Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a különbség a követelésbehajtás és a faktoring között? fórum

Mi a különbség a követelésbehajtás és a faktoring között? (tudásbázis kérdés)

2014. júl. 14. 16:09
Érdeklödni szeretnék hogy van személyi kölcsönöm ami behajtás alatt van!Hozzá nyúlhatnak e más számlájához ha nekem van hozzá társkártyám,hozzá férésem,de az én nevemen nincs rajt utalás stb! köszönöm
7. Nyunnyer (válaszként erre: 6. - F303be5590)
2012. jún. 10. 16:17
Én úgy tudom,hogy ma már lejárt követelésekkel is foglalkoznak a faktor társaságok nem?És egy csomó új szolgáltatással bővült az ajánlatuk..Többek között követeléskezelés, vevők figyelése...De javítsatok ki ha ez nem így van.
2012. jún. 9. 07:25
faktorálással likviditási gondokat oldanak meg
5. f303be5590 (válaszként erre: 3. - F303be5590)
2012. jún. 9. 07:24
mivel csak ezt a követelést veszi meg a faktorcég
2012. jún. 9. 07:24
követelésbehajtás lejárt tartozásra van
2012. jún. 9. 07:23

faktorálni csak nem lejárt követelést lehet

pl. egy cég számlázott és 3 hónap a fizetési határidő. a faktorcég megveszi a követelést és nyomott áron kifizeti a számla kedvezményezettjét majd akinek fizetnie kell a faktorcégnek fizet amikor eredetileg esedékes volt a fizetés

2012. jún. 9. 06:02

Ahogy en tudom annak aki tartozik annak mindegy mindenkepp fizetnie kell/ene

ahol dolgoztam ott az volt a menet h eloszor behajtasra adtak ki a dolgot igy tobb penzt latott a tartozasbol de igy is fizetett vmennyit a behajtonak. ha ez sikertelen volt akkor eladta egy faktorcegnek a tartozas egy reszeert es innentol ez a ceg rendelkezett a tartozas felett rajta mult h ad e meltanyossagot reszletet vagy kedvezmenyt. ha tobbet tudott behajtani mint amennyiert vettr az volt a haszna...

2012. jún. 8. 22:04
Sziasztok!Tudnátok nekem ebben a kérdésben segíteni?Köszönöm!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook