Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyelvvizsga infó fórum

Nyelvvizsga infó (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. márc. 19. 10:41

Az Origo vizsgán áprilistól nem lesz magyarról idegen nyelvre fordítás! :o


[link]

63. -Eee-
2013. jan. 6. 19:12

Sziasztok!


Esetleg tudtok nekem német magántanárt ajánlani Budapesten aki BGFes ifo szakmai közép nyelvizsgára fel tud készíteni?


Első körben olyat keresek aki vizsgáztat is, tehát képben van a feladatokkal, szóbeli elvárásokkal és heti 2-3 magánórát vállal.


Előre is köszi!

2012. aug. 21. 10:14

Sziasztok !

Valószínűleg nekem EuroPro üzleti angol nyelvvizsgát kell letennem idővel. Van valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata vagy más nyelvvizsga központról?

Várom szíves hozzászólásotokat!

Köszönöm! :))

2012. jún. 14. 11:41
Látszik mennyire vagyok nagy forumozó :))
60. m-erika (válaszként erre: 59. - Lilliomtündérke)
2012. jún. 14. 10:30
Szerintem azért mert itt senki sem volt most ezen a nyelvvizsgán :) Nézd meg a nyelvvizsga honlapján, hogy nincs-e kiírva, hogy mikorra várható az eredmény.
59. lilliomtündérke (válaszként erre: 54. - M-erika)
2012. jún. 14. 09:40
Középfokú szakmai angol ( gazdálkodási és menedzsment)Zöld Út Corvinus Már nagyon várom az eredményt...:)Még nem láttam hogy valaki írt volna, hogy van eredménye....
58. m-erika (válaszként erre: 57. - Dream25)
2012. jún. 13. 21:58

Utazásszervezés- és értékesítés :)

Tudok magolni, de csak azt ami érdekel :D Szóbelikre úgy készültem, hogy a nyelvvizsga honlapján fent vannak a témakörök, ezt leszedtem és kidolgoztam őket, és azt tanultam. Sajnos szóbeli vizsgán hajlamos vagyok bepánikolni, és mindent elfelejteni, így muszáj volt kidolgoznom a témákat, mert nem tudtam volna rögtönözni :)

Gimiben én is Headwayekből tanultam, jó könyvek :)

Amiket könyveket írtam, bármelyik könyvesboltban megkapod, libri, alexandra stb..

2012. jún. 13. 21:42
m-erika. Mi a tárgy neve? Te tudsz magolni? Szóbeli vizsgákra milyen technikával készültél? Ha Neked is van kérdésed, nyugodtan írj! Általános témákról tudnék írni, de beszélni még nem beszéltem. Én a Headway Intermediate és Pre-Intermediate nyelvtani összefoglalóból tanultam meg a nyelvtant nagyjából. Utána fogok nézni, hogy hol lehet megvásárolni az általad ajánlott könyvet.
56. m-erika (válaszként erre: 55. - Dream25)
2012. jún. 13. 19:51
Még nincs eredmény, de szerintem sikerült :) Nekem még 1 vizsgám lesz jövő kedden, és végeztem... ráérek még tanulni, egyébként nekem sincs kedvem :D
2012. jún. 13. 19:48

m-erika. sikerült a vizsgád? mikor lesz eredmény?

én a mai napin túl vagyok, de még ott a pénteki. :(

Nincs kedvem tanulni. :(

54. m-erika (válaszként erre: 47. - Lilliomtündérke)
2012. jún. 13. 16:26
Milyen nyelvvizsgán voltál? :)
53. m-erika (válaszként erre: 50. - Cirmoscicajaj)
2012. jún. 13. 16:26
Sok sikert! :)
52. m-erika (válaszként erre: 51. - Dream25)
2012. jún. 13. 16:26

Általános alatt az ilyen általános témákat értem, pl vásárlás, suli, lakhely, munkahely, egészséges táplálkozás stb. Nem tudom, hogy minden szakmai nyelvvizsgán van-e ilyen általános rész a szóbelin, az enyémen volt, és ezt is pontozták :)


Remélem a vizsgád jól sikerült! :) Én Vállalkozások pénzügyi alapjaiból vizsgáztam :D

51. Dream25 (válaszként erre: 48. - M-erika)
2012. jún. 13. 11:34
m-erika. Amit kitöltöttem tesztet a suliban, ott középhaladót mondtak, de a munkahelyemen nem haszálom a nyelvet,ezért kicsit felejtettem. Az általános alatt mit értesz? Nyelvtan nagyjából. A hallás utáni értést még nem próbáltam. Akkor nekem is be kell szereznem azt a kiadványt, amit írtál. Július közepén el kellene mennem tanárhoz. Ma vizsgázom du., szoríts. :) Miből vizsgáztál tegnap?
2012. jún. 12. 20:58
Köszönöm a segítségeteket,utána nézek a könyveknek
49. m-erika (válaszként erre: 48. - M-erika)
2012. jún. 12. 20:54
Egyébként augusztus-októberben van a vizsgaidőszak, annak a bizije jön meg kb decemberre.
48. m-erika (válaszként erre: 45. - Dream25)
2012. jún. 12. 20:52

Szakmai előtt nem jártam tanárhoz, csak az általános nyelvvizsgák előtt. Igazából a szakmai csak a szókincsében különbözik a sima nyelvvizsgától :) Nekem megvan három 1000 kérdés, 1000 válasz kiadvány, ezekből készültem fel. Meg azokból a könyvekből amiket suliban órán használtunk.

Milyen szinten vagy angolból? Az általános rész megy? Nyelvtan? Ha ezek mennek, akkor tényleg csak szavakat, kifejezéseket kell tanulni hozzá. Az meg megvan 2-3 hónap alatt :)

2012. jún. 12. 15:13
Van valakinek már nyelvvizsga eredmény? Én már nagyon kiváncsi vagyok:)
2012. jún. 12. 15:05

cirmoscicacsaj.

Így már értelek. Én megfogadom és Te is fogadd meg, amit Erika ajánlott angol könyveket.

Amikor van naponta 45 percet,akkor angollal foglalkozz,én is azt fogom tenni,ha vége lesz a vizsgáknak,s addig csinálom, amíg nem megyek el akár órára, akár tanárhoz.

2012. jún. 12. 15:02

m-erika.

Ezekből készültél fel a nyelvvizsgára vagy jártál tanárhoz is. Ha július közepén eljárok órákra heti 2x2 órára, akkor mennyi idő alatt lehet meg a szakmai nyelvvizsgám? Miből vizsgáztál? Én szerdán és pénteken fogok, az utóbbitól parázok.

44. m-erika (válaszként erre: 43. - M-erika)
2012. jún. 12. 13:29
bocsi, 1000 questions, 1000 answers...
43. m-erika (válaszként erre: 42. - Cirmoscicajaj)
2012. jún. 12. 13:29

Angolból elég jó könyv az English Grammar in Use. Ez összefoglalja az egész angol nyelvtant az alapoktól . Az egyik oldalon magyarázzák, a másik oldalon feladatok vannak. Az a baj, hogy elég drága, kb. 5500 Ft :/ De még mindig olcsóbb, mint a tanfolyam...

Szókincsfejlesztéshez meg az 1000 question, 1000 answer könyv középfokú kiadása jó, felkészít középfokú nyelvvizsgára, középszintű érettségire.

42. cirmoscicajaj (válaszként erre: 38. - Dream25)
2012. jún. 12. 13:05
Bocs,h csak most válaszolok,melóztam.Azért kellett mert a többi oszt. társam 9.-től járt esti suliba,tehát csak 8 ált.volt.Nekem pedig megvolt a 10. osztályom így én csak akkor kezdtem el velük járni mikor már ők is 10-ek lettek.így amit 9-ben tanultak az nekem kimaradt,és be kellett pótolnom,h velük haladhassak.
41. m-erika (válaszként erre: 40. - Dream25)
2012. jún. 12. 11:56

Köszi, remélem összejön :)) Angolon kívül még németből van szakmai és általános nyelvvizsgám, de sajna nagyon utálom ezt a nyelvet és nem is megy :( beszélni egyáltalán nem tudok...


Ha angolból szeretnél nyelvvizsgára készülni, tudom ajánlani az 1000 questions, 1000 answers könyvet, a Business English kiadását, nem tudom ismered-e. Ez elég jól lefedi a szóbeli témaköröket. Témánként vannak kérdések, válaszokkal, és szókincsgyűjtemény. Nagyon hasznos kis könyv, és nem is drága :)

Spanyol nyelvet nem ismerem, csoporttársaim tanulják, azt mondják az sem könnyű...


Sok sikert a vizsgáidhoz! :) Én ma vizsgáztam :D

2012. jún. 12. 10:26

m-erika.

Az jó,hogy ki tudsz jutni külföldre. Sok szerencsét kintre és vigyázz Magadra! :)

Remélem meg július közepén fogom tudni folytatni az angolt és lesz nyelvvizsgám. Angolon kívül van még valamiből nyelvvizsgád? Állítólag az angolhoz a spanyol nyelv megtanulása könnyebb.

Kellemes napot Neked! Én folytatom a tanulást, a héten két vizsga vár rám. :(

39. m-erika (válaszként erre: 36. - Dream25)
2012. jún. 9. 17:47

Én meg azt mondom neki h I don't know :D

Németet utálom, spanyol tetszik :)


Úgy néz ki aug-ban kimegyek külföldre 1 hónapra, remélem ragad rám még vmi angolból :D

2012. jún. 9. 16:52

cirmoscicajaj.

amit írtál furi számomra. neked miért kell 3 hónap alatt megtanulnod a többi osztálytársadnak 1 év alatt? kérd meg a suliba a tanárodat, ha jó tanár és biztosan fel tud készíteni az érettségre, hogy veled is ugyanannyit foglalkozzon, mint a többiekkel. Nekem ez a véleményem.

2012. jún. 9. 16:42
hol lehet ilyen programokat találni?a problémám,h nekem úgy kellene érettséginem angolból,h az alapokat se tudom.Tavaly kedtem életemben először és 3 hónap alatt kellett azt megtanulnom amit az oszt.társaim 1 év alatt tanultak,így nem volt idő beleásni magam.A tan.nő meg csak addig foglalkozik velem míg a tandijat ki nem fizetem.ez volt tavaly is :( az angol tanfolyam meg 1000-1200/45 perc heti 3x.Arra meg nincs pénzem.ha valaki tud segíteni,azt megköszönném
2012. jún. 9. 16:38
m-erika. Menni fog az, meg fog érteni bármelyik idegen nyelvű ember is. :) Én néha megszólít egy angol anyanyelvű ember, elmondom, ahogy én tudom és megérti,mosolyog és elmegy. A német vagy spanyol nyelvet szeretnék második nyelvet. A nyelvnél nekem azt mondták, hogy jó, ha érted, s nemcsak megtanulod és használod.
2012. jún. 9. 16:34

Nem jártam sehova, suliban (okj) tanultam szakmai angolt egyszer 2 évig, meg most egyetemen fél éve (és még 1 évig fogok). Szakmai németet meg másfél évig tanultam. És igen, vannak általános középfokúim is.

Hát nyelvet tanulni sose árt, nekem most elég ez a kettő :) Az a baj h a beszéd nehezen megy, nem merek megszólalni... :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook