Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mihez van joga banknak? fórum

Mihez van joga banknak? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
69. inf3rno (válaszként erre: 67. - Rewt)
2015. nov. 5. 12:49
Így is fogalmazhatunk, meg úgy is, hogy a bankok azok az intézmények, amiken keresztül az USA a hatalmát gyakorolja a világban. Az említett tételek csak adók az USA-nak és az ő ügynökeinek, a bankároknak. Nem véletlen fáj nekik annyira a bankadó, megkérdőjelezi a hatalmukat...
2012. jún. 22. 19:55

Magyarul: csak bankkal ne kezdjük.

El fog jönni az az idő, amikor az emberek nagyon meggondolják, hogy kezdjenek-e a bankkal, és mennyire... Nem mondom, hogy divatba jön a párnaciha és a szalmazsák, de nem csodálkoznék rajta, ha inkább otthon tennék félre a pénzüket... vagy hasonló... Ha egy bankár (S. Gy.) alapjaiban megrengetheti az olasz és az angol gazdaságot, akkor sejthető a hatalma.

67. rewt
2012. jún. 22. 19:44

Nem tudok olyan bankról, amelynek az lett volna az érdeke, hogy pénzel segítse az ügyfelet.

Szerintem - olyan bank nincs. Minden bank azért van - a mostani bankok - hogy ami értékeket sok munka árán az ügyfelek elő állítottak, meg teremtettek - azt ő egy ügyes (mondjuk svájci deviza ) trükkel az emberektől elszabadítja.


Igy lesz nyomorult az ügyfél, a vállalkozó vagy akár egy nemzet - egy ország is.


Mit szólnátok hozzá - ti itt majd iparkodtok mindnyájan és én meg kezelem a pénzeteket. Azért fizettek, hogy nekem adjátok, azért fizettek, hogy kiadjam , ha akartok - de csak az én feltételeim mellett - és ha valami - nálatok csak egy cetli papir van , amiért nem lehet semmit sem venni.


Ez a bank....


Ma a bank diktálja az kormányoknak, országoknak , hogyan és mit kell teljesíteni - vagyis például Magyaroszág nem egy független állam független nemzeti bankkal, (Magyarországon a Magyar nemzeti bank nem adhat ki pénzt..!) hanem úgy manipulál vele a NPA ahogy csak akar.


Szupremáció..

2012. jún. 8. 16:49

Kedves Mindenki! Köszönöm hogy foglalkoztatok a problémámmal, és adtatok nekem tanácsokat! :) Mind ezeket összerakva, bízombenne hogy sikerűl kimásznom ebből a " mély gödörből! "

Kellemes hétvégét, jó pihenést kivánok Nektek! :)

65. Kangaroo Island (válaszként erre: 15. - Gigicica)
2012. jún. 7. 22:01
az nem érdekel senkit a banknál, max.mondják a dolgozók h szegény ember, aztán annyi, tiltanak
64. Életkezdés (válaszként erre: 34. - Gigicica)
2012. jún. 7. 19:52

én értem,ne nekem mond....



viszont az is érthető ha tartozunk és be akarják hajtani,nyilván ha van munkabér abból próbálják először,ettől függetlenül tisztában vagyok vele hogy ellehetelenitenek:((


nekem mikor még kaptam csp-t----ugyebár abból nem tilthatnak le-----hát leinkasszózták az egészet....ahogy észlelték hogy van bakszámlám rányomták az inkasszót azonnal.....gondolom látták hogy csp tehát nem vonhatnak belőle viszont én sem nyulhattam hozzá hiába magyaráztam hogy kifizetném én a tartozást csak oldják fel mert abból fizetném ki......egyébként röhej az ép egy elfelejtettem dolog volt és minimális összeg,hiába mondtam hogy ha az az egész jövedelmem mint sokaknak a gyes+csp és nem vehetem fel miből élünk??


:(



szóval értelek...férjemet bejelentették és utána pár nappal meg is kaptuk a helyiadó miatti letiltást az első fizujából,33százalékot,olyankor gyorsak ám....



igazán szerintem nem nagyon tudunk mit tenni,ha nagyobb összeg és hosszabb távon vonnák akkor érdemes megkérni részletre de valamennyit akkor is fizetni kell:(

63. e57e061615 (válaszként erre: 60. - 9b10f3d7ff)
2012. jún. 7. 19:31

Én az agyam eldobtam, mikor valaki mondta, hogy ninc biztosítása a hitelhez. Ahol én felvettem, ott anélkül nincs szerűdés. Akkora összegűt köttetnek, hogy ha a köv. hónapban feldobom a pacskert, akkor a biztosító feljelen kártalanítja a bankot. Ha később állna be a halál, akkor a fennmaradó összeget kifizetik a banknak a többi meg megy a férjemnek.

Akiket írtam, helyettük nem fizetett a biztosító. 1-2-3 hónapig nem fizettek, mint írtam, az össz kamat megnőtt, és mikor újra munkába álltak, akkor törlesztették tovább.

62. B.SZ.Icu (válaszként erre: 61. - Lizzyke72)
2012. jún. 7. 19:22

Hihi!:DD

Azt most vonhatják,mert nincs.

Igazad van,jelen esetben nem vonhatnának többet,akkor sem,ha volna.

Az "A"hitelnél van úgy,hogy az egészet viszi,de az egy más téma.

61. lizzyke72 (válaszként erre: 45. - B.SZ.Icu)
2012. jún. 7. 19:01
Max. a fizetésed 33%-át vonhatják, 1 Ft-tal sem többet.
60. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 58. - E57e061615)
2012. jún. 7. 18:54

Nem a bankokat védem, de lehet itthon is biztosítást kötni a hitelekre.

Jelenesetben eső után...., de esetleg,ha valaki erre jár, jó ha tudja. És akkor nincs probléma, ha megszűnik a munkahely, vagy beteg lesz valaki, esetleg meghal, nem hagy tartozást a családjára.

59. B.SZ.Icu (válaszként erre: 54. - Gigicica)
2012. jún. 7. 18:42

Elmehetnél a bankba,és kérhetnél segítséget,mert vannak adós segítő konstrukciók.

Pl.Hat hónapig egy általad választott összeget kell fizetned(jó van minimum).

58. e57e061615 (válaszként erre: 54. - Gigicica)
2012. jún. 7. 18:40

Húha, mennyit adtak, ha már "csak" ennyi van hátra (nyilván kamatokkal együtt). Én pár éve jártam végig minden bankot, de személyi hitelt max. fizetés 10-szeresét kitevő összegre adtak volna.


Végül euró hitelt vettem fel másik országban, ha végig 300 forintos euróval törlesztettem volna, akkor is 200-300ezer forinttal fizettem volna kevesebbet, és mikor kimentem, az volt az egyetlen kérdés, hogy most szeretném-e elvinni a pénzt. Különben Magyarországon tényleg extre genyók a bankok. Több ismerősömnek is volt külföldön, hogy nem tudott fizetni pár hónapig, mert épp nem volt munkája, de annyi volt, hogy időarányosan megnőtt az össz kamat, és kész.

57. erikpipi (válaszként erre: 56. - Erikpipi)
2012. jún. 7. 18:35
Nekem hitelkártyám volt, jeleztem, hogy következő hótól nem tudom úgy fizetni, és segítettek. Fele lett a fizetni való és kevesebb kamatra kaptam. De pontosan kellett fizetnem minden hónapban.
56. erikpipi (válaszként erre: 54. - Gigicica)
2012. jún. 7. 18:34
Azt még megteheted, hogy megkérdezed, nem tudnák e a hiteledet csökkenteni, és valami más konstrukciót kitalálni, mert szeretnél fizetni. A fizetési hajlam mindenképp meg kell, hogy legyen, akkor ők is úgy állnak hozzád. Minden banknak van behajtási osztálya, oda kell írni a levelet. Az a baj, hogy már elmaradásod van, is eléggé kétséges, hogy megkapod. De próbáld meg, az nem kerül semmibe.
55. e57e061615 (válaszként erre: 51. - Gigicica)
2012. jún. 7. 18:34
Számold át, hogy várhatóan mikor mennyit tudsz fizetni, és keresd meg minél előbb, hogy ő is tudjon ezzel számolni! A jó bérlő tényleg sokat ér. Nekem a régiek összebalhéztak a szomszédokkal (akiket gyerekkorom óta ismerek), meg állandó fejfájás volt, hogy mikor csönget náluk rendőrség, esetleg engem is elővéve, ráadásul megegyeztünk, hogy a lakásban cigizés nincs, ennek ellenére bent bagóztak. Ráadásul a cigizés miatt folyton tökig kitárták az ablakot télen is, és nekem reklamáltak, hogy nagy fűtés számla. Most akik vannak, azokkal tényleg elnéző lennék. Fizetnek rendesen, a szomszédokkal minden rendben, a faszi otthon megszereli, ha valamivel baj van, rendesek, nem lakják le a lakást, és hosszú távra vették ki. Mi kell még?
54. gigicica (válaszként erre: 53. - Erikpipi)
2012. jún. 7. 18:26
személyi hitel 1m. 5sz.
2012. jún. 7. 18:25
Ez tulajdonképpen milyen hitel?
2012. jún. 7. 18:21

Nem olvastam, hogy albérletről van szó. Így igen.


A szívem szakad meg amikor ilyeneket hallok, és egyre több van, a fene egye meg.

51. gigicica (válaszként erre: 48. - E57e061615)
2012. jún. 7. 18:20
erre én is gondoltam! ezt meg próbálom / nem dicsekszem, régi bérlő vagyok, és tényleg mindíg mindent pontosan befizettem. / talán segít!
50. erikpipi (válaszként erre: 15. - Gigicica)
2012. jún. 7. 18:20
Nem utólag kell szólni, hanem előre jelezni, hogy nem tudsz fizetni. A banknak nem érdeke, hogy adósa maradj, még akkor sem, ha egyébként egy retek intézménynek tartom.
49. e57e061615 (válaszként erre: 47. - 9b10f3d7ff)
2012. jún. 7. 18:18
Ez sajnos nem segít, mert nem fizetés esetén a tulaj felbonthatja a szerződést.
48. e57e061615 (válaszként erre: 44. - Gigicica)
2012. jún. 7. 18:15
Ha régi bérlő vagy, és amúgy rendszeresen szoktál fizetni, és nem volt konfliktusotok, akkor beszélj a tulajjal! Rendes bérlőt találni nem anniyra egyszerű. Ha az én aktuális bérlőimnek átmeneti pénz problémája lenne, akkor inkább én hiteleznék neki átmenetileg, mint hogy ki tudja milyen új embereket költöztessek oda X idő kiesés után. Ha a tulaj nem tud hitelezni, az mondjuk gáz.
2012. jún. 7. 18:12
Szerintem érdemes lenne felkeresned a Családsegítőt, ők eltudják mondani, mennyi közüzemi tartozás után veszik át a fizetnivalót, addig kérj a szolgáltatótól védett fogyasztó státuszt,nem tudom pontosan ez-e a neve, de úgy rémlik, az a lényege, hogy nem köthetik ki az órákat x ideig.
46. B.SZ.Icu (válaszként erre: 44. - Gigicica)
2012. jún. 7. 18:08
Én is.:(
45. B.SZ.Icu (válaszként erre: 39. - Gigicica)
2012. jún. 7. 18:08

Semmire!

Nincs pénz,akkor átadják végrehajtásra.

Mondtam,hogy akkor sem lesz,erre mondta a nő,hogy ez soha nem fog elévülni!

Tudtam,hogy ez lesz,de napi szinten hívogattak,hogy menjek be!

Mondtam,ha lesz miből,fizetek.

Ha lesz munkám,nyilván nem fogom egyenlőre a számlámra utaltatni,mert az összest le fogják cuppantani.

Szutykok!

44. gigicica (válaszként erre: 43. - E57e061615)
2012. jún. 7. 18:08
albérletben lakom :(
43. e57e061615 (válaszként erre: 34. - Gigicica)
2012. jún. 7. 18:05
Közüzemi elmaradásért nem tesznek az utcára, különben meg kérj részletfizetést a szolgáltatónál. Igazából ezzel görgetni fogod magad előtt a fizetnivalókat, de legalább marad pénz kajára. Ha általányt fizetsz, akkor kérj helyette a diktálást a gázra. Télen szívás lesz, de addig talán tudsz pénz félretenni a fűtésre. Ha nagy az aktuális kaka, akkor beszéld meg a közösképviselővel, hogy késni fogsz a kk.-gel. Nekem az a tapasztalatom, hogy ebben elég elnézők tudnak lenni.
2012. jún. 7. 18:04
Véletlen a nagybetű.
41. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 31. - A14deb9047)
2012. jún. 7. 18:03
EZ NAGYON TALÁLÓ :((
40. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 29. - Megi04)
2012. jún. 7. 18:03
:DD
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook