megnézed a neten,csodaszépek,és egy puha nem vastag betört kendő maga az álom,és ujszülött is szuperül tud benne aludni és csudajól tartja a csípőjének valamint az izmainak pedig fantasztikusan jót tesz.

De nagyobbacska babánál meg ott vannak a csatos mei tai ok és a kötős mei tai,onbu stb hatalmas a kínálat külföldi és magyar dolgokból is.A kenguru legyen az B nem győz meg,van összehasonlitási alapom,a fiaim idejében nem ismertem még,a nagy 11éves,vele alkalomadtán kenguruztam,a középsővel játszóteres alkalmakkor mert úgy tudtam szaladgálni a 3éves után de nekem is kényelmetlen volt,így utólag,több tudással pedig a babábak is sokkal sokkal jobb.Senkit nem akarok meggyőzni ....de a BB árából már szuper csatos mtket lehet venni és sokkal szebbek divatosabb szin és mintaviláguak egyedieket is lehet kérni:)

100. bázis22 (válaszként erre: 98. - Életkezdés)
2012. jún. 11. 22:14

Cuki a babád, a kendőd nem az a durva vastag, de azért nekem ezek a csomók nem tetszenek.

Attól használjátok egészségben!! :))

99. Bcicus (válaszként erre: 96. - Bázis22)
2012. jún. 11. 20:59

A BB. Ezek nem rémhírek.

Teljesen mereven tartja a hátát és a gerince nem bírja el a súlyát.

A kendőt én sem szeretem, nekem nagyon elvont. Nekem meitai van én csak azért használtam mert a dévény tornászunk mondta, hogy jót tenne az izomtónusának, de a kengurukat ős i tiltotta. ÍGy néha vittem benne, de nem sokszor.

98. Életkezdés (válaszként erre: 97. - Életkezdés)
2012. jún. 11. 20:44
Közben tettem fel képet az adatlapomra nem profi kötések,nem tanácsadótól tanultam sajnos....de így nő fel a lányom,rajtam:)nekem nem böszme:))
2012. jún. 11. 20:07

NEM hordozókendőben fulladt meg a baba hanem egy bizonyos fajta babazsákban!!!és az én lányom nagyon sok órán volt benne minden nap volt hogy itthon is egész nap szinte.....aki nem szeret kötözgetni vannak csatos hordozók....de mi az hogy böszme?

én büszke vagyok rá hogy hordozom a lányomat,böszme vagy sem.....

96. bázis22 (válaszként erre: 82. - Bcicus)
2012. jún. 11. 18:44

A B.B??

Nekem az Ortopéd Klinikán dolgozik a rokonom, és sosem mondta, hogy káros lenne. Megnézte, azt mondta, semmi gond anatómiailag vele. Igaz nem egész nap volt benne a babám, gondolom másé sincs benne órákig.Én nem is sűrűn használtam, csupán, ha gyorsan akartam elérni valahova.

Vannak ilyen rémhírterjesztők, nem kell ám mindent komolyan venni.

A hordozókendőkről is mennyit cikkeztek, hogy megfulladnak/megfulladhatnak benne a babák, igaz volt rá példa sajnos, de mert nem jól használták,nem eléggé szellőzött a textil, vagy túl szorosan kötötték magukra. Azért még nem kiáltjuk ki, ugye, hogy mindegyik kendő káros?

Hagyjuk meg mindenkinek a választás jogát.

Én sosem szerettem a kendőt, olyan böszme....igaz én meg azt nem próbáltam. :DD

95. bázis22 (válaszként erre: 92. - Renci1989)
2012. jún. 11. 18:34

Egyrészről amikor úgy érezném, nehéz számomra, másrészről amikor az orvosom tanácsolná.

A tisztítóban nem tudom milyen vegyszer van, arra rákérdeznék, nehogy káros legyen.

Boldog babavárást! :)

2012. jún. 11. 16:44
azonnal amint kétcsíkosat tesztelsz
93. Bcicus (válaszként erre: 92. - Renci1989)
2012. jún. 11. 15:57
Amint terhes lettél. Ekkora súlyok emelése vetélést okozhat.
2012. jún. 11. 15:54

Sziasztok.Sok hasznos dolgot le tudtam szűrni a válaszokból.


Ha 12 órában dolgozom nehezet kell emelnem 15-18kg és néha ilyen tisztító sprayt is használnom kell.Ti mikor mennétek el táppénzre?

91. Bcicus (válaszként erre: 89. - Életkezdés)
2012. jún. 10. 23:53
Fiam szereti, de én nem, csak összeizzadunk. Mondjuk most már babkocsit sem használunk.
90. Életkezdés (válaszként erre: 88. - Bcicus)
2012. jún. 10. 21:48

Nem is kell egyformának lennünk,unalmas lenne az élet úgy,ép ez adja az egyik szépségét ez a sokszínűség és sokféleség:)

Lógó mellel nyilvánosan nem tüntetnék a szoptatásért de magamnak elbújva belefér:)

89. Életkezdés (válaszként erre: 87. - Bcicus)
2012. jún. 10. 21:46

jaj nem is azért mondtam csak a kengurura értettem,hogy szerintem is káros.


én imádok hordozni és nekünk tényleg kényelmes volt mert a párom messze dolgozott jogsim még nincs és van két tesója ,sokat mászkáltunk.

88. Bcicus (válaszként erre: 86. - Életkezdés)
2012. jún. 10. 21:45
Eleinte neki sem tetszett de hozzá szoktattam én még ott sem szoptattam volna, szerintem ez a 4 fal közé való. Kocsiban is szoptathattam volna, de nekem ez nem fér bele.
87. Bcicus (válaszként erre: 85. - Életkezdés)
2012. jún. 10. 21:44
Én a kendőre egy rossz szót nem szóltam, csak a kengurura. A kendővel nincs semmi baja. Fiam terpeszpelusozott őt nem zavarta. Én nem szeretek hordozni, de ajánlották így néha beleraktam a meitaiba mert az is jót tesz a csípőnek és az izmoknak is, de a kenguru nagyon nem.
86. Életkezdés (válaszként erre: 84. - Bcicus)
2012. jún. 10. 21:44
Nem itta meg üvegből hiába próbáltam volna,és mint mondtam egy félreeső padon nem az út mellett hanem a park szélén kutya nem járt soha nem látta senki a mellem,egyébként is ősanyatipus vagyok erősen bár a szőrös lábra még gyúrnom kell:))))
85. Életkezdés (válaszként erre: 82. - Bcicus)
2012. jún. 10. 21:42

ez már itt nagyon off de úgyis elment a téma:)

csípőproblémás gyerek voltam nagyon fejletlen volt az egyik csípőm,a fiúknál nem volt efféle gond a lánykámnál igen...nagyon jó a városbeli ortopédus messziről is járnak hozzá,ép aznap jött meg a kendőm mikor voltunk csípőszűrésen megvettem a terpeszpelust de nem igazán volt jó a méret a kisebb kicsi volt a nagyobb meg kitartotta hason és háton is hát yutuboltam egy jó előrekötést és hordoztam napi sok órát aztán babakocsizás helyett(+moshatópelre váltottunk közben az is nagyobb terpeszt ad)

teljesen rendbejött a csípője,és mikor mondtam hogy kendőzünk nagyon örült a doki pedig elég vidéken lakunk,és elitélt bármilyen kengurut,a BB t is....

84. Bcicus (válaszként erre: 83. - Életkezdés)
2012. jún. 10. 21:41
Én soha nem szoptattam volna nyilvános helyen. Olyan vittem lefejt tejet. Mikor Balcsira mentünk akkor is egész előző nap fejtem, hogy legyen mit adnom neki.
83. Életkezdés (válaszként erre: 80. - Bcicus)
2012. jún. 10. 21:38
Ott nem de kerestem helyet ahol lehetett,nem volt kire hagynom,nem feltétlenül választhattam olyan időt amikor nem éhezik meg ép alszik stb mert a tesókért kötött időben kellett menni védőnőhöz pl pont délben,ügyintézni csak délelőtt....soha nem látta senki ha szoptatok de néha kellett ügyesnek lenni...a nagyfiam pl teázott üvegből,a legkisebb soha nem fogadta el bármilyen formájú cumival próbáltam fúldoklott tőle ő soha nem cumisüvegezett,most már este és reggel üvegből kakózik vagy tejcsizik de csőrrel nem cumival.....nekünk nem volt lehetőség kettesben lenni mikor picik voltak a gyerekek,így aztán nem kellett ezen gondolkodnunk.
82. Bcicus (válaszként erre: 81. - 9b10f3d7ff)
2012. jún. 10. 21:37
Én ki sem próbáltam miután megtudtam mennyire káros a gyereknek.
81. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 79. - Bcicus)
2012. jún. 10. 21:35
Nálunk meg nagyon bevált.:)
80. Bcicus (válaszként erre: 74. - Életkezdés)
2012. jún. 10. 21:13
Hát azért néha a szülőknek is kell kettesben lenni meg ha magával is viszi az ember az utcén vagy egy boltban nem áll neki szoptatni.
79. Bcicus (válaszként erre: 72. - 9b10f3d7ff)
2012. jún. 10. 21:12
Nekem is ilyen van, soha nem használtam, mert hiába van ráírva , hogy használható ez nem igaz.
2012. jún. 10. 21:02
Még a babamérleg jutott eszembe azt is lehet venni használtan,de lehet kölcsönözni is,sőt a gyerekorvosi rendelőbe is van,és a védőnő mindig szívesen segít.Ha nincs gond a gyarapodással felesleges naponta méregetni szerintem. Csak idegeskedsz,emrt egyszer ennyit eszik egyszer annyit. A lényeg, hogy meglegyen az egyenletes gyarapodás.
2012. jún. 10. 20:56

A ruhákat én egyrészt kaptam,másrészt teszveszről vateráról veszem és turkálóba járunk. Felesleges elmenni a Brendonba meg hasonlókba,mert megveszel egy ruhát 3ezerért és kb 2 hétig jó rá...Nem azt mondom,én is vettem neki új ruhát de rájöttem, hogy a használt nem feltétlenül rossz,sokat kell kutatni de megéri. Nekünk a kiságy is használt egyedül a matrac új benne. a babakocsi is használt azt is teszveszről szereztük be. Én nem flancoltam fürdető állvánnyal stb,bőven elég neki az elején egy kis lavor,úgyis elfér a kezembe,simán meg lehet ott is fürdetni,de ha esetleg még félsz vannak a Tescoba ilyen fürdető szivacsok,amire ha ráfekteted nem süllyed el,nem fulla dmeg de mégis hozzáférsz. Egyedül a mellszívót nem ajánlom használtan,higéniai okokból, és ha nem szeretnél méteres izmokat akkor megéri beáldozni egy elektormosra.

Nekünk nem volt légzésfigyelőnk,sok kritikát kaptunk érte,de én feleslegesnek éreztem.

Pelenkatároló kukám sincs,alap dolgo,hogy nem szagolgatom a pelust órákig....én mindig kiviszem azonnal.

Textil pelenkára is szükség van,nem csak törölgetni meg ilyenek,nekem pl imád a fiam azzal játszani,mert könnyű elbírja és sokat lehet tekerni csavarni.

2012. jún. 10. 20:49

Szia!

Nekem nincsen sterilizálóm én mindig kézzel mosom,a kórházba tanították, hogy a meleg,majdnem forró víz is ugyanazt a hatást éri el és hetente egyszer kifőzőm. Ő tápszeres baba van egy MAM cumisüvege ami teljesen szétszerelhető ezáltal könnyen tisztítható+alul lukacsos,ezáltal a baba nem nyel felesleges levegőt és kevésbé hasfájós,és van egy teás cumisüvege. Nekünk ez a 2 bőven elég,volt nekem is vagy 10 darab de felesleges.

75. Életkezdés (válaszként erre: 72. - 9b10f3d7ff)
2012. jún. 10. 20:47

lehet de engem egy kenguru soha nem győz meg:)

annyi pénzért vagyis sokkal kevesebbért nagyon szuper csatos hordozók vannak,vagy mei tai-k bár ezek picit nagyobbacskáknak,de egy előrekötés kendőben nem ördőngősség.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook