Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mikor és mennyi betegállomány jár? Tudna nekem valaki segíteni? fórum

Mikor és mennyi betegállomány jár? Tudna nekem valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)

2012. jún. 10. 11:33

46. § (1) Táppénz a keresőképtelenség tartamára jár, legfeljebb azonban


a)313 a biztosítási jogviszony fennállásának időtartama alatt egy éven át;


(2) Az (1) bekezdésben foglaltaktól eltérően a biztosított, ha részére külön törvény rendelkezése szerint betegszabadság jár, a 44. § a) és f) pontjában említett keresőképtelenség esetében táppénzre legkorábban a betegszabadságra való jogosultság lejártát követő naptól jogosult.


(3) Az, aki keresőképtelenségét közvetlenül megelőző egy évnél rövidebb ideig volt folyamatosan biztosított, táppénzt csak a folyamatos biztosításának megfelelő időn át kaphat.


4) Biztosításának a tartamára tekintet nélkül jár a táppénz annak, aki


a) tizennyolc éves kora előtt válik keresőképtelenné, vagy


b) iskolai tanulmányai megszűnését követő 180 napon belül biztosítottá válik, és keresőképtelenségéig megszakítás nélkül biztosított.


(5) Ha a biztosított a keresőképtelenség első napját közvetlenül megelőző egy éven belül már táppénzben részesült, ennek időtartamát az újabb keresőképtelenség alapján járó táppénz folyósításának időtartamába be kell számítani.


7)314 A biztosításban töltött idő akkor folyamatos, ha abban 30 napnál hosszabb megszakítás nincs. A 30 napi megszakítás időtartamába nem számít be a táppénz, a baleseti táppénz, a terhességi-gyermekágyi segély, a gyermekgondozási díj, a gyermekgondozási segély folyósításának az ideje.


47. § (1) A táppénz - a (2) bekezdésben foglaltak kivételével - minden naptári napra jár, ideértve a szabadnapot, a heti pihenőnapot és a munkaszüneti napot is.


48. § (1)319


(2)320 A táppénz összegét a táppénzre jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző naptári évben elért, pénzbeli egészségbiztosítási járulék alapját képező jövedelem (a továbbiakban: jövedelem) naptári napi átlaga alapján kell megállapítani.


(3)321 Ha a biztosított a (2) bekezdésben megjelölt időtartam alatt nem rendelkezett legalább 180 naptári napi jövedelemmel, a táppénz összegét a táppénzre jogosultság kezdő napját megelőző 180 naptári napi jövedelem napi átlaga alapján kell megállapítani. A 180 naptári napi jövedelmet legfeljebb a táppénzre jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző naptári év első napjáig lehet figyelembe venni, ha a biztosítási idő folyamatos. A folyamatos biztosítási idő [46. § (7) bek.] megszakítása esetén a táppénz alapjaként a megszakítást megelőző jövedelmet nem lehet figyelembe venni.


(4)322 Ha a biztosított a (2)-(3) bekezdésben (irányadó időszakban) táppénzalapként meghatározott jövedelemmel nem rendelkezik, táppénzét - az (5) bekezdésben foglaltak kivételével - a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér alapulvételével kell megállapítani, kivéve, ha a szerződés szerinti vagy a tényleges jövedelme a minimálbért nem éri el. Ez esetben a táppénz alapja a szerződés szerinti, ennek hiányában a tényleges jövedelem.


(5)323 Ha a biztosítottnak azért nem volt a (2)-(3) bekezdés szerint figyelembe vehető jövedelme, mert táppénzben, terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban részesült, a táppénz naptári napi összegét a korábban folyósított ellátás alapját képező összeg figyelembevételével kell megállapítani, ha az a (4) bekezdés szerint megállapított összegnél kedvezőbb.


(8)326 A táppénz összege folyamatos, legalább kétévi biztosítási idő esetében a figyelembe vehető jövedelem naptári napi átlagának hatvan százaléka, ennél rövidebb biztosítási idő esetében vagy a fekvőbeteg-gyógyintézeti ellátás tartama alatt ötven százaléka, azzal, hogy a táppénz egy napra járó összege nem haladhatja meg a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér 200 százalékának harmincad részét.

6. kamuka75 (válaszként erre: 5. - Evamaria0803)
2012. jún. 10. 10:28
Köszi:)
2012. jún. 10. 10:25

talán itt nézzetek körül:

[link]

2012. jún. 10. 10:14
Nem passzív táppénzen vagyok. Mielőtt felmondtak volna elmentem betegállományba.
2012. jún. 10. 10:14

En is nem uzemi baleset miatt betegallomanyban vagyok.

Meddig lehetek?

Mi lesz a munkahelyemmel?

Ugye nem tudnak kirugni?

Milyen osszegre szamithatok, es mennyi ideig?

2012. jún. 10. 09:48

Az egyes egészségügyi tárgyú törvények módosításáról szóló 2011. évi LXXXI. törvény 10. § c. pontjával módosított Ebtv. 47. § (1) bekezdése alapján 2011. július 1-jét követően bekövetkező keresőképtelenség esetén megszűnt a „passzív” táppénz igénybevételi jogosultság.


Ettől az időponttól táppénzre csak az jogosult, aki biztosítás fennállása alatt keresőképtelenné válik és a 2 százalékos mértékű pénzbeli egészségbiztosítási járulék fizetésére kötelezett.

2012. jún. 10. 09:30

Sziasztok!


2011. 09 02-án lejárt a munkanélküli segélyem és csak 2011.12.13-án sikerült elhelyezkednem.

Most 2012.03.23-tól betegállományban vagyok (megszűnt volna a munkaviszonyom). Meddig lehetek ilyen esetben táppénzen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook