Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Göbös pajzsmirigy fórum

Göbös pajzsmirigy (beszélgetős fórum)


24. annamari0825 (válaszként erre: 22. - Zsikerika)
2012. jún. 12. 12:25

A műtétig nagyon sokat fogytam.Kilóban nem nagyon látszott,de a ruháim lötyögtek rajtam.

A gyógyszer mellett megint nem látszik a kilókban változás,de kezdek belenőni a ruháimba:)

23. annamari0825 (válaszként erre: 20. - A0c1361e44)
2012. jún. 12. 12:20

Mellékpajzsmirigy=glandula parathyroidea


Az lgl a lymphoglandula rövidítése, jelentése nyirokcsomó.

22. zsikerika (válaszként erre: 18. - Annamari0825)
2012. jún. 11. 08:43
Köszönöm válaszod. Remélem nem kell műtétre mennem, de így legalább tudom, mi várna rám. A gyógyszertől nem híztok?
21. zsikerika (válaszként erre: 15. - Bagira 2011)
2012. jún. 11. 08:41
Nekem a belgyógyász azt mondta, hogy csak az 1 cm-nél nagyobb göbből vesznek mintát..
20. a0c1361e44 (válaszként erre: 19. - Annamari0825)
2012. jún. 10. 09:03

Szia!


Szerintem nem Igl, hanem lgl van az uh papíron, ami a mellékpajzsmirigy szerintem. De persze annyira nem értek hozzá, csak gondolom.

Ez nem lehet?

19. annamari0825 (válaszként erre: 15. - Bagira 2011)
2012. jún. 10. 08:46

Szia!

Nem engem kérdeztél,de ha nem gond,én is válaszolok neked.

Az Igl immunglobulint jelent.Ez egy fehérje molakula,ami ellenenyagként működik,és az immunrendszer termeli.Megtalálható a vérben,szöveti folydékban,és számos váladékban.

De ez nem látható,nem kézzel fogható,külső dolog a testen.Épp ezért nem valószinű,hogy a nyakadon ezeket látták,sőt meg is mérték.Nem lehet,hogy nyirokcsomók voltak?

Lentebb már irtam,hogy 2,5 cm nagyságig csinálnak biopsiat.A lebenyben lévő daganatos sejteket nem úgy kell felfogni,mint egy tényleges daganatot.Ezek a sejtek a szervben belül vannak,egy ideig nem befolyásolják a működését sem.De minél nagyobb ez a beteg szerv,annál kevesebb ép sejt lesz benne,igy a működése is kérdéses.

Vérvételnél általában 3 értéket vizsgálnak,és ezek egymáshoz viszonyitásából derül ki,hogy kinek hogy működik a pajzsmirigye:TSH,FT4 FT3.

Ha csak ezeket vizsgálják,akkor nyugodtan ehetsz-ihatsz a vérvétel előtt.

18. annamari0825 (válaszként erre: 4. - Zsikerika)
2012. jún. 10. 08:33

Nekem a szülés után lett gond a pajzsmirigyemmel.Közel fél év alatt akkorára nőtt,hogy már nyomta a légcsövemet,igy bizonyos testhelyzetekben éreztem,hogy nem úgy kapok levegőt.Csak egy kicsit látszott a nyakamon,hogy valami gond van vele.Az ultrahang szerint kb:3,5-4 cm volt.Biopsiat csak 2,5 cm-ig végeznek,attól nagyobbnál csak a műtét jöhet szóba.Ugyanis ebben a nem ép pajzsmirigyben lehetnek daganatos sejtek,amik semmi problémát nem okoznak,és semmilyen egyéb kezelést sem kivánnak.De egy nagyobb területen az esélye is nagyobb,hogy pont egy daganatos sejtet találnak.Ezért nem foglalkoznak ilyen téren a határértéknél nagyobb szervvel,és ezért van a műtét,mint megoldás.

Mivel nekem a működésével,a hormonokkal nem volt baj,igy semmilyen jelentősebb előkészitésre nem volt szükség a műtéthez.Előtte vérvétel,mellkas rtg szükséges,és a egy speciális rtg,amit trachea légsév felvételnek hivnak.Ez azért fontos,hogy megtudjuk,elnyomta e a légcsövet-nyelőcsövet a helyéről a pajzsmirigy,és ha igen,akkor mennyivel.Az altatásnál van szerepe.

Műtét után 1 évig 3 havonta kell kontrollra járni az endokrinologushoz.A következő évben fél évente,és utána elég évente.A műtét után 1 évvel lesz egy kontroll pajzsmirigy ultrahang,hogy az az egy lebeny hogy működik.

Nekem nem termel elég hormont a megmaradt egy lebeny,ezért életem végéig gyógyszert kell szednem.

Arra azért figyelni kell/kellene,hogy ha valakinek már nyomja a légcsövét,ott bármikor baj lehet.Egy olyan mozdulat,és már nem is kap levegőt az illető.Ilyen esetekben nem egy lassú gyógymód,hanem egy drasztikus lépés szükséges.Nem mindenki gondol bele,de ettől az élete függ.

Műtét után a normális TSH szint 1-2 mIU/l között kell,hogy legyen.A gyógyszert úgy próbálják beállitani,hogy ezt a szintet tudja tartani.Általában fél-1 év alatt sikerül is megtalálni a jó dózist,de ez idő kérdése,és kicsit olyan,mint egy kisérletezés,próbálkozás.De nem könnyű feladat belenyúlni egy hormontermelő szerv működésébe,és utána megtartani,fenntartani a funkcióját.

Mivel mindenkinek más-más problémája van vele,ezért nem lehet általánositani,hogy ha nekem jó volt az a kezelés,akkor másnak is jó lesz.Itt csak a tapasztalatainkat irjuk le.Arra a doktorra kell hallgatni,aki kezel bennünket.

17. Bagira 2011 (válaszként erre: 16. - A0c1361e44)
2012. jún. 9. 11:30

Köszi Írisz!


Akkor vérvétel előtt magamba dönthetem a kávémat :)

16. a0c1361e44 (válaszként erre: 15. - Bagira 2011)
2012. jún. 9. 10:41

Szia!

Azt gondolom, hogy mintát annak vesznek, akinek a pm. szerkezete változik, nő, göbösödik.

Bár én eddig mindig olyan helyre jártam, ahol szerintem alap volt az összes vizsgálat.

Az lgl azt hiszem a mellékpajzsmirigyek, de nem akarok hülyeséget mondani.

Nekem 2x ekkora volt a pm-em:) Az enyém: 11x5,5x2,5 és 11,5x5,5x2,6 volt, mármint amit kivettek és hagytak bent egy kicsit.


Én azt gondolom, hogy kellene még legalább egy izotóp vizsgálat, azzal megtudják nézni, hogy milyen a göb (hideg, meleg).


Én a pm-es vérvétel előtt szoktam inni és van olyan is, hogy eszek is. Nem szokott más értéket mutatni. A dokim azt mondta nem számít.

A methotyrin szedésekor hetente 2x vettek vért tőlem, mert ugye az a fehérvérsejteket károsíthatja.

2012. jún. 9. 09:16

Sziasztok!


Szia Írisz!


Kérdeznék tőled,mert te nagyon tapasztalt vagy a témában,és szívesen válaszolsz mindenkinek :)


Én 2 hónapja tudom,hogy pajzsmirigy beteg vagyok,azóta szedem a metothirint.


2 x voltam endokrinologián + 1x kórházban.


Magán uh leletem van csak egy 9-10 mm göböt írnak


A nyak mindkét oldalán megfigyelhetőek több kisebb ovális alakú lgl,jobb oldalon egymás mellett két nagyobb 20 mm nagyságú lgl látható.


Az lgl nem tudom mi lehet



pajzsmirigy jobb lebeny mérete hossza 5,5 cm szélesség 26 vastagság 24 mm


bal 56x21x22


Annyi lenne a kérdésem hozzád,hogy nekem még vérvételen kívül semmilyen vizsgálatot nem csináltak


Lehet nem is fognak,vagy mindenkinek vesznek mintát ?


És még egy kérdés : Ha csak TSH ,FT4-re van beutalóm vérvételre,akkor éhgyomorra kell menni,vagy megihatom a kávém?


Bocsi a hosszúságért..


Még leírom a diagnózisomat Basedow kór,Thierotoxicosis diffúz golyvával

2012. jún. 8. 21:04

Bioptron lámpa: voltam a Zepternél és ott a helyi dokival beszélt az ismerősöm, hogy melyik fényt ajánlja, stb., hogy megússzam a műtétet. Azt mondta egyiket sem, menjek műtétre, mert az a biztos.



Biopszia: Én nagyon féltem tőle. A doki 15 percig próbált megnyugtatni az első előtt, de felesleges volt félnem, mert a vérvétel jobban fáj:)

13. a0c1361e44 (válaszként erre: 8. - Terimim)
2012. jún. 8. 21:00

Hát nem tudom ki mondta ezt.

Engem műtöttek és 90%-ban meggyógyultam:)


Én az izotóptól féltem, mert nem akartam ilyet beadatni magamnak, mert nem tudjuk, hogy milyen hatása lesz x év múlva.


Egyébként hideg göböt nem szoktak csak kezeléssel gyógyítani. A hideg göb az már daganat, ilyenkor meg kell nézni a környező nyirokmirigyeket is.

Remélem tényleg minden OK veled!:)

12. piroska1950 (válaszként erre: 9. - Zsikerika)
2012. jún. 8. 14:41
A biopsziától ne félj, nekem sokszor csinálták, azt tényleg ki lehet bírni.
11. Nitka (válaszként erre: 5. - Zsikerika)
2012. jún. 8. 13:17
Szia! Bocsánat, most láttam a leveled! Már válaszoltam is ;) Ha bármiben tudok segíteni, írj! ;)
10. f799cac10e (válaszként erre: 1. - Zsikerika)
2012. jún. 8. 09:57
ki kéne próbálnod a bioptron fényterápiát, nekem segített. ne kelljen műteni
2012. jún. 8. 08:45
Nekem eddig semmilyen panaszt nem okozott a pajzsmirigyem, bár a nyakam kissé meg van vastagodva, a hormonháztartásom is rendben. A belgyógyász tapintással állapította meg a göböt, az UH szerint nekem csak 1 van. Azt olvastam, hogy a biopszia nem fáj, csak kellemetlen. Ez is érdekelne.. Nekem azt mondta az orvos, hogy még aznap meglesz az eredmény, másnap vigyem neki vissza.
2012. jún. 8. 08:41

sziasztok

Én nem vállaltam a műtétet, mert az orvos javasolt még izotóp kapszulát is, és én azt választottam.

Megkérdeztem melyiknek mennyi az esélye, hogy jó lesz. a műtét 50, a kapszula 70% volt.

volt hideg és meleg göb is.

a kapszulát megkaptam és helyre jött. ez sokkal lassúbb.

2012. jún. 8. 08:24

Gyere erre a fórumra: Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problámája mostanában?


Itt sokan vagyunk és sok tapasztalat.

6. piroska1950 (válaszként erre: 1. - Zsikerika)
2012. jún. 8. 08:18

Szia Erika!


Igen, én jártam ilyen" cipőben!


Sokszor beleszúrtak a nyakamba, mintát vettek, aztán megműtöttek, mert olyan helyen volt az egyik, hogy nyomhatta volna a nyelőcsövem és megfulladok.(mondta nekem az orvos)

Én soha , semmiből nem vettem észre,hogy ez a bajom van, de a nyakam eltorzult, észrevehetően!

Éppen munkahelyi szűrés volt, onnantól elindult a lavina 1994.októberben vették észre, '95 február végén már meg is voltam műtve! Nem volt rossz indulatú!

Viszont sokkal nagyobbak voltak, mint gondolták, ezért a baloldalit teljesen kivették a jobboldaliból kicsi maradt. Sosem szedtem gyógyszert, de 2008-ban kiderült, hogy alul működik, azóta szedek. De jól vagyok 'hál Istennek.

A műtét utáni állapot, nem mondom,hogy kellemes!

Gyógyulást kívánok Neked!

5. zsikerika (válaszként erre: 2. - Nitka)
2012. jún. 8. 08:09
Írtam priviben.
4. zsikerika (válaszként erre: 3. - Annamari0825)
2012. jún. 8. 08:08
Mindkettő érdekelne..
2012. jún. 8. 08:02
Mire vagy kiváncsi?A műtétre,vagy utána a kezelésre?
2012. jún. 8. 07:55
Szia! Nekem is göbös pajzsmirigyem van. De már évek óta. Úgy nagyjából 14 éves koromban diagnosztizálták, most 33 vagyok. Szerencsére nem nő, nem zavar, a hormonháztartásomba nem kavar be, így nem kell műteni.
2012. jún. 8. 07:52
Göbös pajzsmirigyem van, biopsziára jövő héten megyek. Az eredménytől függően lehet műtét vár rám. Járt valaki hasonló cipőben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook