Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Általában mit adsz a babádnak: bio ételt, piacról vásároltat, vagy csak simán a lemész a közértbe, esetleg bolti bébiételt? fórum

Általában mit adsz a babádnak: bio ételt, piacról vásároltat, vagy csak simán a lemész a közértbe, esetleg bolti bébiételt? (tudásbázis kérdés)


16. polex
2012. júl. 7. 22:37
Legutóbb most 2 esetet is hallottam, (egyik ismerős) hogy a permettől lettek rosszul, de nagyon, az egyik a saját permetezésétől, a másik a bolti cukkinitől. Szóval a bolti máris necces. Nem tartják be a szabályokat, és nem is tudhatják mit szállítanak be nekik. Most ismét a biodolgokon, bioszállítón gondolkodom. Répát pl. állítólag legjobb, ha biot veszünk. Általában én is főzök a kicsimnek, 1-1 bolti bébiételt kap csak,amire nem allergiás. Húsnál azt olvastam, a hormonok szétesnek magas hőfokon, vagy valami ilyesmi...
15. Judit_Dani (válaszként erre: 7. - 57aa4ea1e8)
2012. jún. 8. 23:19
Ezt én is hallottam már...Elég durva!
14. Judit_Dani (válaszként erre: 1. - Polex)
2012. jún. 8. 23:19
Szia! Az én kisfiam 9 hónapos, 6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. Én magam főzök neki, bébiételet csak S.O.S kap, ha nincs időm főzni. Én piacon vásárolok, próbálok őstermelőktől, de sok helyen kiírják, hogy saját, de nem tudni, tényleg az-e...Közértben ritkán vásárolok neki, mondjuk ma épp vettem a Tescoban egy céklát, állítólag magyar.Nálunk nincs biopiac, az Auchanban van egy biorészleg, de alig van valami, az is elég drága. Pl: répagolyó.
13. Mari20
2012. jún. 8. 12:15

Én a gyerekeimnek magam készitettem a hamit...

bébi italt alma narancs azt kapott üvegest


de itt van lehetőséged az egészséges életre nevelésre, magadon keresztül


sok alergiás nem is tudja, hogy már itt elkezdődőtt a helytelen étel adása


szerintem járj utánna, mi jó a babának, régen mivel etették Anyukák a babájukat... ha akkor bevált akkor most is egészséges gyerek lesz...

12. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 10. - Polex)
2012. jún. 7. 23:43
Igen. Nagyon sok esetben.
2012. jún. 7. 23:05

HIpp babakaját kap,ha nem tetszik neki,ami itthon van

egyébként mindent megeszik már(18.hónapos)

10. polex (válaszként erre: 7. - 57aa4ea1e8)
2012. jún. 7. 22:09
Ez tényleg így van?
2012. jún. 7. 21:46

Én is mindet próbáltam már. A biora rámegy a gatyám, és messze is van, de ezt szerettem volna elsősorban. Nálunk ment a bolti bébiétel is, de allergiás az olajra (?!), és majdnem mindben van, ezért csak egyet-egyet tudok adni. A piacban sem bízom annyira, bár mindig mondom, hogy babának lesz, talán nem csapnak be...

És sajnos a piac is nagyon messze van. Ezért gondolkodom most a sima bolti hozzávalókon, de mindent nem merek ott sem megvenni.

2012. jún. 7. 21:01
Őstermelői piacon vásárolok zöldségeket, piaci hentesnél húsokat, azokból főzök neki, illetve magunknak. Bébiételből (Kecskeméti) főleg olyan gyümölcsöket adok neki, aminek nincs szezonja.
2012. jún. 7. 19:52
A bio zöldségről csak annyit, hogy nem egy bioboltos a pesti nagybani piacról szerzi be, tehát akkor volt bio, mikor én harangöntő.
2012. jún. 7. 19:32
ill. bolti bébiételt csak nagyon keveset kapott.
2012. jún. 7. 19:31

- üvegeset (hipp vagy kecskeméti, ezek tuti ellenőrzöttek)

- bio zöldségekből főzöttet (édesapám őstermelő)

2012. jún. 7. 19:31

Az én kislányom most 15 hónapos, és már szinte mindent eszik.

Szép sorjában kezdtem hozzá szoktatni a "szeméthez", mivel egy hét múlva bölcsibe megy, és ott teletömik minden olyannal, amit ha rajtam múlna majd csak 2-3 éves kora után adnék neki. :-(

Nem szeretnék olyan telefont kapni, hogy sír, mert fáj a pocija, vagy allergiás lett valamire, ezért sajnos idő előtt ki kellett próbálnom nála mindent, hogy inkább itthon derüljön ki, ha esetleg valamire allergiás.

De kezdetben rengeteg bio dolgot kapott, illetve a helyi zöldségestől vásároltam. Viszont a bolti bébiételt is megvettem, mert akármennyire is elítélik sokan, igenis rengeteg komoly előírásnak kell megfelelnie, hogy a polcokra kerüljön.

Sokkal többnek, mint pl. a zöldségnek és a gyümölcsnek.

2012. jún. 7. 19:31
ezeket kombinálva
2012. jún. 7. 19:25

amit a kertben termelek

ha esetleg valami nem terem még de fontos lenne adni akkor pedig bébiétel formájában és úgy keverem valamivel

2012. jún. 7. 19:24
Általában mit adsz a babádnak: bio ételt, piacról vásároltat, vagy csak simán a lemész a közértbe, esetleg bolti bébiételt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook