Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első terhességnél 31. héten 2222-es méhszáj. 6hét kórházba.Mekkora a valószínűsége, hogy a második terhességnél nem lesz ilyen probléma? fórum

Első terhességnél 31. héten 2222-es méhszáj. 6hét kórházba.Mekkora a valószínűsége, hogy a második terhességnél nem lesz ilyen probléma? (tudásbázis kérdés)


18. Szerénke83 (válaszként erre: 17. - Katoca5)
2012. jún. 8. 08:07
Persze:)
17. Katoca5 (válaszként erre: 8. - Szerénke83)
2012. jún. 7. 16:22
Természetesen igen, de azért reménykedni szabad, ugye? :o)
16. Szerénke83 (válaszként erre: 15. - Nbandus)
2012. jún. 7. 12:46

Hááát, mindkettőtöknál egy bútortologatós, festős nap után lett baj. Miről beszélünk?

Az a baj, hogy nem érzik a kismamák, hol a határ.

Nem azt mondom, hogy egész nap feküdni kell, de mi is festettünk a fiam születés előtt és eszembe sem jutott bútort tologatni, sőt engem száműztek a lakásból, amíg mindent megcsináltak, ki is takadítottak.

15. nbandus (válaszként erre: 14. - Szerénke83)
2012. jún. 7. 12:43
Tudom, hogy nekem szólt a kérdés, de én pl. nem éreztem, hogy bármi baj lenne, sosem keményedett a pocim, nem voltam fáradt, szóval gyakorlatilag mintha nem is lettem volna terhes. Nyílván nem festettem a vegyszer miatt, de bútorokkal segítettem stb. Amúgy a doki szerint ez nem is feltétlenül a kiváltó ok.
14. Szerénke83 (válaszként erre: 9. - Stevebajro)
2012. jún. 7. 12:38
Na de senki nem szólt rád, hogy pihenjél, vagy nem segítettek?
2012. jún. 7. 12:22

Nekem teljesen ugyanez volt s helyzet, stevebajro... Lakásfelújítás, munka, stb, észre sem vettem, hogy más állapotban lennék, majd a 32. héten befektetett a doki, agyik napról a másikra. Végül 1 hónapot feküdtem, és a 36. héten megszületett a lánykám, mert elötte való napon abbahagyták a gyógysdzerezésemet, és magától elindult a szülés.


Nekem azt mondta a dokim, aki családtag, hogy rosszak a kilátásaim egy újabb terhességnél, folyamatos monitorálás, pihenés kell majd, és ha megint nyílnék, akkor lehet össze is kell majd varrni a méhszájam. Azért mondom, hogy családtag, mert nem ijesztgetni akar, csak nem hazudott a szemünkbe. És ha ő nincs, akkor 95% eséllyel 32.héten szülök.

2012. jún. 7. 12:22
Nekem mind a 2-nel korán nyílt a méhszáj. Kórházba nem voltam csak majdnem. A második babánál visszább záródott.
11. manó2000 (válaszként erre: 1. - Stevebajro)
2012. jún. 7. 12:20

Szerintem nem törvényszerű, hogy most is így lesz, viszont én úgy tudom, hogy ha valaki az elsőnél veszélyeztetett volt, arra elvileg a másodiknál jobban oda kell, hogy figyeljenek. Szóval vigyázni kell.

Amúgy saját tapasztalatom, hogy a többedik terhességnél jobban tágul az ember. Lehet, hogy másnál ez nem így van, de nálam igen. Elsőnél problémamentes volt, második terhességnél két héttel korábban nyíltam, harmadiknál már egy hónappal előbb elkezdtem nyílni.

10. Lexike
2012. jún. 7. 12:16
Én az első terhességemnél teljesen zárt voltam végig, a 2.-nál már a 27. héten 2100-as. Akkor azt mondta a doktornő, hogy a 2. terhességnél ez normális. A fiamat 6 nappal túlhordtam.
9. stevebajro (válaszként erre: 5. - Szerénke83)
2012. jún. 7. 12:05

A terhességem előtt fél évvel lakást vettünk, esküvőnk volt! Szerettük volna, hogy minden szép legyen mire a kislányunk megérkezik, ezért volt a kapkodás, és ezért erőltettem meg magam!

Az orvos nem tud konkrét választ adni, 50-50%.

8. Szerénke83 (válaszként erre: 6. - Katoca5)
2012. jún. 7. 11:38
Én ilyenkor mindig megkérdezem, hogy nem ugyanolyan fontos a második baba? Ő nem érdemel annyi esélyt és olyan ellátást, mint annó a testvére?
2012. jún. 7. 11:31
Nekem a másodiknál is nyitott volt a méhszáj de vigyáztam és az első babára való tekintettel nem kellett kórházba mennem. Sőt még túl is hordtam kicsit a fiamat:)
2012. jún. 7. 11:30

Hát anyukám engem annak idején (35 éve) 7,5 hónapra szült meg (és előttem még volt 2 bátyám akik ugyan ilyen időben születtek, csak ők nem voltak olyan erősek és sajnos meghaltak). A hugommal pedig normálisan kihordott terhessége volt.


Amúgy én is ezen kattogok, mert a kislányommal (aki most 12 hónapos) 2-szer 4 hetet voltam kórházban, mert iszonyatos módon keményedett a hasam, kaptam is rá gyógyszert. A 36. hét 1. napján - egy hétfői napon - hazaküldtek és elvették a gyógyszert, hogy már akár jöhet is a baba. Szerdán már mentünk is vissza, olyan haskeményedéseim voltak (kiakasztottam az NST gépet, nem tudott magasabbat mérni :o) ) és ekkor kezdtem el kinyilni, kemény fél ujjnyira. Na és szombaton megszületett a kislányom. :o)


És attól félek, hogy a következő babónál nehogy így legyen, mert nem akarom 8 hétre itthon hagyni a kislányomat.

2012. jún. 7. 11:27

Ne haragudj, nem is értem, miért kell 30 hetesen ennyire megerőltetni magad:(

Ha ez okozta az akkori nyílást, akkor a második terhességednél sok pihenéssel nem hiszem, hogy lesz baj.

Orvos mit mond?

2012. jún. 7. 11:19

Nincs semmi problémám, fertőzés sem volt! 3-4nap alatt nyíltam ki hipp-hopp! Szerintem megerőltettem magam, akkortájt lakásfelújítás volt nálunk! Én ezt gondolom ...

Sokat pihentem, de képes voltam egy nap alatt összetakarítani a lakásba, festettük a szobát, és hát le a székről, fel a székre! 3-dik emeleten lakunk, és volt hogy 3-szor is lementem a kb 70db lépcsőn.

Ezeket természetesen nem tenném most! Nem gondoltam volna, hogy így járok, teljesen problémamentes volt a terhességem, 30-dik héten 2000-es volt a méhszáj!

2012. jún. 7. 11:12
Hát hacsak nem valami fertőzés volt az oka, valószínűleg korán fogsz nyílni a következővel is, én legalábbis azt tapasztalom, hogy ez alkati dolog.
2012. jún. 7. 11:12
Ezt nem lehet tudni. Én ugyanígy voltam,Most babát várok,remélem most elkerülöm a kórházat. Ha alapból nincs bajod(pl. a méhednek,mint nálam),akkor nem törvényszerű,hogy ismét gond lesz. Mivel múltkor volt,próbálj sokat pihenni, más megelőzés nem nagyon van rá.
2012. jún. 7. 11:09
Első terhességnél 31-dik héten 2222-es méhszáj. 6hét kórházba.Mekkora a valószínűsége, hogy a második terhességnél nem lesz ilyen probléma?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook