Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem vagy egészséges, de annak látszol! fórum

Nem vagy egészséges, de annak látszol! (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
2014. ápr. 26. 10:19
Ez egy nagyon hasznos cikk, köszönöm !!
42. zefex
2014. ápr. 16. 15:39

A kész krémekbe (stb.) kerül valamilyen tartósítószer. A gyártástól a fogyasztóig hosszú az út térben, időben, tárolási körülményekben. Tartósítás nélkül hogy oldanák meg? Senki sem szeretne megváltozott minőségű árut venni.

Én pl. elkészítem magamnak amit tudok, bár néha tartok egy kis kényelmi szünetet, amikor nem tudom összeegyeztetni a macerát a szabadidőmmel. Az emulgeálást sem sikerült még stabil eredménnyel megoldani ...

2014. ápr. 15. 22:39
Épp ma döbbentem meg, hogy a Schüssler magnéziumos krémje tele van parabénnel!
40. f6afe63a24 (válaszként erre: 37. - Homokóra)
2013. júl. 22. 14:02
Én is mostanában házilag készítem el a samponomat ami tojásból, szódabikarbónából , citromból áll.De a szappankészítés, tusfürdőkészítés nekem bonyolultnak tűnik.mi kell hozzá és honnan szerezhetem be?
39. homokóra (válaszként erre: 10. - Bettiiyy)
2012. júl. 28. 16:34
Én nagyon sokszor "bekattanok":) Imádom a saját készítésű dolgokat:)
38. homokóra (válaszként erre: 26. - Anda83)
2012. júl. 28. 16:27
Tetszik:))
37. homokóra (válaszként erre: 31. - BettyBoop Again)
2012. júl. 28. 16:26

Teljesen egyetértek..nem kell meggyőzni senkit..úgyis mindenki azt használ, amit akar...

Lassan 1 éve, hogy nem használok bolti, gyógyszertári kencéket..inkább magam készítem! Azzal legalább tisztában vagyok, hogy mit tartalmaz..

36. 26c9a8950c (válaszként erre: 28. - Zefex)
2012. jún. 12. 14:59
A gyerkőcömnek kipirosodott a feneke, de elég csúnyán. Kipróbáltam pár szert pelenkakiütés ellen, de még rosszabb lett. Aztán anyukám javasolta a disznózsírt. Komolyan mondom, hogy csodaszámba ment, ahogy óráról-órára javult az állapota. Azóta csak azt használom.
35. BettyBoop Again (válaszként erre: 32. - Zefex)
2012. jún. 9. 09:07
Mostanában leginkább natúr szappannal. Ha az árra megyünk, akkor teljesen jó a háziszappan, főleg, ha már a disznózsírnál tartunk. :D
2012. jún. 8. 17:33

A disznozsir remek dolog, eszem is rendesen, minden nap :-)

Kohogesklr a mellre, hatra kenem, csodas :-)

Orrpirosodasra sincs jobb!

Regem sokat volt kiszaradva a borom, ezert testapolo nelytt kivaloan nem engedte kiszaradni a boromet. Ma mar csak termeszetes eteleket eszem, semmi feldolgozottat, azota nincs kiszaradva :-)

33. shilladora (válaszként erre: 32. - Zefex)
2012. jún. 8. 17:28

Sima vizzel zuhanyozom.

Hetente egyszer elmegyunk egy gyogyfurdobe :-)

Ott van gozkabin, es ha felpuhult dorzsike :-) aztan szauna, ott meregtelenitek, uszas a videgvizben, ujra a forro szauna, merules a jegesben :-), hogy feszes is legyen :-)

2 ora Uszas es 1 ora vizitorna,

Aztan dagonya a thermalban zarasig :-)

Gyonyoro a borom, nem porzik, mint regen, nkncsenek pici kipattogzasok, es vegra nem korpas a hajam :-)


Semmilyen vegyszert nem kenek magamra.

32. zefex (válaszként erre: 31. - BettyBoop Again)
2012. jún. 8. 16:27

A mosdókrém csak egy kis szösszenet volt :) Gondoltam, páran dobnak egy hátast a disznózsír miatt, vagy védelmükbe veszik a Mo-on préselt jojobát, shea fa ültetvényekre hívják fel a figyelmem és kender mezőkre, vagy már bevált praktikát osztanak meg (olyan is volt, a házi bőrradír. Köszi!). Erre a mosdókrém mindent lefölözött.

Egyébként engem lehet győzködni :) Te mivel tisztítod a bőröd?

31. BettyBoop Again (válaszként erre: 28. - Zefex)
2012. jún. 8. 11:34

ja, de a lényeg. Lehet, hogy rövid távon beválik, mert pont az a lényege, hogy teljesen lefedi a bőrt, elzárja a levegőtől, ezért nem tud kiszáradni sem a bőr. Viszont hosszú távon nagyon-nagy károkat okoz, teljesen tönkreteszi a bőr immunrendszerét, anyagcseréjét.


De már túl vagyok azon, hogy bárkit meggyőzzek. Én tutira nem használnám.

30. BettyBoop Again (válaszként erre: 28. - Zefex)
2012. jún. 8. 11:30
vazelin alias kőolajhulladék... akárcsak a paraffin olaj
29. zefex (válaszként erre: 28. - Zefex)
2012. jún. 8. 10:09
ja, és az eszem sem a régi :) de még ez is változhat :)
28. zefex (válaszként erre: 26. - Anda83)
2012. jún. 8. 10:07

Lehet, hogy mókás, de bevált, és olcsó :)

Le is írtam őszintén, lehet szörnyülködni :)

Árulnak kevésbé jót, szépen csomagolva 20x annyiért, volt idő, amikor megvettem, gondolván, ha drága, csak jó lehet. Ma már nem, de veszek néha gyógyszertári dolgokat is, ha orvos felírja.

Amikor nincs gond, használom a sajátom, kiegészítve a vazelinos parafinos mosdókrémmel.

Amikor a gyerekem popsijával gond volt, lemostam anyatejjel, és bekentem utána disznózsírral. Gyönyörűen, gyorsan meggyógyult.

Régen a patikák is disznózsírral dolgoztak (még a tepertőt is beledolgozták a krémekbe). Ma már vazelinnal, de a zsír jobb volt, bár ma már a disznózsír sem a régi...

2012. jún. 7. 22:19

Ha ennyire mumus a paraffin:

A paraffinok természetes eredetű anyagok, az ásványiolaj frakcionált desztillációjával állíthatók elő.

26. Anda83 (válaszként erre: 19. - Zefex)
2012. jún. 7. 22:12

unguentum hydrophilicum nonionicum - megnézted már, miből van? vazelin és folyékony paraffin. Ennyit a gyógyszertári kenceficékről. Egy forintot nem ér, gyerekre meg pláne nem kenném már rá a mai eszemmel.

Ha már olajjal kenegetem, az legyen növényi, ne kőolaj.


Kicsit mókás, hogy kételkedsz az alapanyagokkal kapcsolatosan, és közben kőolajjal mosakodsz:) (ne értsd félre, nem megbántani szeretnélek, csak tényleg kicsit viccesnek tartom:))

2012. jún. 7. 21:11
A legtöbb gyógyszertári kencefice is kőolajszármazék.
2012. jún. 7. 21:08

"BDIH jelzéssel ellátva" sem mindig garancia. :(

Én olvasgattam fórumokat, ahol elemeztek termékeket, és azért volt 1-2 káros ezek között is.


Egyetértek Nissivel. Nem minden Bio, meg nature biztonságos. Sajnos vannak ilyen minősítő bizottságok, amik a saját terméküket szupernek bélyegzik, na meg természetesnek stb.

23. Nissi
2012. jún. 7. 20:56

Egyetértek a cikkel és szerintem mindenki. A probléma az hogy amire azt irják bio vagy nature az sem biztos hogy az. Ki tudna megnevezni egy márkát amire 100% azt mondhatja hogy valoban csak természetes anyagokat tartalmaz.


Hazi recept börradirnak: tengeri só+olivaolaj. Olyan lesz töle a böröd mint a baba popsija.

2012. jún. 7. 20:48
Abirka lenyírt bundájából meg kivonják a zsírt, és abból is kozmetikai arckrémeket gyártanak:)
21. kacsa118 (válaszként erre: 12. - Noarashi)
2012. jún. 7. 18:15

Na én pont ezzel értek egyet!

Szerintem is marha trendi lett mostanság a bio, meg natur szavak... És honnan tudod, hogy amire rá van írva, az valóban az?!

A másik része az ára... Azt gondolom kevesen engedhetik meg maguknak, hogy bio kaját egyenek és natur kozmetikumokat használjanak...

2012. jún. 7. 16:17

Én azért a mindenféle bio-csodákat is fenntarással kezelem. Hallottam már a tévében ételmérgezést biokakaótól :(((


Egyébként meg ami bio, az elvileg vegyszermentes, vagyis az előállítási költsége jóval alacsonyabb, mint a mérgezett dolgoké... akkor miért is drágább nagyságrendekkel :P

19. zefex
2012. jún. 7. 14:39

Én használom a gyógyszertári mosdókenőcsöt (unguentum hydrophilicum nonionicum) és majd egy éve magam keverem a krémemet. Néha van egy-egy nagyobb beruházás, de hosszú távon sokkal olcsóbb. Teljesen meg vagyok elégedve az eredménnyel, és szeretem magát az összeállítás folyamatát is. Kissé macerás, de érdekes új világ tárul fel előttem speciális technológiai eljárásokkal, eszközökkel, alapanyagokkal és segítőkész emberekkel. Másoknak én segítek: adok-kapok.

Sokszor kételkedem az alapanyagokkal kapcsolatban, ha pl. jojoba olaj gyártójának magyar céget tüntetnek fel. De szóljon valaki, ha tud róla, hol termesztenek ligetszépét, és akkor jobban elfogadom a szerintem megfizethető 2000 Ft körüli árát (100 ml), mert még sohasem láttam ipari mennyiségben, csak kiskertben. Pedig elég sokat utazunk, és megállunk, ha újat látunk. De ugyanúgy vagyok a barackmag-, lenmag-, kendermagolajokkal is (nem is beszélve arról, milyen boszorkányüldözés folyik a kenderrel (mondom KENDERREL!!!) szemben. Ha senki sem termesztheti, hogy lesz belőle olaj?) Szívesen megnéznék egy ilyen kisüzemet, jót tenne a tamáskodó lelkemnek.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a kételkedés csírája bennem is megvan. Mivel az alapanyagok drágák, és sok piaci fondorlatról tudunk, adja magát a kérdés, vajon nem színezett, ízesített napraforgó olajat vesz az ember méregdrágán?

18. burbók (válaszként erre: 12. - Noarashi)
2012. jún. 7. 14:26
Igen ebben igazad van,minden szennyezett.A talaj,a levegő és a víz is.Talán ami miatt én a biohoz húzok,még így sem mindegy,hogy ezek az anyagok keresztül mentek-e, a talaj,vagy épp a vízrendszer szűrőjén,vagy közvetlenül locsolták a paradicsomra amit a gyereknek adok.
2012. jún. 7. 13:33
Két kis gyerekem van. Samponon kívül nem használok mást náluk. Sima vízzel mosdatom őket. Nem szárad ki a bőrük tőle.
16. Csipkerózsika (válaszként erre: 15. - Csipkerózsika)
2012. jún. 7. 12:56

A kozmetikai ipar egyébként az egyik legnagyobb hulladékhasznosító terület: a felhasznált anyagok nagy része, pl. a kőolajszármazékok is más iparnak, tehát más termék gyártásának a melléktermékei.

Vagyis alapvetően egyáltalán nem az a cél, hogy egy adott célra minél jobb terméket készítsenek, hanem hogy a különböző maradék anyagokat (szemetet) még valamire fel tudják használni, és abból is pénzt tudjanak csinálni....

15. Csipkerózsika (válaszként erre: 7. - 8e9170fe09)
2012. jún. 7. 12:53
De az, de nem a természetes formájában kerül bele semmibe. Kőolaj származékok vannak mindenben, ami azt jelenti, hogy mindenféle vegyi eljárással alakítgatják ilyen-olyan kedvező tulajdonságúvá az anyagot. Csak az átmeneti kedvező tulajdonság mellett hosszú távú hatásai is vannak ezeknek...
14. Csipkerózsika (válaszként erre: 12. - Noarashi)
2012. jún. 7. 12:52
Egyetértek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook