Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy lehet kideríteni a telefonos zaklató kilétét? fórum

Hogy lehet kideríteni a telefonos zaklató kilétét? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
74. catmother (válaszként erre: 62. - Muszty)
2013. márc. 2. 16:48
Emléxel még, milyen számról hívogattak? Kísértetiesen hasonlít a sztori az enyémhez...
2013. jan. 8. 18:29
Volt, hogy engem is zaklattak. De az idiótája bekapcsolva hagyta a számát. beírtam egy keresőbe, ott kidobta a nevét. Legközelebb, amikor éjjel hívott írtam neki egy smst. Kedves xy! holnap találkozunk a rendőrségen.utána nyugi volt.
2013. jan. 8. 16:08
az ilyen eseteknél érdemes zaklatással foglalkozó portálokat végigböngészni, pl. [link] engem is zaklatott múltkorában egy pasas, minden délelőtt késeket akart eladni, mikor világosan megmondtam neki, hogy nincs rá pénzem/szükségem.
71. audia3
2011. jún. 22. 14:19
Sziasztok!!Nekem egy olyan problémám lenne, hogy már lassan 3 hónapja folyamatosan hívogatják a páromat, olyan dolgokkal h én átverem, akkor van olyan hogy nem szól bele, sokszor tanácsolják neki hogy szakítson velem stb..és érdekes módon ez mindig akkor fordul elő amikor nem vagyunk együtt!Mellette, a héten kapott egy smst, egy ingyen beregisztrálható oldalról, hogy egy jó akaró, és hogy én csak átverem és kihasználom!!alapja nincs a dolgoknak!!Mit tegyek?Tudnátok segíteni?hogyan tudnám kideríteni, hogy ki a rejtélyes hívogató?? Már nagyon elegem van!!
70. muszty (válaszként erre: 69. - 07c4794583)
2011. máj. 19. 20:10
:D köszi de biztos hogy nem az volt a baj hanem valamilyen élettelen szórakozott.. Mert mióta elküldtem neki az sms-t egyszer sem hívott! És az a csaj meg csak rögtönzött akit vissza hívtam
69. 07c4794583 (válaszként erre: 62. - Muszty)
2011. máj. 19. 15:26

Szia,


én telefonközpontokkal foglalkozom, és sajnos előfordul, hogy megbolondul a kitárcsázószoftver (ugyanis gépek csinálják a kihívást, nem emberek), ezért lehet egyszerűen műszaki hiba is, ami történik...


A helyedben a következőket tenném:

- először a t-mobilt felhívni, és rákérdezni, hogy a számod nem volt-e valaki másé korábban (ugyanis a telefonszámokat újra kiadják egy fél év után, szóval lehet, hogy a számod régen az adósé volt), ha igen, akkor jelezni feléjük az erstés problémát

- a bankban panaszt tenni, rendes panaszt, mert vagy tényleg elromlott a szoftverük, vagy egyszerűen valaki rosszul gépelte be az adatokat az adatbázisba, esetleg elgépelt egy számjegyet, de ezt panasz nélkül nem fogják ellenőrizni, ugyanis a nő, akivel beszélsz, az nem a te embered, az ilyen sima ügyintézők nem férnek hozzá az adatbázishoz. panaszt kell tenni!

68. de6dcdc43c (válaszként erre: 62. - Muszty)
2011. máj. 19. 15:01

100% hogy nem a banktól volt az illető. Ugyanis ha bankon keresztűl hívnak-azt kivétel nélkül rögzitik, és egy alkalmazott ezt nem csinálhatja, amit veled tett az illető, mert azonnal kirugnák.Ugyanis a Bank jóhírnevét járatná le.


Kamuzott a hivód.

67. de6dcdc43c (válaszként erre: 64. - 902929e538)
2011. máj. 19. 14:59

"4. felvettem már úgy is, hogy :bűnügyi labor :DDD"



:XDDDDD

66. muszty
2011. máj. 19. 14:39
Na új fejlemények :D miután tegnap felhívott 10 szer küldtem neki egy SMS-t hogy: hívogasson nyugodtan ma fel jelentettem és hogy nem sokára kiderítik a nevét és utána raktam egy smájli jelet a hatás kedvéért :D azóta 1szer nem hívott! szerintem beszart, legalább is én be lennék szarva :D de remélem nem kiabálom el :D
2011. máj. 18. 15:23
-korrigálnék, tehát listázza kiss pista utolsó fogadott és nem fogadott hívását...de azt nem írja, hogy fogadott volt 3, nem fogadott meg 5, ekkor és ekkor. csak mindenből az utolsót
64. 902929e538 (válaszként erre: 4. - 984ff08d0b)
2011. máj. 18. 15:07

sajna a híváslista nem nyerő, pl. nálam már nincs olyan a nokiámban, hogy kis pista hívott 6x ebben és ebben az időpontban, hanem csak az utolsót jegyzi meg. névtelennél ugyanez.

az én szokásaim, mert engem is hívnak névtelenül:

1. szarok r--már bocs

2. kinyomom

3. felveszem, de nem szólok bele...van hogy fél perc után teszi le...bár ilyenkor nem hallom, mond -e valamit, mert egész egyszerűen leteszem magam mellé a telefont(ez pl akkor van, ha egyedül vagyok, és csend van)

4.felvettem már úgy is, hogy :bűnügyi labor :DDD

2011. máj. 18. 14:54

hali,


nekem is volt ilyen, de felhívtam a szolgáltatomat és vissza tudja nézni a hívót, persze nem igyen, mert ráállnak a számodra és figyelik.

62. muszty
2011. máj. 18. 14:44

Hellosztok!


Nekem 1 hete van telefonos zaklatóm... egy nap kb 3-4 szer hív fel és miután beleszóltam leteszi, annyi esze nem volt hogy letiltsa a számát, de sajnos nem tudom kideríteni hogy ki ez mert privátba van a telefonszám! Viszont tegnap vissza hívtam rejtett számról hogy ne lássa ki vagyok, fel is vette egy nő bemutatkozott hogy erste bankot hívtam és akkor kérdeztem hogy mi a fakkért kell folyamatosan hívogatni, aztán elkezdi hogy a behajtó hívogat a bank hitelem miatt és hogy kifognak lakoltatni amikor 17 éves vagyok, bár anyám nevén van a telefon életében nem vett fel hitelt az erste banknál!!! Aztán mondtam neki hogy felfogom jelenteni, azt erre azt mondja hogy lehet fenyegetőzni... azt dirr lecsaptam a g**be aztóta 3szor hívott fel... tegnap délután meg ma 2szer... először arra gyanakodtunk hogy ilyen emeltdíjas faszág de vissza néztem a számlát és nem nőtt szóval alapdíjas 70es szám! Most ha fater haza ér és megint felhív megkérem hogy vegye fel ő és mutatkozzon be mint ha a rendőr főkapitányságot hívná ha eztuán se hadja abba megye a feljelentés!

Amúgy nézegettem ezeket a fekete listás progikat de sajnos az én nem is olyan régi készülékemre nincsen! csak okos telóra találtam, nokia 6303c telóm van nem okos telefon de nem is olyan régi! jar alkalmazás kell neki ha valaki tud ilyen progiról az írjon... sajnos a telenor nem tud tennisemmit azt mondták hogy jelentsük fel de nem tudják letiltani meg a telefonban sincs ilyen opciók, és a zárt hívó csoport sem müxik, kb semmi sem...

2011. jan. 7. 22:30
ha zaklatás szintjét megközelíti, akkor a rendőrség foglalkozik ezzel az üggyel.
2010. dec. 1. 14:34
én az egyik mobilos cégnél dolgoztam, külön folyamat van a zaklatások kezelésére, jelezni kell először az ügyfélnek, hogy milyen időpontokban kapja a hívásokat, és mégha titkos is, a mobilcég vissza tudja keresni (nem tudom vezetékeseknél hogy van), és utána az alapján a cég a rendőrségen kezdeményezi az eljárást...
2010. nov. 30. 23:34

Sziasztok!

Szerintem,ha veszélyeztetve érzitek magatokat,akkor feljelentést kell tenni a rendőrségen,mert a zaklatás már bűncselekménynek számít.

A rendőrség le tudja ellenőrizni a híváslistát.

[link]

2010. nov. 30. 21:33

Sziasztok.

Most nekem is van egy zaklatóm, körülbelül egy hónapja. Amikor először felhívott olyanokat mondott, hogy kíván meg akar.. Aztán meggyanusítottam egy srácot, de aztán ő mondta, hogy nem ő volt. Azóta is hívogat. Nem szól bele, csak liheg. És érdekes módon mindig olyankor, amikor magam alatt vagyok. Ma is hívott, de nem vettem fel. Amíg hívott, felhívtam azt, akire gyanakodtam, de kicsengett, szóval nem az volt, akire gondoltam. Mostmár kezdek kicsit félni.

57. demonka88 (válaszként erre: 56. - Nic81)
2010. okt. 19. 18:10
szia. az én telómon is van ilyen opció. ha az kapcsolódik be, mert pl. elnyomódik a gomb, akkor nem kerül bele a híváslistába, így ki lehet szűrni, hogy tényleg hívott valaki, vagy csak véletlen.
56. nic81
2010. okt. 19. 16:04
álhívásról hallottatok már?
55. nic81
2010. okt. 19. 13:49

Egyébként nem szól bele a telefonba ha felveszem, és nem is hallani háttérzajokat sem. Nagyon furcsa. Ma délelőtt is hívott. :-(

Ilyenkor a telefonom is furcsa, nem működnek rajta az opciók. Pl. nem tudom kihangosítani. Bízom benne hogy csak valami "rendszerhiba"....

Szerintetek?

54. nic81
2010. okt. 19. 13:46

Sziasztok!


Nem semmi mennyi őrült alak van nem is gondolná az ember...Nekem is van egy telefonálgatóm, több mint fél éve. Eddig nem is törődtem vele. Szombat este elmentem a barátaimmal szórakozni, amit a gyerkőc miatt kb. 2 éve nem tettem. Hajnali 3-kor hívott az illető.

Nagyon kész vagyok, honnan tudhatta hogy elmentem otthonról. Éjszaka nem tudtam aludni, felébredtem és csak bőgtem. Tegnap már a rendőrségen is voltam, feljelentést tettem.

53. KisAvril15 (válaszként erre: 52. - Jozsi.38)
2010. okt. 13. 20:21
énis kikapcsolom már éjszakára, akkor nem tud elérni, én se tudtam visszaaludni hajnalban miután elszórakoztam vele...a családban mamáméknak telefonálnak mindig h üdülést nyertek, meg eészségügyi előadás...stb. xD
52. jozsi.38 (válaszként erre: 50. - KisAvril15)
2010. szept. 23. 06:54
az éjszakai hívások ellen egyszerűen kikapcsoltam a telefont este, reggel meg vissza, volt olyan h.lye is, aki nem rejtette el a számát, azt visszahívtam. valami alkesz b..om volt,én meg mérges, mert az éjszakai alvásomat zavarta meg, ami a gyerek miatt amúgy is rövid volt és jól leugattam
51. Lyrian
2010. szept. 22. 20:18

Én azt szeretem, amikor a vezetékesen mindenféle ügynökök hívnak fel.

A telefonom száma titkosított, a fiam nevén van, akinek a vezetékneve nem egyezik az enyémmel. Mégis az én nevemen kérnek. Mindig rákérdezek, honnan tudják a számot, amit a családtagokon kívül senki nem ismer. Erre elkezdenek makogni.

A szolgáltató szerint nem lehetséges, hogy a számot bárki is tudhatja, az adatvédelmi szabályok miatt.


És a kör bezárult...

50. KisAvril15 (válaszként erre: 49. - Jozsi.38)
2010. szept. 22. 20:09
ember tegnap, vagyis ma 1:47kor felvettem, nem szóltam bele, de az meg elkezdett fenyegetni, de úgy beszélt mintha több személy lenne ott...nagyon megijedtem :S
2010. szept. 19. 13:54
én felveszem és hagyom hagy menjen. közlöm vele, hogy a te számládra megy haver. nem is szólok bele többet, néhány perc után lerakják. régen is volt ilyen hívásom, mostanában nem, hál isten. nem az én pénzem fogy, így elunja ha csend van. üdv kati
2010. szept. 19. 13:14
Hello! Tudja vki ki az a Privát nevű, telefonon zaklató egyén? Ma például hajnali 3kor hívott, 3x is de kinyomtam. Nem szól bele senki, csak csörget és utána néma csend van. Ha vki tudja mit tehetnék ellene, kérem segítsen! Köszönöm! :)
47. menyus666 (válaszként erre: 46. - Brigibaba)
2010. aug. 13. 13:15

Hali!


Na mi a fejlemény az üggyel?????

2010. júl. 6. 09:13
Holnap megyünk a rendőrségre, kíváncsi leszek! Mewgjött a híváslista, remélem hogy nem fülkéből hívogatott a szemétláda!
45. Clon* (válaszként erre: 43. - Menyus666)
2010. jún. 11. 08:54

Hali!

Azért azt nem árt tudnod, hogy az átirányitás költsége téged terhel, emeltdíjas szám helyett

egy nemlétező számra irányitsd át és evvel nem csinálsz magadnak plusz költséget!!!Üdv: c.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook