Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egy 100 órás intenzív nyelvtanfolyam mennyit dobhat a nyelvtudáson alapfokról indulva? fórum

Egy 100 órás intenzív nyelvtanfolyam mennyit dobhat a nyelvtudáson alapfokról indulva? (beszélgetős fórum)

2015. okt. 12. 19:05
Dobhat.
12. Targaryen (válaszként erre: 11. - Főnix01)
2015. júl. 26. 21:11
Köszönöm. Az én indulatom nem ellened irányult, ha úgy érezted, sajnálom. Az indulatom annak szólt, hogy igazságtalannak érzem azt, hogy némelyek mennyit el tudnak kérni a tanításért, amit én nem érzek igazságosnak. Nyilván mindenki addig tud nyújtózkodni amíg a takarója ér, vagy amennyire szüksége van rá. Sok sikert a nyelvtanuláshoz! :) És köszönöm a jókívánságot!
11. főnix01 (válaszként erre: 10. - Főnix01)
2015. júl. 26. 10:57

Nyelvvizsgàt nem teszek, az itteni èletben szeretnèk boldogulni. De màr egèsz jòl megy. :-)

Neked szerencsèd van. Örülök,hogy megtalàltad, ami ideàlis neked :-) ès ezt öszintèn ìrom.

10. főnix01 (válaszként erre: 8. - Targaryen)
2015. júl. 26. 10:55
Heti màsfèl òràra jàrok csak. Többre nincs lehetőségem. Ha szeretnèm se lenne. Ùgy, hogy nulla szintről kezdtem, ìgy jutottam el A2-ig.
9. Targaryen (válaszként erre: 8. - Targaryen)
2015. júl. 25. 12:08

Kíváncsi lennék pluszban, hogy te ezért mennyit fizet? Én mivel egybe kifizettem a 100órámat, 24órát pluszba kaptam ajándékként amit felhasználhatok. 138.000FT-ot fizettem ki összesen. Ha nem számolom az ajándék órákat, akkor is óránként 1380FT-ot fizetek, és itt egy óra nem 45perc, hanem 60perc. A legtöbb nyelviskolában, magántanárnál 45perces órák vannak, és pofátlanul elkérnek 2500... 3000 de hallottam olyanról is aki még több lóvét elkért.

Érdekes, hogy valahol megtehetik az alacsonyabb díjszabást, és a diákok 100%-ának sikerül a nyelvvizsga, ha nem is elsőre, de másodikra igen. Ráadásul nyelvvizsga garanciával tanulunk. Ha nem sikerülne esetleg, akkor 50órát ingyen kapunk utána. Ilyet melyik tanár, vagy nyelviskola vállalna, ha nem lenne komoly tapasztalat mögöttük? Nálunk folyamatos tudásellenőrzés van. 3 leckénként vizsgát írunk, ami ha nem sikerül legalább 80%-ra, akkor átveszik veled, ami nem ment, és csak akkor mehetsz tovább, ha azt az anyagrészt legalább 80%-ra tudd, pont azért, hogy a nyelvvizsgán már ne legyen gond.

8. Targaryen (válaszként erre: 7. - Főnix01)
2015. júl. 25. 12:02

Heti 25 óra tényleg nagyon gyors. Én nem ilyenre járok. Nekem is mondta a tanár, hogy ülepedni kell. A heti minimum 6 óra viszont szükséges, de ebből 1 mindig practice, azaz beszélgetős óra, ami arról szól, hogy a kiejtést, a beszéddinamikát a beszéd megértését fejleszd. A heti 5 órát ráadásul nem kell egyben lenyomni... mehet akár hétfőtől péntekig 1-1-1-1-1 órát, ahogy az embernek jobb.

Heti egy, másfél órás alkalommal évekig fizethetsz a nyelvtanárodnak, ha normális szintre akarsz fejlődni. Az A2 szint fele iszonyatosan gyenge, nem leszólni szeretnélek, de egy év alatt legalább B1re el kellett volna jutnod, még ha nincs igazán nyelvérzéked, akkor is!

2015. júl. 25. 08:11

Sziasztok! Nem saját tapasztalat, amit leìrok. A nyelvtanàrom mondta. Ezek az intenzìv tanfolyamok (heti 5x5 òra) nagyon gyors. Hatalmas anyagot vesznek àt a 100 òra alatt, ès annak le kell ülepedni, magadèvà kell tenni. Amùgy 100 òra alatt egy szintet lehet ugralni. Ha jò a nyelvèrzèked, akkor akàr màsfelet is.

Èn is mèg tanulok, egy ève kezdtem, magàn tanàrnàl, heti egy alkalom, màsfèl òra ès 0-ròl eljutottam mostanàig az A2 felèig.

6. 77e2fce5e3 (válaszként erre: 5. - Targaryen)
2015. júl. 24. 23:42
Szia! Köszi a választ! Budapesten lakom, itt keresek nyelviskolát. A tankönyvlistát megköszönöm, ha átküldöd. Jó tanulást, sok sikert!
5. Targaryen (válaszként erre: 4. - 77e2fce5e3)
2015. júl. 24. 11:20

Vidéki megyeszékhelyen élek, kicsi az esélye, hogy a közelben laknál. Egyébként nyugodt szívvel ajánlanám bárkinek. Nagyon klassz az oktatási rendszerük, és egyedi is!

Hétfőtől péntekig reggel8-este8ig... szombaton és vasárnap reggel8-délután2ig nyitva van a suli, tehát egész héten.

Az órarendemet teljesen szabadon állíthatom össze, a lényeg, hogy minimum 6 órára be kell írnom magamon az online órarenden, amiből az egyiknek mindig anyanyelvi tanárnál kell lennie. A haladás teljesen egyéni, van haladási lap, és maximum 8an lehetünk benn egy órán, hogy a tanár mindenkivel foglalkozni tudjon. Szerintem érdemes lenne az ország több pontjára is terjeszkedniük, nálunk már másfél évtizede sikeresen működik, mindig rengeteg diák van, és eddig nem volt olyan nyelvvizsgázójuk, aki maximum második nekifutásra nem ment volna át a nyelvvizsgán.


Tankönyvlistát tudok neked írni, amiből én is tanultam/tanulok... ezek jók otthoni tanulásra is, mert a neten vannak hanganyagok. Neked maximum ebben az a hátrány, hogy a beszélgetést nem tudod gyakorolni, és a kiejtéseden se tudnak csiszolni.


Amúgy ha megfogadsz egy tanácsot (nem tudom, hogy hogy szoktad, lehet hogy eleve így), ha filmet nézel, nézd angolul és magyar felirattal... nagyon jó, mert hallod a kiejtéseket, a hangsúlyozást, a beszéddinamikát.

Velünk nézettek filmet is. Pont emiatt! :)

Próbáld meg megszerezni feliratosan az 1992-es, Gyilkosság Lólépésben krimit. Mi is ezt néztük a suliban, mert nagyon szép kiejtéssel beszélnek, nincsenek bonyolult szószerkezetek, tehát egy olyan nyelvtanuló is megérti, aki még nincs mondjuk középszinten. Gyakorlásnak tényleg nagyon jó... meg a Legyek ura is, ez 1990-es film. :)

4. 77e2fce5e3 (válaszként erre: 3. - Targaryen)
2015. júl. 23. 23:59
Szia! megkérdezhetem, melyik nyelviskolába jársz? Tudod ajánlani? Nekem is jó lenne csiszolni az angoltudásomat.
3. Targaryen (válaszként erre: 1. - Agi03)
2015. júl. 23. 23:35

Szia!


Ha jó a nyelvérzéked, szorgalmasan tanulsz, és mellette otthon is sokat tanulsz, akkor szerintem látványos lesz a fejlődésed.

Én egy 100órás keretet már letudtam angolból, most járom a második száz órás csomagomat, aminek a 40-45 százalékát már letudtam... és most Upper-Intermediate könyvből tanulok, annak is lassan már a felénél járok. Nekem B2 a kitűzött cél, idén még meg szeretném csinálni ECL-n. :) Biztos ami biztos, én összesen ehhez 300 órát tervezek venni... de nálunk a nyelvsuliban 1óra az 60 perc, és nem 45 mint nálatok. :) Sok siker! ;)

2. simple (válaszként erre: 1. - Agi03)
2012. jún. 8. 12:47
Én azt tapasztaltam magamon, mikor intenzív tanfolyamra jártam, hogy nagyon sokat fejlődtem egy ilyen 100 órás kurzus alatt, viszont egészen a következő ilyen kurzusig ezt nem vettem észre, mert csak amikor a második tanfolyam elkezdődött, akkor ülepedett le bennem hirtelen minden, és akkor jöttem rá, hogy már mindent értek.
2012. jún. 8. 12:19

Jelenleg alapfokon vagyok franciából, alapfokról induló csoportba soroltak be.

Nyáron egy 100 órás intenzív nyelvtanfolyamon fogok franciát tanulni, illetve még itthon is. Így hetente napi 5x45 percet suliban, plusz még itthon is napi 90 percet.


Ilyen tanulással mi az (elvárható) reális eredmény a tanfolyam végére? Mennyit fejlődhet a nyelvtudásom?


Angolul felsőfokú szinten vagyok, és érdekelnek a nyelvek. Tehát nem muszájból tanulom majd.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook