Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tegnap beadtam a válást. A férjem nem hagyja el a házam, kikészít idegileg bár fizikálisan nem bánt. hogy tegyem ki a házból? fórum

Tegnap beadtam a válást. A férjem nem hagyja el a házam, kikészít idegileg bár fizikálisan nem bánt. hogy tegyem ki a házból? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
90. 01acd59028 (válaszként erre: 89. - Gyorgyi6740)
2012. jún. 19. 14:35

köszi.

remélem julius elejéig azért kitüzik a tárgyalást...legalább az meglegyen hogy elhagyja a kecom.

2012. jún. 19. 12:52
Neharagudjatok csajok de némelyiketek akkora hülyeséget tud írni.LOCSI-nak van igaza 1000%-ban,mint írtam elöbbiekben én két hete hogy túl vagyok ezen a problémán.Ha egyszer valamihez nem értek vagy nem volt benne részem nem szólók hozzá.Teljesen felesleges szegény lovegurut beleültetni a hintába és a hasamra csapok alapon véleményt írni olyan dologról amiről fogalmatok sincs,hogy miként zajlik hivatalosan.Szekszárdon az Ítélkezési szünet Júl.15-Aug.20-ig tar,hogy más városokban is így van-e nem tudom.
88. 518baa96c3 (válaszként erre: 86. - Locsi)
2012. jún. 19. 00:31

kösz lányok, a hideg kirázott a gondolattól, hogy egy bejelentett lakcím ennyi jogot adhatna...


Én is be vagyok jelentve a szüleim házába: fura lenne, ha ettől tulajdonossá válnék...


Tamara, ez nem a személyednek szólt, tudom, jót akartál...

87. lizzyke72 (válaszként erre: 74. - O.melinda)
2012. jún. 18. 21:50

Egy kicsit eltévedtél,ami a fórum témáját illeti.

Szerintem kérdezd ugyanezt máshol, biztos segítenek.

86. locsi (válaszként erre: 84. - 74740b7c7c)
2012. jún. 18. 19:30
Tamara,az nem úgy van,hogy ha oda van bejelentve,akkor ott lakhat.csak akkor lakhatna ott ha a főldhivatalba a tulajdoni lapon mint tulajdonos szerepel a neve.Régen rossz lenne,ha valakit nem lehetne ki tenni csak azért mert oda van bejelentkezve.Sajnos hivatalosan,csak úgy lehet kitenni,hogy:elmész a bíróságra/most gondolom ott is itélkezési szünet van mert nyár van.nyáron leáll a biroság/Előadod a dolgot,kéred a kilakoltatást.Ha ők ezt helyben hagyják,megy adolog a végrehajtóhoz.Ő rendelheti el a kilakoltatást,ha van bírósági papir a kezébe.Sajnos így megy,át éltem.Sajnállak loveguru.
85. erikpipi (válaszként erre: 84. - 74740b7c7c)
2012. jún. 18. 19:12

Csak akkor, ha a tulajdoni lapon rajta van.ha nincs, akkor lehet kényszer kijelenteni az okmányirodában,és legközelebb már be sem kell engednie az ajtón.


A bejelentett lakcím nem azonos a tulajdonlással.

2012. jún. 18. 14:44

Ha oda van bejelentkezve, akkor sehogy nem tudod kitenni.

Ilyenkor teljes körű lakhatási joga van.

Akkor tudod kitenni, ha pl. a gyerkőcötök (nem tudom, hogy van-e) nevére íratod a házat.

83. szemmelver (válaszként erre: 53. - 7823df1f23)
2012. jún. 18. 14:07
sosem lesz közös!
82. salabakter (válaszként erre: 5. - 17edc27aec)
2012. jún. 17. 17:04
Ja,ja!Az az állam kizárólagos joga:))
2012. jún. 17. 14:07

nem tudok mit tenni...ha önként nem megy rákell beszélni.

most jopár dolgot elvitt innen....a törvény tul sok jogot ad neki. nem cserélhetek zárat....hiába enyém a ház szenvedek.

2012. jún. 14. 20:03

azért mert valaki ott lakott évekig ahol lakott, az ugye tulajdonlás nélkül nemigen ad okot a további ottlétre. ha a te tulajdonod a ház, akkor azzal osztod meg akivel akarod. senki nem kényszeríthet arra, hogy beengedj oda olyasvalakit akit nem szeretnél.

tegyél már végre pontot a végére.

de ne erőszakkal, mert azzal csak neked lesz bajod.

79. -Mimi- (válaszként erre: 78. - 01acd59028)
2012. jún. 14. 19:20
Még mindig ott van??? :-( Mikor jönnek a barátaid? Egyébként nem jár sehova, nem dolgozik? Mert amikor elmegy otthonról, gyors le kéne cserélni a zárakat, aztán kész.
78. 01acd59028 (válaszként erre: 73. - -Mimi-)
2012. jún. 14. 19:03
nem akartam én ezt megvárni de nem tudom kitenni a házambol...de majd rábeszélik a fiuk menjen...más lehetöségem nincs
77. 01acd59028 (válaszként erre: 76. - Gyorgyi6740)
2012. jún. 14. 19:02

naplomban megirom hogy alakulnak a dolgok....

kétségbeestö hogy nem tudom kitenni..és a jog nem segit...

2012. jún. 13. 14:18
Nagyon sajnálom,hogy eddig jutottatok.Remélem a barátaid "kisegitik" egy életre a házból!!!!!!!!!!!!!!!Nagyon drukkolok neked,írd meg a fejleményeket.
2012. jún. 13. 11:37
Bocsi nem ide akartam írni
2012. jún. 13. 11:37

Sony Ericsson Live with walkman

Android operációs rendszer

3,2"-es érintőkijelző

5 megapixeles kamera

320 MB memória, 32 GB-ig bővíthető

A-GPS-vevő, Google térkép


Erről a telefonról mit tudok ingyenesen használni?

Ha csak Wifi van beállítva,akkor ingyen netezhetek vele?

T-mobilos vagyok.

Ha facebookra felmegyek,a képeket is kihozza.A régi telefonomról ingyenes volt,de képet csak pénzért nézhettem.

73. -Mimi- (válaszként erre: 72. - 01acd59028)
2012. jún. 13. 11:35
Kár volt megvárni míg tettlegességig fajult a helyzet... Sajnálom! :-(
2012. jún. 13. 10:22

tegnap megvert a férjem :'( látható nyoma nem lett..kihivtam a rendöröket de el sem vitték :'( teljesen kivagyok borulva...itt rohad és nem takarodik...

de jönnek a barátok és elüzik...mostmár nem érdekel se ember se Isten. a törvény nem véd meg...hát akkor máshogy intézem a dolgokat. ez az én házam és ha azt mondom takarodjon akkor el is fog.

2012. jún. 12. 11:14
Én is vittem két tanut a polgármesteri hivatalba és az így elég volt.Fizetni viszont a rendszeres gyerekvédelmi miatt nem kelett.
70. 01acd59028 (válaszként erre: 69. - Locsi)
2012. jún. 12. 08:50

én is kiakartam jelenteni...tegnap érdeklödtem. csak ideiglenesen van ugyan ide bejelentve mégis tanuk kellenek és öt is meghallgatják hol is lakik életvitelszerüen. ja és összesen egy 10esbe kerülne. viszont jövö évben lejár az ideiglenes lakcime igy ez akkor megoldodik.

az én gondom az szintén hogy itt él se rezsit nem fizet se a gyerekre nem ad pénzt.én meg már sem anyagilag sem idegileg nem birom.

a héten egyszemélyesre cserélem az ágyat...de félek vajon mit szol :(

69. locsi
2012. jún. 11. 13:53
Én már több mint tíz éve átestem ezen.Tudom mi az amikor kikészítenek.Közös lakásunk gyerektartás fejébe az enyém lett,persze 3év pereskedés után.A tulajdoni lapon mostmár csak az én nevem szerepel.Egy év pereskedés után abíróság elrendelte a kényszer kilakoltatást.Egyszerűen nemvolt hajlandó kimozdulni onnan.Ugyan az mint nálad lovaguru.Végül a legutolsó határ idő előtt elköltözött az anyjához.Nekem is szétverte volta az egész házat ha pl.zárat cserélek,ki pakolom a ruháját az ajtó elé.Több mint tíz év után még mindig ide van állandóra bejelentkezve.A leveleit nem ide hozza a postás.A kényszer kijelentkezés egy nagy semmi.Vigyek be a hivatalba 2 tanút,aki igazolja,hogy nem lakik ott.De csak akkor ér valamit,ha ő az okmányirodába csináltat új lakcimkártyát.Márpedig erre nem kötelezhetik.Az állandó lakcimkártyán szereplő cim,nemjelenti azt,hogy ő a tulaj.
68. kisj
2012. jún. 10. 21:42

Nehéz helyzetben vagy:(

Konkrét tanácsot sajnos nem tudok adni.

Legfeljebb csak azt, hogy ne tegyél semmi olyat, amit a válóper alatt ellened tudna fordítani.

67. 01acd59028 (válaszként erre: 63. - 518baa96c3)
2012. jún. 10. 20:36
befekszik az ágyamba...hiába van külön szobája..fenyeget hogy addig marad mig kikészülök idegileg. nem ad a rezsibe semmit a gyerekére se egy fillért sem..már alig birom anyagilag. vitatkozik. azt mondja feküdjek vele le mert ez kötelességem de hála nem sikerült neki mindig itt vannak a gyeremek :'( pénzt követel de mire föl mikor semmihez sincs köze...stb.
2012. jún. 10. 20:33

nagyon kedvesek vagytok...elolvastam minden hozzászolást.

lehetetlen megegyezni vele nem megy.

a saját házamat nem hagyhatom el ezt ügyvéd mondta...

kértem segitséget barátoktol...a héten én magan probálom ellehetetleniteni az ittélését...ahogy tudom és elképzelhetö a cuccait elvitetem muterjához lecserélem a zárakat és holnap megkérdezem a kijelentést is. nyoma sem lesz hogy itt lakott. ennyi. ezt már nem lehet kibirni igy...igy nem lehet élni :(

gondoljatok rám a héten mert kemény "meccs" lesz....

köszi

2012. jún. 8. 19:23
az okmányirodában pedig kijelented az ingatlanból.
2012. jún. 8. 19:23
ha a te tulajdonod az ingatlan, akkor megvárod míg legközelebb elmegy otthonról. összpakolod a holmiját, ezzel egyidőben lakatost hívsz és lecserélteted az összes zárat.
2012. jún. 8. 18:43
Konkrétan mit jelent az, hogy kikészít idegileg? Mit csinál?
2012. jún. 8. 16:16
Azt még elfelejtettem:a leveleit értesítéseit se vedd át!Az én történetem nagyon friss,csak két hete ért véget.
2012. jún. 8. 16:09
Az én férjem tavaly májúsban költözött el a közöz családi házunkból.Augusztusban a két fiam kivásárolta az apai részt a házból,igy tehát a mi házunk hivatalosan az én és a két fiam nevére került.Volt férjem azzal próbált zaklatni bennünket,hogy neki jogai vannak a házban mert ő még lakcimileg ide van bejelentve.A polgármesterihivatalban két utcabeli tanúval igazolnom kellett,hogy ő már nem lakik velünk.Kényszerkilakoltatták hivatalosan a házból!A rendőrségen pedig feljelentettem zaklatás miatt.Ha a ház tulajdonjogi lapján nem szerepel az ő neve bejegyezve mint tulajdonostárs akkor neki a házhoz nincs joga.A kijövö rendöröknek ha felmutatsz egy ilyen tulajdonlapot ki fogják paterálni a házból mivel jogtalanul tartozkodik ott.Nem a hasamra csaptam ezt mondták a rendőrségen.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook